Jump to content



Ποια ταινία είδατε πρόσφατα 2.0 (CineLab)


DJD

Recommended Posts

Λοιπόν μόλις είδα το Scarlet Ghost in the shell.:slap:

 

Δεν ξέρω αν θα συμφωνήσετε όσοι τα είδατε και τα 2 αλλά αυτό που μου άφησε το hollywoodιανό κακέκτηπο, ήταν ότι πήρε αυτούσιες κάποιες σκηνές απο το πρωτότυπο (όσες ο σκηνοθέτης θεώρησε πιο δυνατές) και τις πέταξε μέσα σε μια ταινία με τελείος άσχετο θέμα.

 

Είμασταν 3 άτομα που την βλέπαμε και ενα συμπέρασμα βγάλαμε.

 

Ο ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ σκηνοθέτης ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ είδε το γιαπωνέζικο, σε ΙΑΠΩΝΙΚΟ ΣΠΗΚΑΖ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΓΡΙ ΙΑΠΩΝΙΚΑ ή MUTED και ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ  :bleh::bleh::bleh: και προσπάθησε να το αναπαράγει με πραγματικούς ηθοποιούς και ότι σεναριο του ήρθε στο μυαλό βλέποντας τις σκηνές απο το manga. :hehe::hehe:

 

Κρίμα γιατί δεν κατάλαβε ο ιερόσυλος στόκος ότι αυτό που άξιζε απο το πρωτότυπο ήταν το ίδιο το σενάριο και το πόσο μπροστά ήταν η ιδέα του σεναρίου απο την εποχή της....

Αντ αυτού ασχολήθηκε με το πιανής real ηθοποιού θα είναι τα ζιζιά της Motoko...

 

Αίσχος!!!

Να καεί στην πυρά!!!

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Τα zizia της Scarlett δε θα τα ξαναειρωνευτείς, τα zizia!

 

The Accountant (2016)

 

Ούτε μου άρεσε πολύ, ούτε δε μου άρεσε. Καλή ταινία, γενικά, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Θα μπορούσε να έχει περισσότερο ξύλο.

Link to comment
Share on other sites

MV5BMTM1MTc1MDQ2NV5BMl5BanBnXkFtZTcwMTQ3

 

 

Νομίζω οτι την ανέφερε κάποιος πριν απο μερικές σελίδες, τον ευχαριστώ γιαυτό :)

 

Μπόλικη ιστορία για έναν θρύλο, πολλές αναφορές για ήθη και συνήθειες τις εποχής όπως και την notorious Ιερά Εξέταση.

Εμπλουτίζεται όμορφα από δόσεις συναισθηματισμού για να φτάσει προς το τέλος στη κορύφωση σε μια κατα τ'άλλα πολεμική εξιστόρηση.

Στο κομμάτι του ήχου είχαμε θέμα λίγο καθώς τα εφέ αποδίδονται ως αρκετά ψεύτικα αλλά καλή μουσική.

Ζεστή φωτογραφία με έντονα χρώματα , δεν περίμενα κάτι διαφορετικό εδώ.

Η ικανότητα του Viggo στις πολύγλωσσες ταινίες είναι εντυπωσιακή ενώ και το υπόλοιπο καστ ήταν ταιριαστό.

Τέλος, ως κλασική ευρωπαϊκή, γυμνό αρκετό , ωραίες υπάρξεις , σφιχτή αναπαράσταση γεγονότων.

Επίσης

Spoiler

3 φορές τουλάχιστον με διέψευσε για την εξέλιξη της ενώ η φάση με τον Μαλατέστα ήταν το λιγότερο άστοχη

 

:hehe: 

Η ικανότητα του Viggo στις πολύγλωσσες ταινίες είναι εντυπωσιακή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες ξαναειδα το http://www.imdb.com/title/tt1853728/?ref_=fn_al_tt_1

Μαρεσει αυτη η ταινια. Ταραντινο καθαρος. Χιουμορ και αιμα (υπερβολικο) τυλιγμενα σε περιπετεια με ομορφη ιστορια και απροσμενο τελος οπως μας εχει συνηθισει.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt1937149/?ref_=fn_al_tt_2

 

Πολυ ωραια ταινια, δε το περιμενα. Φοβηθηκα σε καποια φαση μη παει στην επιστημονικη φαντασια αλλα τελικα αποζημιωσε το τελος και με το παραπανω.

