Jump to content



modding σε εργοστασιακό Dell (ας πάει στα κομμάτια η εγγύηση :p )


karmen1983

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Δε παίζει απλά αφαιρείται το carbon και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Από την άλλη όμως

1. Από εκεί που το είχα πάρει (eshop Κάτι crazy sundays) στα 22 αν θυμάμαι καλά, με τα χάλια του eshop χαμένο είναι :p

2. Εδώ έχασα εγγύηση σε ολόκληρο case για το Keyboard θα σκάσω;

:p

Link to comment
Share on other sites

με το Obsidian τι γινεται? ακομα υπο εξελιξη ειναι?

πολυ ωραια και το πληκτρολογιο και το ποντικι! αν εννοεις να καλυψεις ολο το ποντικι, θα ελεγα οχι!! να μεινει και το κοκκινο σηματακι απο πανω να φαινεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

με το Obsidian τι γινεται? ακομα υπο εξελιξη ειναι?

Επιτέλους σε έπιασα αδιάβαστο :dance3:

Ετοιμο είναι το καμάρι εδώ και μέρες. Κλικ στην υπογραφή μου κάνε να το δεις :p

πολυ ωραια και το πληκτρολογιο και το ποντικι! αν εννοεις να καλυψεις ολο το ποντικι, θα ελεγα οχι!! να μεινει και το κοκκινο σηματακι απο πανω να φαινεται!!!!

Και εγώ προς το όχι κλείνω μια και το έχω ήδη καλύψει αλλά δε μου λέει και πολλά :fist:

Link to comment
Share on other sites

ομολογω οτι με επιασες αδιαβαστο και ζηταω συγνωμη!! αλλα εχω μπλεξει με κατι βαψιματα στο σπιτι και δεν εχω πολυ χρονο για σερφαρισμα...!!

παντως τωρα που το ειδα, να δωσω κατ'αρχην πολλα συγχαρητηρια στον Κοπριτη για την υπεροχη δουλεια! ειναι κατι παραπανω απο επαγγελματικη η δουλεια του!!

και μπραβο σε εσενα για την... υπομονη σου..!!

μου αρεσει πολυ ο συνδυασμος κοκκινου-μαυρου! και ο σκορπιος μου θυμιζει

post-4092-1416075610,7269_thumb.jpg

post-4092-1416075610,921_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

δλδ, θες να πεις οτι ειχες στο μυαλο σου το σημα της Abarth, οταν σκεφτοσουν το project obsidian?

αν ειναι ετσι, τοτε ισως επρεπε να βαλεις ενα κανονικο σημα Abarth στη θεση του σκορπιου!!!!! :dance3::dance3::dance3:

(εξαλλου μην ξεχναμε, AMD-Ferrari + Abarth= Fiat Group!! :T::T::T:)

Link to comment
Share on other sites

scorpiologo.jpg

ενοποιηση και επανακαταμερισμος των σχηματων...

στρογγυλοποιηση στις ακρες...

αυξημενες αρθρωσεις...

και λιγη εξτρα λεπτομερεια...

μαζι με με ενα invert και ετοιμο το scorpidian

Link to comment
Share on other sites

Για να σας βάλω λίγο σε τάξη γιατί ωραίο και καλό το Obsidian Αλλά μπροστά στο dellako Μου δε πιάνει μία :p

Λοιπόν ως γνωστών προχωράω με αργά βήματα μια και το pc δεν είναι στα χεράκια μου. Οποτε βρεθεί χρόνος όμως μπαίνει και μία πινελιά :dance3:

Αρχικά έγινε αντικατάσταση του μαμά fun στην Vortex με νέο. Μερικό συμμάζεμα στα καλώδια (αν και θα βγουν όλα εκτός αλλά δε σας λέω το γιατί :p ) και....

adscn9959.jpg

adscn9958.jpg

adscn9951.jpg

adscn9947.jpgadscn9940.jpg

adscn9945.jpg

adscn9947.jpg

adscn9951.jpg

adscn9958.jpg

adscn9959.jpg

Στη συνέχεια επειδή δε νομίζω να σκεφτήκανε πολλά άτομα moda σε μία quadro κάρτα είπα να υποστεί και αυτή της συνέπειες μιας και μας εγκατέλειψε από ένα πυκνωτή και μόνο!!! Ελεος :p

