Jump to content



Αποκωδικοποιητής mpeg-4 για ψηφιακό σήμα


Recommended Posts

Στην πολυκατοικια μου κοιταει υμηττο. (ειμαι στην δαφνη που ειναι στους προποδες)

Αν φερουμε εναν τεχνικο να την γυρισει να κοιταει παρνηθα λες να στρωσει και να βλεπουμε αναλογικα ή θα μαμησει ολα και δεν θα εχουμε ουτε καν ψηφιακα :D

Α ρε Γειτονιά! :worship:

[off] Δαφνάρα ρε!!

done

eJ1G0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μολις δοκιμασα το Lifeview και με σκληρό δισκο 2.5" WD Scorpio Blue 500Gb, δυο partitions, NTFS.

Κανένα απολύτως προβλημα, αναγνωριστηκε (και τα 2 partitions) και επαιξε κανονικότατα.

Nice one...

Link to comment
Share on other sites

Aν και μαλλον τωρα θα εχουν ηδη αγορασει οι περισσοτεροι προσθετω στην αναφορα τα δυο μου σεντς.

Δοκιμασα τον lifeview του eshop. Μια χαρα, φιλικο μενου, ψιλο αργος-οχι σε εκνευριστικο σημειο- εκτος αν εισαι zapping-freak. Το κοντρολ θελει να τον "κοιταει" για να πιασει, αν το τοποθετησεις σε ψηλο σημειο θα πρεπει να σηκωνεται το χερι ψηλα για να πιανει.

Eπισης δοκιμασα τον crypto 215, ταχυτατες αλλαγες στα καναλια, πιο γρηγορα απο οτι αλλαζε η TV στα αναλογικα :D καλυτερη ληψη το κοντρολ, διχως προβλημα υπο γωνια, αλλα ψιλο-μετριο μενου, εντονο γαλαζιο χρωμα και πιανει αρκετη οθονη.

Σε κανενα απο τα δυο δεν εμεινα ιδιαιτερα ευχαριστημενος απο την διαταξη του κοντρολ.

Πολυ συμπτυγμενα και δυσκολα πετυχαινεις το πληκτρο που θες διχως να το κοιτας.

Link to comment
Share on other sites

To 215 λες ή αλλο μοντελο;

Γιατι αν λες αυτο ή δεν εχεις δοκιμασει αλλη μαρκα να δεις το χειροτερο ή ειναι εντελως λαχειο η φαση και μπορει απο κουτι σε κουτι να εχεις αλλα αποτελεσματα.

Στην κρεβατοκαμαρα που τον εβαλα, η τιβι στα 3 μετρα, πιανει απο οπου και να το πατησω, οπου και να σημαδευει.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ για τον crystal audio micro-hd τον οποίο επέστρεψα πίσω.

Στις εναλλαγές καναλιών ήταν γρήγορος, το κοντρόλ οκ, ζεστάθηκε παρα πολύ γρήγορα,

αλλά με το που το έκλεινα σε standby άρχιζε το coil whine ο ήχος της υπερηχητικής σκνίπας :S

Πραγματικά ο ήχος που έκανε όταν το έκλεινες σου τρύπαγε τα αυτιά και πήγαινε για εγκέφαλο.

Μίλησα με την crystal audio (μετά απο ~45 λεπτά αναμονής :S ) και όπως είπαν είναι κάποιο θέμα με το τροφοδοτικό του αλλά τον θεωρούν φυσιολογικό το θόρυβο που κάνει. Διαβάζοντας εδώ ρώτησα αν μπορώ να περάσω από εκεί σε καποιον τεχνικό τους για να το φτιάξουν αλλα η απαντηση ήταν αρνητική...:TD:

Πλεον έχω παραγγείλει τον MPFD3467H απο electro στα 31,32Ε με το κουπόνι μαζι με μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

τον ίδιο έχω και εγώ αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θόρυβο......τουλάχιστον όχι τόσο ώστε να με ενοχλεί!