Πολλες ανατροπες και μια καταληξη που δε τη περιμενει ουτε ο πιο υποψιασμενος. Προτεινω να τη δειτε. Ειναι λιγο σαν CSI σε 2ωρη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

The great Wall

Ωραια ηταν , καλη πλοκη , καλη σκηνοθεσια,σκηνες φουλ μαχη και πανω απολα δεν λυπηθηκαν τα κουτσουμια  , οι πανοπλιες ηταν πανεμορφες . Ισως ορισμενα πραματακια ηταν too much αλλα εφοσον ειναι φαντασιας ... χαλαλι του . Φυσικα πολυ αναμενομενο τελος αλλα τι αλλο να περιμενει καποιος , νομιζω πως αξιζε κατι παραπανω απο 6 που του εχουν βαλει . 

Τελος μου κεντρισε πολυ το ενδιαφερον τουτο :p 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα...

Μήπως έχει πάρει το ματι/ αφτί σας καμιά ταινία σαν αυτή παρακάτω

http://m.imdb.com/title/tt0465234/?ref=m_nv_sr_5

Πιό πρόσφατη με γρίφους και χαμένους θησαυρούς.?

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 4/22/2017 at 1:23 AM, uhu said:

Λοιπόν μόλις είδα το Scarlet Ghost in the shell.:slap:

...

Αίσχος!!!

Να καεί στην πυρά!!!

Αφού την είδα όσο πιο αντικειμενικά μπορούσα, έχω αρχίσει να σκέφτομαι κάτι. Είναι σαφές οτι έχει αλλάξει όχι μόνο το βασικό σενάριο και τις "ανησυχίες" των πρωταγωνιστών, αλλά και το background και την όλη φύση της Motoko.

Spoiler

Πιθανώς να έγινε για να είναι πιο εύπεπτο από ένα απλοϊκό κοινό, αλλά μπορεί και να είναι prequel. Διότι στο anime, η Motoko είναι αυτήν που είναι απ την αρχή, ενώ στην ταινία ανακαλύπτει πως δεν είναι ο πραγματικός της εαυτός, οπότε μπορεί να ήθελε να δώσει τις βασικές πληροφορίες για να περάσει στο ψητό σε επόμενη ταινία. Δε λέω οτι είναι μεγάλη η πιθανότητα, αλλά υπάρχει κι αυτό.

Πάντως ως ταινία είναι απ τις καλές και την ξαναβλέπω ευχάριστα, αλλά αν είσαι hardcore fan Ghost in the Shell, θα προσγειωθείς κάπως απότομα αν δε ξέρεις τί να περιμένεις. Επίσης, η ταινία πήρε και επιρροές από OVA και 3-4 σειρές που βγήκαν μετέπειτα, δεν έχει επιρροές μόνο απ το πρώτο anime.

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Split - Μια χαρα ταινιούλα

Unbreakable - Καλύτερο

Φαστ εντ Φιουριους να ουμ 8 - Για Τα Πανηγύρια...Καβάλα. Τουλάχιστον την είδαμε με Dolby Atmos και ακουγαμε τα μπαμπα μπούμπα ωραία.

 

Link to comment
Share on other sites

Brimstone (2016) - IMDb

 

Σκοτεινό; Ωμό; Σίγουρα βίαιο. Τον χαρακτήρα που ενσαρκώνει ο Πιρς θέλεις να τον τουφεκίσεις από το πρώτο 20λεπτο, πόσο μάλλον μέχρι το τέλος της ταινίας. Δεν είναι για να σας φτιάξει την διάθεση. Είναι καλοδουλεμένο πάντως και οι ηθοποιοί κάνουν καλή δουλειά. Απλά δεν είναι για τα γούστα μου, οπότε και δεν βάζω βαθμολογία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt0482571/?ref_=nv_sr_1

 

Καλουτσικη ταινια, καλες ερμηνειες απο μεγαλους ηθοποιους, αρκετες ανατροπες και μυστηριο αλλα για 8,6 βαθμολογια περιμενα κατι καλυτερο. Για μενα ενα 7 του αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Después de Lucía (2012)

Ωμή για ένα πολύ δύσκολο και λεπτό θέμα.
Λίγο παρατραβηγμένη ίσως, αλλά αυτό που ήθελε να περάσει ο σκηνοθέτης το πέτυχε και με το παραπάνω.
Μου άρεσε.
8/10

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.