Jump to content



Recommended Posts

Έβαλα και τα λεφτά στον qtan μόλις και ξεμπέρδεψα επιτέλους.

Vasileios, you have sent €58.56 EUR to QiuNan Tang.

fatalara & The beholder περιμένω κι από σας να πείτε πως θα εξελιχθεί.

Στο ebay στα σχόλια ή γενικά στο νετ δεν έχω δει ποτέ παράπονο για κάτι αντίστοιχο από αυτόν.

Λογικά τον μπερδεύουμε οι Έλληνες επειδή του ζητάμε EMS οπότε η παραγγελία δεν γίνεται κανονικά απο το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

α) Εχει κοκκινο backlit απο κατω ή ιδεα μου ειναι (αν ναι μπορεις να βγαλεις μια φωτο σε σκοταδι? κανει καθολου δουλεια το backlit)

β) Γιατι λες οτι εχει cherry Και στο spacebar ...(ολο ετσι και αλλιως δεν ειναι με red cherry? ή απλα το προσθεσες εσυ?)

γ) Οτιδηποτε + και - εχεις για το keyboard pls share

δ) απο θορυβο πως παει? (κλικ κλικ)

α. Ναι έχει backlit, ρυθμιζόμενο σε 4 σκάλες, αλλά φωτίζει μόνο τα βελάκια και τα ASWD

β. Όχι, υπάρχουν κάποια που δεν είναι όλοι οι διακόπτες ίδιοι. Δες σε αυτό το thread, λίγο πιό πάνω.

γ. Με δυσκολεύει στην πληκτρολόγηση γιατί έχω συνηθίσει τα MS Natural από το 1999. Κατά τα άλλα η αίσθηση είναι σαφώς καλύτερη

δ. Κάνει, αλλά όχι σε επίπεδο να είναι ενοχλητικός, σίγουρα όμως περισσότερο από τα μεμβράνης

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και τα λεφτά στον qtan μόλις και ξεμπέρδεψα επιτέλους.

Vasileios, you have sent €58.56 EUR to QiuNan Tang.

fatalara & The beholder περιμένω κι από σας να πείτε πως θα εξελιχθεί.

Στο ebay στα σχόλια ή γενικά στο νετ δεν έχω δει ποτέ παράπονο για κάτι αντίστοιχο από αυτόν.

Λογικά τον μπερδεύουμε οι Έλληνες επειδή του ζητάμε EMS οπότε η παραγγελία δεν γίνεται κανονικά απο το σύστημα.

Δεν ζήτησα ΕΜΣ τον άφησα να κάνει τα δικά του και το έστειλε με FedEx. Του έστειλα μαιλ με 2 πικονια και μου είπε ότι θα το αλλάξει και μου ζήτησε το μαιλ που έχω στο PayPal για να βρει την παραγγελία του τα έστειλα και αυτά αλλα απο χτες δεν έχω ενημέρωση λογικά το προχωράει αλλα δεν μου εχει πει τι θα κάνουμε με το keyboard που έχω τώρα.

Link to comment
Share on other sites

α. Ναι έχει backlit, ρυθμιζόμενο σε 4 σκάλες, αλλά φωτίζει μόνο τα βελάκια και τα ASWD

β. Όχι, υπάρχουν κάποια που δεν είναι όλοι οι διακόπτες ίδιοι. Δες σε αυτό το thread, λίγο πιό πάνω.

γ. Με δυσκολεύει στην πληκτρολόγηση γιατί έχω συνηθίσει τα MS Natural από το 1999. Κατά τα άλλα η αίσθηση είναι σαφώς καλύτερη

δ. Κάνει, αλλά όχι σε επίπεδο να είναι ενοχλητικός, σίγουρα όμως περισσότερο από τα μεμβράνης

Thanx αλλα εκ παραδρομης νομιζα οτι ηταν το tenkeyless της cm.

Εχεις ιδεα αν αυτο εχει backlit απο πισω (φαινεται κοκκινο στις pic)

Link to comment
Share on other sites

Thanx αλλα εκ παραδρομης νομιζα οτι ηταν το tenkeyless της cm.

Εχεις ιδεα αν αυτο εχει backlit απο πισω (φαινεται κοκκινο στις pic)

Για το TenKeyLess εννοείς; Όχι, δεν το γνωρίζω. Δε γράφει στο site της CM;

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το Offtopic αλλα επειδη το ζαχαρωνω...

καθόλου offtopic ;) αυτο το thread είναι για οποιαδήποτε συζήτηση περι μηχανικών ;)

Thanx αλλα εκ παραδρομης νομιζα οτι ηταν το tenkeyless της cm.

