Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

μικρή οθόνη -> μεγάλη ανάλυση είναι άχρηστη

μεγάλη ανάλυση -> μεγάλη κατανάλωση -> μεγαλύτερες σε βάρος και μέγεθος μπαταρίες (προς το παρών)

μεγάλη ανάλυση -> εκμετάλλευση μάρκετινγκ -> άνοδος τιμών

για χρήση σαν netbook κλπ σαν το asus που έβαλες πιο πάνω το καταλαβαίνω, αλλά θα προτιμούσα απλά να έχουν μια hdmi και να το συνδέεις σε μια οθόνη αν παράδειγμα θες να εργαστείς ή να δεις μια φωτό καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

όποιος μου εξηγήσει γιατί να έχω 1920Χ1080p στο tablet/smartphone κερδίζει..

Γιατί με μεγενθυντικό φακό μπορείς να ξεχωρίσεις και τις τρίχες του προβάτου (που το έχει και που θεωρεί ότι το μπρίκι του είναι καλύτερο από του δίπλα).

Εξάλλου το facebook δουλεύει τόσο καλύτερα όταν έχεις σκάσει χοντρό χρήμα:o

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο έμπιστο κινέζικο site για παραγγελία M7Pro; Αν έχει και κάλυψη εξόδων σε περίπτωση βλάδης ακόμα καλύτερα.

Από το geekbuying. Από κει πήρα το m9, παρά πολύ καλο και ευχαριστημενος αν και τώρα βγήκε το pro με gps και fullhd :-P. Btw αν το πάρεις από geekbuying μπες στο myphone.gr και δες μπας και σου δωσει κανα discount ο ίδιος ο Κινέζος είναι μέλος εκεί και σε εξυπηρετεί :-D

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια βοήθεια παίδες:

Pipo M9

Onda V973

Cube U9GTV

Ποιό από τα παραπάνω λέτε? Επίσης για το Pipo (μιας και προς τα εκεί θα καταλήξω μάλλον) το παρακάτω σαιτ το ξέρει κανείς?

PIPO M9 10.1" Capacitive Screen Android 4.2.2 Tablet PC w/ TF / Wi-Fi / Camera - Silver Grey - Free Shipping - DealExtreme

Thnx!

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφέρεται για επωνυμο tablet επιδόσεων σε καλή τιμή , να του προτείνω το asus memo pad smart 10 το οποιο πλέον πωλείται στα public με 250€.

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευης,10.1 ips μεγάλου contrast , tegra 3 , 1gb ram , micro sd , GPS , ερχεται με 4.1.1 αλλα αναβαθμιζεται αμεσως σε 4.2.1 και φοραει στοκ android με επιεπλέον asus software.

To tablet ειναι οσο σβέλτο ειναι ενα nexus ...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφέρεται για επωνυμο tablet επιδόσεων σε καλή τιμή , να του προτείνω το asus memo pad smart 10 το οποιο πλέον πωλείται στα public με 250€.

Εξαιρετική ποιότητα κατασκευης,10.1 ips μεγάλου contrast , tegra 3 , 1gb ram , micro sd , GPS , ερχεται με 4.1.1 αλλα αναβαθμιζεται αμεσως σε 4.2.1 και φοραει στοκ android με επιεπλέον asus software.

To tablet ειναι οσο σβέλτο ειναι ενα nexus ...

Αλλά 1Gb μνήμη ρε γαμώτη....

Είναι απαγορευτικό πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου δεν ειναι , ιδιαίτερα "απαγορευτικό".

Μετά μπορεί και να είναι.

Το android 5.0 πάντως δεν εχει απαίτηση 2gb ram.

