Jump to content



Ποια τηλεοπτική σειρά παρακολουθείτε 2.0 (TVLab)


DJD

Recommended Posts

1 ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Δες το only murders in the building, instead, αν δεν το'χεις δει! 

 

 

Δεν το έχω δει. Το βάζω στο σακούλι με τα προσεχώς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, το μέλος astrolabos έγραψε:

Η τελευταία σεζόν απογοήτευσε πάντως

Είμαι στη μέση, νομίζω έχει πολλά filler επεισόδια η 3η σεζόν. Αλλά έχει καλές στιγμές. 

Πάντως είναι all around μία refreshing σειρούλα και αυτός ο Steve Martin τι στην ευχή, δε λέει να γεράσει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

 

VARIETY.COM

Prime Video has announced that the 'Fallout' series adaptation will premiere on April 10 at 6 p.m. PT.

 

 

 

Παράθεση

Prime Video has announced that “Fallout,” adapted from the retro-futuristic video game franchise of the same name, will premiere all eight episodes on April 10 at 6 p.m.

 

This is the second update Prime Video has made to the series’ release strategy: “Fallout” was set to drop all eight episodes on April 11, one day earlier than its original April 12 premiere.

 

 

si.png.220961bbbc12577cc131712397fca320.png

 

Ε... ε... έρχεται !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

the black butterflies με σειριαλ κιλλερ αρκετα καλο. με χαλαει μονο που η γλωσσα ειναι στα γαλλικα.  7,5/10

 

the bureau με κατασκοπους τυπου homeland εχω δει μονο τα πρωτα 6 επεισοδια τα υπολοιπα δεν εχουν υποτιτλους ελληνικους. κολλησα ασχημα και ας ειναι στην αρχη.  8/10

 

Shogun με τους σαμουραι αρκετα καλο. αν ισχυει και δεν παει για 2 σεζον  και το κοψουν αποτομα ενα 6/10 αλλιως η σειρα ειναι για 8ρακι.

 

Mr and Mrs Smith καινουργια σειρα στο prime video amazon 2 επεισοδια εχω δει και μου εχει αρεσει αρκετα  7/10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/4/2024 at 1:39 ΜΜ, το μέλος p55 έγραψε:

 

 

VARIETY.COM

Prime Video has announced that the 'Fallout' series adaptation will premiere on April 10 at 6 p.m. PT.

 

 

 

 

 

si.png.220961bbbc12577cc131712397fca320.png

 

Ε... ε... έρχεται !

 

πρώτα 4 που είδα,πολύ καλό σε ερμηνείες, σκηνικά,μουσική. Έχει και χιουμορ καλο σε καναδυο σκηνες.

Δεν είμαι οπαδός του gore, συνήθως "φτηναίνει" μια σειρά ή ταινία , εδω παραδόξως δεν αφαιρεί τουλάχιστον.

1-2 σημεία χωράνε βελτιωση, κατα προσωπική άποψη πάντα.

 

Είναι δυσκολο νομίζω να κανεις σειρά απο σειρά παιχνιδιών τέτοιας σημασίας αλλά so far , ενδιαφερον το αποτέλεσμα.

 

ΥΓ το Fallout New Vegas + DLC's  εχω ξεκοκκαλίσει , οι πιουρίστες μπορεί να έχουν κ αλλες ενστασεις :tongueout:

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2024 at 2:53 PM, Thresh86 said:

 

πρώτα 4 που είδα,πολύ καλό σε ερμηνείες, σκηνικά,μουσική. Έχει και χιουμορ καλο σε καναδυο σκηνες.

Δεν είμαι οπαδός του gore, συνήθως "φτηναίνει" μια σειρά ή ταινία , εδω παραδόξως δεν αφαιρεί τουλάχιστον.

1-2 σημεία χωράνε βελτιωση, κατα προσωπική άποψη πάντα.

 

Είναι δυσκολο νομίζω να κανεις σειρά απο σειρά παιχνιδιών τέτοιας σημασίας αλλά so far , ενδιαφερον το αποτέλεσμα.

 

ΥΓ το Fallout New Vegas + DLC's  εχω ξεκοκκαλίσει , οι πιουρίστες μπορεί να έχουν κ αλλες ενστασεις :tongueout:

 

Νομίζω οτι το gore κομμάτι πάντα ήταν εκεί και στα παιχνίδια με το σύστημα μαχών και τα perks/traits οπότε ορθά συμπεριλαμβάνεται. 

