Jump to content



Mass Effect 3


astrolabos

Recommended Posts

Guys να ρωτησω.Μολις τελειωσα το ME2 αλλα δυστυχώς μια BSOD προς το τελος μου εχασε σχεδον ολα τα achievements.Εχω σκοπο να κανω import τον χαρακτηρα στο 3.

Εχετε ιδεα αν παιζουν σοβαρο ρολο?

Επισης μου πεθανε ο Mordin μαμωτο στο τελος..λεω να ξαναπαιξω την τελευταια πιστα να ψοφήσει κανενας αλλος

Link to comment
Share on other sites

Guys να ρωτησω.Μολις τελειωσα το ME2 αλλα δυστυχώς μια BSOD προς το τελος μου εχασε σχεδον ολα τα achievements.Εχω σκοπο να κανω import τον χαρακτηρα στο 3.

Εχετε ιδεα αν παιζουν σοβαρο ρολο?

Επισης μου πεθανε ο Mordin μαμωτο στο τελος..λεω να ξαναπαιξω την τελευταια πιστα να ψοφήσει κανενας αλλος

Mass Effect 2 - Masseffect2saves.com αν εχασες τα saves ή βαριεσαι να ξαναπαιξεις :)
Link to comment
Share on other sites

Ποση γκαντεμια, τελικα προσπαθωντας να κατεβασω τα 10GB την Πεμπτη εφαγε ηττα το RAID με τους 2 Vertex Turbo. Ενας απ τους 2 κλαταρε λοιπον...

Πηρα ενα Agility 3 κ φτου κ απ την αρχη, os,drivers, ξαναμανα κατεβασμα το game...παει και η Παρασκευη...

Παιζοντας λοιπον αρκετες ωρες το ΣΚ, μπορω να πω ειναι πετυχημενο sequel!

Στην αρχη το πηγαιναν πολυ γρηγορα το σεναριο κ τρομαξα μηπως ειναι μικρο, αλλα τελικα εχει πολυ πραμα, πολυ ομως!Ολα αυτα αν παιξεις RPG στυλ φυσικα, αλλιως δεν εχει κ νοημα το παιχνιδι (εκτως αν ειναι 10 χρονων κ παιζεις απο κονσολα).

Γραφικα ομορφα κ παναλαφρα, πολυ καλος ηχος, καποια cut scenes ειναι αθλιας ποιοτητας δυστυχως (αααρε blizzard...δειξτους πως γινετε!).

Η combat καμερα ειναι αλα Alan Wake, δε μπορω να πω οτι με βολεψε...τη συνηθισα.

Δε ξερω ποσες ωρες gaming εχει ακομα για να τερματισει,εχουν βγει ηδη dlc παντως (κατεβασα αυτο με τον Prothean :T: )

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι που το λιωνει τις μερες αυτες μου ειπε οτι αν δεν κανεις import χαρακτηρα το παιχνιδι ειναι χαλι μαυρο.

Παλι καλα που τερματησα το 2 πριν λιγες μερες και του εδωσα τα saves μου να το ξαναπαιξει.

Τελειωσα μετα απο τα χριστουγεννα ΜΕ 1,2.Το ενα μαρεσε πολυ περισσοτερο.Μπορει να ειχε αρκετα ελαττωματα(μονοτονα και επαναλαμβανόμενα sidequests) αλλα ειχε σεναριαρα και βαθος στο gameplay.

Το 2 δεν ειχε ελαττωματα αλλα αυτο γιατι ηταν πιο απλο παιχνιδι.

Το σεναριο θα λεγα οτι ηταν ανυπαρκτο.Αν βγαλεις την αρχη και το τελος+κανα 2 dlc ολο το υπολοιπο ηταν αδιαφορο.

Μετα πηγαν και ξηλωσαν οτι customisation μπορουσες να κανεις σε χαρακτηρα,οπλα κλπ.:getlost:

Το 3 απο οτι εχω δει μεχρι τωρα μαρεσει.Και σεναριο βλεπω σωστο(αν κανεις import χααρκτηρα) και περισσοτερες επιλογες βλεπω για weapons,armor.

Πηραν καλα στοιχεια απο ενα και δυο.

Έγινε επεξεργασία από jesus
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν ανήκουν στην ευγενή συνομοταξία των καμμένων με το Mass effect όπως εγώ, και δεν το έχουν τερματίσει το καθένα 3 και 4 φορές με όλους τους διαφορετικούς τρόπους, αλλά θέλουν να πειραματιστούν με imported χαρακτήρες, να δουν τις διαφορές που εμφανίζονται ανάλογα τις επιλογές που έχει κάνει κανείς στα προηγούμενα κλπ, ας δουν εδώ

Link to comment
Share on other sites

το παιχνιδακι τα σπαει!!!