Με την τελευταία αναβαθμιση, η asus εδωσε και τον κώδικα του memo...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νεο μέλος στην οικογένεια από σήμερα το πρωί :

ASUS VivoTab RT TF600TG-1B140R - 3G | Απέκτησε το ASUS VivoTab RT TF600TG-1B140R - 3G στην καλύτερη τιμή της Ελλάδας | Tablets στα Public.gr

Για να δούμε επιτέλους τι λένε τα 8αρια στην πράξη :)

Feel free να προτείνετε εφαρμογές κλπ γιατι ακομη δεν εχω εξοικειωθει :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χωνεύεις τα μαθηματικά θα σου φανεί παρανοϊκό αυτό που θα σου πω, αλλά αν στα RT έχει το math input panel θα έχει αρκετό ενδιαφέρον να δοκιμάσεις το touch με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION] πες μας εντυπώσεις από το μηχανάκι σου! Επίσης, 469Ε είναι μαζί με το ντοκ η χωρίς?

Δεν μετανοιωσες που πήγες σε RT και όχι FULL windows??

Από ποιότητα κατασκευής τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

εχω μια παρουσίαση στα σκαριά η οποία θα βγει μέσα στο μήνα ελπίζω και θα ειναι αρκετά αναλυτική.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα και τα RT για τις δουλειες που κανω εγώ τουλάχιστον δε με έχουν προβληματίσει καθόλου.

Ποιοτητα κατασκευής εξαιρετική, και φοβερή αυτονομία αν και λόγω γκαντεμιάς σε λιγες μέρες θα δούμε και πόσο καλή υποστήριξη/rma έχουν.

Btw, ναι, στην τιμη αυτή περιλαμβάνεται και το πληκτρολόγιο. :)

Link to comment
Share on other sites

43% λεπτότερο το νέο Ipad!!! :confused::confused:

edit: Το από πάνω από in.gr γιατί το myphone λέει άλλα:"Όσον αφορά την εξωτερική του εμφάνιση, το Air είναι 20% πιο λεπτό σε σχέση με την επερχόμενη γενιά, με το πάχος του πλέον να είναι μόλις 7,5 χιλιοστά, ενώ το bezel του είναι κατα 43% μικρότερο"

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

εχω μια παρουσίαση στα σκαριά η οποία θα βγει μέσα στο μήνα ελπίζω και θα ειναι αρκετά αναλυτική.

Γενικά πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα και τα RT για τις δουλειες που κανω εγώ τουλάχιστον δε με έχουν προβληματίσει καθόλου.

Ποιοτητα κατασκευής εξαιρετική, και φοβερή αυτονομία αν και λόγω γκαντεμιάς σε λιγες μέρες θα δούμε και πόσο καλή υποστήριξη/rma έχουν.

Btw, ναι, στην τιμη αυτή περιλαμβάνεται και το πληκτρολόγιο. :)

Ωραίος! οπότε αναμένω

To RMA δεν το αναλαμβάνει το Public?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! οπότε αναμένω

To RMA δεν το αναλαμβάνει το Public?

To RMA μπορεί να γίνει είτε μέσω του Public είτε απευθείας από την Asus.

Mιλώντας με της Asus μου ειπαν οτι αφού ειναι εντός εγγύησης θα έρθει η DHL να το πάρει και σε μερικές εργάσιμες (δεν θυμαμαι πόσες ακριβώς, σίγουρα οχι πολλές) θα μου το φέρει πάλι πίσω με όλα τα έξοδα πληρωμένα από αυτούς.

Οπότε σαφώς θα προτιμήσω την απευθείας διαδικασία για να γλυτώσω χρόνο και διαδρομές στο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

43% λεπτότερο το νέο Ipad!!! :confused::confused:

edit: Το από πάνω από in.gr γιατί το myphone λέει άλλα:"Όσον αφορά την εξωτερική του εμφάνιση, το Air είναι 20% πιο λεπτό σε σχέση με την επερχόμενη γενιά, με το πάχος του πλέον να είναι μόλις 7,5 χιλιοστά, ενώ το bezel του είναι κατα 43% μικρότερο"

Το 20% είναι σωστό. Πάντως ωραίο εργαλείο. Αν δεν έτρεχε IOS... :)

Apple - iPad Air

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.