Jump to content



Mass Effect 3


astrolabos

Recommended Posts

Μετα απο 4 μερες μπορω να πω οτι αν και το περιμενα καλυτερο, μου αρεσει αρκετα...

Βεβαια για μενα το 1ο συνεχιζει να ειναι το καλυτερο....

Μολις το τελειωσω θα ξεκινησω παλι απο το 1 με τη σειρα :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα μόνα παιχνίδια που έπαιξα εδώ και πολύ καιρό ήταν το Deus ΕX και το ΜΕ3, θεωρώ πως το πρώτο ήταν καλύτερο. Για την ώρα περνάω 2ο run το ME3 αλλάζοντας επιλογές στους διαλόγους. Το παιχνίδι είναι πολύ ελαφρύ αφού τόσο η 4890 όσο και η 5870 (παλιές κάρτες πλέον) το τρέχουν "αέρα".

Αλήθεια, αλλάζει κανείς την φάτσα του Shepard (show your Shepard thread)?

Link to comment
Share on other sites

Mass Effect 3 για να τερματίσω σαν paragon έφαγα περίπου 33h.

Το τέλος του παιχνιδιού εινακ sk@t@

το ΜΑ1 ήταν αρκετά καλό αλλά μου άρεσε περισσότερο το ΜΑ2 (αν και το τελευταίο θυμίζει υπερβολικά το KOTOR 2)

Ξενέρωσα πολύ στο τέλος με το παιχνίδι και όλα τα sidequests που έκανα.

Aυτό το βρήκα από αλλού και με αντιπροσωπεύει για την ώρα :p

fvutk.gif

Link to comment
Share on other sites

Οσαν αγορακια το τελειωσαν μπορουν να μας πουν ποσες ωρες τους πηρε?

Paragon τα πάντα όλα μέσα, 27h.

Το ξαναπαίζω τώρα με άλλο class -Vanguard- για να δω και τις Renegade επιλογές, και το συνιστώ. Το τέλος θα παραμείνει το ιδιο σκ@τ@, αλλά οι μάχες μέχρι να φτάσεις εκεί, είναι απείρως πιο ευχάριστες, γρήγορες και εθιστικές . (σε σύγκριση με Soldier τουλάχιστον)

Biotic charge + shotgun in da face λέμε... :clap:

Link to comment
Share on other sites

Paragon τα πάντα όλα μέσα, 27h.

Το ξαναπαίζω τώρα με άλλο class -Vanguard- για να δω και τις Renegade επιλογές, και το συνιστώ. Το τέλος θα παραμείνει το ιδιο σκ@τ@, αλλά οι μάχες μέχρι να φτάσεις εκεί, είναι απείρως πιο ευχάριστες, γρήγορες και εθιστικές . (σε σύγκριση με Soldier τουλάχιστον)

Biotic charge + shotgun in da face λέμε... :clap:

Ναι σαν renegade έχει κάτι καλές ατάκες. Να σου πω την αληθεια πόσες φορές παρασύρθηκα και διάλεξα renegade ατάκα και μετά έκανα loading από savegame

είδικά μετά την αποστολή με τους quarians o Αdmiral το ξυλικι δεν το γλύτωσε

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που θα αγοράσω το Mass efect 2 για να δω λίγο την ιστορία και Gameplay γιατί δεν θέλω να πάω κατευτείαν στο 3 χώρις να έχω παίξει το ένα τουλάχιστον είναι αυτός.

Miranda Lawson

Yvonne Strahovski

220pxyvonnestrahovskicr.jpg

Yvonne Strahovski - IMDb

Yvonne Strahovski - Wikipedia, the free encyclopedia

origin60complete2012031.png

Μέσα σε μια μέρα μπορώ να τελειώσω το Story? Μιλάμε δηλαδή για 24 hour game.

Έγινε επεξεργασία από sfirculitu
Link to comment
Share on other sites

To τερματισα σημερα κ γω, πρεπει να μου πηρε καμια 30αρια ωρες αλλα το ξεκοκαλισα.

Ναι ειχε αρκετα χαζα αλλα το απολαυσα κ αυτο ειναι που μετραει.

Οσο για το τελος, θα μπορουσε να ειναι καλυτερο αλλα δεν ειναι τραγικο imo...

Το μεγαλυτερο μειωνεκτιμα ειναι μαλλον το θεμα των χαρακτηρων οπως ειπαν κ ποιο πανω...καθως κ το γεγονος οτι δε φαινεται να παιζουν ρολο οι επιλογες για συμαχιες στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι ψάχνεις... Το πρώτο είναι RPG, το δεύτερο action με στοιχεία RPG και το τρίτο Action-RPG.

Τουλάχιστον εγώ έτσι τα κατηγοριοποιώ.

Οι περισσότεροι ίσως σου πουν για το πρώτο, καθώς έχει πολύ έντονο το στοιχείο της παραμετροποίησης. Όπλων, πανοπλίας, δυνάμεων κ.α. Εμένα και το 3 μου άρεσε, γιατί είναι αρκετά γρήγορο και με καλύτερη ροή και μηχανισμούς στη μάχη (aka heavy melee :D) , διατηρώντας ωστόσο κι αρκετά στοιχεία παραμετροποίησης, στα όπλα, στις δυνάμεις και στην πανοπλία.

Link to comment
Share on other sites

Το τελειωσα....δηλαδη μετα απο τοσα χρονια και 3 παιχνιδια πρεπει sony και καλα να εχει αυτο το τελος; Οτι και να διαλεξεις το ιδιο αποτελεσμα

Με ξενερωσε....θα επρεπε να εχει και διαφορετικο ending :wall:

me3yodawg.jpg

Τωρα που το ξανασκεφτομαι πρεπει να ειναι το χειροτερο τελος σε παιχνιδι ever.....

