Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Καλησπερα τι γνωμη εχετε για το συγκεκριμενο

Ainol Novo 7 Venus Quad Core ATM7029 7 Inch IPS Android 4.1 16GB Tablet Free Shipping! - US$133.99

Καλημερα σε ολους το παρελαβα και το μονο που εχω να σας πω οτι για 100€ ειναι καταπληκτικο, γρηγορο πολυ καλη οθονη με καλη αποκριση και αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τιποτα καλυτερο σε αυτην την τιμη.230-250$ ειναι ταβανι.Αν υπαρχει κατι αντιστοιχο αλλα πιο φθηνο εννοειται με ενδιαφερει.

Θελω απαραιτητα 10αρα οθονη, παιχνδια κτλ δεν με ενδιαφερουνε, Χρειαζομαι net στην δουλεια πλεον(προσβαση σε mail και εκτυπωση), και θελω -αν μπορω -να αποφυγω λαπτοπ/pc desktop.

http://www.ebay.com/itm/10-1-Ainol-Novo-10-Hero-2-II16GB-Quad-Core-Tablet-IPS-Screen-Bluetooth-WebCam-/130844219607?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e76ec58d7

Έγινε επεξεργασία από amartolos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παίρνεις απο Ελλάδα;

Vero Tablet 9724 Vero A9724 (16GB) | Skroutz.gr

9.7" οθόνη, (ελπίζω να μην σε χαλάνε 0.4ίντσες:p είναι λιγότερο μακρόστενο απο τα 10.1)

και όλα τα καλούδια που έχουν όλα. Είναι διπύρηνο βέβαια και όχι 4πύρηνο.

4.1 Android είναι η έκδοση λογισμικού.

κερδίζεις και απο το support που είναι ελληνικό και άμεσο.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη , όπως και στο Note, έτσι και στο Galaxy tab 2 P5100 βαριόμουνα να περιμένω πότε θα δεήσει να φέρει η ελληνική αντιπροσωπεία την επίσημη jb 4.1 πέρασα πριν λιγο μέσω ODIN αυτή εδώ τη ROM (official γερμανική)

So far, so good. Η ολη διαδικασία κρατησε ελάχιστο χρόνο και το tablet έχει αποκτήσει πολύ καλύτερη απόκριση σε σχέση με την προηγούμενη (official 4.0.4)

http://www.sammobile.com/firmwares/1/?model=GT-P5100&pcode=0#firmware

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω, ψάχνω ένα tablet περισσότερο για internet,ταινίες και κανένα game που και που. Δεν θέλω να ξεπερνάει τα 250. Έχω δει το nexus 7 και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο άλλο αξιόλογο σ'αυτή τη τιμή, ίσως με μεγαλύτερη οθόνη... :wassat:

Link to comment
Share on other sites

είναι το μικρό αδερφάκι του μεγάλου που προτεινα πιο πάνω.

και ποιοτικό και εγγύηση απο Ελλάδα, γιατί να πάρεις απο Κίνα και να περιμένεις απο τον κανένα να σε εξυπηρετήσει αν κάτσει στραβή;

Vero Tab A8849 8" (16GB) | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και αυτο και βασικα το εχω δει live σε συναδελφο που το αγορασε προσφατα. Απλα τα χρωματα της οθονης μου φανηκαν τραγικα χαλια...η ελλειψη IPS νομιζω ειναι εμφανης...

Εγω του προτεινα το techlast p88 στα 115 ευρω περιπου απο Κινα με τα μεταφορικα μεσα αλλα ρωτησα μπας και υπαρχει κατι καλυτερο στα ιδια λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά αυτό που σου έστειλα είναι ips...κάτι δεν είδες καλά πάντως. και χωρίς ips, οι οθόνες μια χαρά είναι.

αυτό που λές έχει παρόμοια specs με το vero.

