Jump to content



The iPad thread


Chosen

Recommended Posts

εγω μολις εριξα το πρωτο dfu,ενω ειχα κανει unistall το cydia,το ξαναπερασα,εκανε κατι updates ,εκανε restart και παγωσε σε απλ logo για κανα 10λεπτο νεκρο το παντ

τελικα δεν ειναι τοσο αθωο αυτο το jailbreak οσο δειχνει..:hehe:

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί labites...

Χθες αγόρασα ένα ipad 2 16Gb wifi δώρο στην γυναίκα μου... Αν και το θεωρούσα ψιλοπεταμένα λεφτά....

έχω να πω πως σαν gadget είναι πολύ δυνατό (είδη είναι jailbroken απο χθες κατά τις 12 το βράδυ ;) )

έχει απίστευτη οθόνη και με το remote desktop για windows μπορούμε να καθόμαστε σαλόνι να βλέπουμε την τηλεορασίτσα μας και εγώ να ρίχνω μια ματιά σε εργασίες που έχω βάλει το PC να κάνει ή ακόμα και να μπω με vpn στην δουλειά για τα βασικά!

overall πολλά λεφτά για να καλύψουν άπειρες ανάγκες ... που δεν έχουμε :)

αλλά όπως είπε και ο Αριστοτέλης " Όμορφο είναι αυτό που θέλουμε να έχουμε χωρίς να μας καλήπτει καμία βασική ανάγκη!" οπότε το Ipad είναι πανέμορφο!!! :T:

Link to comment
Share on other sites

το λοιπον οσοι εχουν το παντ2 και ειναι με σμαρτ καβερ,εγω παραγγειλα αυτο για το πισω μερος που μενει ακαλυπτο

iTALKonline ProGel CLEAR TRANSPARENT Back Cover Tough: Amazon.co.uk: Electronics

Το έχει και ο κωτσόβολος και το multirama από belkin 17ε αν θυμάμαι καλά....

Link to comment
Share on other sites

^ξερεις τι γινεται,αυτο που χει ο κωτσο το μπελκιν,δεν εφαρμοζει το smart cover μετα καθως καλυπτει το σημειο που πιανουν οι μαγνητες.

τουλαχιστον αυτο ειχε ο mega κωτσοβολος στο αεροδρομιο..

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι ζεσταίνεται αρκετά η πλάτη του. Δεν ξέρω, δεν έχω παίξει αρκετά με τέτοιο μηχάνημα. Απλώς παρακολουθώ από κοντά, ώστε να είμαι έτοιμος για όταν θα αγοράσω κι εγώ ένα τέτοιο :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το φοβήθηκα εσκασα σε παραλία διχως εξοπλισμό,σεζ λονγκ και ομπρέλα,με το που το άνοιξα με σήμα καμπάνα βοντα 3τζι,έπαιξα λίγο με τα μαιλ και το σαφάρι,παράλληλα αειποντ να τρέχει,και με το που ακουμπησα μπρος πίσω,είχε ζέσταθει παρα πολυ,όλα αυτά βέβαια στους 36+ βάθμους κελσίου.

Υπό νορμαλ συνθήκες ,δεν νομίζω παντως να έχει πρόβλημα με τις θερμοκρασιες ,έστω και και με το πλαστικό καβερ απο το αμαζον.

Έγινε επεξεργασία από gbak
Link to comment
Share on other sites

Καλά κι ένα σκέτο κομμάτι αλουμίνιο να αφήσεις στην παραλία θα πάρει φωτιά. Σε γενικές γραμμές πρέπει να το σκίσω στα 3D (Infinity Blade κλπ) για να καταλάβω ότι υπάρχει θερμότητα μέσα στο ipad αλλά σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ ζεστό.

Θα το συγκρίνω με την θερμοκρασία που έχει μια καρέκλα/λεκάνη στην οποία έχει κάτσει κάποιος για αρκετή ώρα - δεν σε καίει, αλλά καταλαβαίνεις ότι κάποιος καθότανε πριν εκεί :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παντως οντως ειναι οκ απο θερμοκρασιες γενικοτερα,ολη την βδομαδα ηταν παραλια κατω απο ομπρελα,και κανενα προβλημα.σε κανονικο χωρο δυσκολα θα καταλαβεις θερμοτητα,μονο σε 3d ισως καταλαβεις.

Εναντιθετως στο αειφον 4 θυμαμαι σε παρομοια φαση,ειχα και το πρωτο μου Temperature Warning :wassat:

Link to comment
Share on other sites

^ξερεις τι γινεται,αυτο που χει ο κωτσο το μπελκιν,δεν εφαρμοζει το smart cover μετα καθως καλυπτει το σημειο που πιανουν οι μαγνητες.

τουλαχιστον αυτο ειχε ο mega κωτσοβολος στο αεροδρομιο..

Έχει και το μοντέλο που είναι "κομ'ενο" για να μπαίνουν οι μαγνήτες , αυτό έχω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τσιμπισα κι εγώ ένα ipad2 (δεν άντεξα). Καποια καλή θήκη έχει να προτείνει καποιος? Επειδη έχω και ενα πιτσιρικα που θα το λιώσει, μαλλον θα παω σε full cover να ειμαι καλυμένος.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=97]Trooper[/MENTION]

Αυτήν τσίμπησα εγώ, για τον ίδιο λόγο με σένα :D

Φτηνή, καλή, μια χαρούλα. Συμπεριλαμβάνει και 2 προστατευτικά films για την οθόνη.

Το μαγνητικό της feature υπολειτουργεί, δηλαδή υπάρχει ο μαγνήτης και βοηθάει στο να μένει κλειστή η θήκη, αλλά δεν "σβύνει" το iPad2 σε standby. Δε με ενόχλησε γιατί είμαι συνηθισμένος να το κλείνω από το κουμπί λόγω του iPad1 που είχα, αλλά και γιατί μου κόστισε κάτω από 10 ευρώ, οπότε δε με νοιάζει :)

Edit: άμα θυμόμουν να βάλω και το link, καλά θα ήταν...

[ame]http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004RTM9MM/[/ame]

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Με φορητές συσκευές δεν έχεις πρόβλημα. Κι εγώ από USA τα αγόρασα και μου είπαν στο Apple store εδώ (Δουβλίνο) ότι είμαι κυριλέ.

Πας εδώ: https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Βάζεις τον σειριακό αριθμό του μηχανήματος και σου λέει τι παίζει από εγγύηση.

Αν το αγοράσεις από reseller και ήταν στο ράφι κάμποσο καιρό, εν ολίγοις αν η ημερομηνία λήξης της εγγύησης που σου λέει η Apple online δεν συμφωνεί με την ημερομηνία που το αγόρασες, μπορείς να διορθώσεις αυτή την πληροφορία χρησιμοποιώντας την απόδειξη αγοράς του.

Αυτό που κοιτάς όμως είναι iPad1 όχι 2.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.