Jump to content



Intel i7 3770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


LazyGreek

Recommended Posts

Αν δεν έχεις σκοπό να απαντήσεις μην ανοίγεις ένα θέμα έτσι για το θεαθήναι.

Σκοπός είναι να πανικοβάλεις τους χρήστες δηλάδη ?

Κινδυνεύει ο επεξεργαστής τους αν δουλεύει στους 80-85C @ Full Load ?

ΔΝΤ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 842
  • Created
  • Last Reply

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] εχεις καμιά ιδέα γιατί δεν πάει αυτόματα 3.9?

μην είναι σαν το BD που λέει 3.4 με 8 πυρήνες και 3.8? δεν θυμάμαι πως πήγαινε με 4ις?

Αλλά δεν ισχύει αυτό στα review πάει 3.9 σε εμένα γιατί δεν πάει και στον άλλον το φίλο από πάνω.

γιατί άμα ήταν 3.899 να πείς εντάξει αλλά δεν φεύγει από τα 3.7 και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μόνο το πειράξω εγώ ο ίδιος και το πάω χ39

μέχρι και τα 4 το πας χωρίς ρεύμα για 4.2 όπως είπα θέλει 1.15

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] εχεις καμιά ιδέα γιατί δεν πάει αυτόματα 3.9?

μην είναι σαν το BD που λέει 3.4 με 8 πυρήνες και 3.8? δεν θυμάμαι πως πήγαινε με 4ις?

Αλλά δεν ισχύει αυτό στα review πάει 3.9 σε εμένα γιατί δεν πάει και στον άλλον το φίλο από πάνω.

γιατί άμα ήταν 3.899 να πείς εντάξει αλλά δεν φεύγει από τα 3.7 και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μόνο το πειράξω εγώ ο ίδιος και το πάω χ39

μέχρι και τα 4 το πας χωρίς ρεύμα για 4.2 όπως είπα θέλει 1.15

Το Turbo mode στους 3770K λειτουργεί ως εξής:

1) 39x ( 3900MHz ) όταν τρέχεις 1 ή 2 threads

2) 38x ( 3800MHz ) όταν τρέχεις 3 threads

3) 37x ( 3700MHz ) όταν τρέχεις 4 ή περισσότερα threads

Από την άλλη τώρα, οποιοσδήποτε ξέρει να κάνει λίγο overclocking έστω τα απολύτως βασικά, το Turbo Mode δεν θα πρέπει να τον νοιάζει καθόλου.

Βάζει όλους τους πυρήνες στον max multiplier και παίζει σταθερά την CPU στα 4.x GHz και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα γιατί εμένα μου δούλευε σταθερά στα 3,9 και είναι όπως είπε ο [MENTION=324]billpeppas[/MENTION] θέμα του Turbo το έκανα disable και τώρα δουλεύει σταθερά στα 3,4 ,η πλάκα είναι ότι εμένα επίσημα δηλώνει 3,8 max ,ενώ εμένα δούλευε 3,9+

Θερμοκρασίες πλέον idle 40 max 57 πολύ καλά πιστεύω :)

Link to comment
Share on other sites

:p Αυτό δεν μπαίνει σε χ79 :p

Εγω που μπηκα σε μαγαζι και ρωτησα για την καλυτερη μητρικη και τον καλυτερο επεξεργαστη σημερα μου δωσανε 3770Κ + Rampage iv Extreme :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ναι ετσι λεει αλλα μεσημερακι που περασα απο πειραια ειχε 3 κομματια και αλλα 2 στο Mall.

Τόσο σεκάλαμ είναι.

Φαίνεται δεν θέλουνε τα λεφτά μας, ή είναι σαν τους πολιτικούς και νομίζουνε ότι εμπιστευόμαστε τα λόγια τους σε φάση "σε 5-6 μέρες θα σας φέρουμε τον επεξεργαστή" κλπ.

Μην προσλάβετε κανά άτομο να ανανεώνει το site ή να φτιάξετε το σύστημα να λειτουργεί καλύτερα και να ανανεώνεται σωστά... μετά φταίνε οι καταναλωτές που τα σκάνε αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον ενας με χαμηλοτερο batch απο το δικο μου. :D

448

[OFFICIAL] Ivy Bridge Owners Thread

edit

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=cxPEIgNAvGA]ASUS Maximus V Formula Z77 Motherboard Exclusive First Look featuring Thermalfusion Waterblock - YouTube[/ame]

@αμοτο ενα μηνας ειναι πολυ.:wall:

Link to comment
Share on other sites

Πω η φορμουλα φαινεται τελεια ... ποσο θα παει το μαλλι? 250+ ευρω?

Κανεις δεν ξερει ακομα.

Και εκει που εισαι ετοιμος να τους @εσεις και να πας σε μια asrock σου σκανε αυτο

asrockz77extreme4bf3.jpg

ASRock Z77 Extreme4 Review - Gaming Performance - DIRT 3, Skyrim & Battlefield 3

και ξενερωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει ακομα.

Και εκει που εισαι ετοιμος να τους @εσεις και να πας σε μια asrock σου σκανε αυτο

asrockz77extreme4bf3.jpg

ASRock Z77 Extreme4 Review - Gaming Performance - DIRT 3, Skyrim & Battlefield 3

και ξενερωνεις.

Εγω θα ξενερώσω αυτούς ( Vortez :D ) γιατί τέτοιες διαφορές σε real-life gaming δεν υπάρχουνε ελέω μητρικών.

Είτε οι μετρήσεις τους είναι ΓΤΠ, είτε παίζανε με low details 0xAA κλπ, είτε αλοιώσανε τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

ελεος ρε παιδια

απο ποτε οι μητρικες δινουν FPS

αν ειναι δυνατον!!!!!

το να σε βοη8ισει να κοκλαρεις περισσοτερο την cpu σου το καταλαβαινω

αλλα δεν παιζει να σου δινει fps εχοντας cpu & vga στα ιδια ρολογια

μην ξεχασουμε και αυτα που ξεραμε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.