Jump to content




mchls

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Μικρές πόλεις, το drm που προκαλεί ένα κάρο προβλήματα (δε σώζει σωστά, server queues, STANDAR μελλοντικά DLC που θα "ολοκληρώνουν" το παιχνίδι), οι πόλεις δεν μπορεί να είναι self-sufficient - πρέπει να παίζεις σε multiplayer region με άλλους παίχτες.

Αλλά σαν παιχνίδι είναι πολύ καλό...Το κακό είναι ότι θα πρέπει να στάξεις στανταρ χρήματα πάλι μετά. Βάζω και στοίχημα ότι θα μπει DLC αργότερα που θα μεγαλώνει τις πόλεις/θα βάζει map-packs με μεγαλύτερα city regions.

Link to comment
Share on other sites

Simcity always online, you say?

Μόνο online γιατί χρειάζεται επιπλέον "computational" power, εργασίες οι οποίες γίνονται server side?

STANDARD

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Bmce9oIxJag&feature=player_embedded]SimCity 5 - Edit freeway anywhere even outside boundary, still saves and syncs! - YouTube[/ame]

Ναι...οι servers ασχολούνται με τις σχέσεις των πόλεων μεταξύ τους και τίποτε άλλο. Πόσο γρήγορα θα βγει emulate...

Μετά σου λέει να εμπιστεύεσαι την ΕΑ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Εντυπώσεις από ήδη αγοραστές;;

Το βρίσκω στα 30€ και με έψησαν λίγο κάποια βιντεάκια που είδα. Όντως έχει θέματα ακόμα; Έχει βάθος ή μετά από το στήσιμο 1-2 πόλεων το βαριέσαι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Λέω να το αγοράσω και εγώ το βρίσκω.. χμμ μισο να δώ.. 30 αρι και εγώ σαν τον από πάνω..

Τι λεει θα σκαλώσουμε? η θα το παίξουμε 2 ώρες και θα βαρεθούμε..

Γιατί είναι και καλοκαίρι πάμε που πάμε για μπάνια θέλω να ασχολειθώ και με κάτι άλλα.. και με την φωτογραφία και άμα σκαλώσω τίποτα Sim City αυτό ήταν τελειωσε..

Για πείτε τι λεει το Game?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κολλήσει λιγάκι.. αλλά το κόβω δύσκολο.. όλο κάτι πάει στραβά ρε γαμώτο..

Έχω λιώσει στα video στο youtube μήπως μάθω τπτ hints and tips

check εδώ [ame=http://www.youtube.com/watch?v=7QoB1zV2oEw]Simcity 5 Tutorial / Guide - How To Start A City / Essentials - YouTube[/ame]

Επίσης εδώ το βλέπω κ 20€...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6176]Delijohn[/MENTION] εεε ναι και εγώ έτσι ήμουν με το 4 πάντα κάτι γινότανε..

Έτσι θα είναι και με το 5 :p αν και πολλοι που παίζουν το 5 τώρα άμα μπεις στο Utube κανάλι τους θα δείς ότι έχουν βιντεάκια και με το 4...

Επίσης πες μου κάτι αν έχεις το σύστημα της υπογραφής.. απο γραφικά και FPS πως είσαι?

όσο για την τιμη πήγε 26 :p αλλά όπως και να έχει από το G2Play αγοράζω γενικα..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] κι εδώ έτσι γίνεται.. αλλά κάπου διάβασα ότι τα disasters συμβαίνουν κυρίως αν παίζουν συνεχώς στη μεγάλη ταχύτητα. Που δυστυχώς είναι αναπόφευκτο κάποιες στιγμές.

Με το σύστημα της υπογραφής κ όλα τσίτα κ χωρίς framerate cap, είναι μια χαρά. Εντελώς smooth. Μα πότε πότε, αν πας να κάνεις καμιά ξαφνική μετακίνηση ή να γυρίσεις το χάρτη, μπορεί να κάνει κάνα μικρό κολληματάκι μερικών μικροδευτερολέπτων.. μα υποθέτω πως είναι με το πως είναι γραμμένο το παιχνίδι κ με το ότι αυτά που παίρνει από το σέρβερ καμιά φορά μπορεί να αργήσουν να έρθουν.

fps δεν σου γράφω γιατί το osd του msi afterburner δεν δουλεύει ingame.

Κι εγώ εκεί το πήρα πριν κάνα μήνα..

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα γιατί αυτήν την στιγμή έχω έναν 8120 στα 3.1 και μια 6870 και φοβάμαι μην χρειαστεί να ρίξω γραφικά τα οποία να είναι Must κτλπ..

[MENTION=6176]Delijohn[/MENTION] βάλε και εσύ ένα FRAPS να κάνουμε δουλειά

"λογικά" σήμερα θα το αγοράσω..

Link to comment
Share on other sites

Θα σε στενοχωρήσω. Με ένα πρόχειρο άνοιγμα που έκανα, από ψηλά βλέπω την πόλη ακίνητος και 50ρίζει κι από χαμηλά μένει στα 40fps. Αν το τρελάνεις στο πέρα δώθε πέφτει στα 35. Μα τα γραφικά είναι απολύτως smooth κ μιλάμε για μεγάλη πόλη κ βαριά φορτωμένη. Είναι πλήρως ικανοποιητική η εμπειρία των γραφικών πάντως. Δοκίμασα να κλείσω το AA για λίγο κ δεν παρατήρησα αλλαγή.. που σημαίνει, έτσι είναι γραμμένο το παιχνίδι μάλλον :whistle2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.