Εχεις ιδεα αν αυτο εχει backlit απο πισω (φαινεται κοκκινο στις pic)

TKL η cm έχει 2 μοντέλα, το cm quick rapid fire και το καινούριο quick fire TK (το οποίο μπήκε πριν 3 μέρες στο site και πλεον το έχει αποσύρει απο το site πιθανός επειδή θα καθυστερήσει να βγεί στην παραγωγή)

Το cm quick rapid fire ειναι tkl αλλά χωρίς backlit ( το κόκκινο που βλεπεις στις φωτογραγίες είναι το pcb) σε αντιθεση με το quick fire tk το οποιο θα είναι με full backlit.

Επίσης για το cm quick fire pro μάλλον μπερδευτηκε ο wizard, δεν έχει backlit μονο στα wasd και στα arrow keys.

Για όλα τα backlit modes του rapid pro δες το παρακάτω βίντεο ;)

Cooler Master CM Storm Quick Fire Pro Mechanical Gaming Keyboard - YouTube

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

καθόλου offtopic αυτο το thread είναι για οποιαδήποτε συζήτηση περι μηχανικών

To λέει γιατί τι είχε βάλει στο thread του Club ;) Απλά μετακινήθηκε εδώ.

Επίσης για το cm quick fire pro μάλλον μπερδευτηκε ο wizard, δεν έχει backlit μονο στα wasd και στα arrow keys.

Για όλα τα backlit modes του rapid pro δες το παρακάτω βίντεο

Σωστά! Είχα ξεχάσει το 2ο mode. Πάντως η ουσία είναι ότι δεν έχει bl παντού, αν αυτό ενδιαφέρει τον [MENTION=1146]ison[/MENTION]

Τώρα, ας δει τα modes στο video κι ας αποφασίσει

Link to comment
Share on other sites

ερχονται αναφορες που λενε οτι το site του eshop εχει θεματα σταθεροτητας σερβερ απο τα συνεχη f5.

Ευτυχώς που έχουμε και 50 million key presses,

γιατι με τόσο f5 spam αν είχα μεμβράνη θα είχε αποδημήσει εις κύριον :hehe:

2074yu4sw2.gif

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Hot news. :)

Και ναι, σιγα μην έμενε εξω απο τον χωρό η Logitech :hehe:

Απλά κάνει την εισαγωγη της στα μηχανικά με λάθος τρόπο,

και το όνομα αυτού Logitech G710 cherry mx brown (και θα βγεί μόνο με browns :S )

A!! Επίσης @Samael δεν εχει οθόνη :p

oem ακόμα δεν ξέρουμε αλλά μοιάζει πολύ να είναι ione.

Θα ξεκινήσει να πωλείται απο τον επόμενο μήνα, τιμη? 150$.

Logitech 920-003887 - LOGITECH G710 MECHANICAL KYBRD CORDED GAMING KEYBOARD

Logitech G710 Gaming Keyboard Swiss layout 920-004554 | LASystems

Βέβαια έκανε την εμφανισή του στο event IPL Face Off 2012 στο San Francisco τον αυγουστο που μας πέρασε.

0cVfT.jpg

Για να δούμε πόσο παρατηρητικοι είστε, βρείτε το παράδοξο στην παρακάτω εικόνα και κερδίστε λουκουμάκι :hehe:

01afcc7f-afc7-4c39-af7d-870908831bd7.jpg

Confirmed: Costar (Filco) still makes Rosewill RK9000

Confirmed: Costar (Filco) still makes Rosewill RK9000

IMG_1401.jpg

Ducky DK9008 G2 PRO Cherry Red,Black,Grey version! It has 3 different levels of peak force ergonomically.The switches are linear, and non-tactile.

It will first go on sale in Taiwan and Finland in November 2012. (Taiwan with side printing "PBT" keycaps)

Στο τελος η ducky θα φτιάχει keyboards tester με όλα τα switches για να δοκιμάζεις τι σου αρεσει περισσοτερο και να χρησιμοποιείς μόνο το 20% απο το πληκτρολόγιο σου :hehe:

Ducky Keyboard | Facebook

620710_373611822713918_291698848_o.jpg

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Wtf αντί για delete λέει enter;

Πάντως με brown switch you can't go wrong σαν πρώτο προιόν πιστέυω. (αν και τί κοστίζει σε μια τέτοια εταιρία να βγάλει διαφορετικές εκδοσεις...)

Άμα γράφεις πολύ γρήγορα (= δυνατά) τότε είναι σαν τα red anyway.

