Jump to content



Tablet PC's


vic

Recommended Posts

Gprs/edge θα δίνεις? Άντε 10' να αντέξεις τη διαδικασία

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Μάλιστα...ένας λόγος λιγότερος λοιπόν να με απασχολεί το ΒΤ...ευχαζριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα στο φορουμ..Μιας και μιλατε για ταμπλετ πηρα το θαρρος να σας ρωτησω για ενα κομματι που παραγγειλα για τον 14χρονο ανιψιο μου,οι γνωστες να μου πειτε πως βλεπετε αυτο το ταμπλετ?

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-ipad/125257-bitmore-tab840

Τα οικονομικα μου μεχρι εκει μπορουσαν,βεβαια για ενα παιδι θεωρω ειναι μια χαρα.Αρχικα ειχαμε παραγγειλει το Lenovo ideapad A1000 αλλα το γυρισαμε πισω μας βγηκε χαλι.

Λοιπον πως το βλεπετε αυτο το bitmore?Eυχαριστω.

Δεν ειπα τι χρηση θα κανει..Σερφαρισμα,παιχνιδια και αν σηκωνει καμια ταινια..Αυτα.

Έγινε επεξεργασία από dora83
Link to comment
Share on other sites

Το είχα πιάσει όσο ήμουν Κρήτη το απο πάνω ταμπλετάκι. Καλό ήτανε σε γενικές γραμμές και για 14χρονο μια χαρά.

Το μόνο που με ξένισε είναι ότι δεν εχει το Google Play Store και ψαχνόμουνα αρχικά μέχρι να το ρυθμίσω και να κατεβάσω κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πιάσει όσο ήμουν Κρήτη το απο πάνω ταμπλετάκι. Καλό ήτανε σε γενικές γραμμές και για 14χρονο μια χαρά.

Το μόνο που με ξένισε είναι ότι δεν εχει το Google Play Store και ψαχνόμουνα αρχικά μέχρι να το ρυθμίσω και να κατεβάσω κάποια πράγματα.

Το Google Play store δεν το εχει πραγματι..Υπαρχει κανενας τροπος να το κατεβασω,οταν με το καλο πιασω το ταμπλετ στα χερια μου?Σε ευχαριστω για την απαντηση,γιατι ψαχνω reviews στο ιντερνετ και δεν βρισκω τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είχες με το Lenovo;

Στην 3η μερα παρεδωσε πνευμα..Δεν αντιδρουσε σε τιποτα,περιμεναμε να μεινει απο μπαταρια να το βαλουμε στην φορτιση,αλλα και παλι τιποτα!Ουτε reset..Απλα νεκρο!Κριμα και φαινοταν πολυ καλο για τα χρηματα του,πλην της οθονης του..Εξαντληθηκε ομως.Προφανως επεσα στο προβληματικο..

Link to comment
Share on other sites

Το Google Play store δεν το εχει πραγματι..Υπαρχει κανενας τροπος να το κατεβασω,οταν με το καλο πιασω το ταμπλετ στα χερια μου?Σε ευχαριστω για την απαντηση,γιατι ψαχνω reviews στο ιντερνετ και δεν βρισκω τιποτα..

Εχει εφαρμογή μέσα η οποία παίζει το ρόλο του google store. Αν θυμάμαι καλά sideme λέγεται και είναι κάτω αριστερά στη μπάρα μόλις το ανοίξεις.

επίσης δεν είναι μέσα στις υποστηριζόμενες συσκευές απο ότι βλέπω

https://support.google.com/googleplay/answer/1727131?topic=1100168#B

δες προς xda μεριά μπας και υπάρχει κάτι ή αν ξέρει κάποιο παιδί απο εδώ να σου απαντήσει :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει εφαρμογή μέσα η οποία παίζει το ρόλο του google store. Αν θυμάμαι καλά sideme λέγεται και είναι κάτω αριστερά στη μπάρα μόλις το ανοίξεις.

