Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

[MENTION=30397]johnnyman[/MENTION] ελα το "αδελφάκι" ομορφαίνει και πάει... κάνε και μια τελευταία αλλαγή ... το πλαινό plexi χωρις τις γρίλιες...

τι εννοεις να βγαλω την σιτα που εβαψα μαυρη η να κλεισω τις χαραμαδες για τα 4 fans?

Link to comment
Share on other sites

Update μπηκε και η καρτα στα νερα:pleasantry:

5s6n.jpg

:clap::clap: καθαρή η εικόνα του χωρίς πολλά πολλά,ειναι να το χαζευης ώρα

δοκίμασες να περάσεις απο την πάνω μεριά τον σωλήνα που σου σταυρωνη;; (απο cpu στο πάνω ψυγείο)

δεν κάνεις και μια δοκιμή με το πίσω fan να βγάζει,μπας και εχει διάφορα στην θερμοκρασία γενικά

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap: καθαρή η εικόνα του χωρίς πολλά πολλά,ειναι να το χαζευης ώρα

δοκίμασες να περάσεις απο την πάνω μεριά τον σωλήνα που σου σταυρωνη;; (απο cpu στο πάνω ψυγείο)

δεν κάνεις και μια δοκιμή με το πίσω fan να βγάζει,μπας και εχει διάφορα στην θερμοκρασία γενικά

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια:)

To δοκιμασα απο το πανω μερος τον σωληνα που λες, αλλα δεν μου αρεσε τοσο, ετσι μου καθοταν καλυτερα(στο ματι)!:D

Η δοκιμη με τον πισω fan, εχει γινει ηδη, με το να βαζει αερα εχω λιγο καλυτερες Temps, μαλλον επειδη τροφοδοτει με φρεσκο αερα το πανω ψυγειο!

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

έκανα μερικές αλλαγές βγήκε το HDD cage και οι δίσκοι μπήκαν με ανταπτορες στα 5,25 το reservoir βίδωσε στο motherboard tray ,το rad πηγε μια x120 θεση προς την πρόσοψη και η αντλία πάνω από το τροφοδοτικό (ακόμα δεν πήρα κόκκινους σωλήνες)

τοποθετήθηκαν 2 ταινιες led λευκες μια στην βάση και μια επάνω μαζί με ένα led light single color RF dimmer

για τα led ήμουν ανάμεσα σε κόκκινα και λευκα, κοκινα μου έδινε την εντύπωση ότι είναι το much τα λευκα ότι μπερδεύονται τα χρώματα τελικά κατέληξα στα λευκα

τελος μπήκαν άλλοι 4x120 fans που δεν φαίνονται 2 στην βάση του κουτιού μπροστά από το psu και 2 επάνω από το rad στην εξωτερική πλευρά του case κάτω το κάλυμμα της οροφής

όταν τελειωσα είχε νυχτώσει, δεν πρόλαβα να βγάλω photo με το φως της ημέρας

DSC_0022.jpg

Link to comment
Share on other sites

ε με αρεσε ετσι οπως ειναι δεν πειραζει τωρα,ποιος μπαινει και στην διαδικασια ασε!!

απλά γνώμη , εννοείται πως αφού αρέσει εσένα έτσι όλοι οι άλλοι περισσεύουν :T:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο!με περασε απο το μυαλο να καλυψω την πλατη του κουτιου που ειναι απο πανω η μητρικη με μαυρο carbon fiber.για να βγει η μητρικη πρεπει να τα βγαλω ολα?εννοω cpu,υδροψηξη(h100i),κτλ.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι αλλο!με περασε απο το μυαλο να καλυψω την πλατη του κουτιου που ειναι απο πανω η μητρικη με μαυρο carbon fiber.για να βγει η μητρικη πρεπει να τα βγαλω ολα?εννοω cpu,υδροψηξη(h100i),κτλ.ευχαριστω!

οχι δεν χρειαζεται να τα βγαλεις!!Αστα απανω οπως ειναι!Απλα ξαπλωσε το κουτι, βγαλε τα καλωδια ξεβυδωσε την μητρικη και το ψυγειο και βγαλτα οπως ειναι!

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται να τα βγαλεις!!Αστα απανω οπως ειναι!Απλα ξαπλωσε το κουτι, βγαλε τα καλωδια ξεβυδωσε την μητρικη και το ψυγειο και βγαλτα οπως ειναι!

ωραια τοτε μια χαρα!!!οταν βρω λιγο χρονο μαλλον θα το κανω γιατι θα με παρει πολυ ωρα αλλα θα δειξει πολυ ωραια!! :) δεν θα εχω προβλήμα αμα βαλω carbon fiber κτλ?ξες μηπως ακουμπαει επανω η μητρικη και εχω θεμα!

