Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Με custom rom παιζει κανονικα με usb modem σαν αυτα που δεινει vodafone/cosmot

Η πληροφορία οταν το αγόρασα ηταν οτι δεν υποστηρίζει το USB μοντεμακι των παραπάνω ...γαι internet on the go..

Ας μας πει καποιος που εχει στην κατοχή του!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nέο firmware update (2.4.19 βασισμένο φυσικά στο froyo) από την Archos για τα 28/32/43/70/101 tablets

Changelog

Version 2.4.19 - August 18th, 2011

  • Display: improve UI fluidity
  • Display: suppress black/white screen happening sometimes when exiting suspend
  • Applications: increase compatibility with third party music players
  • Applications: fix black camera image for skype upstream video
  • Video: fix some mp4 files stopping with audio errors
  • Video: fix some H264 streams not decoding correctly
  • Audio: fix some FLAC files not playing correctly
  • Internationalization: improve Spanish, Italian, Dutch translations

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu's Arrows Tab waterproof tablet gets detailed | News | TechConnect Magazine

Συμπαθητικό το βρίσκω, αλλά μάλλον αυτό το "waterproof" θα πάει την τιμή αρκετά ψηλά (αν και ελπίζω να βγω ψεύτης).

Στα αρνητικά βάζω και το γεγονός ότι εκ πρώτης όψεως κατάλαβα πως δεν έχει USB host

Link to comment
Share on other sites

παιδια με μια πρωτη ματια ποια θεωρουνται καλα tablets?

οχι πανακριβα εννοειται.σε προσιτη τιμη παντα.

Και εννοειται οχι ipads γιατι δε μαρεσε

θέσε κάποια standards ρε παλικάρι...τι ακριβώς χρήση θέλεις να κάνεις; ποιο είναι το budget;

Υπάρχουν τόσο πολλά πλέον που αν δεν το περιορισεις κάπως χάνεις τη μπάλα στην κυριολεξία

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται στα tablets usb...δεν ειναι η λογικη τους να κουβαλας ενα καρο GBs μαζι σου. Παντως ακομα και ετσι πχ στο Ipad2 μπορεις να χρησιμοποιησεις ανετα usb αλλα δεν σου χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις τη δυνατότητα να δουλέψεις ένα φλασάκι on the fly ή κάτι τέτοιο δεν σου φαίνεται χρήσιμο;

Στο iPad2 φυσικά και δεν μου χρειάζεται γιατί ποτέ δεν θα έδινα έξτρα λεφτά ώστε να αγοράσω τον αντάπτορα για να κάνω κάτι που πολλοί το θεωρούν αυτονόητο ενώ η Apple όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το να έχεις τη δυνατότητα να δουλέψεις ένα φλασάκι on the fly ή κάτι τέτοιο δεν σου φαίνεται χρήσιμο;

Στο iPad2 φυσικά και δεν μου χρειάζεται γιατί ποτέ δεν θα έδινα έξτρα λεφτά ώστε να αγοράσω τον αντάπτορα για να κάνω κάτι που πολλοί το θεωρούν αυτονόητο ενώ η Apple όχι.

Οχι δεν μου φαινεται και τοοοοσο χρησιμο.

Ισως γιατι η λογικη γενικα του "cloud" ειναι συνηφασμένη με τα tablet . Θελω να πω οτι δεν ειναι ενα μηχανημα που το φορτωνεις οτι εχεις στο πισι και στα στικακια για να πας καπου. Και αυτο γιατι υπαρχει η δυνατοτητα του stream, wifi Κτλπ. και 10 δολλαρια δεν νομιζω οτι ειναι αρκετα για τον ανταπτορα.

Link to comment
Share on other sites

αν είσαι διακοπές για παράδειγμα και θέλεις να αδειάσεις τις κάρτες της μηχανής πρέπει να έχεις φορητό ή netbook συν το ipad απλά για να παίζεις δηλαδή;

Είμαι μάλλον λίγο περίεργος, που έχω βρει πολύ βολικό το archos 101.

Βtw, δεν έχουν όλοι δυνατότητα ή και την υπομονή να stremάρουν δεδομένα ασύρματα από μια συσκευή στο tablet.

Και επίσης μου φαίνεται τραγικά πολλα τα 10$ (αν και με μια πρόχειρη αναζήτηση τον βρήκα και 30$) για κάτι που υπάρχει ακόμη και σε κινέζικα μηχανάκια των 90 δολλαρίων...

Link to comment
Share on other sites

To ipad θα το παρεις για να αδειασεις τις φωτογραφιες απο τις διακοπες? τοτε δεν θελεις usb θελεις card reader. 5 in1Camera Connection Kit IPad1/2 USB SD Combo adapter | eBay

ενα παραδειγμα ειναι αυτο. το θεμα ειναι ο,τι κανει να το κανει σωστα. Και ομολογω, οτι το κανει πολυ σωστα.

Link to comment
Share on other sites

εμένα οι μηχανές μου παίρνουν και οι δύο κάρτες cf, οπότε fail. άλλος αντάπτορας για την compact των γονιών και άλλος για τις δικές μου.

Με την full size usb, όπως του archos 101 και πολλών άλλων συσκευών (ακομα και κινέζων ξαναλέω) μπορείς να βάλεις από card reader μέχρι δίσκους, πληκτρολόγια και ποντίκια και είσαι άνετος παντού και πάντα. Στην πράξη έχεις ένα netbook με android και όλα τα πλεονεκτήματα που συνεπάγεται κατά τη γνώμη μου αυτό σε μινι διαστάσεις και πολυ μεγαλύτερη αυτονομία.

Μην προσπαθείτε να με πείσετε ότι χρυσοπληρώνετε το ipad και σας φαίνεται λογικό να πρέπει να αγοράσετε έξτρα μπλιμπλίκια για αυτό το πράγμα.

Δεν λέω μπορεί να έχει σούπερ απόκριση (το έχω πιάσει και αυτό στα χέρια μου και όντως είναι πολύ καλό), καλή ποιότητα κατασκευής και το πολύ καλό app store, αλλά δεν έχει USB host, δεν παίρνει επέκταση μνήμης, πρέπει να τα κάνεις όλα μέσω itunes, είναι 3g αλλά δεν παίρνει τηλέφωνο (λολ) και πρέπει να αγοράσεις έξτρα εφαρμογή αν θελεις να το κάνεις τηλέφωνο (λολ*2) και κάνει 600€...

Aπό εμένα thank you, but no thanks

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.