επίσης δεν είναι μέσα στις υποστηριζόμενες συσκευές απο ότι βλέπω

https://support.google.com/googleplay/answer/1727131?topic=1100168#B

δες προς xda μεριά μπας και υπάρχει κάτι ή αν ξέρει κάποιο παιδί απο εδώ να σου απαντήσει :)

Σε ευχαριστω Karmen,οταν με το καλο μας ερθει θα επανελθω για το Google Play Store..Aν και το slideme φανταζομαι θα εχει και αυτο διαφορα καλουδια..Ελπιζω να το ευχαριστηθει,γιατι με το Lenovo μιση χαρα πηρε :p

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα αρκετή ώρα με το Toshiba Excite Pro συναδέλφου . ΠΟΛΥ καλό και ΠΑΡΑΠΟΛΥ γρήγορο, AnTutu βγάζει 28500 χωρίς τις "ζαβολιές" που κάνουν άλλες εταιρίες (φαντάζομαι).

Το πήρε 169+8 λίρες κάπου 210Ευρώ (προσφορά από amazon.co.uk, κανονικά εγγύηση από IDEAL - toshiba Ελλας). Καταπληκτική οθόνη και ναι ο ήχος από τα ηχειάκια αν και πολύ καλός δεν ειναι πολύ δυνατός. Πέρασε την 4.3 και έστησε 4 διαφορετικά accounts (προσωπικό, της γυναίκας, του παιδιού του και guest) και συγχρονίζει μια χαρά με τα android κινητά τους. Αυτό από μόνο του είναι ΟΛΑ τα λεφτά.

Πέρα από τον ήχο το άλλο που με χάλασε ήταν το βάρος του, αλλά 10.1" είναι αυτές. Στήσαμε και xbmc :T:

Χαλαρά το χτυπάω και εγώ αν το βρω στα ~210-220Ευρώ.

AAaaaa.... Παιχνίδια δεν έπαιξα για να δω αν κάνει throtling

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα αρκετή ώρα με το Toshiba Excite Pro συναδέλφου . ΠΟΛΥ καλό και ΠΑΡΑΠΟΛΥ γρήγορο, AnTutu βγάζει 28500 χωρίς τις "ζαβολιές" που κάνουν άλλες εταιρίες (φαντάζομαι).

Το πήρε 169+8 λίρες κάπου 210Ευρώ (προσφορά από amazon.co.uk, κανονικά εγγύηση από IDEAL - toshiba Ελλας). Καταπληκτική οθόνη και ναι ο ήχος από τα ηχειάκια αν και πολύ καλός δεν ειναι πολύ δυνατός. Πέρασε την 4.3 και έστησε 4 διαφορετικά accounts (προσωπικό, της γυναίκας, του παιδιού του και guest) και συγχρονίζει μια χαρά με τα android κινητά τους. Αυτό από μόνο του είναι ΟΛΑ τα λεφτά.

Πέρα από τον ήχο το άλλο που με χάλασε ήταν το βάρος του, αλλά 10.1" είναι αυτές. Στήσαμε και xbmc :T:

Χαλαρά το χτυπάω και εγώ αν το βρω στα ~210-220Ευρώ.

AAaaaa.... Παιχνίδια δεν έπαιξα για να δω αν κάνει throtling

την εγγύηση στην καλύπτουν με την απόδειξη του Άγγλου ? μέσω registation ?

ξέρουμε αν παίζει και για τα αλλα προϊόντα τους ?

Link to comment
Share on other sites

Φορουμ καλησπερα!!Πραγματικα ειμαι εξω φρενων,δεν ξερω τι να κανω..

Η ιστορια ξεκιναει αγοραζοντας απο τον Κωτσοβολο ενα ταμπλετ Lenovo ideapad A100,το παιρνω ολα ωραια και καλα μεχρι την τριτη μερα που απεβιωσε!!Το δινω πισω απευθειας,μου δινουν μια δωροεπιταγη της αξιας του ταμπλετ,παραγγελνω ενα bitmore περιμενω 15 μερες,ωσπου επικοινωνουν μαζι μου απο τον Κωτσοβολο να μου πουν οτι θα ερθει τελος Φλεβαρη στην Κερκυρα!Φυσικα ακυρωνω την παραγγελια γιατι απο γιορτινο δωρο που ηταν θα γινοταν ανοιξιατικο!Φτανουμε λοιπον στο σημερα...Παραγγελνω το Vero AG835 8" το οποιο και παρελαβα σημερα..Το ανοιγω,ολα καλα και ωραια στο youtube ομως κολλαει και κανει "νερα" η οθονη και πρασινες γραμμες!(Δεν ειχα κινητο κοντα)

