Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Εϊμαι σε αναζήτηση tablet στις 7 ίντσες, με καλή οθόνη και 3G.

Αποδεκτή απόκριση αλλά σίγουρα τα παιχνίδια δεν είναι στις προτεραιότητες.

Τιμή στα 100-150 Ε.

Βλέπω τα Hp Slate 7, Asus Fonepad 7 και Samsung Galaxy Tab 3 Lite.

Η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω 8-10 ίντσες επώνυμο tablet για τον πατέρα μου. Τιμή γύρω στα 300 ευρώ. Προτάσεις?

Έχω δει το Samsung Galaxy Tab Pro 10.1, όμως με χαλάει πολύ η ιδέα του touchwiz (aka lagwiz). Τι εναλλακτικές υπάρχουν?

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω 8-10 ίντσες επώνυμο tablet για τον πατέρα μου. Τιμή γύρω στα 300 ευρώ. Προτάσεις?

Έχω δει το Samsung Galaxy Tab Pro 10.1, όμως με χαλάει πολύ η ιδέα του touchwiz (aka lagwiz). Τι εναλλακτικές υπάρχουν?

Πάντως για το 8άρι tab pro έχω ακούσει πολύ καλά λόγια...

Link to comment
Share on other sites

ο [MENTION=478]sebastian[/MENTION] νομίζω είχε πάρει ένα samsung pro

Στις 8 ίντσες εγώ κοίταγα το lg g pad:

1920*1200

GPS

2gb ram

Android 4.4.2

4πύρηνο επεξεργαστή (δεν ξέρω πόσο χειρότερος είναι ο SnapDragon 600 από τον 800 ή τους νεότερους 801/805)

~250€ στην Ελλάδα, αλλά στην Ελβετία το βλέπω στα 200, οπότε και στην πολιτισμένη Ευρώπη μπορεί να παίζει κάπου εκεί

Κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαίρι αναμένεται και το 10άρι LG G Pad, αλλά δεν ξέρω χαρακτηριστικά ή τιμή

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

Ψάχνω καιρό κάποιο tablet κυρίως από Κίνα μεριά αλλά ακόμα δεν κατέληξα σε κάτι.

Σήμερα είδα ότι το Πλαισιο έχει προσφορά 169€ το παρακάτω Samsung. Τι λέτε; Αξίζει να το πάρω; Η να συνεχίσω να ψαχτώ για κάτι από Κίνα;

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T310 Wifi - Όλα τα tablets - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ψάχνω καιρό κάποιο tablet κυρίως από Κίνα μεριά αλλά ακόμα δεν κατέληξα σε κάτι.

Σήμερα είδα ότι το Πλαισιο έχει προσφορά 169€ το παρακάτω Samsung. Τι λέτε; Αξίζει να το πάρω; Η να συνεχίσω να ψαχτώ για κάτι από Κίνα;

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 T310 Wifi - Όλα τα tablets - plaisio.gr

Γιατί δεν κοιτάς και αυτο?

Samsung Galaxy Tab4 7'' T230 White - Όλα τα tablets - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι 7'' και ψάχνω από 8'' και πάνω.

Κάποια άλλη πρόταση; Δεν τα αξίζει τα λεφτά του το συγκεκριμένο Samsung?

Δεν είναι κακό. Για περισσότερα χρήματα παίζουν τα Galaxy Tab 4, LG G Pad (V500) πάντα στις 8".

Link to comment
Share on other sites

Μια ξαδέρφη μου έσπασε ένα F&U ETB 9543. το συγκεκριμένο βλέπω δεν είναι διαθέσιμο πλέον. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο/καλύτερο από skroutz στα 100 max? Από Κίνα φαντάζομαι θα παίρνει καλύτερο στα λεφτά αυτά αλλά δεν έχω ιδέα για τι να κοιτάξω. :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά πάρθηκε αυτό το tablet CHUWI V17HD RK3188 Quad Core 7 Inch Android 4.4 και απλά τα λόγια είναι περιττά. Για τα 50 ευρώ που έδωσα απλά τα σπάει. Για internet και gaming είναι ιδανικό.

Θετικά: kitkat 4.4.2/4core 1,6Ghz CPU/mail-400 mp4/1Gb ram/8Gb rom/οθόνη αρκετά καλή/γωνία θέασης 180 μοίρες

Αρνητικά: Αυτονομία 3 ώρες (πλήρης χρήση)/δεν έχει bluetooth/ανεβάζει θερμοκρασία αν το χρησιμοποιείς ενώ φορτίζει

Στα 50 ευρώ νομίζω μια τέλεια επιλογή και λόγω αυτού τα αρνητικά ούκε καν που μου κάνουν αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπερα παιδια! Προσφατα το laptop της μητερας μου (και παλιο δικο μου) μας αφησε χρονους, και ειπα να αξιοποιησω δυο κουπονια των 50$ που εχω απο το GearBest ωστε να της φτιαξω μια home made συνθεση hybrid pc, να βολευτει και στο σπιτι, και στη δουλεια. Οι αναγκες της ειναι τελειως βασικες (ενα internet machine που να δουλευει Office και να βλεπει και καμια ταινια).

Εψαξα λοιπον και ειπα να φτιαξω μια τετοια συνθεση:
1) Teclast X98 Air Win10 (http://www.gearbest.com/ta...137.html?wid=3)
2)Original Teclast X98 Series Bluetooth Keyboard (http://www.gearbest.com/ta...pp_239759.html)
3)Ποντικι αυτό ή αυτό
4)Powered USB hub κατι τετοιο για τον εξωτερικο σκληρο της και τα λοιπα μπλιμπλικια που θελει να συνδεει.

