Jump to content



modding σε εργοστασιακό Dell (ας πάει στα κομμάτια η εγγύηση :p )


karmen1983

Recommended Posts

Το καημένο το κουτάκι,καλά του έκανες.Ετσι το έχω και εγώ τοποθετημένο το psu και χρησιμοποιώ και εγώ γωνιακό βύσμα.

Δες

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/palio-kouti-kainouria-arxi-worklog-enimerwsi-23-a-60231-5.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Ο Dell-άκος έχει αντέξει πολλά. Από εμφάνιση προσωπικά νομίζω ότι είχε φτάσει σε πολύ καλό βαθμό και πριν την όλη φασαρία με την υδρόψυξη ... αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα ... κακόμοιρε Dell :p

ΠΟΛΥ Πολύ καλή δουλεία :D

Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά όλοι. Ελπίζω να τα καταφέρω να τον ανεβάσω ακόμα πιο πάνω σε θέμα εμφάνισης. Αυτές τις μέρες μου έχει πάρει τα μυαλά ένα νέο project μια και το aqua μου κάνει "νερά" στην παραγγελία μου για το dellicious case.

Σας ευχαριστώ όλους για την αναμονή σας.:T:

Link to comment
Share on other sites

Και μ' αυτά και μ' αυτά αποφάσισα σήμερα να ασχοληθώ με τον Dellakooooo.:fun:

Λοιπόν τίποτα το ιδιαίτερο σήμερα, απλά έγινε το κατάλληλο κόψιμο στην οροφή για να μπει το διπλό ψυγείο.

Αρχικά μάρκαρα την περιοχή και έγινε το πρώτο κοψιματάκι για τον ένα ανεμιστήρα

pc130757.jpg

pc130761.jpg

Στη συνέχεια προχώρησα και στο κόψιμο για το δεύτερο φουρφούριον

pc130765.jpg

Και αφού έγιναν αυτά λοιπόν, ανοίχτηκαν τρυπούλες και μπήκε πρόχειρα επάνω ένα grillaki για να δω πως θα φαίνεται

pc130762.jpg

pc130763.jpg

pc130764.jpg

Παρατηρήσεις και σχόλια δεκτά εννοείται!!!

Τώρα που βλέπω τις φωτογραφίες πάντως του έχω πιει το αίμα του καημένου. Οχι απλά βάψιμο θέλει αλλά κανένα λίφτινγκ ριζικό μπας και στρώσει :whip:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα γούσταρα να μην έχει 1 πόντο στο μήκος στη οροφή έτσι ώστε μήκος rad + Μήκος res να είναι ακριβώς για να δω αν ανοίξω τρύπες με ακρίβια χιλιοστού :p

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά πρέπει να βαφτεί. Εχει τραβήξει τα πάντα :wall:

Μια συμβουλή ιδέα θέλω αν κάποιος μπορεί να Helparei

Το κουτί στην οροφή στο μπροστινό μέρος και ειδικά στο σημείο που ανοίχτηκε η δεύτερη τρύπα, αν δείτε κάνει κάτι σαν σκάφη. Είναι περίπου μισός πόντος.

Η σκέψη μου είναι να κόψω φύλλο αλουμινίου ένα για κάθε τρύπα. Στην πρώτη να βιδωθεί απο κάτω και στην δεύτερη απο πάνω έτσι ώστε το ψυγείο να κάτσει ίσια.

Any other idea?:magic:

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα το βάψεις,μπορείς να κόψεις τελείως την λακκούβα,να πας σε κάποιον να σου κολλήσει λαμαρίνα με ηλεκτροσυγκόλληση / οξυγονοκόλληση και θα κάτσει κομπλέ.Λίγο δύσκολο ίσως αλλά θα έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα.Αλλιώς φτιάχνεις 4 αποστάτες για το σημείο που δεν έχει λακκούβα,για να μπουν ανάμεσα σε κουτί και ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να πάω σε κάποιον ρε συ. Θέλω αφού το άρχισα να το τελειώσω εγώ :)

Πιστεύω ότι θα είναι καλύτερο το φύλλο αλουμινίου μια και θα καλύψει το κενό ΟΛΟ από το grill στο ταβάνι. Ενώ οι αποστάτες θα αφήσουν κενό. Πφφφφφφ δε ξέρω :wall:

edit: Η μάυρη χοντρή γραμμή είναι η λαμαρίνα. Θέλω να καλύψω το κενό απο την μαύρη χοντρή γραμμή μέχρι την λεπτή κόκκινη και στις 2 τρύπες για να κάτσει σωστά το ψυγείο αλλά και το Grill

post-20975-1416075680,7965_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι τότε η μόνη λύση είναι αυτή που λες.Αλλά για δες μήπως βρείς εποξική κόλλα μετάλλων και κλήσεις το κενό χωρίς να φαίνεται με κομμάτι λαμαρίνας (και αφού το βάψεις μετά).

Link to comment
Share on other sites

Δες το edit που έκανα πιο πάνω. Το θέμα δεν είναι μόνο αισθητικό αλλά και να μπει ίσια το ψυγείο. Οπότε νομίζω σε αλουμίνιο θα πάω ή σε χοντρό σκληρό λάστιχο για την αποφυγή κραδασμών. :fist:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με τρώγανε τα χεράκια μου :p

και γιατί το κομμάτι της σκάφης μπροστά που μένει μου είχε δώσει μία ιδέαααα:weep:

χμμμμμμμμμ καλή ιδέα πάντως :T:

Link to comment
Share on other sites

Κόβεις όλο το κομμάτι απο το πάνω μερος του κουτιού στο πλάτος του βαθουλώματος και με εποξικό χημικό μέταλλο κολλάς ένα κομμάτι απο πάνω,κάνεις ότι θές μετά,πιστεύω ότι είναι η καλύτερη και γρηγορότερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά με σκότωσες :p

Εποξικό χημικό μέταλλο? Come on give me a break :dance3:

Βρε σου μοιάζω για τόσο σχετική;

Μου το κάνεις λίγο λιανά; Αν και όπως είπα την λακουβίτσα μπροστά θέλω να την κρατήσω για τους λόγους μου :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.