ακομα αλλαξα τον μπροστινο κατω ελικα του ανεμιστηρα και εβαλα σε μαυρο χρωμα με μπλε ledakia οπως επισης αλλαξα και τα led απο το panel επανω!!!

pwm7.jpg

n6z9.jpg

Έγινε επεξεργασία από johnnyman
Link to comment
Share on other sites

ωραια τοτε μια χαρα!!!οταν βρω λιγο χρονο μαλλον θα το κανω γιατι θα με παρει πολυ ωρα αλλα θα δειξει πολυ ωραια!! :) δεν θα εχω προβλήμα αμα βαλω carbon fiber κτλ?ξες μηπως ακουμπαει επανω η μητρικη και εχω θεμα!

ακομα αλλαξα τον μπροστινο κατω ελικα του ανεμιστηρα και εβαλα σε μαυρο χρωμα με μπλε ledakia οπως επισης αλλαξα και τα led απο το panel επανω!!!

pwm7.jpg

n6z9.jpg

Ωραιο βγηκε και ετσι οπως το εκανες αν και προσωπικα το προτιμουσα με το πορτοκαλι!!Γουστα ειναι αυτα αν σου αρεσει εσενα εμεις περισσευουμε!!Απο την στιγμη που η μητρικη ακουμπαει πανω στους αποστατες και το carbon θα μπει απο κατω οχι δεν θα εχεις θεμα!

Link to comment
Share on other sites

:clap::clap: καθαρή η εικόνα του χωρίς πολλά πολλά,ειναι να το χαζευης ώρα

δοκίμασες να περάσεις απο την πάνω μεριά τον σωλήνα που σου σταυρωνη;; (απο cpu στο πάνω ψυγείο)

δεν κάνεις και μια δοκιμή με το πίσω fan να βγάζει,μπας και εχει διάφορα στην θερμοκρασία γενικά

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια:)

To δοκιμασα απο το πανω μερος τον σωληνα που λες, αλλα δεν μου αρεσε τοσο, ετσι μου καθοταν καλυτερα(στο ματι)!:D

Η δοκιμη με τον πισω fan, εχει γινει ηδη, με το να βαζει αερα εχω λιγο καλυτερες Temps, μαλλον επειδη τροφοδοτει με φρεσκο αερα το πανω ψυγειο!

Να προτείνω εγώ μια παραλλαγή αυτού που δοκίμασες και σου πρότεινε και ο Σωτήρης.

Απ΄ότι βλέπω το "Logo" του block της CPU δεν έχει θέμα προσανατολισμού (δεν είναι κάποια γράμματα δηλαδή) οπότε γιατί να μην μπει περιεστραμένο κατά 180 μοίρες?

Ashampoo_Snap_2013.09.20_14h30m35s_001_-large.jpg?m=1379677124

Έτσι δεν θα έχεις σταύρωμα, οι σωλήνες θα φύγουν "ευθεία" προς διαφορετικές κατευθύνσεις εξ αρχής.

Θέμα με εξαρτήματα δεν έχεις , υπάρχουν ήδη, και όντας οι σωλήνες τακτοποιημένες θα φαίνεται και το σήμα του block!

Και να συμφωνήσω και εγώ, απολαμβάνει και "ξεκουράζεται" το μάτι! :T:

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω εγώ μια παραλλαγή αυτού που δοκίμασες και σου πρότεινε και ο Σωτήρης.

Απ΄ότι βλέπω το "Logo" του block της CPU δεν έχει θέμα προσανατολισμού (δεν είναι κάποια γράμματα δηλαδή) οπότε γιατί να μην μπει περιεστραμένο κατά 180 μοίρες?

Ashampoo_Snap_2013.09.20_14h30m35s_001_-large.jpg?m=1379677124

Έτσι δεν θα έχεις σταύρωμα, οι σωλήνες θα φύγουν "ευθεία" προς διαφορετικές κατευθύνσεις εξ αρχής.

Θέμα με εξαρτήματα δεν έχεις , υπάρχουν ήδη, και όντας οι σωλήνες τακτοποιημένες θα φαίνεται και το σήμα του block!

Και να συμφωνήσω και εγώ, απολαμβάνει και "ξεκουράζεται" το μάτι! :T:

Eχει γραμματα απο το κατω μερος το block του cpu και θα φαινονται αναποδα,απλα δεν φαινονται στην Photo, για αυτο και δεν τοποθετηθηκε "αναποδα"!

To cpu block ειναι αυτο ακριβως!:)

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Eχει γραμματα απο το κατω μερος το block του cpu και θα φαινονται αναποδα,απλα δεν φαινονται στην Photo, για αυτο και δεν τοποθετηθηκε "αναποδα"!

To cpu block ειναι αυτο ακριβως!:)

Οπότε ο μόνος αισθητικά εφικτός συνδυασμός είναι η στροφή αριστερά κατά 90 μοίρες!

Block_012_.jpg?m=1379687301

Δεν είναι κακό, και τα γράμματα, θα φαίνονται στο πλάι μεν, αλλά σε πολύ βολική θέση για "διάβασμα" !

:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.