Απο το tablet σκοπευω να του βγαλω το Android και να δουλευει αποκλειστικα σε Windows, γιατι μονο σε τετοιο περιβαλλον εχει μαθει να δουλευει.
Θελω να ειναι οσο το δυνατο πιο σταθερο συνολο και να δουλευει απροβληματιστα, καθως οπως καταλαβαινετε εγω θα ειμαι η IT support του ολου εγχειρηματος.

Μου διαφευγει κατι? Εχει κανει κανενας κατι αντιστοιχο? Παρακαλω για εντυπωσεις, διορθωσεις και προτασεις.

Ευχαριστω.

Έγινε επεξεργασία από ronin13
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να δείς αν μπορεί να φορτίσει παράλληλα με χρήση.

Ένα Pipo Windows που έχω παράγγειλα usb hub έξτρα γιατί αν φορτίζει δεν μπορείς να το χρεισιμοποιείς παράλληλα. Καίει περισσότερο απόσο φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρόχειρη αναζήτηση που είχα κάνει δε βρήκα να αναφέρεται κάτι τέτοιο.. Εξάλλου ούτως ή άλλως σκοπεύω να πάρω στο σετακι και USB hub.

Το δικό σου με την ίδια λογική το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

 

Απο το tablet σκοπευω να του βγαλω το Android και να δουλευει αποκλειστικα σε Windows, γιατι μονο σε τετοιο περιβαλλον εχει μαθει να δουλευει.

Θελω να ειναι οσο το δυνατο πιο σταθερο συνολο και να δουλευει απροβληματιστα, καθως οπως καταλαβαινετε εγω θα ειμαι η IT support του ολου εγχειρηματος.

Μου διαφευγει κατι? Εχει κανει κανενας κατι αντιστοιχο? Παρακαλω για εντυπωσεις, διορθωσεις και προτασεις.

Ευχαριστω.

Αν μπορείς να ανέβεις στο ποσό 40 ευρώ θα σου πρότεινα την υλοποίηση των 4Gb που έχει και την καινούρια σειρά επεξεργαστών.

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_231370.html

 

Θέλω να κάνω ακριβώς το ίδιο σετάκι απλά περιμένω να μαζέψω τα λεφτά ακόμα :) 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος, δεν το ειχα δει αυτο!Αλλα ειναι στα +60€, οχι 40... :p  :p  :p 

Απ' οτι βλεπω παιρνει και καρτουλα μνημης, που δεν παιρνει αυτο με τα 2 gb. Αυτο που τελειωνει το promo σε 2 μερες με χαλαει ομως...

Έγινε επεξεργασία από ronin13
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστος, δεν το ειχα δει αυτο!Αλλα ειναι στα +60€ Απ' οτι βλεπω παιρνει και καρτουλα μνημης, που δεν παιρνει αυτο με τα 2 gb. Αυτο που τελειωνει το promo σε 2 μερες με χαλαει ομως...

Καλά ούτε καν πριν το promo έπαιζε στα 234-236$... Το Gearbest είναι πολύ ψευτιά σε αυτά μην δίνεις σημασία. Ενα πενηντάρικο βγαίνει διαφορά ισχύει.

 

Κάνε το γνωστό κολπάκι με τα review για να σου δώσουν 1500 πόντους ;) Οπότε σχεδόν το ίδιο θα σου βγεί.. Συγκεκριμένα ζήτα τους να σου ενώσουν τα κουπόνια εφόσον είναι από ref ή review γίνεται. Ώστε να τα χρησιμοποιήσεις μαζί, και βάλε τους πόντους στα περιφερειακά.

(Υπάρχει μία περίπτωση όπως στην δικιά μου πριν 10 μέρες τα παλιά κουπόνια να μην ακυρωθούν οπότε είχα ένα των 120 $ και 2 των 60 :p )

 

Αυτά μεταξύ μας μην το πάρουν χαμπάρι και σταματήσουν και αυτό να το κάνουν  :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Το κολπακι με τα reviews δεν το ξερω, μιας και το μονο που εχω αγορασει απο κει ηταν ενα usb hub, και αυτο επειδη το βρηκα στα 0,50€, με τη λογικη του "ολο και καπου θα χρειαστει"...:p

Τα κουπονια ειναι απο το pop-up παραθυρο που βγαζει, που σου δινει 50$ για αγορα ανω των 50$, προκειμενου να γραφτεις στο newsletter τους. Οποτε αφου παει κουπονι και email δε νομιζω να τα μετρησουν μαζι...

Link to comment
Share on other sites

Τα κουπόνια αυτά είναι για πέταμα.. Σου δίνει 10 κουπόνια των 5$ για αγορές άνω των 50$. Και αν το χρησιμοποιήσεις θα δείς ότι η τελική τιμή είναι μεγαλύτερη. Οπότε μην τα υπολογίζεις κάν. Αυτά αξίζουν μόνο σε καινουρια προϊόντα που δεν έχουν προλάβει ακόμα να "πειράξουν" την αρχική τους τιμή ή για προϊόντα χωρίς ζήτηση.

 

Σχετικά με το κολπάκι κοίτα εδώ http://www.thelab.gr/topic/144266-lenovo-k3-note-αξίζει-και-από-που-αν-είναιminidealnet/?p=2161981

Ζήτα όμως 1500 πόντους. 500 για κάθε review που θα κάνεις. ;) Θα πάρει μέχρι και 15 μέρες για να σου τα στείλουν.

Έγινε επεξεργασία από BasiliCeLew
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.