όπως προείπα, αν θες εγγύηση και όχι κυνήγι πάρε απο Ελλάδα, δεν είναι πια τόσο τραγικά τα πράγματα.

να σκέφτεσαι και τι γίνεται αν σκάσει μύτη με τά απο ένα μήνα και είναι ελλατωματικό... στείλε πάλι Κίνα και περίμενε σύνολο δίμηνο και δικά σου μεταφορικά. και συνεννόηση μηδέν. απο εμπειρία στο λέω σε τέτοια λεφτά δεν αξίζει να πάρεις έτσι.

Έγινε επεξεργασία από iraklisvel
Link to comment
Share on other sites

το ειδα και αυτο και βασικα το εχω δει live σε συναδελφο που το αγορασε προσφατα. Απλα τα χρωματα της οθονης μου φανηκαν τραγικα χαλια...η ελλειψη IPS νομιζω ειναι εμφανης...

Εγω του προτεινα το techlast p88 στα 115 ευρω περιπου απο Κινα με τα μεταφορικα μεσα αλλα ρωτησα μπας και υπαρχει κατι καλυτερο στα ιδια λεφτα.

Pipo S2 με τιμή κάτω από 100€ εφόσον κοιτάς προς Κίνα μεριά για 8ιντσο

Μετά κοιτάς σε Ainol 7αρια αν δεν είναι must οι 8"

Πάντως αξίζει να πας σε 10" Άντι για 8 , εφόσον θα δώσει 100-150 ευρώ ο φίλος σου

Η διάφορα στο portability δεν είναι τραγική, αλλά τα 10" έχουν το μεγάλο πλεονέκτημά της μεγαλύτερης μπαταρίας => μεγαλύτερη αυτονομία

Και πλέον οι τιμές τους είναι πεσμένες αισθητά όπως βλέπεις

Επίσης κοίταξε για Onda/Vido και γενικά rockchip επεξεργαστή για επιπλέον επιλογές

Και όσο για το θέμα της εγγύησης, μπορείς να κάνεις την αγορά από Αγγλία, με μια μικρή αύξηση της τιμής

Θεωρώ όμως πως στις ταμπλέτες κοντά και κάτω από τα 100 € η αγορά από Κίνα είναι μονόδρομος

Αν τώρα μιλάμε για μεγαλύτερα ποσά, σίγουρα η εγγύηση από Ευρώπη έχει μεγαλύτερη σημασία και βαρύτητα

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5087]CrazyAnt[/MENTION]

Με 150-250E βρίσκω κινέζο 10", "retina", 2GB,

GPS ( δεν έχουν κανα 2 που είδα μήπως είναι γενικότερο φαινόμενο ; )

Απ ότι έχω καταλάβει πάω για rockchip και όχι Α3x πειράζει αν είναι rockchip quad ;

Να αρχίσω ψάξιμο ;

Edit :

Hyundai x900 και Vido N90 FHD ,cube u30 gt2...έχει άπειρα ... Και δεν έχω ιδέα τι να προσεξω ...(ακόμη,

Γιατι κάπου είχε πάρει το μάτι μου προβλήματα με wifi σε ένα Ainol)

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Eκανα την ερωτηση στο nexus 7 thread αλλα πηγε απατο το ποστ οποτε την κανω και δω μπας και γνωριζει κανεις ασχετως συσκευης.

Επειδη ειμαι πρωταρης στο android μπορει καποιος να συμβουλευσει σχετικα με την ασφαλεια;

(που υπαρχει φοβος αν βαζω passwords- ποια apps να αποφευγω - τι να προσεξω στα settings)

Yπαρχει καποιο τυπου firewall ή antivirus που μπορουμε να εγκαταστησουμε για ελεγχο του τι βγαινει εξω/μπαινει μεσα απο το wifi;

Tελος αν καποιος εχει καποιο link για android guide for noobs, ας το μοιραστει. Ευχαριστω.

