Jump to content



modding σε εργοστασιακό Dell (ας πάει στα κομμάτια η εγγύηση :p )


karmen1983

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

ευχαριστώ βρε :)

Απλά ήθελα να κάνω κάποια πράγματα ακόμα που τα βλέπω και εκνευρίζομαι. Ο fan controller ήθελε μία επιπλέον στήριξη και δε πρόλαβα να την κάνω. Τα καλώδια θέλανε ένα πιάσιμο καλύτερο. Ευτυχώς έκρυψα την πλεξούδα κοντά στο Psu να μην φωνάζει ο pol77 :p. Επίσης "έφαγα" βιαστικά τις τρύπες όπου έβαλα την σίτα και δε με ικανοποίησε και πολύ το αποτέλεσμα, αλλά θα τις στρώσω δε παίζει να μείνουν έτσι :p

Εντάξει είναι κάποια πραγματάκια που θα γίνουν αλλά πιο μετά...

Πάντως γενικά το αποτέλεσμα είναι καλο :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο karmen1983, καλά τα πήγες για πρώτη μόντα. Τώρα κάθε λίγο θα το ξανα-ξηλώνεις να φτιάχνεις καλύτερα τις λεπτομέρειες :p

Το ίδιο κάνω κι εγώ εδώ και καιρό, γι αυτό δε σας έχω παρουσιάσει ακόμα τη Nemesis

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπρεπε με κάτι να ασχοληθώ οπωσδήποτε και την πλήρωσε το πληκτρολόγιο.

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Οταν έχετε νεύρα μην "παίζεται" με πληκτρολόγια και γενικά με πλήκτρα :p

Εδώ μερικές φώτογραφίες από την διαδικασία. Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο απλά έντυσα το keyboard με βινύλιο. Και μια και έχω τρέλα με ανθρακονήματα κλπ δε θα μπορούσα να διαλέξω κάποιο άλλο αυτοκόλλητο...

pa130220.jpg

pa130223.jpg

pa130224.jpg

pa130226.jpg

pa130228.jpg

pa130231.jpg

pa130233.jpg

pa130234.jpg

pa130235.jpg

pa130237.jpg

pa130239.jpg

Τέλος αναμένω ένα άλλο χρωματάκι να κάνω κάποιες λεπτομέρειες και θα πάρει την τελική του μορφή :yu:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έπρεπε με κάτι να ασχοληθώ οπωσδήποτε και την πλήρωσε το πληκτρολόγιο.

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Οταν έχετε νεύρα μην "παίζεται" με πληκτρολόγια και γενικά με πλήκτρα :p

Εδώ μερικές φώτογραφίες από την διαδικασία. Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο απλά έντυσα το keyboard με βινύλιο. Και μια και έχω τρέλα με ανθρακονήματα κλπ δε θα μπορούσα να διαλέξω κάποιο άλλο αυτοκόλλητο...

pa130220.jpg

pa130223.jpg

pa130224.jpg

pa130226.jpg

pa130228.jpg

pa130231.jpg

pa130233.jpg

pa130234.jpg

pa130235.jpg

pa130237.jpg

pa130239.jpg

Τέλος αναμένω ένα άλλο χρωματάκι να κάνω κάποιες λεπτομέρειες και θα πάρει την τελική του μορφή :yu:

Zηλεψες το δικο μου ε ? εγω ομως τωρα θα αλλαξω και τα led :p

Link to comment
Share on other sites

Εύγε νέα, για τα χριστά σου ήθη και τις ενάρετες ασχολίες σου!

Όσο πας βελτιώνεις την ποιότητα της δουλειάς σου.

Το τροκτικό πάντως θα είναι πιο δύσκολο, όπως κάθε τι με καμπύλες (pun intended).

Ψήνω και τη δικιά μου να βοηθήσει σε κανένα sleeving που κάνω με το χιλιόμετρο αυτές τις μέρες (Nils is our friend - dumping pack received, package 3 on the way). Μέχρι τώρα έχω καταφέρει να μου φτιάχνει κέικ να μασουλάω ενώ σλιβάρω.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το mouse και το keyboard έπεται συνέχεια βεβαίως βεβαίως. Δε θα μείνουν έτσι. Απλά τα τελικά σχέδια θα ανέβουν αφού ανέβει το obsidian. Δε θα προδώσω το logo project :yu:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για το mouse και το keyboard έπεται συνέχεια βεβαίως βεβαίως. Δε θα μείνουν έτσι. Απλά τα τελικά σχέδια θα ανέβουν αφού ανέβει το obsidian. Δε θα προδώσω το logo project :yu:

Θελω spoiler του build περιμενω pm :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.