Jump to content



modding σε εργοστασιακό Dell (ας πάει στα κομμάτια η εγγύηση :p )


karmen1983

Recommended Posts

Ναι έχεις δίκιο. Το είδα αλλά ήταν αργά... Αύριο δε θα μπορέσω να ασχοληθώ αλλά απο βδομάδα θα γίνει ένα καλό μάζεμα και προσοχή σε λεπτομέρειες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

με σκοτωσες με το πρασινο,δεν το περιμενα!!αλλα η αληθεια ειναι οτι οπως φαινεται του παει.ταιριαζει με το pcb της μητρικης και της gpu αλλα και τους σκληρους οπως φαινονται ετσι στο πλαι!!τεσπα:mobile1:

Link to comment
Share on other sites

Edit: Επίσης, κλέψε από το Γιώργο μαύρες βιδούλες.

χαχαχα μόνο αυτόν δεν έχω κλέψει χαχαχα

Θα τα φροντίσω και αυτά... Εξάλλου μαύρες υπάρχουν δε θα του πάρω ΚΑΙ βίδες :p

Όσο γι' αυτό που είπες για τις τρύπες θα σου κάνω την χάρη να τις ξαποστείλω και να βάλω σιτούλα (του πήρα χαχαχαχα)

Link to comment
Share on other sites

Απίστευο αποτέλεσμα.Μου αρέσει πάρα πολύ γιατί ειδικά και με το πράσινο sleeve δείχνει εργοστασιακό.Μπράβο σου για την πολύ καλή δουλειά.Το χάσιμο της εγγύησης το άξιζε 110%.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο. Το είδα αλλά ήταν αργά... Αύριο δε θα μπορέσω να ασχοληθώ αλλά απο βδομάδα θα γίνει ένα καλό μάζεμα και προσοχή σε λεπτομέρειες :)

πολυ καλο αποτελεσμα. με καποιες λεπτομερειες, οπως αναφερθηκαν, θα γινει αψογο. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς συγχαρητήρια για την απόλυτα αξιόλογη μόντα σου και το μεράκι που δείχνεις μιας και το αποτέλεσμα είναι απο τα καλύτερα που έχω δεί.

Επιπλέον συγχαρητήρια για το θάρρος σου να ποστάρεις και να συμμετέχεις σε ένα "παραδοσιακά αντροκρατούμενο" τεχνολογικό site ακόμα και με φωτό.

Για τα υπόλοιπα συγχαρητήρια στο Θεό. :p

Πλάκα πλάκα ωραίο το κουτάκι της Dell. Μαρέσει που παίρνει τους δίσκους στο πλάι.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε το dremelaki... Επίσκεψη αύριο ala praktiker... Προετοιμαστείτε ή για τέχνη ή για βιβλική καταστροφή :tomato:

Οτι από τα δύο και να γίνει θα ενημερώσω και θα ανεβάσω φωτογραφίες. Αν αποτύχω θα ανεβάσω ακόμα περισσότερες :smoke:

pa040133r.jpg

pa040134.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάρμεν αν σου πάθει ποτε τίποτα και δεν δουλεύει, απευθύνσου στην Bosh,εμενα μου είχε φύγει

κομμάτι από το πηνίο,το άνοιξα μέσα είδα τι έπρεπε να αλλάξω και το παράγγειλα.

Απλά για να γνωρίζεις σε ενημερώνω :p

Μέγιες και καλές moddes :D

Προσοχή στα ματια,αύριο που θα πας praktiker πάρε γάντια και γυαλιά

Γάντια γιατί άμα το δουλεύεις συνεχόμενα ζεματάει (αλλα το κρατάς και πιο σταθέρα) και γυαλιά γιατί

όταν κόβεις μέταλλο πετάει σπίθες,υπάρχει πολύ μεγάλη περίπτωση να τραυματιστείς.

Link to comment
Share on other sites

χεχε ευχαριστώ για τις πληροφορίες...

safety glasses έχω (δεν είναι σε ροζ χρωματάκι όπως μερικά μερικά κουτιά :p ) όπως και γάντια. Δεν είχα σκοπό να χαλάσω ούτε τα ματάκια μου, ούτε το Γαλλικό μανικιούρ :clap:

Αν πάθει κάτι το dremel πρώτα θα κοπανάω το κεφάλι μου στον τοίχο και μετά θα απευθυνθώ αλλού χαχαχαχα

Ήδη έκανα κάποιες δοκιμές σε διάφορα υλικά, αλλά χρειάζομαι και άλλους δίσκους για πιο σωστά αποτελέσματα. Αύριο πάω να σηκώσω όλο το Praktiker :clap:

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμουλες :p

4,5 ευρώ μου φαίνεται τα 6 δισκάκια ... κάπου εκεί,αν το θες για μικροδουλειές τότε σε συμφέρει !:mobile1:

http://www.dremeleurope.com/dremelocs-gr/product/3440/137/εξαρτήματα/δίσκος-τροχίσματος-από-οξείδιο-αργιλίου

Αυτα χρησιμοποιώ εγώ πιο πολύ..

Link to comment
Share on other sites

A στη τιμούλα δε θα τα χαλάσω για το dremelaki μου:o:inlove:

Ξέρεις τώρα,,, καινούριο μου καλάθι και που να σε κρεμάσω:yu:... Είμαι σίγουρη ότι και λάθη θα κάνω και εξαρτήματα θα σπάσω, μέχρι να το μάθω. Αλλά έχω τρελαθεί να βλέπω βίντεο στο youtube όλη μέρα. Ελπίζω να τα καταφέρω και να πάνε όλα καλά... Αν κάτι δε πάει καλά και μου χαλάσει τον όλο κόπο στο case, θα στεναχωρηθώ μεν αλλά δε θα το μετανιώσω δε, που προσπάθησα... Εξάλλου όλα διορθώνονται αρκεί να μη το κάνω κομμάτια, που δε το πιστεύω να το κάνω...:flower:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τα κανεις χαλια ρε :p

Απλά πριν κόψεις κάτι βάλε χαρτοταινία σημείωσε και κόψε, όλα θα πάνε καλά :p

Θέλει λιγάκι προσοχή μονο,μετά παίρνεις το κολλάει,δεν σε φοβάμαι... μας έχεις δείξει ότι το κατέχεις :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.