Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

samael

φτιάχνω ενα xaser III 1000 μαύρο τώρα, στην πάνω του πλευρά έχω φτιάξει ενα υπερύψωμα 13 εκ. ύψους με πλαινά απο πλέξι και η μπροστινή του όψη είναι κεκλιμένη και εκεί έχουν τοποθετηθεί ενας 8άρης και οι είσοδοι mic-usb-firewire κλπ.. Εχει βαφτεί μαύρο και μέσα σ'αυτό θα τοποθετηθεί η υδρόψυξη.

Το πρόβλημα στις κατασκευές για την υδρόψυξη είναι οτι θέλω να έχω ΄΄οσο γίνεται κοντούς σωλήνες και την αντλία σχεδόν κολλημένη στο φυγείο αλλά να μην φαίνεται απέξω ούτε το ψυγείο ούτε οι ανεμιστήρες, αυτό σημαίνει οτι το διπλό ψυγείο με τους ανεμιστήρες και την αντλία χρειάζονται ενα ύψος περίπου 21εκ, επειδή όμως ενα υπερύψωμα 21εκ, στο κουτί αυτό που είναι ήδη ψηλό δεν μου λέει εμφανισιακά κατέβασα το ύψος στα 13εκ. και η αντλία πλέον βρίσκεται σχεδόν μέσα στο xaser πίσω απο την πρώτη θέση cdrom.

Μόλις εχω camera θα πάρω φοτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Bax

Είχα κι εγώ το πρόβλημα με τον αντάπτορα απο ΒΤΧ σε ΑΤΧ αλλά τελικά τον στρίμωξα ανάμεσα σε ψύκτρα και κουτί, πάνω απο τα μόσφετ.

Μπορείς να παραλείψεις τελείως τον αντάπτορα. Κούμπωσε στη μητρική κατευθείαν το 24-pin BTX καλώδιο έτσι ώστε να περισσεύουν στη μία άκρη τα pin 11, 12, 23 και 24 (τα 4 ακριανά με χρώμα κόκκινο, κίτρινο, μαύρο, πορτοκαλί). :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xrist22 [Σήμερα, στις 22:59]

Μικρο λιφτινγ

Πολυ ωραια προσθηκη το χρωμα και το φαν...:T:

και καλα θα εκανες να συνεχιζες το βαψιματακι και στο υπολοιπο κουτι...

με καποια διχρωμια ισως? κανενα ασημι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από georgeadams

Μπορείς να παραλείψεις τελείως τον αντάπτορα. Κούμπωσε στη μητρική κατευθείαν το 24-pin BTX καλώδιο έτσι ώστε να περισσεύουν στη μία άκρη τα pin 11, 12, 23 και 24 (τα 4 ακριανά με χρώμα κόκκινο, κίτρινο, μαύρο, πορτοκαλί). :)

εισαι σιγουρος γι'αυτο?????Το εχεις κανει δηλαδη κ ηταν οκ η θα καψουμε καμια μητρικη κ θα τρεχουμε???

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου κουτί το μάζεψα όσο γινότανε και έβαλα μπροστά τώρα το κουτί του φίλτατου Χάρη.....

Μετά από πολλές ώρες :p μάζεμα των καλωδίων είχα το παρακάτω αποτέλεσμα.....

post-419-1416071211,3804_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.