Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

On 9/1/2016 at 10:55 PM, UltraB said:

La Bamba (1987) - 8.5/10

 

On 9/1/2016 at 11:56 PM, PetrosD said:

 

Θα σε ακούσω και θα τη βάλω στο πρόγραμμα.

 

Σήμερα την είδα. Πολύ καλή ταινία, καλύτερη από ότι περίμενα. Να τη δείτε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα το τελευταίο Bourne. Αν εξαιρέσουμε ότι το είδα σε 2 μεταφορικά μέσα και σε μια αποβάθρα τραίνων, με διακοπές ανάμεσα.. δε με χάλασε καθόλου!! 

Πολύ καλό! Κρίμα που δεν το γύρισαν στην ελλάδα... πολύ κρίμα.. δεν περίμενα να'ναι ΤΟΣΟ πειστικά "ελληνικό" (η αρχή τέλος πάντων).

Του βάζω ένα 8αράκι άνετο, κυρίως γιατί με έκανε παρά την κούραση και τα πράγματα που κουβαλούσα, να τρέχω να βρίσκω θέση και να ανοίγω laptop να συνεχίσω να δω τι θα γίνει. Μάλλον έχω καιρό να δω και καλή ταινία κι υπερβάλλω. 

 

Επίσης είδα και το Mr. Church. Καλό κι αυτό. 7 οπωσδήποτε. Επέστρεψε με τον καλύτερο τρόπο ο Eddie Murphy και ομολογώ πως μου'χε λείψει.. όσο τον κράζουν στο Hollywood, τόσο τον πάω. Όμορφη ταινιούλα, απλά δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο που ΠΡΕΕΕΕΕΠΕΙ να δει κάποιος μέσα στο 2016.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για το Bourne, αλλά νομίζω το 8αράκι είναι πολύ. 7 σίγουρα το έχει πάντως.


 

Spoiler

 

Και η ερώτηση που μου ήρθε στο μυαλό όταν είδα την ταινία.

Πόσα λεφτά πήρε ο Matt Damon για να πει 45 προτάσεις σε όλη την ταινία;

Βασικά δεν ήταν όλες προτάσεις. Τα περισσότερα ήταν απλές λέξεις "γιατί; γιατί; μείνε κάτω. τι θέλεις.¨ κτλ.

Πήρε 26 εκατομμύρια δολάρια για 45 προτάσεις ή αλλιώς 577.000$ για κάθε πρόταση.


 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1645089/releaseinfo?ref_=tt_dt_dt#akas

 

Αυτό τώρα στο Mega.

Έχει διάφορες σκηνές από δικαστήρια με τους χάνους της Lehman και της Goldman.

Μία λύση: Nuke them. Κι όποιον πάρει ο χάρος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pacific Rim

http://www.imdb.com/title/tt1663662/?ref_=fn_al_tt_1

 

9/10 εύκολα.

 

Μόνο για λάτρεις Γκέτα Ρομπότ (Ghetter Robot), Βόλτρον, Gundam και τα συναφή. Αν θέλετε ωμή ρομποτίλα με τέρατα, εδώ είστε! Όλα τα κλισέ είναι στο μενού και σας περιμένουν!

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2016 at 11:20 ΜΜ, το μέλος jax7480 έγραψε:

Συμφωνώ για το Bourne, αλλά νομίζω το 8αράκι είναι πολύ. 7 σίγουρα το έχει πάντως.


 

  Hide contents

 

Και η ερώτηση που μου ήρθε στο μυαλό όταν είδα την ταινία.

Πόσα λεφτά πήρε ο Matt Damon για να πει 45 προτάσεις σε όλη την ταινία;

Βασικά δεν ήταν όλες προτάσεις. Τα περισσότερα ήταν απλές λέξεις "γιατί; γιατί; μείνε κάτω. τι θέλεις.¨ κτλ.

Πήρε 26 εκατομμύρια δολάρια για 45 προτάσεις ή αλλιώς 577.000$ για κάθε πρόταση.

 

 

 

 

 

Aν τις πηγαίναμε έτσι τις ταινίες το All is Lost συν μερικές ακόμα, σκέτη χασούρα :hehe:

Τώρα που το σκέφτομαι, μεγάλος απατεώνας ο Τσάπλιν :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Things to Do in Denver When You're Dead (1995)

 

Δεν ήθελα να δω αυτή την ταινία. Όταν την έβαλα να παίζει νόμιζα ότι ήταν αυτή Ghost (1990), που είχα δει παλιά μια σκηνή στην τηλεόραση και ήθελα να τη δω. Όσο προχωρούσε η ταινία και καταλάβαινα ότι δεν ήταν η ταινία που νόμιζα τόσο εκνευριζόμουν. Αυτό δε με άφησε να την απολαύσω. Λίγο αυτό, λίγο και ότι μάλλον δεν την κατάλαβα και πολύ, δεν μπορώ να πω ότι την ευχαριστήθηκα.

Παρόλα αυτά, ο Andy Garcia είναι απολαυστικός στο ρόλο του, οι υπόλοιποι και αυτοί πολύ καλοί. Χρειάστηκε να διαβάσω κριτική και explained για να την εκτιμήσω.

Δε θα έλεγα να τη δείτε αμέσως, αλλά έχετέ τη σε μια άκρη, αν δεν έχετε τίποτα να κάνετε για 1μιση ώρα.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.