Jump to content



TheLab ΒΑΖΟ BF3 Server


zpaf

Recommended Posts

Οχι παιδιά δεν ήμουν σε καμία clan στο BF3 και λόγω προσωπικής "παραξενιάς" πολύ δύσκολα να ξαναμπώ σε κάποια (πλέον μαρέσει το lone wolfing στα fps). Απ όσο ξέρω δεν έγινε ποτέ ban από μέλος του server ούτε προειδοποίηση. Μπαίνω περιστασιακά στον bazo για να παίξω με πατριώτες και άλλους αλλά ποιο πολύ μαρέσουν τα vehicle fights οπότε δεν ήμουν και "θαμώνας". Παρόλα αυτά το τελευταίο μου παιχνίδι ήταν κανονικότατο και τελιώσε ο γύρος και απλά έφυγα δεν με έδιωξε κανείς. Έτσι συνειδητοποιώ μετά από κάποιες μέρες στο άκυρο αυτό που σας είπα.

Η αλήθεια είναι πως μια φορά στον bazo είχα κατηγορηθέι για hack από έναν άκυρο με Κ/D για τα κλάμματα επειδή είχα bipod στο G36C και δεν πίστευε οτί είχα σημάδι με αυτό. Υποθέτω πως δεν ήταν κάποιος υπεύθυνος γιατί από το rage του άνοιξε και flame war κατα τις Ελλάδας και έλεγε τα κλασσικά περί κρίσης.Ξέρω πως είναι ανορθόδοξη τακτική το bipod σε carbine αλλά όταν το αξιοποιείς φυσικά και έχει πολύ καλό σημάδι και φυσικά δεν είναι λόγος για να πιστεύεις oti κάποιος χακάρει :p.

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδιά δεν ήμουν σε καμία clan στο BF3 και λόγω προσωπικής "παραξενιάς" πολύ δύσκολα να ξαναμπώ σε κάποια (πλέον μαρέσει το lone wolfing στα fps). Απ όσο ξέρω δεν έγινε ποτέ ban από μέλος του server ούτε προειδοποίηση. Μπαίνω περιστασιακά στον bazo για να παίξω με πατριώτες και άλλους αλλά ποιο πολύ μαρέσουν τα vehicle fights οπότε δεν ήμουν και "θαμώνας". Παρόλα αυτά το τελευταίο μου παιχνίδι ήταν κανονικότατο και τελιώσε ο γύρος και απλά έφυγα δεν με έδιωξε κανείς. Έτσι συνειδητοποιώ μετά από κάποιες μέρες στο άκυρο αυτό που σας είπα.

Η αλήθεια είναι πως μια φορά στον bazo είχα κατηγορηθέι για hack από έναν άκυρο με Κ/D για τα κλάμματα επειδή είχα bipod στο G36C και δεν πίστευε οτί είχα σημάδι με αυτό. Υποθέτω πως δεν ήταν κάποιος υπεύθυνος γιατί από το rage του άνοιξε και flame war κατα τις Ελλάδας και έλεγε τα κλασσικά περί κρίσης.Ξέρω πως είναι ανορθόδοξη τακτική το bipod σε carbine αλλά όταν το αξιοποιείς φυσικά και έχει πολύ καλό σημάδι και φυσικά δεν είναι λόγος για να πιστεύεις oti κάποιος χακάρει.

O BaZo έχει enabled το Punkbaster και το GGC Stream. Από εμάς δεν είσαι banned σαν άτομο, απλά αν θέλεις δώσε μου και το GUID σου σε ένα pm να το ελέγξω 100%. Θα πρέπει να το δεις με το PB. Ρίξε μια ματιά στο PBBans | Always Quality over Quantity μήπως δεις τίποτα περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω αισχοληθεί με το PB απλά το αφήνω να δουλέυει μόνο του δεν γνωρίζω πως να βλέπως το GUID μου. ¨Εκανα ενα ΜιΒ search που έχει το site βάση ονόματως αλλά δεν υπάρχουν αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω αισχοληθεί με το PB απλά το αφήνω να δουλέυει μόνο του δεν γνωρίζω πως να βλέπως το GUID μου. ¨Εκανα ενα ΜιΒ search που έχει το site βάση ονόματως αλλά δεν υπάρχουν αποτελέσματα.

Ναι, και εγώ αυτό βλέπω. Δοκίμασε να το κάνεις unistnall και manual install μετά μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω και για να τεστάρω το ενδεχόμενο μπήκα για λίγο σε έναν server που έτρεχε και τα 2 μαζί (GCC+PBbans) και δεν με πέταξε αλλά με έβαλε μέσα κανονικά και καθόμουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Φαγαμε ενα crash-αρισμα πριν απο λιγο στον bazo που ηταν ολο δικο μας...

Μαζευτηκε σημερα ολη η "αλητεια" μετα απο καιρο και δεν το αντεξε ο αμοιρος ο bazaκος...

Γενικά νομίζω ότι δεν αντέχει καλά τα 64 άτομα. Όσο παίζαμε 32 (όλο το καλοκαίρι σχεδόν) δεν είχα δει ποτέ διαμαρτυρία για lag. Εχθές το έγραφαν συνέχεια στο chat...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα max 48 players και βλεπουμε...αλλιως TDM 32 foreva ραααααααα

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το server μας. Ίσως πρέπει να το πούμε στον host. Πιθανόν να είναι πίτα το μηχάνημα που τον τρέχει και να χρειάζεται αναβάθμιση ή λιγότερους bf3 servers ανά hw server.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] ? [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] ?

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάμποσο lag εχθές.

Ιδιαίτερα στις προσγειώσεις του chopper το 80% πήγαινε μπάμ ενώ σε server δίχως lag σπανιότατα να συμβεί κάτι τέτοιο όταν πιλοτάρω.

τρωγαμε κατι σουπες εχθες στην προσγειωση...πρωτογνωρες!

αυτες τισ κολονες τι σκ@τ@ τις θελουνε μες τη μεση !

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το server μας. Ίσως πρέπει να το πούμε στον host. Πιθανόν να είναι πίτα το μηχάνημα που τον τρέχει και να χρειάζεται αναβάθμιση ή λιγότερους bf3 servers ανά hw server.

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION] ? [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] ?

Θα ανοιχτει τικετο και αναμεινατε απαντηση.

Ροτζερμουρ.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] τώρα που το γυρίσαμε conquest large, μήπως να βγάζαμε το adaptive server size? Αν δει κάποιος CQL και 0/8 παίκτες, δύσκολα θα μπει... :hm:
Τουναντιον, μπαινουν πιο ευκολα...(εβαλα minimum 16 τωρα) Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.