Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Ναί,το νέο Ν90 είναι τετραπύρηνο με retina οθόνη και ανάλυση 2048*1536. Βάση της πρόσφατης μου εμπειρίας και με το διπύρηνο(φίλου) και το δικό μου,δεν νομίζω να σε χαλάσει το 8"-άρι. Τώρα για ρομ με λίγο google κάτι βρίσκεις κι όχι από τη μαμά σαφώς, αλλά δεν το θεωρώ ανάγκη εφόσον κάτι παίζει εργοστασιακά σωστά(όχι βέβαια ότι θα με άφηνε αδιάφορο μια custom rom μην παρεξηγηθώ,που να κάνει καλή διαχείρηση μνήμης,πυρήνα και έχει μέσα εφαρμογές χρήσιμες custom-αρισμένες) :-)

Link to comment
Share on other sites

Ναί,το νέο Ν90 είναι τετραπύρηνο με retina οθόνη και ανάλυση 2048*1536. Βάση της πρόσφατης μου εμπειρίας και με το διπύρηνο(φίλου) και το δικό μου,δεν νομίζω να σε χαλάσει το 8"-άρι. Τώρα για ρομ με λίγο google κάτι βρίσκεις κι όχι από τη μαμά σαφώς, αλλά δεν το θεωρώ ανάγκη εφόσον κάτι παίζει εργοστασιακά σωστά(όχι βέβαια ότι θα με άφηνε αδιάφορο μια custom rom μην παρεξηγηθώ,που να κάνει καλή διαχείρηση μνήμης,πυρήνα και έχει μέσα εφαρμογές χρήσιμες custom-αρισμένες) :-)

nice! λιγο που εψαξα δε βρηκα να κυκλοφορουν τπτ roms για το συγκεκριμενο :/ ο μονος λογος που θα εβαζα αλλο rom ειναι γτ απο youtube reviews που εχω δει ακομα και οταν γυρνανε τη γλωσσα στα αγγλικα, συνεχιζει να δειχνει καποια πραγματα στο home με κινεζικους χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Τα έβαλα όλα στα Αγγλικά και δεν με πολυαπασχολή πλέον,ούτως ή άλλως οκ,κινέζικο είναι,κινέζικα θα έχει κάποια προγράμματα μέσα που στο paly store βρήκα αντίστοιχα προγράμματα ελληνικά ή αγγλικά,τουτέστην δεν το βρίσκω τροχοπέδη :rubik:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα και χρόνια πολλά, με την ταμπλέτα της Vodafone smartab 2 10", έχει κανείς καμία εμπειρία, με την επιδότηση φτάνει στα 200. Λέτε να αξίζει, με βολεύει ότι έχει GPS και 3g. παρατηρώ οτι οι αγαπητοί κινέζοι μας δεν τα συνδιαζουν όλα αυτά μαζί.

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FZDmaRq9bME]Learn about the new HP Split x2 - YouTube[/ame]

Ακριβώς αυτό που ήθελα και σε καλή τιμή (800$). Windows, αποσπώμενη οθόνη, έξτρα χώρος και μπαταρία όταν το συνδέεις στη βάση, πλήρες πληκτρολόγιο και 13,3" σε ωραίο design. Με ψήνει τρελά...

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Να μην πάρεις με 50-60€ καν. Έχω ένα τέτοιο να στο δανείσω αν θέλεις, ούτε browsing δεν μπορείς να κάνεις καλά καλά. Το wifi πιάνει μέχρι περίπου 5 μέτρα από το router ανθρώπινα. Επίσης, αν και δεν το χρησιμοποιώ, όσο περνάει ο καιρός πάει χειρότερα σε επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που είχα γράψει σε εντελώς άκυρο σημείο του forum, αλλά μπορεί να δώσει ιδέες σε όποιον έχει πεταμένο ένα tablet προηγούμενης γενιάς σε κάποιο συρτάρι, οπότε το αναφέρω και εδώ

attachment.php?attachmentid=56379&d=1368631303

7'' Tablet WM8505 300?MHz

256MB RAM

Android 1.6

1 LAN+2 USB2.0 adaptor

+

Microsoft Wireless 3000

+

Sony SRS A20 speakers

+

Transcend 1.8'' 32GB eSata/USB2.0 SSD

+

ADownloader

+

simple picture stand

= 9W download machine(max 4GB files)/music player(all)/video player(330X200 mp4)/internet browsing(Opera mini)

(επιπέδου Pentium I/II)

Το Android 1.6 δουλεύει 100% με mouse/keyboard. Σε κανένα σημείο δεν υπάρχει ανάγκη/λόγος χρήσης της touch. Ακόμα π.χ. και στο shutdown απλά κρατάς πατημένο το πλήκτρο end μέχρι να σου εμφανίσει το menu.