Γενικά πέρα από 2-3 σημεία όπως λες, νομίζω έχουν αποδώσει πολύ ωραία την ατμόσφαιρα και πολλές λεπτομέρειες κάνουν τσεκ και με αυτά που ισχύουν και στα παιχνίδια. 

Aν ήθελαν να κάνουν deeper dive στο lore θα μπορούσαν ακόμα και στην πρώτη σεζόν αλλά μετά θα ήταν για πολύ λίγους η σειρά νομίζω.

Επομένως από μένα ως purist φαν των παιχνιδιών που πρωτίστως ασπάζεται τα ορθόδοξα fallout 1 και 2 είναι ναι η σειρά.

Μακάρι να συνεχίσει δυνατά και στην επόμενη σεζόν. 

 

 

4 hours ago, ennia said:

εχει κανεις να προτεινει καμια καλη σειρα απο το amazon prime. τωρα που τελέιωσε το FALLOUT

 

Το rings of power το έχεις δει φαντάζομαι ε;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ennia said:

Όχι είναι καλό? Τον τροχό του χρόνου έχω δει. 

 

 

 

Αρκετά καλό και αν θες να δεις κάτι ακόμα στο prime μπορείς να το δεις.

 

Κάποιους τους κάνει trigger το cast και η επιλογή κάποιων ηθοποιών σε ρόλους που δε τους ταιριάζουν και το κράζουν αλλά πέρα απ' αυτό είναι μια χαρά σειρά που βλέπεται ευχάριστα. 

  • Like 1
  • meow 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος Cyber_Cookie έγραψε:

 

Νομίζω οτι το gore κομμάτι πάντα ήταν εκεί και στα παιχνίδια με το σύστημα μαχών και τα perks/traits οπότε ορθά συμπεριλαμβάνεται. 

Γενικά πέρα από 2-3 σημεία όπως λες, νομίζω έχουν αποδώσει πολύ ωραία την ατμόσφαιρα και πολλές λεπτομέρειες κάνουν τσεκ και με αυτά που ισχύουν και στα παιχνίδια. 

Aν ήθελαν να κάνουν deeper dive στο lore θα μπορούσαν ακόμα και στην πρώτη σεζόν αλλά μετά θα ήταν για πολύ λίγους η σειρά νομίζω.

Επομένως από μένα ως purist φαν των παιχνιδιών που πρωτίστως ασπάζεται τα ορθόδοξα fallout 1 και 2 είναι ναι η σειρά.

Μακάρι να συνεχίσει δυνατά και στην επόμενη σεζόν. 

 

 

Εννοείται οτι το gore ήταν στα παιχνίδια , και μη χειρότερα θα συμπληρώσω :ph34r:

 

Σε σειρές και ταινίες προσωπικά δεν είμαι φαν της τόσης βίας. Συμφωνώ μαζί σου για το deeper dive , μα ο χρόνος είναι λίγος σε 9-10 ώρες σειρά.

Με ενθουσίασε η σκηνή που δείχνει τι προμηνύεται στη 2η σεζόν και πιο συγκεκριμένα, σε ποια τοποθεσία θα διαδραματιστεί. Το στοίχημα είναι το σενάριο , αφού ναι μεν το υλικό είναι

πολύ , οι ιδέες , οι επιρροές αλλά αυτά δεν εγγυώνται μια καλή σειρά.

 

Εχοντας δει όλη τη σειρά πλέον , imho, ίσως η καλύτερη σειρά που κυκλοφορεί 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, το μέλος minast έγραψε:

Η καλύτερη σειρά που κυκλοφορεί είναι το Shogun, αλλά ακόμα δεν έχω δει το τελευταίο ;)

ισχύει.... αλλα ακουγεται οτι δεν θα παει για δευτερη σεζον. αν γινει αυτο θα ειναι πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, το μέλος ennia έγραψε:

ισχύει.... αλλα ακουγεται οτι δεν θα παει για δευτερη σεζον. αν γινει αυτο θα ειναι πολυ κριμα.

 

Δεν νομίζω να το λήξουν έτσι, με cliffhanger. Αν και μετά από:

Spoiler

Mariko-Sama γιοκ😪

 

 

για μένα ξενέρωσα απίστευτα. Κυριολεκτικά ο κυρ-Shogun και η Μαρικο έτρεχαν όλη τη σειρά κατ' εμέ. Αναμένουμε την 2η να δούμε το επικό τέλος(?) και ευελπιστώ να μην ξεφτιλίσουν την σειρά τραβώντας και 3η σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.