Jump to content



"Να sleeve κανείς ή να μη sleeve; The ultimate sleeving guide"


Recommended Posts

του mdpc ειναι sleeve σαν αυτο που πηρες αλλα πολυ πιο ποιοτικο(και πιο ακριβο...)

εγω σου ειπα προτιμω paracord...

αλλα καταρχην προτεινω να διαβασεις οπως και δηποτε ολο τον οδηγο(και τις 19 σελιδες)

και μετα να αποφασισεις τι θα παρεις... Η [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] τα εξηγει ολα αναλυτικοτατα...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14726]haritos14[/MENTION] όπως σου είπα και στο πμ που μου έστειλες πριν κάνεις αγορές και πάλι κάνε την χάρη στον εαυτό σου και διάβασε τον οδηγό, έτσι ώστε να μην κλάψεις και άλλα λεφτά.

Θα σε βοηθήσει και στις ποσότητες και στην εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Με τα MDPC να ξέρεις ακριβώς τι θές για να γλυτώσεις κάνα φράγκο, τα 200ευρώ είναι το νορμάλ για ένα σύστημα!!!

Edit: 10μετρα τα sleeves για τα AWG18 (ΑΤΧ/EPS/VGA) Cables και 5μετρα για τα SATA.

Έγινε επεξεργασία από jkanaks
Link to comment
Share on other sites

Με τα MDPC να ξέρεις ακριβώς τι θές για να γλυτώσεις κάνα φράγκο, τα 200ευρώ είναι το νορμάλ για ένα σύστημα!!!

Edit: 10μετρα τα sleeves για τα AWG18 (ΑΤΧ/EPS/VGA) Cables και 5μετρα για τα SATA.

200??? πολλα λες απο mdpc καπου στα 100 βγαινει...

Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε παιδιά ακούστε λίγο τι θέλω να κάνω,θα παρω αυτα τα δυο

Sleeve SMALL - COMMANDO GREEN | Sleeve | MDPC Sleeve | MDPC-X Deutschland

Sleeve SMALL - SCHWARZ | Sleeve | MDPC Sleeve | MDPC-X Deutschland

μαζι με μεταφορικα βγαινουν 27 ευρω θα ντύσω το 24 pin και τα 6 pin

τις vga και καποια αλλα μικρα,αλλα ολα δεν θα τα φτασω μεχρι το τροφοδοτικο,

θα τα παω μεχρι εκει που στρυβουν στο κουτι απο την πισω πλευρα του κουτιου

να ντυσω και αυτα που ειναι πισω για ποιο λογο αφου δεν φαινονται.μου φτανουν ανετα

10 μετρα απο το μαυρο και 10 μετρα απο το πρασινο.αυτο λεω να κανω

Link to comment
Share on other sites

κάτσε ρε παιδιά ακούστε λίγο τι θέλω να κάνω,θα παρω αυτα τα δυο

Sleeve SMALL - COMMANDO GREEN | Sleeve | MDPC Sleeve | MDPC-X Deutschland

Sleeve SMALL - SCHWARZ | Sleeve | MDPC Sleeve | MDPC-X Deutschland

μαζι με μεταφορικα βγαινουν 27 ευρω θα ντύσω το 24 pin και τα 6 pin

τις vga και καποια αλλα μικρα,αλλα ολα δεν θα τα φτασω μεχρι το τροφοδοτικο,

θα τα παω μεχρι εκει που στρυβουν στο κουτι απο την πισω πλευρα του κουτιου

να ντυσω και αυτα που ειναι πισω για ποιο λογο αφου δεν φαινονται.μου φτανουν ανετα

10 μετρα απο το μαυρο και 10 μετρα απο το πρασινο.αυτο λεω να κανω

ειναι και αυτο μια ιδεα που εξοικονομει αρκετο sleeve αλλα εγω δε τη βρισκω σωστη...

τα καλωδια στο τροφοδοτικο σου δε φαινονται?? γιατι θα ειναι μλκια να φαινονται εκει κανονικα και στο mobo sleeved.

Επισης σκεψου οτι καποια στιγμη μπορει να αλλαξεις case και οι αποστασεις να μην ειναι ιδιες με αποτελεσμα να πρεπει

να κατσεις να ξανακανεις την ιδια δουλεια...

εδιτ: τωρα ειδα οτι στο κουτι σου το τροφοδοτικο δε φαινεται

αν το κανεις οπως λες σου φτανουνε τα 20 μετρα

(24+2*6)*0,2=7,2μετρα βαλε και 3-4 μετρα τα υπολοιπα θα σου περισεψουν και αρκετα μετρα

Έγινε επεξεργασία από Anonymous
Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω ρε φιλε γιατι να τα ντυσω ολα,και βεβαια θα ειναι ποιο ομορφα με ολο αλλα ποιος ο λογος.τι λες εσυ θα ειναι ομορφα τα δυο χρωματα που διαλεξα με το κουτι και την sabertooth?και λογικα τωρα εχω παραγγείλει RBG LED και δεν μου εχουν ερθει ακομα αλλα μαλλον θα παιξω με ασπρο φωτισμο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δάγκωσα τη σφαίρα που λέν και οι φίλοι μας οι αμερικάνοι και σκοπεύω να ντύσω όλα τα καλώδια. Επαιξα με τριχρωμία και μαζι με κάτι πινακια, εργαλεία, heatshrinks, και ταχυδρομικά πήγε 170 το μαλί.

Link to comment
Share on other sites

Όντως οι MDPC τιμές είναι τραγικές, αλλά όλα είναι σχετικά, θα πετάξω λιγότερα λελουδικά στον Κιάμο.

Εδω κόσμος ξυλώθηκε για την παναθηναική συμμαχία (δεν είναι θέμα ομάδας, δε θέλω να τρολάρω), αυτό που θέλω να πώ είναι οτι όλα είναι σχετικά και τα κολλήματα πληρώνονται διαφορετικά θα στήναμε pcακι χωρις πάνελ στα πλάγια χωρίς ψυκτρες φανια λεντακια και λοιπά τσουμπλέκια με ελάχιστο ROI.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.