Δεν ειναι μονο το γεγονος οτι ειναι μικρο σε σχεση με το παιχνιδι(1,2 & 3)

Δεν ειναι μονο το γεγονος οτι οτι επιλογη και να κανεις θα εχει το ιδιο αποτελεσμα

Το χειροτερο ειναι οτι δεν εχει καμια μα καμια συνεχεια με το ολο concept και ειναι γεματο "τρυπες". Για καποιον που δεν ξερει τη σειρα και δεν εχει παιξει καποιο απο τα προηγουμενα, δεν προκειται να καταλαβει τα λαθη τις ατελειες και τις "τρυπες"

Οι φανατικοι της σειρας ομως(οπως εγω) δεν ξερουμε αν πρεπει να κλαψουμε ή να γελασουμε με τα τελευταια 10 λεπτα του παιχνιδιου......Πρεπει να προσπαθησεις ΠΟΛΥ για να χαλασεις ενα τοσο καλο concept.....ε, οι της ΕΑ το καταφεραν.....

Εκτος και αν ετοιμαζουν κατι αλλο.....

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Το τελειωσα....δηλαδη μετα απο τοσα χρονια και 3 παιχνιδια πρεπει sony και καλα να εχει αυτο το τελος; Οτι και να διαλεξεις το ιδιο αποτελεσμα

Με ξενερωσε....θα επρεπε να εχει και διαφορετικο ending :wall:

me3yodawg.jpg

Τωρα που το ξανασκεφτομαι πρεπει να ειναι το χειροτερο τελος σε παιχνιδι ever.....

Δεν ειναι μονο το γεγονος οτι ειναι μικρο σε σχεση με το παιχνιδι(1,2 & 3)

Δεν ειναι μονο το γεγονος οτι οτι επιλογη και να κανεις θα εχει το ιδιο αποτελεσμα

Το χειροτερο ειναι οτι δεν εχει καμια μα καμια συνεχεια με το ολο concept και ειναι γεματο "τρυπες". Για καποιον που δεν ξερει τη σειρα και δεν εχει παιξει καποιο απο τα προηγουμενα, δεν προκειται να καταλαβει τα λαθη τις ατελειες και τις "τρυπες"

Οι φανατικοι της σειρας ομως(οπως εγω) δεν ξερουμε αν πρεπει να κλαψουμε ή να γελασουμε με τα τελευταια 10 λεπτα του παιχνιδιου......Πρεπει να προσπαθησεις ΠΟΛΥ για να χαλασεις ενα τοσο καλο concept.....ε, οι της ΕΑ το καταφεραν.....

Εκτος και αν ετοιμαζουν κατι αλλο.....

Οι κακιές οι γλώσσες λένε ότι ετοιμάζονται τα DLC. Έκαστως και 15δόλλαρο για να μας αρμέξουν καλύτερα και για τους λάτρεις ακούστηκε και μια φήμη ότι έπρεπε να "φύγει" από την μέση ο Sheppard για να πάμε σε "universe" καταστάσεις με mmo στο επόμενο game που θα ακολουθήσει.

Συμφωνώ μαζί σου πάντως. Τι που πήρα όλο το γαλαξία με το μέρος μου, τι τόσα και τόσα που ξόδεψα σε αναβαθμίσεις τελικά τίποτα από αυτά δεν παίζει κανένα νόημα για το αισχρό τέλος του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

Οι κακιές οι γλώσσες λένε ότι ετοιμάζονται τα DLC. Έκαστως και 15δόλλαρο για να μας αρμέξουν καλύτερα και για τους λάτρεις ακούστηκε και μια φήμη ότι έπρεπε να "φύγει" από την μέση ο Sheppard για να πάμε σε "universe" καταστάσεις με mmo στο επόμενο game που θα ακολουθήσει.

Συμφωνώ μαζί σου πάντως. Τι που πήρα όλο το γαλαξία με το μέρος μου, τι τόσα και τόσα που ξόδεψα σε αναβαθμίσεις τελικά τίποτα από αυτά δεν παίζει κανένα νόημα για το αισχρό τέλος του παιχνιδιού.

Εδω ειμαστε λοιπον....μαλλον ερχεται DLC το οποιο θα λεγεται "The Truth"(διαβαστε το κειμενακι κατω απο τη φωτο)

io3zi8.png

Α, και στο ενα ending ο Sheppard δεν πεθαινει(τουλαχιστον σε μενα δεν πεθανε)

edit:

Ξαναεπαιξα την τελευταια σκηνη(με τον Sheppard να μην πεθαινει) και απο οτι καταλαβα το ολο σκηνικο πρεπει να ειναι ενα ονειρο γιατι στο τελος που τον δειχνει να "ξυπναει" ειναι ακριβως στο ιδιο σημειο που τον πετυχαινει η ακτινα λιγο πριν ανεβει και καλα στο Citadel

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Οι κακιές οι γλώσσες λένε ότι ετοιμάζονται τα DLC. Έκαστως και 15δόλλαρο για να μας αρμέξουν καλύτερα και για τους λάτρεις ακούστηκε και μια φήμη ότι έπρεπε να "φύγει" από την μέση ο Sheppard για να πάμε σε "universe" καταστάσεις με mmo στο επόμενο game που θα ακολουθήσει.

Συμφωνώ μαζί σου πάντως. Τι που πήρα όλο το γαλαξία με το μέρος μου, τι τόσα και τόσα που ξόδεψα σε αναβαθμίσεις τελικά τίποτα από αυτά δεν παίζει κανένα νόημα για το αισχρό τέλος του παιχνιδιού.

Ευχαριστούμε για το σπόιλερ. Την παλεύεις καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.