Μάλλον είναι Kinder έκπληξη και δεν το κάνει σε όλους.

Το είχα στο υπνοδωμάτιο και το άκουγα και απογευματινές ώρες που όσο και να πεις δεν έχει ησυχία αλλα το βραδυ όταν το εκλεινα για ύπνο ήταν απελπιστικό.

Link to comment
Share on other sites

πήρα 2 SD και δεν μου το κανε....ή είναι χαρακτηριστικό των HD ή έπεσες στο κομμάτι....

περίεργο πάντως που στην Crystal Audio το θεωρούνε φυσιολογικό....

Χαρακτηριστικό των hd είναι, δεν νομιζω να έπεσα στο κομμάτι μιας και υπάρχουν και άλλες αναφορές επίσης όταν τον επέστρεψα σήμερα άνοιξαν έναν άλλο hd και αυτός τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

To 215 λες ή αλλο μοντελο;

Γιατι αν λες αυτο ή δεν εχεις δοκιμασει αλλη μαρκα να δεις το χειροτερο ή ειναι εντελως λαχειο η φαση και μπορει απο κουτι σε κουτι να εχεις αλλα αποτελεσματα.

Στην κρεβατοκαμαρα που τον εβαλα, η τιβι στα 3 μετρα, πιανει απο οπου και να το πατησω, οπου και να σημαδευει.

Το crypto ReDi 40MP πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ για τον crystal audio micro-hd τον οποίο επέστρεψα πίσω.

Στις εναλλαγές καναλιών ήταν γρήγορος, το κοντρόλ οκ, ζεστάθηκε παρα πολύ γρήγορα,

αλλά με το που το έκλεινα σε standby άρχιζε το coil whine ο ήχος της υπερηχητικής σκνίπας :S

Πραγματικά ο ήχος που έκανε όταν το έκλεινες σου τρύπαγε τα αυτιά και πήγαινε για εγκέφαλο.

Μίλησα με την crystal audio (μετά απο ~45 λεπτά αναμονής :S ) και όπως είπαν είναι κάποιο θέμα με το τροφοδοτικό του αλλά τον θεωρούν φυσιολογικό το θόρυβο που κάνει. Διαβάζοντας εδώ ρώτησα αν μπορώ να περάσω από εκεί σε καποιον τεχνικό τους για να το φτιάξουν αλλα η απαντηση ήταν αρνητική...:TD:

Πλεον έχω παραγγείλει τον MPFD3467H απο electro στα 31,32Ε με το κουπόνι μαζι με μεταφορικά.

τέτοια να μας λες και περιμένω έναν για μένα και 2 για τον [MENTION=5733]alfa156[/MENTION] . Ποιος τον ακούει μετά!!

Link to comment
Share on other sites

βασικα ολα παιζονται στα 2 επικρατεστερα chips της Ali (δε θυμαμε το κωδικο) με γρηγορες κατα βασει αλλαγες στα καναλια ..και στο mstar 7818 με πολυ καλες δυνατοτητες σαν media player

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε να εγκαταστήσω καμμία δεκαριά Edision (SD και HD) τις τελευταίες μέρες, και παρατήρησα ότι δυο τρεις παρήγαγαν τον συγκεκριμένο ήχο σε σχετικά έντονο βαθμό.

Παρόμοιο θέμα έχω και με έναν αποκωδικοιποιητή HD (μάρκας Maximum) που έχω εδώ και αρκετούς μήνες.

τέτοια να μας λες και περιμένω έναν για μένα και 2 για τον [MENTION=5733]alfa156[/MENTION] . Ποιος τον ακούει μετά!!
Καλά θα κάνεις να προετοιμάζεσαι ψυχολογικά, για να είσαι έτοιμος να τα ακούσεις όταν με το καλό αποφασίσουν να μας τους στείλουν!
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.