Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από FrOsT

Έχεις ψάξει σε κατάστημα με ηλεκτρονικά εξαρτήματα για lcd???

Όταν ρώτησα στην Πάτρα για LCD Modules με κοιτούσαν σαν να είμουν εξωγήινος...

Είναι κάποιο μαγαζί Αθήνα που να μπορώ να παραγγείλω αντικαταβολή ;

Αρχική απάντηση από ta03

PCi risers εχει εδω http://www.aerial.net/shop/product_info.php?cPath=45&products_id=62

Ευχαριστούμε... :)

Link to comment
Share on other sites

hello παιδια ειμαι νεος user εδω. Πριν λιγες μερες αρχησα να φτιαχνω το case μου . Το case ειναι παλαιο και ειπα λιγο να το Κανω πιο ομορφο. Η δουλεια εχει γινει απο μενα . Κοπσηματα βαπσηματα ολα απο εμενα . Τωρα να μου πειτε οτι ειναι παλαιο και δεν αξιζει. Το κανω μονο και μονο λογο οτι το Φτιαχνω μονος μου και οχι το αγορασα και του πεταχα δυο Uv και περιφανευομαι. Το pc μεσα εχει 1700+ με overclocking 1800+ λογο οτι δεν εχω καλη πσηχτρα. Το κουτακι ηταν ασπρο ολο....

Στο μελλον θα γινει ολο κοκκινο με δυο βετιλατερια απο πανω μερος , plexyglass πλαγια με ενα βετιλατερι , απο μεσα λεω να το το βαπσω με φοσφοριζε χρωμα για να μπουν τα UV φοτακια. Sorry για τον πανικο που γινετε μεσα λογο οτι ακομα ειναι στην φαση κατασκευης.

π.ς αν βαλω 2 τροφοδοτικα. Στο δευτερο ο διακοπτης on/off που θα μπει? Λεω τα βετιλατερια και τα φωτα να περνουν ρευμα απο δευτερο τροφοδοτικο.

IMAG0003.JPG

η Τρυπα εγινε με ενα σιδερακi που το θερμανα και σιγα σιγα ελιωσα το πλαστικο δεν μου βγηκε τοσο καλο αλλα τι να κανουμε . Το γουσταρο γιατι το εφτιαχα εγω . Παλευα μια μερα ολοκληρη και το εφτιαχα

IMAG0006.JPG

olo to pc

IMAG0025.JPG

kai to vradi

και η μαπα του...

IMAG0008.JPG

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σας τρελανα λιγο ε?

Τωρα παμε στην λαμαρινα.....

και δοσε τροχους και δωσε κοσιματα.

http://www.it.teithe.gr/~kosant/pc/IMAG12.JPG

http://www.it.teithe.gr/~kosant/pc/IMAG13.JPG

http://www.it.teithe.gr/~kosant/pc/IMAG7.JPG

http://www.it.teithe.gr/~kosant/pc/IMAG8.JPG

*** 550*700 max pixels pls ***

Link to comment
Share on other sites

Σαν πρώτη απόπειρα καλό είναι κι έπειτα καλό είναι να εξασκήσαι πρώτα σε παλιό ή/και φτηνό κουτί ωστε να έχεις άνεση στο επόμενο. Ωστόσο, απ'όσο κατάλαβα τα εργαλεία και η μεθόδοι σου ήταν κάπως... "προτόγονα" (χωρίς παρεξήγηση) και αν σκοπεύεις να πειράξεις ένα ακριβότερο κουτί καλά θα κάνεις να αγοράσεις ένα εργαλείο τύπου dremel που θα σε βοηθήσει να κάνεις πανεύκολα πολλά πράγματα χωρίς προχειρότητες... :) Πάντως μπράβο σου που έβαλες χέρι στο κουτί γιατί πολλοί (όπως κι εγώ) κάνουμε αυτό που είπες. Βάζουμε δυο λάμπες κι ένα τζάμι και υπερυφανευόμαστε... Σου προτείνω πάντως αφού ασχοληθείς αρκετά με αυτό το case να πάρεις ένα καινούριο και καλό και να συνεχίσεις εκεί με περισσότερη σιγουριά... Επίσης μην ξεχάσεις να φτιάξεις τα καλώδια...

