Jump to content



Recommended Posts

Δεν θέλω τριγύρω μπούρδες. Μόνο να κάνει clean cache.

Δες το sd maid. Από τα πιο ελαφριά apps. Έχει και μερικές άλλες λειτουργίες βέβαια εκτός από καθαρισμό, τις οποίες αν θες τις ενεργοποιεις, αλλά καμιά σχέση με τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν. Έγινε επεξεργασία από zananiro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

υπάρχει καλύτερη λύση από το bluestacks για android apps στα windows;;

 

(το'χα βάλει κ πιο παλιά, σκέφτομαι να το βάλω ξανά, μη χαλάω τη μπαταρία στο κινητό)

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Το remixOS οταν ολοκληρωθει :p Μεχρι τοτε μονο το Bluestacks, εκτος και αν εχει βγει κατι αλλο που μου διαφευγει. Ψαξε πως γινεται και Root , γιατι μονο ετσι καταφερα να απαλαγω απο κατι διαφημισεις που ειχε (αν δε το εχεις κανει ηδη). Εχω παρολα αυτα να το τρεξω πανω απο 1 χρονο...

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Skype, Viber, Fb Messenger, Google hangouts, WhatsUp

 

Βασικά καμία δεν είναι τέλεια, όλες έχουν καλά και κακά, οπότε συνήθως η επιλογή γίνεται από το ποιά χρησιμοποιούν αυτοί που μιλάς περισσότερο.
Πχ, εγώ και η γυναίκα μου σε LAN μέσω υπολογιστή και μιλούσαμε με Google Hangouts, αλλά η ποιότητα του video ήταν χάλια.

Μιλάει η πεθερά μου με τη γυναίκα μου, η πεθερά σε WiFi και μένει έκπληκτη από το πόσο καθαρή εικόνα είχε.

Πιάσε το αβγό και κούρευτο....

 

Γενικά πάντως, μέσω WiFi εμένα μου κολλάνε όλες μετά από λίγο, αρχίζει και στέλνει παράσιτα, μπουκώνει, κλπ και πρέπει να κλείσω την κλήση και να πάρω πάλι. Αυτό μπορεί να γίνει στα 5 λεπτά μπορεί να γίνει και στα 20.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα για εφαρμογή backup φωτογραφιών που να μην θέλει συνδρομή και ακόμα καλύτερα να μην αποθηκεύει στο cloud αλλά σε δικιά μου συσκευή (πχ synology) Προσοχή όμως θέλω να αποθηκεύει Bluetooth received. Facebook received, dcim sd card & internal sd.

Καμία απ' όσες δοκίμασα δε αποθηκεύει τα πάντα.

Το google photos τρώει σκάλωμα και πχ ξαφνικά πήρα χαμπάρι ότι έχει κρατήσει μέχρι ένα μήνα πριν και σίγουρα όχι τα received. To synology app δεν δουλεύει στο background μόνο του. κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Με κάποια εφαρμογή όπως το owncloud, δε μπορείς να κάνεις αυτό που ζητάς;

 

Δε το έχω δουλέψει αλλά από ότι ξέρω, το στήνεις εσύ (άρα λογικά το βάζεις να τα αποθηκεύει όπου θες) και έχει και εφαρμογή για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, TifoziF1 said:

Εκτός από το Skype, ποια άλλη εφαρμογή θα προτείνατε για video κλήσεις, μέσω WiFi ?

Το σκάιπ είναι το μόνο που δεν σκαλώνει σε μένα. Κανένα από τα άλλα δεν μπορώ

1 hour ago, swatoner said:

Καμια ιδέα για εφαρμογή backup φωτογραφιών που να μην θέλει συνδρομή και ακόμα καλύτερα να μην αποθηκεύει στο cloud αλλά σε δικιά μου συσκευή (πχ synology) Προσοχή όμως θέλω να αποθηκεύει Bluetooth received. Facebook received, dcim sd card & internal sd.

Καμία απ' όσες δοκίμασα δε αποθηκεύει τα πάντα.

Το google photos τρώει σκάλωμα και πχ ξαφνικά πήρα χαμπάρι ότι έχει κρατήσει μέχρι ένα μήνα πριν και σίγουρα όχι τα received. To synology app δεν δουλεύει στο background μόνο του. κλπ κλπ.

Dropbox,photos,το synology απλά πρέπει να το τρέξεις και δουλεύει μόνο του

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

You are being watched.

Your....smartphone has a secret system.

...a machine that spies on you every hour of every day. I know because I built it. I designed the machine to detect acts of terror but it sees everything. Violent crimes involving ordinary people, people like you. Crimes the government considered "irrelevant." They wouldn't act, so I decided I would. But I needed a partner, someone with the skills to intervene. Hunted by the authorities, we work in secret. You'll never find us, but victim or perpetrator, if your number's up... we'll find *you*.

:sarcastic:

(θέλω να πάω στο δημοτικό να το δείξω στους φίλους μου να μου πουν ωωωΩΩΩΩΩ)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω περιεργο θεμα με το fb..μισω το fb messenger οποτε φυσικα δεν το εχω εγκατεστημενο..και επισης εχω απεγκαταστησει το fb app αφου ξερω οτι για να δεις μηνυματα μεσω αυτου πρεπει να εχεις το μεσεντζερ αλλα και επειδη ουτε αυτο το θελω να μου τρωει χωρο και μπαταρια κλπ..Ολοι λενε πως αμα μπεις απλα απο τον browser ειτε του κινητου, ειτε αλλον οπως ο chrome μπορεις να τα δεις..εγω ομως δεν μπορω παλι και εκει μου λεει οτι πρεπει να εχω τον μεσεντζερ..το κοιταξα και με το κινητο της αδερφης μου αλλα σε αυτης γινεται να δει τα μηνυματα!..τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Pc_master έγραψε:

Παιδια εχω περιεργο θεμα με το fb..μισω το fb messenger οποτε φυσικα δεν το εχω εγκατεστημενο..και επισης εχω απεγκαταστησει το fb app αφου ξερω οτι για να δεις μηνυματα μεσω αυτου πρεπει να εχεις το μεσεντζερ αλλα και επειδη ουτε αυτο το θελω να μου τρωει χωρο και μπαταρια κλπ..Ολοι λενε πως αμα μπεις απλα απο τον browser ειτε του κινητου, ειτε αλλον οπως ο chrome μπορεις να τα δεις..εγω ομως δεν μπορω παλι και εκει μου λεει οτι πρεπει να εχω τον μεσεντζερ..το κοιταξα και με το κινητο της αδερφης μου αλλα σε αυτης γινεται να δει τα μηνυματα!..τι παιζει;

Με ποιον browser δοκιμάζεις;; Τι κινητό; Η αδερφή σου τι browser έχει;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.