Jump to content



modding σε εργοστασιακό Dell (ας πάει στα κομμάτια η εγγύηση :p )


karmen1983

Recommended Posts

Μιας που θα πας για ψώνια:

Πάρε ένα σετάκι λίμες να έχεις για το φινίρισμα των κοψιμάτων, όπως και μερικά υαλόχαρτα. (No.100-180-400-800)

Καλή συνέχεια και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply
Μιας που θα πας για ψώνια:

Πάρε ένα σετάκι λίμες να έχεις για το φινίρισμα των κοψιμάτων, όπως και μερικά υαλόχαρτα. (No.100-180-400-800)

Σημειώθηκαν στη λίστα monsieur Lakisss :clap:

Όσο γι' αυτό εδώ

Καλή συνέχεια και αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε.

Το ξέρω :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ποσταρεις ενα Link, του προϊόντος ; ; ; :bigsmile:

Ναι βεβαίως το πήρα από εδώ

ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΙΚΟ BOSCH 300-30 DREMEL | Getitnow

Με μία προσφορά που είχε βγει πριν μερικές μέρες. Η τιμή που αναγράφεται -10ευρώ :)

Link to comment
Share on other sites

Update τελικό γρρρρρρρρρρρρρ

Δυστυχώς το μικρο project έλαβε τέλος. Η έλλειψη χρόνο μια και το pc το πήρε ο δικός μου για να συνδέεται στο μαγαζί, με έκανε να βιαστώ, να μπαλώσω όσο μπορώ κάποια σημεία τα οπόια ΣΙΓΟΥΡΑ θα μπορούσα να τα φτιάξω καλύτερα και να βρω προσωρινές λύσεις σε κάποια σημεία. θα μου πείτε και τι το άρχισες; Εμ δε το υπολόγιζα...

Δε ψάχνω δικαιολογίες, αυτό είναι το μόνο σίγουρο, απλά δε μου ήρθαν τα πράγματα όπως τα περίμενα.:hm:

Στο θέμα dremel... Οντως δεν είχα κανένα πρόβλημα τελικά, είναι ένα γενικά εύκολο εργαλείο στη χρήση, πόσο μάλλον όταν του αγόρασα τα εξαρτήματα για το εκάστοτε υλικό. Ηθελε και αυτό το χρόνο του αλλά δεν είχα:weep:

Στο θέμα μας. Τράβηξα πολύ λίγες φωτογραφίες και κυριολεκτικά όλες στο πόδι. Επρεπε να τον ξαναστήσω για να είναι λειτουργικός σε μερικές ώρες. Το τελεσίγραφο μου λήγει στις 5...Πρόλαβα οκ...

Εδώ μία φώτο με την σιτούλα που έκοψα για να αντικαταστήσει τις τρυπούλες. Για να την κολλήσω χρησιμοποίησα ζεστή σιλικόνη σε μαύρο χρώμα (μια και με ενημέρωσε ο Γιώργος ότι υπάρχει. Η αφεντιά μου είχε μείνει στη διάφανη ζεστή σιλικόνη)

pa070185.jpg

Εδώ τοποθετημένη (παιδιά ειλικρινά συγνώμη για τις χάλια φωτογραφίες αλλά δεν έπαιζε με τίποτα να προλάβω)

pa070187.jpg

pa070188.jpg

pa070192.jpg

pa070194.jpg

Μετά μπήκε ένας fan controller μια και η μητρική δεν έχει θέσεις για ανεμιστήρες παρα μόνο για 2... Εδώ πάλι χρειάστηκα αντάπτορα power sata to molex μια και το τροφοδοτικό molex δεν έχει. Εναν πήρα από το Γιώργο και οι υπόλοιποι ήρθαν σήμερα το πρωί ευτυχώς αλλιώς θα τον άφηνα και χωρίς φώτα

dscn9885w.jpg

dscn9886n.jpg

dscn9887t.jpg

dscn9889.jpg

Οσοι έχετε την απορία για ποιο λόγο η Ledoταινία μπήκε όπως μπήκε επάνω οι απαντήσεις είναι 2

1. Το καπάκι του κουτιού είναι συρταρωτό και δεν επέτρεπε να μπει λίγο πιο πάνω και να κρυφτεί πίσω στη ράγα

και

2. δε το πολυκοίταξα λόγω χρόνου και πάλι... Απλά την έβαλα...