μην ξεχασετε να παιξετε ολες τις αποστολες!!

screen απο win 8 με τα μαχιμα κουστουμακια :dance3:

απο τα πιο αγαπημενα μου ειναι το πρωτο γιαυτο θα βαλω 4 screen :man_in_love:

masseffect3201203121313.png

masseffect3201203092228.png

masseffect3201203092228.png

masseffect3201203092230.png

masseffect3201203100305.png

masseffect3201203112328.png

masseffect3201203121036.png

masseffect3201203121044.png

masseffect3201203112339.png

masseffect3201203121014.png

masseffect3201203121026.png

masseffect3201203121031.png

masseffect3201203122013.png

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο είναι, αλλά:

1ο Έλεος με το spacebar πια. Use/Talk/Pickup, Sprint, Jump, Cover, De-Cover. Και το WTF είναι...middle mouse key για κίνηση σε γωνίες υπό cover...

2ο: Νταξ, το side quest "tracking", ο τρόπος που τα παίρνεις κτλ ίσως είναι ο χειρότερος που έχω δει σε παιχνίδια τέτοιου είδους. Τράβα βρες εσύ τώρα άμα το έχεις κάνει complete, από που το πήρες ή που πρέπει να το παραδώσεις. Σε αναγκάζει μετά από κάθε αποστολή να γυρνάς στην citadel και να περνάς ΟΛΑ τα επίπεδα και ΟΛΟΥΣ τους npc για να πάρεις/παραδώσεις quest. Α solarian in presidium needs this. ORLY; Ποιος από τους 50;Και το "this" το βρήκα ή το ξέχασα;

3ο Την μ@λ@κια στο normandy, το "weapon scanner" ανάμεσα στο war-room και στο χάρτη τι το βάλανε...ένδειξη διαμαρτηρίας για το αμερικάνικα αεροδρόμια και την TSA; Ή δε μπορούσαν να "χωρέσουν" και τα 5 ολόκληρα δωμάτια σε ένα επίπεδο;

Αν εξαιρέσουμε τα προαναφερθέν 3 σημεία πάντως πολύ δυνατό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Ω θεε μου το τερμάτισα....

Θέλω άλλο τέλος ΤΩΡΑ όμως...

:wall: Πραγματικά έχει το πιο ΑΙΣΧΡΟ τέλος έχω δει ποτέ σε εργο Sci-Fi, σε οποιοδήποτε μέσο. Αισχρό όχι μόνο επειδή είναι απόλυτα παράλογο, όχι μόνο επειδή είναι η απόλυτη ξεπέτα (το αντιγράψανε που το αντιγράψανε απο το Deus Ex, ας έμπαιναν στο κόπο τουλάχιστον να αλλάζανε τα βίντεο), όχι μόνο επειδή σε αφήνει τελείως ξεκρέμαστο όσον αφορά όλους τους χαρακτήρες και τις τοποθεσίες που 3 παιχνίδια τώρα έχεις φτάσει να αγαπάς, αλλά κυρίως επειδή είναι τόσο άθλιο με τρία τόσο εξαιρετικά παιχνίδια απο πίσω του.

Και απ' ότι διαβάζω, συμφωνεί τόσος κόσμος μαζί μου που έφτιαξαν petition στο site της Bioware για να αλλάξουν το τέλος. Δεν παίζει να έχει ξαναγίνει αυτό... :hang3:

Έγινε επεξεργασία από geogeoland
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω τερματίσει ακόμη αλλά μέχρι στιγμής με έχει απογοητέυσει. Οι μάχες και γενικά η ιστορία είναι καλή. Ο τρόπος σύνδεσης με τα παλιά ΜΕ είναι Χ-Α-Λ-Ι-Α

Όλοι οι χαρακτήρες απο το ΜΕ2 είναι διακοσμητικοί και η ομάδα σου είναι κυρίως απο χαρακτήρες του ΜΕ1. Οι περισσότεροι χαρακτήρες μέχρι τώρα έχουν πεθάνει ώστε να προχωρήσει ή πλοκή και κάποιοι αν είχαν loyalty σε ME2 επέζησαν αλλά χωρίς να είναι στην ομάδα σου. Οι fans της Μiranda θα απογοητευτούν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.