Jump to content



Προβλημα με επιστροφη laptop στο eshop


Recommended Posts

Επισης εχει αλλα specs το τελικο προιον !!!!

Καθόλου άδικο δεν έχεις. Κανονικά επιστροφή χρημάτων επιτόπου αφού το προϊόν δεν είναι αυτό που παραγγέλθηκε και η παραγγελία έγινε online, αλλά σε πείθουν να το αφήσεις για έλεγχο και καλά για να το ελέγξουν ώστε να μην πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Μετά όταν θα τους ρωτήσεις αν είχες δικαίωμα επιστροφής χρημάτων θα σου λένε πως όχι διότι το πρόβλημα δεν ήταν με τα specs αλλά με το προϊόν που ήταν προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιδια στο οτι το λαπτοπ φοραει Β2 chipset δεν στεκεται κανενας? το συγκεκριμενο μαλιστα laptop χρησιμοποιει 2 απο τα affected sata ports (για το dvd και το esata).

Οπως και να εχει παντως, ακομα και αν το laptop ηταν τελειο, απο την στιγμη που εχουν λαθος περιγραφη στο site, επρεπε να επιστραφουν τα λεφτα ασαπ χασαπ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο οτι το λαπτοπ φοραει Β2 chipset δεν στεκεται κανενας? το συγκεκριμενο μαλιστα laptop χρησιμοποιει 2 απο τα affected sata ports (για το dvd και το esata).

Οπως και να εχει παντως, ακομα και αν το laptop ηταν τελειο, απο την στιγμη που εχουν λαθος περιγραφη στο site, επρεπε να επιστραφουν τα λεφτα ασαπ χασαπ...

Γι'αυτό έβαλα τα συγκεκριμένα άρθρα στην απαντηση μου

Άρθρο 535

Ο πωλητής δεν εκπληρώνει την κατά το προηγούμενο άρθρο υποχρέωσή του, αν το πράγμα που παραδίδει τον αγοραστή δεν ανταποκρίνεται στη σύμβαση και ιδίως:

1. δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή που έχει γίνει από τον πωλητή ή στο δείγμα ή υπόδειγμα που ο πωλητής είχε παρουσιάσει στον αγοραστή.

2. δεν είναι κατάλληλο για το σκοπό της συγκεκριμένης σύμβασης και ιδιαίτερα για τη σύμφωνη με το σκοπό αυτόν ειδική χρήση.

Όπως και να έχει το e-shop πλεον απο τα χρέη ειναι ήδη πνιγμένο. Ότι έρχεται πλέον ειναι παραεισαγωγή, γι'αυτο προσοχή σε οτι αγοράζετε απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

πας καλα ρε συ?ακους που τα χωνουμε τοσα χρονια στο κολομαγαζο...παει για κλεισιμο...και πας και τους δινεις 630 €.φιστικια ειναι τα €?τι να σου πω.ε?δεν εισαι σοβαρος λαμπιτης.αυτο μονο.να του δωσουν καρτα οι <<<<<<<<<<<<<<<<<αδμιν για την επιπολαιοτητα του!

ακου εκει eψοφ! φτου φτου φτου....

Link to comment
Share on other sites

πας καλα ρε συ?ακους που τα χωνουμε τοσα χρονια στο κολομαγαζο...παει για κλεισιμο...και πας και τους δινεις 630 €.φιστικια ειναι τα €?τι να σου πω.ε?δεν εισαι σοβαρος λαμπιτης.αυτο μονο.να του δωσουν καρτα οι <<<<<<<<<<<<<<<<<αδμιν για την επιπολαιοτητα του!

ακου εκει eψοφ! φτου φτου φτου....

Κάτι επικοδομιτικό έχεις να προσθέσεις στην συζήτηση η αλλα λογια ν'αγαπιόμαστε; Εκτος αν αστειεύεσαι για τις κάρτες κλπ, που το ελπίζω.

Link to comment
Share on other sites

Θα σταθώ εδώ. Όπως σου λέει η Dell υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης της εγγύησης ώστε να μπορεί να καλύψει το προϊόν το οποίο "αγόρασες" στον Καναδά και στην Ευρώπη. Φαντάζομαι αυτή η αναβάθμιση θα τσιμπήσει λιγουλάκι.

Το δίκιο είναι με το μέρος σου αλλά εχεις μπλέξει :hmm:

Ya αλλα εγω δεν θελω να πλερωσω παραπανω για εγγυηση ... την θελω out of the box εξαρχης ... anyway, οπως και να χει σημερα θα εχουμε εξελιξεις ... εξωδικο iz on its way ... stay tuned :triniti:

[MENTION=5836]gio102004[/MENTION] : Απευφευγα καιρο το μαγαζι το συγκεκριμενο (Χρονια βασικα) αλλα ηταν αρκετη δελεαστικη η προσφορα της DELL που είχανε. Οπως και να χει δικαιουμαι να επιστρεψω ενα προιον ΧΩΡΙΣ αιτιολογηση (επειδη ξυπνησα στραβα που ειπε και ενας γνωστος λαμπιτης!) εντως 10 ημερων απο την ημερομηνια αγορας και να μου επιστραφουν τα χρηματα στο ακεραιο εφοσον το προιον που τους πηγα πισω λειτουργει.

