Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Eγω χρησιμοποιω το 8" για ebooks και σειρες στο κρεββατι και δεν εχω καποιο παραπονο. Το 7 νομιζω θα σε αναγκαζει να αλλαζεις πολυ συχνα γραμμη / σελιδα, αν και δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε.

Anyway αν εχεις καποιο να προτεινεις στις 7 και υπαρχει ελλαδα ευχαριστως να το κοιταξω / ει απο κοντα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ένα καλό tablet για ταινίες και internet browsing me τιμή μέχρι 150 ευρώ. Ευχαριστώ.

υ.γ. αν γίνεται να μου προτείνεται μόνο από δω γιατi δεν έχω prepaid ή πιστωτική. Μόνο με αντικαταβολή δλδ :)

Έγινε επεξεργασία από sserhat
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Μόλις παρήγγειλα δύο τέτοια με £64 το καθένα για γονείς.

www.tesco.com/direct/asus-memo-pad-hd-7-me173-16gb-7-wifi-blue/575-9832.prd?pageLevel=&skuId=575-9832

Ελπίζω να είναι καλά....

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα δύο τέτοια με £64 το καθένα για γονείς.

www.tesco.com/direct/asus-memo-pad-hd-7-me173-16gb-7-wifi-blue/575-9832.prd?pageLevel=&skuId=575-9832

Ελπίζω να είναι καλά....

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Και πολύ καλά έκανες. Πήρα αρχικά ένα για την σύζυγο, αλλά αμέσως ζήλεψα και πήρα και ένα για μένα. Το βρίσκω πολύ βολικό, γρήγορο, με καλή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα δύο τέτοια με £64 το καθένα για γονείς.

www.tesco.com/direct/asus-memo-pad-hd-7-me173-16gb-7-wifi-blue/575-9832.prd?pageLevel=&skuId=575-9832

Ελπίζω να είναι καλά....

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Μια χαρά μηχανάκια είναι. Ξέρουμε αν στέλνουν και Ελλάδα αυτοί;

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Tesco δεν στέλνει εκτος UK.

Ωραια τιμη για το ASUS aλλά δεν έχει HDMI (xbmc :( )

___[MENTION=22039]___[/MENTION] sent from ZTE BLADE on MIUI rom ___[MENTION=22039]___[/MENTION]

Εγώ το πήρα για τη μάνα μου για Skype και viber κυρίως... οπότε ήταν τέλεια τιμή.

Σήμερα παρέλαβα κιόλας και είναι μια χαρά! Πρώτες εντυπώσεις άριστες!

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά , θέλει η αδελφή μου μια ταμπλέτα για browsing(σπίτι ) και ταινίες (για ταξίδια )

προσωπικά έχω κάνει μερέντα το κεφάλι μου (έπεσε διάβασμα ) αφού δεν έχω ξανα ασχοληθεί με ταμπλέτες (πέρα απο αυτές για τα κουνούπια :whistling) αλλα ποιο πολύ μπερδεύτηκα παρά έβγαλα άκρη .

για πείτε καμία ιδέα , μέχρι 200Ε λογικά να έχει αρκετή μνήμη και wifi ( για hdmi νομίζω θέλει περισσότερα χρήματα ) αν έχει και 3g για ιντερνετ καλά είναι (αλλα δεν καίγεται και τόσο )

αγορά απο εσωτερικό αναγκαστικά (αν πάθει κάτι εγώ θα τρέχω αρα για να τρέξει αυτή πρέπει να είναι απο εδώ:hehe: )

εχω δεί διάφορα πχ TABLET GOOGLE NEXUS 7-ASUS 32GB / Tablet / Πληροφορική /

αλλα μετά το χάος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά.

Με έφαγε η αδερφή μου για tablet, αλλά δε θέλει να δώσει πάνω από 90ευρώ. Και μου έδειχνε κάποια σε κάτι e-shop κτλ. αλλά δε μου γέμιζαν και πολύ το μάτι.

Με αυτό το badget, σίγουρα πάμε για κινέζικο και γύρο στις 7".

Δεν με νοιάζουν τα απόλυτα specs, αλλά θα ήθελα να έχει αξιοπρεπή οθόνη, αξιοπρεπή μπαταρία και να μην έχει την αίσθηση του πάω φτιάχνω καφέ και μετά ανοίγει το app.

Επίσης αν έχει και το playstore built in για να μην ασχοληθώ καθόλου εγώ θα βόλευε πολύ.

Μέχρι στιγμής έχω δει αυτό, αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη σφηνα και απο μενα...

Μιας και παιζει ετοιμοπαραδωτο στην ελληνικη αγορα το

ASUS Google Nexus 7 FHD (16GB) Android Tablets Αγορ*ς στη Media Markt

υπαρχει κατι αλλο που να αξιζει σε αντιστοιχα ή λιγοτερα λεφτα?

Θα βολευε η αναλυση να ειναι ιδια ή μεγαλυτερη (2048χ1560 πχ )..oi iντσες αδιαφορες (δε τρεχει και τιποτα με την 7αρα του n7fhd) ..

Eυχαριστως να θυσιασθει "κατι" εφοσον ειναι 3g +gps.

Και το pipo m6 pro 3g πχ ..μοιαζει να περναει τα κριτηρια ..απλα ειναι κατοπιν παραγγελιας. και "κοβεται" απο εκει.

Kαμμια γνωμη ??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, έχει δοκιμάσει κανείς να συνδέσει το κινητό του με τη ταμπλέτα μέσω Bluetooth και να πλοηγηθεί στο ίντερνετ με αυτόν τον τρόπο;

Ρωτάω γιατί προσπαθώ να αποφασίσω τί ταμπλέτα θα πάρω και αυτές που μου γυαλίζουν κατά καιρούς τυχαίνει να μην έχουν Bluetooth, κάτι που το θεωρώ χρήσιμο για σύνδεση με περιφερειακά/συσκευές (πληκτρολόγιο, συσκευή gps αν δεν έχει η ταμπλέτα κοκ), ακόμη κι αν δεν πρόκειται για απόλυτα αναγκαίο χαρακτηριστικό.

Χρήσιμη θεωρούσα ακριβώς τη διασύνδεση κινητού ταμπλέτας μέσω ΒΤ, ώστε να αποφύγω την αναγκαιότητα αγοράς ταμπλέτας με 3G, διατηρώντας τη δυνατότητα αν χρειαστεί.

Στη πράξη όμως δεν ξέρω αν λειτουργεί καλά ή απαιτείται αγορά usb modem.

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

^^ συνήθως χρησιμοποιείτε το WiFi του κινητού (σαν 3G wifi router) για αυτό τον σκοπό, μιας που έχει καλύτερη ταχύτητα σύνδεσης και μεγαλύτερη εμβέλεια από το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Wifi; Τι κινητό έχεις ; και κυρίως τι σύνδεση δεδομένων θα έχεις ; GPRS ; (εκτιμω οτι δεν εχει και πολύ νόημα να το μοιράσεις στην ταμπλέτα σε αυτή την περίπτωση)

Ένα Samsung E2600

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.