υ.γ. αυτο το tapatak που με ρωταει κατι οποτε μπαινω στο lab,

ειναι απαραιτητο για να ποσταρει κανεις στο forum μεσω android;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5087]CrazyAnt[/MENTION]

[MENTION=4508]Dem[/MENTION]

για στείλετε κανα λινκ με retina 2Gb 10" GPS στα 150-250 ρε σείς, έτσι απο περιέργεια.

και σόρυ αλλά δεν θεωρώ σε καμία περίπτωση μονόδρομο την αγορά απο Κίνα σε θέματα τεχνολογίας ειδικά,

όταν παραλάβετε DOA ή χρειαστείτε εγγύηση το βλέπετε κι αυτό. Το ίδιο και για Ευρώπη.

Pipo και Onda καλά είναι πάντως. Αρκετά δημοφιλή και καλά χαρακτηριστικά σε καλές κατηγορίες τιμής.

Link to comment
Share on other sites

για στείλετε κανα λινκ με retina 2Gb 10" GPS στα 150-250 ρε σείς, έτσι απο περιέργεια.

Ainol Novo 9 Firewire Quad Core - Android Tablet Store

Onda V972 - Android Tablet Store

Cube U30GT2 RK3188 - Android Tablet Store ~

GPS όχι. Πολύ λίγα έχουν και συνήθως δεν είναι high-end αλλά υπερτιμημένα.

Link to comment
Share on other sites

Eκανα την ερωτηση στο nexus 7 thread αλλα πηγε απατο το ποστ οποτε την κανω και δω μπας και γνωριζει κανεις ασχετως συσκευης.

Επειδη ειμαι πρωταρης στο android μπορει καποιος να συμβουλευσει σχετικα με την ασφαλεια;

(που υπαρχει φοβος αν βαζω passwords- ποια apps να αποφευγω - τι να προσεξω στα settings)

Yπαρχει καποιο τυπου firewall ή antivirus που μπορουμε να εγκαταστησουμε για ελεγχο του τι βγαινει εξω/μπαινει μεσα απο το wifi;

Tελος αν καποιος εχει καποιο link για android guide for noobs, ας το μοιραστει. Ευχαριστω.

υ.γ. αυτο το tapatak που με ρωταει κατι οποτε μπαινω στο lab,

ειναι απαραιτητο για να ποσταρει κανεις στο forum μεσω android;

Common sense αδερφέ. Μη κατεβάζεις βλακείες εφαρμογές, να διαβάζεις όταν κάνεις εγκατάσταση τα δικαιώματα που δίνεις στην εφαρμογή. Μετά δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Προσωπικά δε βάζω κάρτες κτλ μέσα, αν και οι εφαρμογές είναι sandboxed και δε μπορεί π.χ. η Α εφαρμογή να ρουφήξει τα στοιχεία που βάζεις μέσω του browser Β (υποθέτω). Τώρα άμα κατεβάσεις το παιχνίδι sexy gurls 12 και σου ζητήσει π.χ. access στο τηλεφωνικό σου κατάλογο και συ του το δώσεις...ε..καταλαβαίνεις.

Το tapatalk είναι εφαρμογή που υποστηρίζουν τα περισσότερα forum. Αντί να χρησιμοποιείς τον browser, που λόγω μεγέθους της οθόνης δεν είναι και το πιο βολικό πράγμα να συμμετέχεις σε forums, χρησιμοποείς την εν λόγω εφαρμογή που είναι customized για μικρά μεγέθη.

Link to comment
Share on other sites

Ainol Novo 9 Firewire Quad Core - Android Tablet Store

Onda V972 - Android Tablet Store

Cube U30GT2 RK3188 - Android Tablet Store ~

GPS όχι. Πολύ λίγα έχουν και συνήθως δεν είναι high-end αλλά υπερτιμημένα.

Ωραια tableτακια ....απο αυτα ποιο ειναι καλυτερο ? Ainol να φανταστω ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.