Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Τέλος το Might&Magic X Legacy. Πολλά προβλήματα και bugs, stuttering αδικαιολόγητο για τα γραφικά του, αδιάφορη ιστορία που απλά δεν διάβαζα διαλόγους, κάκιστος χάρτης, κακό levelup.

Άν ηταν από μικρή εταιρεία θα ήμουν πιο συγκαταβατικός, αλλά η απαράδεκτη Ubi έκοψε την υποστήριξη, αφήνοντας το στη μοίρα του.

Λες και μας έκανε χάρη που έφτιαξαν old-school RPG.

 

Θα καταπιανόμουν με το Wasteland 2 ή Divinity Original Sin αλλά θα βγούνε σε μερικούς μήνες Enhanced Editions. Το Witcher 3 δεν τρέχει καλά στο σύστημά μου, μάλλον χρειάζομαι αναβάθμιση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το Tales from the Borderlands και ειπα να δω λιγο πως ειναι...

περασε 1.5 ωρα στο νερό και απλα δε μπορω να σταματησω...

Έγινε επεξεργασία από panoc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξαναάρχισα World Of Tanks αν και το έκραζα στο παρελθόν. Ο λόγος ότι είχα κολήσει στο LOL και δυστυχώς με τέτοια games παρατάς πολλά άλλά πράγματα. Τουλάχιστον τώρα με battles που κρατάνε μαξιμουμ 20.00 είσαι όλα είναι under control. 5-6 λετπά το πολύ βασικά κρατάει κάθε μάχη. Οπότε και χρόνο για να κατεβάσεις κουρτίνες έχεις, και κουβέρτες να ανεβάσεις στο πατάρι, και τηλεόραση να δεις, και βιβλία να διαβάσεις, ακόμα και στην λαική μπορείς να πας κεφάτος....

 

Διότι συνήθως κάτι τέτοιες δουλειές προκύπτουν "ξαφνικά" όταν δεν πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Επιασα το νεο legends of grimrock 2 αλλα καπου το "εχασα" με τους διαφορετικους δρομους που μπορεις να πας. Imo δεν κολλαει σε τετοια παιχνιδια το non-linearity και το open-world.... Καπου να παρεις μια "λαθος στροφη" εχεις χασει ενα τεραστιο κομματι ανεξερευνητο και δεν ξερεις πως να γυρισεις και πισω... "Πηρα εναν δρομο... παιζω 3-4 ωρες game time, απειρα save/loads, βγαζεις με τα 1000 ζορια unbalanced εχθρους, λυνεις γριφους και μετα.... φαινεται να εισαι σε αδιεξοδο... Εχει κι αλλο απο δω που πηγα ή αυτο ηταν, τερμα, γυρνα πισω?" da f*ck dude!

 

Μετα ειπα να πιασω κατι αλλο, και παλευω να μαθω πως παιζεται το pillars of eternity αλλα κατι δε μου καθεται καλα...

[πατερ Παστιτσιος] θα ειναι σα να παιζεις baldur's gate αλλα δεν θα ειναι [/πατερ Παστιτσιος] 

Εχω λιγες ωρες παιχνιδιου, προφανως και δεν εχω "μαθει" ακομα τα controls αλλα εκεινο που καταλαβα ειναι οτι αν δεν πατας καθε 3 και λιγο pause στη μαχη για να βαλεις spells, μετα απο καθε μαχη rest για να ανακτησεις τα spells κλπ κλπ και το αφησεις στον αυτοματο πιλοτο.... σε εχουν φαει λαχανο 99 στις 100 μαχες.

Ή κανω κατι λαθος ή ετσι ειναι πλεον το "νεο BG"...

 

Γερασαμε  αποτομα ρε φουστη μου... :p

 

Τελικα παιζω minesweeper... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τέλος το Child of Light. Εκπληκτικό παιχνίδι, απολαυστική οπτικοακουστική εμπειρία, σενάριο-χαρακτήρες-συναισθήματα, μεγάλη διάρκεια, πανέξυπνο σύστημα μάχης, φοβερό soundtrack, έχει τα πάντα σωστά! Αψεγάδιαστο!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Call of Cthulu Dark corners of the earth λοιπον !!

αρχαιο αλλα παιχνιδαρα.

Ελπιζω να το ξαναβγαλουν με ενα καλο remake οπως ειπαν τελευταια...

Ειναι απ τα παιχνιδια που ηθελα να ξαναπαιξω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Τερματησα το FC4 ....  τιποτα το εντυπωσιακο , ξεκινας το παιχνιδι με σκοπο να γουσταρεις να σκοτωνεις . Μετα αρχιζει η γνωστη ιστορια της επαναληψης , ολο το ιδιο και το ιδιο 

Δεν θυμαμε ουτε μια αποστολη που να με ενθουσιασε , ειτε απο αποψη storyline-ανατροπης ειτε απο απο αποψη ουαου εκρηξεις και καταστροφες 

 

Gameplay σχεδον 15ωρες , μετα τις 3-4 γινεται ρουτινα 

Link to comment
Share on other sites

EΔΩ

 

κανεις account , κατεβαζεις launcher και περιμενεις 

Ειναι 20GB αλλα μπορεις να λογκαρεις απο το 20% 

 

Εχω καβλ με το παιχνιδι , δεν περιμενα να ειναι τοσο καλο που ελεγαν τοσο καιρο τα reviews

Μετανιωνω πικρα που δεν το αγορασα οταν επρεπε 

 

 

Απο gameplay ειναι γελοιο  , βελακια κουνιεσε , 1-2-3-4-5 skills με καποια chains προς τα F  

 

 

Ranged class ειναι απλα με locked target , melee πρεπει να εισαι κοντα στον εχθρο για να τον πετυχει (με ακριβεια χιλιοστου) 

Υποθετω πως στο pvp θα χρειαστει αρκετο skill για τους κοντινους 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.