Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

Επίσης δεν βλέπω πουθενα την κάρτα μου στο paypal. Σαν να έκανε φτερά, Και αν πάω να τη δηλώσω λαμβάνω το εξης μηνυμα " The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue. "

 

 

Τις δικες μου και τις 3 που εχω (2 πιστωτικες , 1 χρεωστικη)μια χαρα τις βλεπει.

Ειπαμε αν εχεις λεφτα στο balance αγοραζεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε το κάπου sticky, μόνο με λεφτά που έχεις στο balance μπορείς να αγοράσεις. Αν κάποιος που ξέρετε έχει στο balance του υπόλοιπο μπορείτε να του ζητήσετε να σας στείλει, χωρίς paypal χρέωση, το ποσό που χρειάζεστε στο δικό σας balance και του δίνετε cash στο χέρι. Επίσης μπορείτε να πουλήσετε κάτι στο εξωτερικό (ebay, discogs κλπ) και να λάβετε πληρωμή μέσω paypal ώστε να μπούν τα λεφτά στο balance σας. Επίσης νομίζω κάπου διάβασα ότι σχεδιάζουν σε λίγες μέρες να αρθεί η απαγόρευση μεταφοράς χρημάτων σε τράπεζα εξωτερικού με κάποιο όριο βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος χρήματα στο paypal ας στείλει πμ μπορώ να του στείλω αν δεν κάνω λάθος εχω κάνα 80 απλα οσο είναι εκεί τρώγεται :-P

Οσο για το πως είναι οικονομικότερο κ αξιόπιστο, ανοίγεις δεύτερο λογαριασμό στην ιδια τράπεζα που έχεις και τον κανονικό σου (για να μπορείς να κάνεις μέσω ίντερνετ Δωρεάν και άμεσες μεταφορές)

Και συνδεεις το paypal με τον κενο λογαριασμό οποτε τιποτα κακο δεν μπορεί να συμβεί και γλιτώνεις τα νταβατζηλικια με φορτίσεις εκφορτισεις ;-)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος χρήματα στο paypal ας στείλει πμ μπορώ να του στείλω αν δεν κάνω λάθος εχω κάνα 80 απλα οσο είναι εκεί τρώγεται :-P

Οσο για το πως είναι οικονομικότερο κ αξιόπιστο, ανοίγεις δεύτερο λογαριασμό στην ιδια τράπεζα που έχεις και τον κανονικό σου (για να μπορείς να κάνεις μέσω ίντερνετ Δωρεάν και άμεσες μεταφορές)

Και συνδεεις το paypal με τον κενο λογαριασμό οποτε τιποτα κακο δεν μπορεί να συμβεί και γλιτώνεις τα νταβατζηλικια με φορτίσεις εκφορτισεις ;-)

Απο οταν ανακάλυψα οτι μπορείς κανονικά να δηλώσεις στο Paypal την κάρτα ταμιευτηρίου(αυτην με την οποια πας στο μηχάνημα για να φορτώσεις) του λογαριασμοί εχω γλιτώσει πολλά απο έξοδα φόρτισης που ειχε η prepaid...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να συνδιαστεί και με τις προσφορές των καταστημάτων. Έτσι όταν πχ έχει το σουπερμάρκετ -50% στα αντιηλιακά, παίρνεις ένα nivea από 12 ευρώ στα 6 ευρώ και μέσω του pockee σου επιστρέφονται άλλα 3 ευρώ στο paypal. Έτσι ουσιαστικά το έχεις πάρει με 75% έκπτωση και (το βασικότερο) τα 3 ευρώ βρίσκονται στο paypal σου διαθέσιμα για αγορές στο ebay.

Δε μελεταγα τπτ άλλο; Αύριο -50% τα nivea στον μαρινοπουλο...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το PayPal με αυτό? Οι τράπεζες δεν επιτρέπουν να γίνει η συναλλαγή για αγορές εξωτερικου, οχι το PayPal. Οι περισσότερες συναλλαγές εντός ελλαδας μέσω paypal γίνονται κανονικά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο zananiro δεν φταίει καμία paypal και καμιά εταιρεία για όλα αυτά. Μην λέμε ότι θέλουμε το capital control αποφασίστηκε από την κυβέρνηση και για τις όποιες επιπτώσεις είναι υπεύθυνη αυτή και μόνο αυτή.... Κανείς δεν μας έχει κόψει και ούτε φταίνε οι "κακοί" ξένοι.... Στο κάτω κάτω τι συμφέρον έχει μια εταιρεία να κόψει μια ολόκληρη χώρα ας είμαστε λίγο σοβαροί... Η μόνη εταιρεία που μας έκοψε είναι η paysafe!! και δεν ξέρω τον λόγο κιόλας που προχώρησε σε αυτήν την κίνηση.

Έγινε επεξεργασία από mer
Link to comment
Share on other sites

Εγω καπου διαβασα ομως οτι μπορεις να στειλεις λεφτα εξω απλα εχει η καθε τραπεζα πλαφον 300.000 τη μερα. Αν ισχυει θεωρητικα και δεν εχει μαξαρει το πλαφον θα πρεπει να δουλευει...

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω κάποιο blog τύπου

lemeotinanai.blogspot.patisteTaAddsMascom

Γεια σου ρε αστειατορα .

Όπως τα λέει ο φίλος είναι ,υπάρχει ένα περιθώριο 300.000 ευρώ ανα τράπεζα ,ποσό όμως που εξανεμίζεται τις πρώτες πρωινές ώρες .

Έγινε επεξεργασία από das
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να αγοράσω το humble jumbo 4, το paypal μου έριξε "your card is not verified" ενώ το Amazon checkout προχώρησε κανονικά με την ίδια κάρτα.

πηγα να κάνω το ίδιο απευθείας με την κάρτα. τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.