Jump to content




DJD

Recommended Posts

Οσοι μένετε χωρίς κάρτα στο κινητό (και φυσικά δεν έχετε σταθερό) δε σας "φοβίζει";

Εννοώ πες ρε παιδί μου ότι συμβαίνει κάτι πως θα επικοινωνήσεις με κάποιον γνωστό σου σε περίπτωση ανάγκης;

Εμένα όχι, έχω να βάλω κάρτα στο κινητό εδώ και 7-8 μήνες. Και εδώ και 6 δεν έχω μονάδες ούτε για αναπάντητη.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζετε μια κάρτα και την αφήνετε στο συρτάρι αν δεν θέλετε να την περάσετε άμεσα στο κινητό. Δεν είναι γάλα να ξινίσει την 5η μέρα. Η βάλτε μια δεύτερη κάρτα σε ένα παλαιό κινητό το οποίο θα το έχετε κλειστό στο.... συρτάρι και απλά ανανεώστε την κάθε 12 μήνες π.χ. Αν μάλιστα η κάρτα αυτή είναι άλλης εταιρίας θα σας χρησιμεύσει σε περίπτωση που δεν πιάνετε δίκτυο με το κυρίως κινητό σας.

Ο πατέρας μου που δεν χρησιμοποιεί κινητό αλλά θέλει να έχει ένα για όταν θα πηγαίνει κάπου όπου μπορεί να το χρειαστεί, έχει ένα παλιό που του το έχω δώσει εγώ και το έχει στο συρτάρι κλειστό. Το βγάζει το φορτίζει και το παίρνει μαζί του αν πηγαίνει π.χ. στο χωρίο, οπότε μπορεί να χρειαστεί π.χ. οδική βοήθεια. Ούτε συμβόλαια, ούτε να το φορτίζει κάθε τρεις και λίγο, ούτε φόβος μήπως χαλάσει η μπαταρία από τα πολλά φόρτισε-αποφόρτισε και μπαίνουμε σε έξοδα για άλλη.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Βάζω 10€ κάρτα και χωρίς να με χρεώσει κάτι, έχω 300' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ! Με 5€ έχω 1gb internet. Ότι και να πάθω, όπου κι αν το πάθω, μπορώ να στείλω το στίγμα μου, να κάνω βιντεοκλήση πάνω από 2 ώρες (μετρημένο) και να μιλάω 300 λεπτά με οποιονδήποτε! Αν μου τελειώσουν, μπορώ να βάλω πακέτα των 300 ή 200 λεπτών με επιπλέον χρέωση... αν νιώθω ανασφάλεια, φορτώνω άλλα 50€ μέσα και περνάω πακέτα λεπτών, μηνυμάτων, internet ομιλίες για εξωτερικά κλπ...

ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΕΡΑΤΙΑΤΙΚΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ και να πηγαίνω κ να παρακαλάω για εκπτώσεις ή επιδότηση ή να μου λένε με υφάκι Α ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ 12ΜΗΝΟ, ΜΟΝΟ 18ΜΗΝΟ Ή 24ΜΗΝΟ;;

Και αν στραβώσω με την εταιρεία, πάω σε 3-4 μέρες σε άλλη εταιρεία με το νούμερό μου πάντα!

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] σχώρα με το διάβασα βιαστικά.. νόμιζα ότι έλεγες "όσοι μένετε με κάρτα" (κι όχι με συμβόλαιο)... :o

Γι'αυτό που λες έχεις δίκιο.

Για να μην πούμε για όσους έχουν smartphone και μένουν χωρίς κάρτα. Κι απλά ψάχνουν wifi σαν τους ναυαγούς για να μπορέσουν να επικοινωνήσουν. :TD:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] σχώρα με το διάβασα βιαστικά.. νόμιζα ότι έλεγες "όσοι μένετε με κάρτα" (κι όχι με συμβόλαιο)... :o

Γι'αυτό που λες έχεις δίκιο.