Μπορει να φανει ψωνιστικο αυτο που θα πω αλλα δεν εκανα λαθος εγω που εμπλεξα με το eshop, αλλα το eshop που εμπλεξε μαζι μου. Απο την στιγμη που μου το παιζουν νταήδες και ξερολες αραξε και θα δεις μεχρι που μπορω να το τραβηξω

Έγινε επεξεργασία από Daytime Dreamer
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον

Ο πωλητής δεν εκπληρώνει την κατά το προηγούμενο άρθρο υποχρέωσή του, αν το πράγμα που παραδίδει τον αγοραστή δεν ανταποκρίνεται στη σύμβαση και ιδίως:

1. δεν ανταποκρίνεται στην περιγραφή που έχει γίνει από τον πωλητή ή στο δείγμα ή υπόδειγμα που ο πωλητής είχε παρουσιάσει στον αγοραστή.

Τοτε η παπατζα που σου λεει δεν ισχυει για την συσκευασια.

Ακου λαμογια που κανανε και θελουν και τα ρεστα...

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον

Τοτε η παπατζα που σου λεει δεν ισχυει για την συσκευασια.

Ακου λαμογια που κανανε και θελουν και τα ρεστα...

Γι'αυτό το έκανα και bold. Γιατί έχουμε άλλο προιόν φυσικό, και άλλο προιον στην διαφήμιση.

[MENTION=3344]Daytime Dreamer[/MENTION] Κηνύγησέ τους όσο μπορείς. Ας μάθουν οτι δεν τρώμε πλέον κουτόχορτο με το μπακάλικό τους.

Link to comment
Share on other sites

επιστρέφοντας το αγαθό στην αρχική του κατάσταση

Αυτό το "στην αρχική του κατάσταση" είναι για να το ερμηνεύει κανείς όπως θέλει και τελικά να τα τσεπώνουν οι αγιογδύτες οι δικηγόροι. Εκτός αν δεν ισχύουν οι νόμοι της θερμοδυναμικής, ανακαλύφθηκε η τηλεμεταφορά και το ταξίδι στο χρόνο κτλ και δεν μας το λένε.

Link to comment
Share on other sites

Λουκά, απλά να σε ενημερώσω οτι πριν απο λιγες ημέρες αγόρασα ενα laptop απο Multi, το οποίο άνοιξα και δούλεψα κανονικά μονο για να διαπιστώσω οτι δεν με καλυπτε σε αρκετά σημεία. Το πήγα πίσω την επόμενη ημέρα ΧΩΡΙΣ ΜΑ ΜΟΥ και τα παιδιά μου είπαν αν θέλω αντικατάσταση, πιστωτικό ή επιστροφή χρημάτων και πήρα τα λεφτά μου πίσω...

Οχι μόνο δεν έχεις άδικο, απλα σου βάζω την εμπειρία μου για να ξέρεις οτι αυτό που ζητάς, εκτος απο εφικτό είναι και το απολύτως λογικό!

Link to comment
Share on other sites

Λουκά, απλά να σε ενημερώσω οτι πριν απο λιγες ημέρες αγόρασα ενα laptop απο Multi, το οποίο άνοιξα και δούλεψα κανονικά μονο για να διαπιστώσω οτι δεν με καλυπτε σε αρκετά σημεία. Το πήγα πίσω την επόμενη ημέρα ΧΩΡΙΣ ΜΑ ΜΟΥ και τα παιδιά μου είπαν αν θέλω αντικατάσταση, πιστωτικό ή επιστροφή χρημάτων και πήρα τα λεφτά μου πίσω...

Οχι μόνο δεν έχεις άδικο, απλα σου βάζω την εμπειρία μου για να ξέρεις οτι αυτό που ζητάς, εκτος απο εφικτό είναι και το απολύτως λογικό!

Μα ήδη το έχουμε πει οτι ισχύει αυτό μαν μου.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μπεις στην διαδικασια ολη αυτη?και ταυτοχρονα να μην μπορεις να κανεις δουλεια σου.γιατι προφανως ειχες αναγκη ενα λαπτοπακι και περιμενες να βρεις ενα σε καλη τιμη.ειναι κριμα να μπλεκεις σε αυτη την ιστορια....αφου τα ξερεις ρε γαμ@το.παει για κλεισιμο...πως τους εμπιστευτηκες?τελοσπαντων καλα ξεμπερδεματα και υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μπεις στην διαδικασια ολη αυτη?και ταυτοχρονα να μην μπορεις να κανεις δουλεια σου.γιατι προφανως ειχες αναγκη ενα λαπτοπακι και περιμενες να βρεις ενα σε καλη τιμη.ειναι κριμα να μπλεκεις σε αυτη την ιστορια....αφου τα ξερεις ρε γαμ@το.παει για κλεισιμο...πως τους εμπιστευτηκες?τελοσπαντων καλα ξεμπερδεματα και υπομονη.

Έτσι όπως έχει η κατάσταση και μειον 50€ να βρεις κάποιο προϊόν είναι λεφτά πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρει τις γυναικες τους μαλλον. :hehe:

ΥΓ: Να πω και εγω στα γρηγορα μια εμπειρια. Ηλεκτομαγαζο τρυπα με προσφορα σε λαπτοπ. Κρατησαμε ss απο τους ορους. Το Laptop χαλαει>επιστροφη και επειδη δεν υπηρχε στοκ ζητηθηκε επιστροφη χρηματων. Το boss κλαψουρισε. Απαντησαμε με τις pics, δεχθηκε, πηραμε τα χρματα πισω και την επομενη αλλαξε και τους ορους χρησης.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.