Jump to content




DJD

Recommended Posts

Έγραψα δύο κουβέντες και τις έσβησα... tl;dr ->

Πλέον είναι αρκετά mainstream και χρηματοδοτεί συστηματικά πρότζεκτ που θα έβρισκαν κι αλλού επενδυτές. Έτσι χάνονται τα πιο περίεργα που ενδεχομένως θα άξιζαν τον κόπο, αλλά δεν έχουν άκρες στα VC funds.

Όχι ότι δεν έχει πλεονεκτήματα πια, απλά ειδικά στο game development είναι περισσότερα για τους devs και λιγότερα για τους backers.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το παρακολουθώ ιδιαίτερα. Απλά κανά 2 projects που με ενδιαφέρουν έχουν φάει χρηματοδότηση από εκεί, οπότε έχω σχηματίσει πολύ καλή άποψη:

OUYA: A New Kind of Video Game Console by OUYA — Kickstarter

Parallella: A Supercomputer For Everyone by Adapteva — Kickstarter

Το πρώτο λογικά ο ξέρετε οι περισσότεροι, και προσωπικά το βρίσκω πολύ καλή ιδέα. Το 2ο είναι κάτι που θα αποκτήσω λίαν συντόμως, είναι αρκετά τεχνικό, όμως είναι πολλά υποσχόμενο :) Και επειδή τυγχάνει να ξέρω κάποιες λεπτομέριες παραπάνω, το parallella ήταν στα σκαριά αρκετό καιρό, όμως δεν βρίσκαν από πουθενά χρηματοδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπορώ να πω ότι ξεπρίστηκα από το φαι της τσικνοπέμπτης..

Πάνω που ξεπρήστηκα, έφαγα χθες 6 hot dog και μισό donut (είχε προηγηθεί και μια μακαρονάδα). Δεν είναι να τα έχουν τόσο φτηνά τα άτιμα, δεν έχεις σταματημό. :p

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν το παρακολουθώ ιδιαίτερα. Απλά κανά 2 projects που με ενδιαφέρουν έχουν φάει χρηματοδότηση από εκεί, οπότε έχω σχηματίσει πολύ καλή άποψη:

OUYA: A New Kind of Video Game Console by OUYA — Kickstarter

Parallella: A Supercomputer For Everyone by Adapteva — Kickstarter

Το πρώτο λογικά ο ξέρετε οι περισσότεροι, και προσωπικά το βρίσκω πολύ καλή ιδέα. Το 2ο είναι κάτι που θα αποκτήσω λίαν συντόμως, είναι αρκετά τεχνικό, όμως είναι πολλά υποσχόμενο :) Και επειδή τυγχάνει να ξέρω κάποιες λεπτομέριες παραπάνω, το parallella ήταν στα σκαριά αρκετό καιρό, όμως δεν βρίσκαν από πουθενά χρηματοδότηση.

Για το parallella το ξερω, το εβλεπα και τελευταια στιγμη χρηματοδοτηθηκε...παλι καλα.

Αλλα εκτος απο αυτα τα 2 πια μονο mainstream βλακειες βλεπεις,+1@ acct

Link to comment
Share on other sites

@$%!@%!@ τα πουλιά !!!!

Πάνω στο ποδήλατο ήμουν και με πέτυχε... :wall:

pftr n00b :p

3 φορες με την μηχανη.Την πρωτη εσκασε στα καντραν ρεζερβουαρ και καθαριζα

κακακια 7 30 το πρωι στην τσιμισκη.Την δευτερη με λυπυθηκαν (lol) και με την εριξαν στην

πλατη χωρις να καταλαβω τιποτα.Οταν πηγα τραπεζα ομως ...:tomato::tomato:

Την τελευταια (? ?) σχεδον θα τρακερναμε και μαλλον απο τον φοβο του τα αμολησε σαν

παραπλανηση .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.