Μου γλωσσοφάγατε καθίκια το θέμα εγγύησης αλλά η Dell δε καταλαβαίνει το Θεό της. Έπεσε αντικατάσταση και κρατήσαμε και την παλιά η οποία είναι τζι τζι και την ζηλεύει και η νέα. Ναι αμέ:dance3:

Πριν δείξω φωτογραφίες να πω ένα τιτανοτεράστιο ευχαριστώ σε ένα παλικάρι που ούτε καν ήξερα ότι ασχολείται με το θέμα modding, Τον φοβερό και τρομερό Πετράν, που άντεξε συζητήσεις μαζί μου, μου έλυσε πολλές απορίες, μου έβαλε νέες ιδέες και περιποιήθηκε την quadro όπως της άξιζε.

Πετράν ευχαριστώ και πάλι :T:

Αρκετά μακρηγόρησα η καρτούλα γιατρεμένη και ντυμένη. Μένει κάτι ακόμα αλλά δε σας το λέω επίσης :p

20111109194550.jpg

20111109194600.jpg

20111109194618.jpg

20111109194644.jpg

20111109194651.jpg

pb090442z.jpg

pb090438.jpg

pb090440.jpg

Και για να σας πριζώσω για κάποιο ανεξήγητο λόγο του πήρα τα μέτρα του :clap::clap:

pb080422.jpg

pb080426.jpg

pb080429.jpg

Αυτά:magic:

adscn9940.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να σας βάλω λίγο σε τάξη γιατί ωραίο και καλό το Obsidian Αλλά μπροστά στο dellako Μου δε πιάνει μία :p

Λοιπόν ως γνωστών προχωράω με αργά βήματα μια και το pc δεν είναι στα χεράκια μου. Οποτε βρεθεί χρόνος όμως μπαίνει και μία πινελιά :dance3:

Αρχικά έγινε αντικατάσταση του μαμά fun στην Vortex με νέο. Μερικό συμμάζεμα στα καλώδια (αν και θα βγουν όλα εκτός αλλά δε σας λέω το γιατί :p ) και....

adscn9959.jpg

adscn9958.jpg

adscn9951.jpg

adscn9947.jpgadscn9940.jpg

adscn9945.jpg

adscn9947.jpg

adscn9951.jpg

adscn9958.jpg

adscn9959.jpg

Στη συνέχεια επειδή δε νομίζω να σκεφτήκανε πολλά άτομα moda σε μία quadro κάρτα είπα να υποστεί και αυτή της συνέπειες μιας και μας εγκατέλειψε από ένα πυκνωτή και μόνο!!! Ελεος :p

Μου γλωσσοφάγατε καθίκια το θέμα εγγύησης αλλά η Dell δε καταλαβαίνει το Θεό της. Έπεσε αντικατάσταση και κρατήσαμε και την παλιά η οποία είναι τζι τζι και την ζηλεύει και η νέα. Ναι αμέ:dance3:

Πριν δείξω φωτογραφίες να πω ένα τιτανοτεράστιο ευχαριστώ σε ένα παλικάρι που ούτε καν ήξερα ότι ασχολείται με το θέμα modding, Τον φοβερό και τρομερό Πετράν, που άντεξε συζητήσεις μαζί μου, μου έλυσε πολλές απορίες, μου έβαλε νέες ιδέες και περιποιήθηκε την quadro όπως της άξιζε.

Πετράν ευχαριστώ και πάλι :T:

Αρκετά μακρηγόρησα η καρτούλα γιατρεμένη και ντυμένη. Μένει κάτι ακόμα αλλά δε σας το λέω επίσης :p

20111109194550.jpg

20111109194600.jpg

20111109194618.jpg

20111109194644.jpg

20111109194651.jpg

pb090442z.jpg

pb090438.jpg

pb090440.jpg

Και για να σας πριζώσω για κάποιο ανεξήγητο λόγο του πήρα τα μέτρα του :clap::clap:

pb080422.jpg

pb080426.jpg

pb080429.jpg

Αυτά:magic:

adscn9940.jpg

Να δωσω spoiler στον κοσμο γιατι το μετρας η δεν κανει ?

Link to comment
Share on other sites

Ρουφline

Το dremel Θα πάρει φωτιά και το aqua θα το πιάσει πόνος...

Αν καταφέρω να βάλω νερό, εμένα να μου τρυπήσετε τη μύτη:fist:

Πολύ μικρό είναι το σκασμένο :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.