Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

http://www.imdb.com/title/tt2316204/?ref_=nv_sr_1  7/10

 

Spoiler

Είχε όλες τις προϋποθέσεις ακόμα και για 9ρακι, αλλά δεν τα καταφέρνει. Οι σκηνές που χαρακτηρίζαν μια ταινία Alien και έπρεπε να έχουν μεγαλύτερη διάρκεια και ατμόσφαιρα  πνίγονται από άλλες που έχουμε συνηθίσει σε action sci fi ταινίες.  Εγώ θα την αποκαλέσω action sci fi  με κάποιες σοκαριστικές σκηνές. Κρίμα :(

 

Link to comment
Share on other sites

We go on 2016

 

6.5/10 αρκετά καλή ταινία, είναι χαμηλού budget με καλή ηθοποιία όμως, έχει μικρή διάρκεια που είναι θετικό, δεν βαριέσαι, γενικά νομίζω αξίζει.

 

Τελικά όλα τα horror του μεταφυσικού (όχι ηλίθια jump scare) είναι απόλαυση να τα βλέπεις μόνος βράδυ με κλειστά φώτα.

 

Spoiler

Στο τέλος κοίταξα και μια πίσω μου να δω ότι όλα είναι οκ :p

 

Link to comment
Share on other sites

Logan (2017) - IMDb

 

Διαφορετικό. Τόσο διαφορετικό που όσο βλέπεις την ταινία, μαλώνεις με τον εαυτό σου, για το αν αυτό που βλέπεις είναι καλύτερο ή χειρότερο από τα άλλα X Men. Για το αν θέλεις να δεις μια ταινία που είναι περισσότερο δράμα από πανηγύρι, με υπερήρωες που είναι τσαλακωμένοι από την ζωή και τον χρόνο ή αν στην τελική σε χαλάει που δεν είδες άλλη μια ταινία φουλ στην δράση, χωρίς τα δράματα, με τους υπερήρωες ατσαλάκωτους να ξεπερνάνε κάθε εμπόδιο χωρίς μια γρατζουνιά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/18/2017 at 9:19 AM, yanni said:

Logan (2017) - IMDb

 

Για το αν θέλεις να δεις μια ταινία που είναι περισσότερο δράμα από πανηγύρι, με υπερήρωες που είναι τσαλακωμένοι από την ζωή και τον χρόνο

Ούτε καν. Θα δω κανονικό δράμα.

Σκέψου ταινία με τον Νταρθ Βέιντερ να μπεκροπινει και να κλαιγεται που μάμησε την σχέση με την Πάντμι, χωρίς να έχει δυναμη να πνίξει ούτε καν μυρμήγκι.

EPOC

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είδατε δράση στο Logan, δεν ξέρω ποια ταινία είδατε :p

Για μένα ήταν όντως το τέλειο "κλείσιμο" για τον Jackman σαν Wolverine. Και ήταν ζωώδες, οι μάχες ήταν ότι πιο brutal έχουμε δει σε X-Men movie και απόλυτα ταιριαστές με το νόημα της ταινίας. 

Ναι, δεν ήταν η τυπική Αμερικανιά κι αυτό συντέλεσε σε μία ταινία σίγουρα διαφορετική από τις τυπικές super hero movies. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ, για super hero movie ήταν άριστη σε φάση 9 – 10 /10 και σαν ταινία γενικά όμως ήταν αρκετά καλή 7/10, γενικά οι μαρβελο ταινίες δεν μου αρέσουν, δεν είναι ότι με χαλάνε οι super heroes τόσο όσο οι ταινίες οι ίδιες είναι απλά μέτριες και αμερικανίες (με την κακή έννοια, όχι ότι είναι από την Αμερική).

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω τρελαθηκα με  logan.

Οχι οτι δεν μαρεσε απλα την βρηκα απλα ΟΚ.Για κανα 7ρακι θα λεγα.

Η βια ,που ομολογουμένως ηταν απολαυστικη, με κρατησε.

Δεν θα μπω στην διαδικασια ουτε καν να την συγκρινω me τις X-MEN ταινιες που στο τελος τους θελω pampers καθε φορα.

Σαφως ανωτερη βεβαια απο τις υπολοιπες wolverine ταινιες.

 

Ειδα και το get out.

Μετριο .

Και το πολυδιαφημισμενο plot twist για τον φουτσο ηταν.

Έγινε επεξεργασία από jesus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Detour (2016) 6/10

 

Αρκετά καλή δεν είχε κάποιο τρελό σενάριο, κρυφά νοήματα ή κάτι άλλο, απλά μια ιστορία με κάποιες σκηνοθετικές “τσακπινιές”.

Έγινε επεξεργασία από Havic
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3011894/?ref_=nv_sr_1

 

Πολυ ωραια ιδεα. Ενας συνδυασμος 6 ιστοριων, που ναι μεν δε συνδεονται, αλλα εχουν κοινα στοιχεια ολες , και καποιο ηθικο διδαγμα. 

Δειτε το!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να μη το ειχα δει :p Και εχει και καμποσα χρονια!! :) 

Προσφατα το ΞΑΝΑειδα με την κοπελα μου. Την στοιχειωσε κανονικα! 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.