Δεν μπορώ να συγκρίνω με το brown γιατί δεν το έχω πλέον, αλλά νομίζω πως έδινε πιο μεγάλη ικανοποίηση το πάτημα ενός πλήκτρου. Κάτι που με κάνει να πιστεύω οτι ίσως μου αρέσουν και τα blue. :p (για typing πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Wtf αντί για delete λέει enter;

Πάντως με brown switch you can't go wrong σαν πρώτο προιόν πιστέυω. (αν και τί κοστίζει σε μια τέτοια εταιρία να βγάλει διαφορετικές εκδοσεις...)

Άμα γράφεις πολύ γρήγορα (= δυνατά) τότε είναι σαν τα red anyway.

Δεν μπορώ να συγκρίνω με το brown γιατί δεν το έχω πλέον, αλλά νομίζω πως έδινε πιο μεγάλη ικανοποίηση το πάτημα ενός πλήκτρου. Κάτι που με κάνει να πιστεύω οτι ίσως μου αρέσουν και τα blue. :p (για typing πάντα)

Η Logitech αποφασισε οτι δεν χρειαζόμαστε delete ποια :p (παραλαβή για το λουκουμάκι απο τον sof :hehe: )

Αν και όπως έχουμε πει οτι δεν υπάρχει "gaming" switch το προιόν αυτό απευθείνεται κυρίως σε gamers.

Η ποιο safe επιλογή όπως εχουμε δει είναι linear switch (black ,red) και όχι brown - blue (βεβαια πάντα υπάρχουν και οι εξερέσεις απο άτομα που βολευονται με tacticle switches). Το βγάζει με browns γιατι stockαρε μόνο brown διακόπτες.

Red or go home...

Link to comment
Share on other sites

καθόλου offtopic ;) αυτο το thread είναι για οποιαδήποτε συζήτηση περι μηχανικών ;)

TKL η cm έχει 2 μοντέλα, το cm quick rapid fire και το καινούριο quick fire TK (το οποίο μπήκε πριν 3 μέρες στο site και πλεον το έχει αποσύρει απο το site πιθανός επειδή θα καθυστερήσει να βγεί στην παραγωγή)

Το cm quick rapid fire ειναι tkl αλλά χωρίς backlit ( το κόκκινο που βλεπεις στις φωτογραγίες είναι το pcb) σε αντιθεση με το quick fire tk το οποιο θα είναι με full backlit.

Επίσης για το cm quick fire pro μάλλον μπερδευτηκε ο wizard, δεν έχει backlit μονο στα wasd και στα arrow keys.

Για όλα τα backlit modes του rapid pro δες το παρακάτω βίντεο ;)

Cooler Master CM Storm Quick Fire Pro Mechanical Gaming Keyboard - YouTube

Thanx για τα info μαλλον θα περιμενω να βγει το 10Keyless με backlit....με εχει κακομαθει το sidewinder..

edit: βρηκα και φωτο

YdcLn.jpg

Έγινε επεξεργασία από ison
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION]

Εστειλα ηδη 666 μαιλ παραπονων με καταρες, αν δε το βγαλουν με Red switches και Colored LCD ala G19, να τους καει ο θερμοσιφουνας κ να μην τους ξανασηκωθει ποτε η τσουτσου :p

Ducky <3

Για κει με βλεπω συντομα...

Link to comment
Share on other sites

@Alexopus6

Εστειλα ηδη 666 μαιλ παραπονων με καταρες, αν δε το βγαλουν με Red switches και Colored LCD ala G19, να τους καει ο θερμοσιφουνας κ να μην τους ξανασηκωθει ποτε η τσουτσου :p

Επρεπε να τους πεις colored ips οθόνη :hehe:

Ducky <3

Για κει με βλεπω συντομα...

θέλεις να κάνεις γυμναστική και εσύ ε?

doigt2003.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα΄χω δει και γω.. Ειναι τρελοι οι ανθρωποι! Ζητανε αλλα 100€ για αυτο το πραγμα!!

Και δεν γινεται να αλλαξεις χρωμα, παει πακετο με την παραγγελια για νεο πληκτρολογιο. Με το καλημερα ενα 200ρι+++

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το Steelseries 6GV2 και να πω πως τα γράμματα άρχισαν ήδη να ξεθωριάζουν από την πρώτη μέρα Gaming. Το έχω 2 μέρες τώρα και με τον ρυθμό αυτό προβλέπω ότι δεν θα έχω τα γράμματα σε 10 μέρες!

Μόλις έστειλα e-mail στην εταιρία να ζητήσω άλλα keycaps με καλύτερο print αν έχουν και εννοείται τσάμπα :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόβλημα.... Πήρα το kbt race 75% και ενώ άρχισα να το συνηθίζω τσουπ ένα πλήκτρο έχασε την ένταση στο backlight του.Μπορούν να αλλάξουν αυτές οι λαμπίτσες ή να πάω για επιστροφή;

post-10971-1416076676,6913_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.