Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

πριν 7 ώρες, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Το είδα και γω σήμερα. Καλή σχετικά. Πέρασε ωραία η ώρα.

 

  Hide contents

Στο τέλος ουσιαστικά τι έγινε, το "κακό" ρομπότ έκανε upload τον εαυτό του στη mils για να καταφέρει να σωθεί ενώ η ίδια έχασε τη συνείδηση της λόγω του emp;

 

Spoiler

yeap, αυτό καταλαβα κι εγώ ;)

 

Ωραίες ταινίες είναι αυτές που είναι κ λίγο πρωτότυπες.. κι αυτή ήταν.. δεν είναι ανάγκη να'ναι "mindblowing" :) Μάλιστα εκείνο το βράδυ ξενύχτησα να την δω κ έπεσα για ύπνο με το σκεπτικό πως δεν έχασα τσάμπα τον ύπνο.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Finest Hours - 8+ / 10.  Απλά δείτε την, αξίζει κάθε λεπτό. Μακράν από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει μέχρι τώρα για το 16'.

Απορώ πως στο IMDB έχει 6.8, πόσο μάλλον όταν βασίζετε σε αληθινή ιστορία...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1712261/

 

Από τις φορές που το cast είναι καλύτερο από το σενάριο.. 6αράκι. 7 με τίποτα. Δεν τη λες χάλια, απλά κάνει κοιλιά ώρες ώρες... βασικά κ το σενάριο μια χαρά ήταν. Η σκηνοθεσία ήταν κάπως... 

Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησαν αν την έχω δει και βλέπω πως δεν έχω γράψει εδώ γι'αυτήν... 

 

http://gb.imdb.com/title/tt4172430/

7 προς 8. Γιατί;; Γιατί όσο κι αν φανώ βλάσφημος, η ταινία μυρίζει black hawk down... κρα κάνει! 

Δείτε την, αξίζει με 1000!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pele: Birth of a legend -> 8/10 !!!!

 

13 hours: The secret soldiers of Benghazi -> 8/10

 

Avengers grimm -> 5/10 Για τη δράση που είχε, αλλά τραβηγμένο απ΄τα μαλλιά!!!

 

Paradox -> 4/10 Σε κρατάει μέχρι το τέλος για να δεις τι γίνεται αλλά η όλη ταινία είναι ότι λέει ο τίτλος, παράδοξο. :p

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ και λίγη ώρα το Bridge of Spies. Πολύ καλογυρισμένο, πολύ καλή εικόνα. Εχουν αποτυπώσει άριστα την εικόνα εκείνης της εποχής. Σαν να ζεις μέσα στην ταινία. Μ'αρέσει κιόλας από ιστορικής άποψης η εποχή αυτή μεταξύ των 2 Παγκοσμίων Πολέμων- Ψυχρός πόλεμος. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2016 at 11:04 PM, honda22 said:

The Brothers Grimsby (2016) - IMDb

 

Έκλ@σα στο γέλιο. Στη σκηνή με τους ελέφαντες έφυγα από την καρέκλα. 7,0

 

Πάρα πολύ καλή ταινία!! Έριξα το περισσότερο γέλιο που έχω ρίξει εδώ και καιρό με κωμωδία!!

Εγώ σε άλλη σκηνή χτυπιόμουν, στο πυροτέχνημα στην παμπ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Πάρα πολύ καλή ταινία!! Έριξα το περισσότερο γέλιο που έχω ρίξει εδώ και καιρό με κωμωδία!!

Εγώ σε άλλη σκηνή χτυπιόμουν, στο πυροτέχνημα στην παμπ.

Συμφωνώ. Είχα καιρό να γελάσω.

Και μένα μου άρεσε η σκηνή με τις αγελάδες

sent from my Amstrad CPC6128

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/5/2016 at 10:56 AM, jax7480 said:

London has fallen. 6.5-7. Κάπου εκεί λόγω της δράσης.

Σε μερικά CGI πάντως, έχω την εντύπωση πως έπασχε αρκετά.

  Reveal hidden contents

Ειδικά στο σημείο που έδειχναν τις εκρήξεις μέσα στο Λονδίνο.

 

 

Την είδα χτες, λείπαν και όλοι από το σπίτι, οπότε δυνατά τα ηχεία για να γίνει χαμός. Αμερικανιά, απέθαντος ο "Leonaidas" αλλά στις 100+ ίντσες με καλά ηχεία εγγυάται απόλαυση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2057392/

 

Άλλο ένα 7 προς 8. Λίγο πιο βαρετό, μα δίνει βάση στο πώς παίρνονται οι αποφάσεις κ στο πώς σταθμίζεται η αξία της ανθρώπινης ζωής πίσω από νόμους, πρωτόκολλα και χαρτογιακάδες. Ένα κρυφτό ευθυνών. Βάλε κ λίγο ψέμα μέσα κ πιάνει η συνταγή.. η Mirren εκπληκτική όπως πάντα.

Με χάλασαν κάποια εντελώς ψεύτικα cgi στην αρχή.

 

Η ταινία ξεκινά με αυτό: 

"Η πρώτη απώλεια σε έναν πόλεμο, είναι η αλήθεια - Αισχύλος"

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0803096/?ref_=fn_al_tt_1

 

Πήγα χθες σινεμά και την είδα χωρίς να έχω μεγάλες προσδοκίες μιας και τα ports από video games συνήθως είναι χάλια.

Λοιπόν η ταινία είναι πολύ καλή πραγματικά, με πολύ καλά cgi, πράγμα που δεν φαινόταν στα trailer, και πολύ καλή μουσική.

Οι gamers σίγουρα θα την καταευχαριστηθούν μιας και είναι πιστή στο artwork του παιχνιδιού, τόσο στα τοπία, όσο στις πανοπλίες και τα όπλα.

Όσοι δεν έχουν ασχοληθεί με το game θα την συγκρίνουν κατευθείαν με το LOTR, πράγμα που θα την αδικήσει.

Τι θα ήθελα. Λίγο περισσότερη δράση και μεγαλύτερη εμβάθυνση στους χαρακτήρες.

Ουσιαστικά πιάνει την ιστορία εξ'αρχής από το πρώτο Warcraft.

Περιμένω με ανυπομονησία τη συνέχεια.

 

Ένα 7,5/10.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος knight_77 έγραψε:

Warcraft (2016) - IMDb

Πήγα χθες σινεμά και...

Ένα 7,5/10.

 

Θέλω να πάω να την δω κ την παίζει μόνο μεσημέρια.. τι ανωμαλία που δέρνει τους Άγγλους; Μα 12:55;;; Έλεος... (αύριο 11:00 και μεθαύριο 13:00) :rant85:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με χάλασε λίγο, δεν έδινε καθόλου Background στους χαρακτήρες, ο Travis Fimmel του πάει καλύτερα να κάνει τον Viking και γενικά η ηθοποιία ήταν μέτρια, πολύ μπλα-μπλα και λίγη δράση, σε κάποια φάση νόμιζα ότι ήταν clip ενωμένα, το 3D δεν ήταν τόσο κακό αλλά είχε κάμποσες θολές σκηνές και δεν νομίζω ότι πρόσφερε στην εμπειρία κάτι παραπάνω. 5/10

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.