Επικοινωνω με το φορουμ της OKTABIT μου ειπαν οτι πρεπει να κανω αναβαθμιση του λειτουργικου συμφωνα με τις οδηγιες που υποδεικνυουν στο φορουμ,θα φυγουν οι γραμμες και τα νερα και θα εχω και το πολυποθητο play store..Ημουν ετοιμη να το γυρισω πισω και παλι..Τι να κανω να τους εμπιστευτω?Ειναι προβληματικο το ταμπλετ?Ποση ατυχια!!Ποση!!

Ειχα γραψει αναλογο θεμα και με κινητο προχτες..Δεν τρολλαρω παιδια 2 δωρα ειπα να κανω και μου εχουν βγει σαββανα και τα 2!!

Τα φωτα σας,σας παρακαλω!!Μια γνωμη...Να το γυρισω πισω?Εν παση περιπτωσει με προβληματικο λειτουργικο τα δινουν και μετα σου λενε φτιαξε το??Τι να κανω? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις κάτι με το να κάνεις μια αναβάθμιση στο λειτουργικό της συσκευής. Αν τα προβλήματα παραμείνουν και μετά τότε προφανώς θα χρειαστεί να το γυρισεις και αυτό πίσω

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα στο φορουμ..Μια ερωτηση..Αγορασα ενα μεταχειρισμενο lenovo ideatab a1000,ολα πανε παρα πολυ καλα,παιχνιδια,βιντεο,μεχρι και ταινια ειδα απροβληματιστα..Ομως υπαρχει ενα θεμα..Δεν μπορω να σερφαρω σε διαφορες σελιδες..κολλαει,δεν ρολαρει καλα,οταν ζουμαρω τρεμει η εικονα..Πχ το facebook δουλευει σωστα μονο στην mobile version,στην κανονικη το ταμπλετ κανει τα παραπανω..Ειναι εντος εγγυησης το ταμπλετ και αναρωτιεμαι παιζει κατι?Γιατι δεν γινεται ολα τα υπολοιπα να τρεχουν και οταν παω να σερφαρω να μην μπορω να δω την σελιδα σωστα..Χρειαζεται καποια εφαρμογη?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στο forum...

μέσα στις γιορτές μου έκαναν δώρο ένα yarvik xenta 8c (mt 6577 + 3g + 1gb ram )

στο δια ταύτα ....επειδή η stock rom είναι παραπάνω από άθλια(bugs everywhere) ξέρει κάποιος αν υπάρχουν αναθεματισμένες custom rom για αυτό?

Επίσης αν γίνεται crossflash από άλλες mt 6577 συσκευές σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάτι εξειδικευμένο.

σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά

ps.παίζει άλλο forum πέρα του xda που θα βρώ roms?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το 20% είναι σωστό. Πάντως ωραίο εργαλείο. Αν δεν έτρεχε IOS... :)

Apple - iPad Air

Εγω το πηρα γιατι τρεχει iOS. :D

ppt5.jpg

Μια βδομαδα τωρα το καιω και με καιει :hehe: ... αν επαιζε και BF4 θα ηταν οντως η τελεια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Έχει κανείς καμία άποψη για το συγκεκριμένο ταμπλετ?

https://gamer-land.net/index.php?route=product/product&product_id=2596&ref=bestprice.gr&utm_source=bestprice.gr&utm_rnd=1399850663.9301

Ψάχνω με googlarisma να βρω πληροφορίες σχετικά με αυτό σε forums αλλά δεν βρίσκω τίποτα συγκεκριμένο γι αυτό αλλά ακόμα περισσότερο για τα tablets αυτής της εταιρίας. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.