Αν έχετε πεταμένα tablets προηγούμενης γενιάς στο σπίτι και σας περισσεύει ένα keyboard/mouse set, δοκιμάστε το.

Αντικατέστησα τον Transcend με έναν Apacer 32GB 2,5'' SSD και έναν μετατροπέα από SATA σε USB και η κατανάλωση ανέβηκε 1W!!! Ο λόγος που κάνω χρήση SSD είναι διότι τα USB sticks/SDcards είναι υπερβολικά αργά στις εγγραφές. Αν θέλεις να κατεβάσεις ένα αρχείο λίγων ή ακόμα χειρότερα αρκετών GBs σε SDcard π.χ. μπορεί να φάει τρελή φλασιά μέχρι να το δημιουργήσει. Στον Transcend/Apacer ο χρόνος δημιουργίας ενός αρχείου 1,5GB π.χ. είναι χοντρικά τα 2 λεπτά. Για SD card δεν το συζητάμε, αν και ίσως εδώ να φταίει ότι και το tablet είναι πάναργο με όλη την σημασία της λέξης!

[attach]56379[/attach]

post-188-1416077374,4251_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το νεο n90 δεν ειναι το quad? και παει στα 200 σωστα; :p

ευχαριστω για την απαντηση αλλα σημερα το πρωι παραγγειλα το n80. Σε 15 μερες θα ξερω αν εκανα λαθος (εστω για τις inches) :p

Με τα rom τι παιζει; πρεπει να βρω για ακριβως το μοντελο που εχω; κυκλοφορουν καθολου καποια που να μην ειναι απο τη μαμα εταιρια;

Εφτασε σημερα και εγραψα μερικα πραγματα εδω.

Link to comment
Share on other sites

3 σε ενα? δεν ειναι κακο

Ekoore - Overview

φανταστικό !

Στην τιμή των 599€ που μάλλον θα ήταν καλή

- δεν παίρνεις Windows (+118€ Win/+164€ Win pro)

- μόνο 32GB storage (+75€ 64GB/+147€ 128GB)

- δεν παίρνεις το keyboard (+139€)

Το 3 σε 1 είναι ενδιαφέρον, αλλά με το που καταλήξεις σε ένα από τα τρία λειτουργικά θα ψάχνεις πως να φορμάρεις τα άλλα δύο γιατί θα ψάχνεις για χώρο. Το 3G κοστίζει επιπλέον (79-98€ - δεν ξέρω αν η τιμή είναι καλή), ο επεξεργαστής είναι 17W (λογικά με πολύ μέτρια γραφικά) οπότε δεν ξέρω τι λέει από αυτονομία χωρίς το keyboard. Αν απλά θέλει κάποιος συμβατότητα ένας (χοντροκομμένος) τρόπος να την έχεις είναι μέσω Virtualbox (linux) και Bluestacks (Android) πάνω από τα Windows (το βασικό μείον).

Επιπλέον Haswell και Temash στην γωνία και Windows 8 Tablets priced at $200? It's coming, says Intel's CEO (τα x86 windows tablets μέχρι τα Χριστούγεννα μπορεί να παίζουν στα $400-$500 με σαφέστατα καλύτερο hardware).

Δεν ξέρω αν είναι όντως καλή αγορά ή απλά "δεν έχουμε και άλλες επιλογές" προϊόν. Πολλές φορές προιόντα που ανήκουν στην δεύτερη κατηγορία, νομίζουμε ότι ανήκουν και στην πρώτη.

Just a thought.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Το κάτωθι σαιτ το ξέρει κανείς? γιατί σε μερικά tablets λέει και free shipping απλά δεν ξέρω αν είναι καμιά μούφα και κλαίμε τα λεφτά μας...

Android Tablet & MID

Πληρωσε με Paypal και δεν θα κλαις καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.