Για να μην πούμε για όσους έχουν smartphone και μένουν χωρίς κάρτα. Κι απλά ψάχνουν wifi σαν τους ναυαγούς για να μπορέσουν να επικοινωνήσουν. :TD:

Ντάξει έχω κολλητό που πάντα έχει το τελευταίο μοντέλο κινητού αλλά μου κάνει αναπάντητες για να τον πάρω :p

μετά απο αδιαφορία μερικών αναπάντητων έβαλε κάρτα και έστρωσε και αυτός :hehe:

Γιατί καλέ;

Σε δίαιτα δεν είσαι; Σιγά μην έτρωγες και κάρτα :p

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι;

Οσοι μένετε χωρίς κάρτα στο κινητό (και φυσικά δεν έχετε σταθερό) δε σας "φοβίζει";

Εννοώ πες ρε παιδί μου ότι συμβαίνει κάτι πως θα επικοινωνήσεις με κάποιον γνωστό σου σε περίπτωση ανάγκης;

εγω έχω να βάλω τοσο καιρο κάρτα που μου εχει στειλει μνμ η κοσμοτε ότι εαν δε βάλω θα μου την ακυρώσουν :hehe:

Oσο για ωρα αναγκης, έχω μια επαφη μου λέγεται sos(1315), το καλώ και μου βαζει 3€ εαν δεν εχω ξαναβάλει απο την τελευταια φορά της ανανεωσης...:p

Link to comment
Share on other sites

6 χρόνια με συμβόλαιο δε μου χρειάστηκε να πάρω εκτάκτως τηλέφωνο :p Τελικά το έκανα καρτοκινητό και ησύχασα κι από τα πάγια. Αν δεν ήθελα και το internet on the go, ούτε κινητό δε θα είχα. Παίζει να γινόμουν και πιο συνεπής στα ραντεβού μου :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τα hand warmers (κάτι σακουλάκια με ένα ζουμί κι ένα μεταλλικό πραγματάκι που το σπάμε και ζεσταίνεται κλπ κλπ) α. Πως τα λέμε στα ελληνικά; β. Που τα βρίσκουμε στην Αθήνα;

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι;

Οσοι μένετε χωρίς κάρτα στο κινητό (και φυσικά δεν έχετε σταθερό) δε σας "φοβίζει";

Εννοώ πες ρε παιδί μου ότι συμβαίνει κάτι πως θα επικοινωνήσεις με κάποιον γνωστό σου σε περίπτωση ανάγκης;

Αν δεν κάνω λάθος (πάει και αρκετός καιρός που είχα κάρτα) όλες οι εταιρείες έχουν υπηρεσία ανανέωσης του χρόνου με χρέωση στην επόμενη κάρτα που θα βάλεις.

Δηλαδή σε πιστώνουν 5-10€ και μόλις βάλεις κάρτα σου τα αφαιρούν. Καλό είναι όσοι μένουν από κάρτα να ξέρουν τον αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

hand warmers είχε την προηγούμενη εβδομάδα στο lidl.

και εγώ εδώ και πολύ καιρό το έχω γυρίσει στο καρτοκινητό με την εξής μέθοδο. βάζω 10 ευρώ κάρτα και η voda μου δίνει 300 λεπτά προς όλους τα οποία συνήθως όχι απλά φτάνουν αλλά περισσεύουν. παράλληλα έχω δηλώσει 2 νούμερα vodafone τα οποία είναι αυτά που συνήθως παίρνω να χρεώνονται όχι από τα 300 λεπτά, αλλά με χρέωση 1 cent/minute. sms άντε να στείλω 1-2 το μήνα. Άρα από τα 9 ευρώ που μπαίνουν εάν αφαιρέσεις το φόρο, άντε να χρειαστώ τα 2. Τα υπόλοιπα 7 ευρώ τα κάνω share στο καρτοκινητό της συζύγου, η οποία αγοράζει με 5 ευρώ 200 λεπτά προς όλους και της μένουν άλλα 2 για κλήσεις με 1 cent/minute και sms.

Έτσι με αυτό τον τρόπο συνολικά θέλουμε 120 ευρώ για κάρτες εγώ και 20 η σύζυγος. Με 140 ευρώ το έτος, έχουμε 2 κινητά τα οποία έχουν 300 και 200 λεπτά προς όλους, και χρέωση 1 cent/minute προς 2 αριθμούς της επιλογής μας. Σαν bonus, πλέον εάν βάζω κάρτα μέσω πιστωτικής η voda μου δίνει και 1 gb internet για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όποιος έχει wind και γενικά δεν πολύ χρησιμοποιεί το τηλέφωνό του για κλήσεις ή internet μπορεί να την βγάλει και δωρεάν με το log n win

ΜΕ ΤΟ F2G, ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΟ!

Δεύτερη βδομάδα που έχω δωρεάν 30ΜΒ. Μέχρι πρόσφατα την έβγαζα μια χαρά με 60ΜΒ/μήνα με 3€. Πλέον μου έρχεται δωρεάν και προφανώς είναι ένας επιπλέον λόγος να μην αλλάξω εταιρία στο καρτοκινητό.

Επιπλέον για όσους έχουν cosmote πάτε μια βόλτα από εδώ

https://xmas.cosmote.gr/login

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.