Είναι αυτή Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - FlexLight SMD Leds - 30x 2mm SMD Leds Grn - 60cm lang - mit Anschlusskabel Phobya LED-Flexlight LowDensity 60cm green (36x SMD LEDs) 83039

p929008011.jpg

Τέλος το παράθυρο by Κοπρίτης τον οποίο και ευχαριστώ και από εδώ

dscn9890d.jpg

dscn9891.jpg

dscn9892n.jpg

dscn9893.jpg

dscn9894.jpg

και μερικές φωτογραφίες εν ώρα λειτουργίας.

dscn9896.jpg

dscn9897.jpg

dscn9898j.jpg

dscn9902.jpg

dscn9904.jpg

dscn9905a.jpg

dscn9906.jpg

pa070200.jpg

pa070201n.jpg

pa070202.jpg

pa070204.jpg

pa070205y.jpg

Αλλαγές που θα κάνω καμιά Κυριακή που δε θα δουλεύει το pc είναι να μπει άλλος ένας πράσινος ανεμιστήρας στην ψύχτρα (ίδιος με αυτόν πίσω στο case) και αν δω σε κάποιο σχέδιο που θα κάνω ότι του πάει το carbon βινυλίου μπροστά θα καλύψω το μπροστινό ασημί κομμάτι του case... Επίσης μία καλύπτρα ΚΑΝΟΝΙΚΗ στη ledotainia κάτω και όχι η λαλακία που σκέφτηκα προς το παρόν...

Ευχαριστώ όλους μα όλους για τα σχόλιά σας, τις παρατηρήσεις σας και ευχαριστώ και το thelab για την φιλοξενία... :daisy:

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή δουλειά μπράβο :D :D :D

το μόνο που μ χτυπάει στο μάτι είναι το τσουτσούνι καλώδιο του sata στο παράθυρι!!!!

Και μένα μου χτύπησε κάπως... Υπάρχει ένα πιο κοντό να μπει και θα γίνει και αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά βγήκε το αποτέλεσμα,δεν έχεις αφήσει κάτι ατελές που θα χτυπάει άσκημα στο μάτι...

Αυτό με τον πράσινο ανεμιστήρα καλή ιδέα ;)

Συχαρητήρια πολύ ωραίο :D

Και μένα μου χτύπησε κάπως... Υπάρχει ένα πιο κοντό να μπει και θα γίνει και αυτό :)

Βάλε ένα γωνιακό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον, τον χαμένο... Εξαφανίστηκες τελείως :p

να σαι καλά ραφ... Οσο για τις φωτογραφίες βγήκαν με μία compact όπως είπα και πιο πάνω στο πόδι. Θα ήθελα πολύ να είχα το χρόνο να τραβήξω μερικές με την dslr αλλά δεν....

Ο Οψιδιανός μάλλον από βδομάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Άσε όσο πάει χειροτερεύει το πρόγραμμα καμιά ώρα το πολύ έχω χρόνο για να μπω σε κάνα forum και προτιμάω να ξαπλώσω :p .

Άντε ωραία περιμένω πως και πως να το δω :smoke:.

Κάπου πήρε το μάτι μου για κάτι 27'' dell αληθεύει ;

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Άσε όσο πάει χειροτερεύει το πρόγραμμα καμιά ώρα το πολύ έχω χρόνο για να μπω σε κάνα forum και προτιμάω να ξαπλώσω :p .

Άντε ωραία περιμένω πως και πως να το δω :smoke:.

Κάπου πήρε το μάτι μου για κάτι 27'' dell αληθεύει ;

:hehe:

Ναι ναι ήταν το δώρο μου για να ξεχάσω το dellako:wassat:

http://img810.imageshack.us/img810/814/pa060149.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/1015/pa060150.jpg

http://img804.imageshack.us/img804/804/pa060151.jpg

http://img836.imageshack.us/img836/7278/pa060152b.jpg

http://img200.imageshack.us/img200/5237/pa060153.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.