Υ.Γ.: Καλά, πως σ'αρέσει το κουτί σε τόσο έντονο χρώμα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και βαζελος :) απλα το πρωτο μου βετριλατερι ηταν κοκκινο... και ειπα να κανω ολο το pc κοκκινο . θα ειναι η διαφωρα απο τα αλλα pc.. :). Τωρα καθομαι και το βαφω αγορασα και 2 βετιλατερια 2000 rpm <23 dba τις Titan. Μολις τα εβαλα για να τα τεσταρω καταλαβα οτι κατι λαθος εκανα . Αντι να αφησω 15 cm x 7 cm εγω αφησα 13 χ 6 .... Λεω να τα βαλω με σιλικονη και σε λιγες μερες να το φτιαχω 15χ7... Ποπο τα νευρα μουυυυ....

Link to comment
Share on other sites

Και βάζελος και κόκκινο όλο το case....

Ευτυχως που είμαι γαύρος!!!! :)

Συμβαίνουν αυτά....Δεν πειράζει....

Αποκτάς εμπειρία.....Εγώ δεν έχω προσπαθήσει ακόμα να φτιάξω δικό μου κουτί.....αλλά αν το κάνω εκεί να δεις γέλια!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cliff

Τωρα να μου πειτε οτι ειναι παλαιο και δεν αξιζει. Το κανω μονο και μονο λογο οτι το Φτιαχνω μονος μου και οχι το αγορασα και του πεταχα δυο Uv και περιφανευομαι.

Πω ρε μάγκα... το ίδιο κουτί έχω στο παλιό pc... (PII) και σκεφτόμουν όταν πήρα το καινούργιο pc να το σκαλίσω... Εγώ πάντως με βλέπω να το βάφω μπλε, να ταιριάζει με το καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να ειναι για γελια? Εγω πηρα ιδεολες απο τα pc σε αυτο το topic.. Και ειπα αφου εχουν αυτοι pc με παραθηρα και βετιλατερια γιατι να μην εχω και εγω.. :) ikaros προσπαθησε να φτιαχεις κατι σε ενα παλιο case σου. Θα γουσταρεις τρελα...και δεν νομηζω να σου πει κανενας τι βλακια ειναι αυτο λογο οτι το εχεις φτιαχει εσυ και οτι αυτο το pc ειναι μοναδικο στον κοσμο :) (ποπο τι ειπα ο ανθρωπος ... )

Spanaks:

το κουτακι αυτο ειχε καποτε εναν celeron στα 466 Mhz και μετα μπηκε εκει ο Amb 1700+

και ο επομενος θα μπει σε αυτο το case .... ;) (pisteuw na mhn to xalasw to case)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ikaros19 [Σήμερα, στις 15:00]

Και βάζελος και κόκκινο όλο το case....

Ευτυχως που είμαι γαύρος!!!! :)

Συμβαίνουν αυτά....Δεν πειράζει....

Αποκτάς εμπειρία.....Εγώ δεν έχω προσπαθήσει ακόμα να φτιάξω δικό μου κουτί.....αλλά αν το κάνω εκεί να δεις γέλια!!!!!!! :D

Όλα διορθώνονται.....Απλά αλλάζεις ομάδα......Έρχεσαι με τους αιώνιους πρώτους και θα' σαι ασορτί με το pc.......:D

Link to comment
Share on other sites

Κατι :OT:... Τα βατιλατέτοια είναι αν κατάλαβα καλά τα fan guards/γρίλιες για ανεμιστήρες (όπως θες πέστα τέσπα); :confused:

Y.Γ.: Πάντως προσωπικά πιστεύω πως δεν πρέπει να Modάρουμε κάτι σύμφωνα με αγαπημένη μας ομάδα/παιχνίδι/εταιρία κ.τ.λ. καθώς όλα αυτά αλλάζουν πανεύκολα και επίσης εύκολα καμιά φορά περνάνε στο παρελθόν. Προτιμώ ένα κουτί που να δείχνει όμορφο χωρίς να εκφράζει κάτι συγκεκριμένο. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έφτιαχνα ποτέ σύμφωνα με την αγαπημένη μου ομάδα.....Θα το έφτιαχνα σύμφωνα με την αισθητική μου....!!!

Αν εμένα η αισθητική μου, μου έλεγε να το έβαφα όλο λαχανί θα το έκανα!!!!! :D

Όπως είπα και πιο πριν....Γούστα είναι αυτά!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.