Jump to content




DJD

Recommended Posts

Δε ξέρω πια είναι η 16ΚΣ.. εγώ έκανα αεροπορία ..:innocent:

Είναι ο κολλητός μου κ ένας πολύ καλός φίλος 316.. ο ένας ..λελέ γτ ήταν 8μηνος..

ο άλλος σε 14 μέρες κ αυτός... με άδεια τώρα

Καλοί πολίτες και καλό καλοκαίρι!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? δεν σου έκανε ένεση?

Εγώ πήγα Κυριακή και ακόμα ψιλοπονάει το στόμα απ' τις ενέσεις...

Δεν θέλω ενεση όταν πάω στον οδοντίατρο. Δεν την μπορώ να τρίζει και να μπαίνει στο ούλο :whip:

Link to comment
Share on other sites

Βάρεσε ένδειξη μηχανής στο όχημα (VW golf 1.4FSI 6ετίας). Αισθητήρας οξειδίων του αζώτου (NOx). Νταξ, πόσο να πάει ένας αισθητήρας...

500-600€...ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΔΙΑΟΛΕ...5 κατοστάρικα για μία π@π@ριά που διαβάζει τα καυσαέρια...

Γερμανοί: Δε φταίμε εμείς, έχει πολύ θειάφι η βενζίνη σας (ένας από τους λόγους που χαλάει). Εγώ ρε τσάτσε της Μέρκελ φταίω, ή εσύ που υποτίθεται είσαι οργανωμένος και κοτσάρεις στο ανταλλακτικό των 20-30€ τον εγκέφαλο των 450€ και όταν χαλάει το ένα πρέπει να αλλάξεις όλο το σύστημα...

/end of rant. Πάω να με βγάλει η σκύλα μου βόλτα να ηρεμήσω...

Link to comment
Share on other sites

Βάρεσε ένδειξη μηχανής στο όχημα (VW golf 1.4FSI 6ετίας). Αισθητήρας οξειδίων του αζώτου (NOx). Νταξ, πόσο να πάει ένας αισθητήρας...

500-600€...ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΔΙΑΟΛΕ...5 κατοστάρικα για μία π@π@ριά που διαβάζει τα καυσαέρια...

Γερμανοί: Δε φταίμε εμείς, έχει πολύ θειάφι η βενζίνη σας (ένας από τους λόγους που χαλάει). Εγώ ρε τσάτσε της Μέρκελ φταίω, ή εσύ που υποτίθεται είσαι οργανωμένος και κοτσάρεις στο ανταλλακτικό των 20-30€ τον εγκέφαλο των 450€ και όταν χαλάει το ένα πρέπει να αλλάξεις όλο το σύστημα...

/end of rant. Πάω να με βγάλει η σκύλα μου βόλτα να ηρεμήσω...

αν και πρέπει να πάει το car thread...

δεν είναι μόνο αισθητήρας ...

είναι ο αισθητήρας μαζί με το εγκεφαλάκι του (δεν πάνε ξεχωριστά) (damn δεν διάβασα καλά το post)

το κορυφαίο ήταν ότι μετά από λίγο καιρό ο αισθητήρας αυτός αντικαταστάθηκε με ένα απλό λ της bosch(λογικά με άλλο κωδικό κινητήρα)

και αυτό έγινε γιατί δεν έφταιγε τόσο το θειάφι αλλά γιατί απλά "σκάγανε" τα εγκεφαλάκια αυτά

ps.βέβαια από το να μετρά ο αισθητήρας αζώτου αν γέμισε ο καταλύτης για τα nox και να κάνει καθαρισμό του(κάτι παρόμοιο με τα dpf στα diesel) βάλανε τον Ο2 που έκανε ακριβώς το αντίθετο(αν "έβλεπε" πολύ λίγο οξυγόνο μετά τον καταλύτη καταλάβαινε ότι "μπουκώνει" και άρχιζε καθαρισμό)

anyway καλό κουράγιο με την αποπληρωμή του(δες και για μεταχειρισμένο)

Link to comment
Share on other sites

Βάρεσε ένδειξη μηχανής στο όχημα (VW golf 1.4FSI 6ετίας). Αισθητήρας οξειδίων του αζώτου (NOx). Νταξ, πόσο να πάει ένας αισθητήρας...

500-600€...ΤΙ ΛΕ ΡΕ ΔΙΑΟΛΕ...5 κατοστάρικα για μία π@π@ριά που διαβάζει τα καυσαέρια...

Γερμανοί: Δε φταίμε εμείς, έχει πολύ θειάφι η βενζίνη σας (ένας από τους λόγους που χαλάει). Εγώ ρε τσάτσε της Μέρκελ φταίω, ή εσύ που υποτίθεται είσαι οργανωμένος και κοτσάρεις στο ανταλλακτικό των 20-30€ τον εγκέφαλο των 450€ και όταν χαλάει το ένα πρέπει να αλλάξεις όλο το σύστημα...

/end of rant. Πάω να με βγάλει η σκύλα μου βόλτα να ηρεμήσω...

το αλλαξα μετα απο σχεδον 2 χρονια με ενα που βρηκα απο αγγλικο εμπαυ με 260€ με μεταφορικα. Τωρα το εχω πανω για περιπου 1500-2000χλμ και δεν εχει βγαλει τπτ προς το παρον. Ο αισθητηρας που εβγαλα ηταν ολοιδιος με τον καινουριο.

αυτος εδω ειναι! Απ οτι βλεπω εχει ξαναφερει αν κανεις search τον κωδικο

Genuine New VW Audi Seat Skoda NOX sensor 03C907807D | eBay

ειχα παρει διαγνωστικο καλωδιο για να σβηνω το σφαλμα γιατι αναβε συνεχεια. Δωξα το θεο δεν εχει κανει κιχ ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω ενεση όταν πάω στον οδοντίατρο. Δεν την μπορώ να τρίζει και να μπαίνει στο ούλο :whip:

δε μπορεις την ενεση; αναλογως προφανως τι θα φτιαξει....μη μου πεις καθαρισμο χωρις ενεση τοτε λογικο ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή απο dentist. Με πέθανε ο φούστηςςςςςςςςς :crazy:

Διπλή απονευρωση χθες, διπλό σφράγισμα έχω αυριο, μονή απονευρωση την επόμενη δευτέρα, σφράγισμα την επόμενη τετάρτη μάλλον, και θα μείνουν και άλλα 4-5 σφραγίσματα να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Διπλή απονευρωση χθες, διπλό σφράγισμα έχω αυριο, μονή απονευρωση την επόμενη δευτέρα, σφράγισμα την επόμενη τετάρτη μάλλον, και θα μείνουν και άλλα 4-5 σφραγίσματα να κάνω..

Πήρα κουράγιο τώρα :p

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] σύνελθεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

[MENTION=35]chroma[/MENTION] μια απο τα γίδιααααααααααααααα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.