Jump to content



"Να sleeve κανείς ή να μη sleeve; The ultimate sleeving guide"


Recommended Posts

Ομολογω οτι ειναι ενας πολυ καλος οδηγος και μου δινει εναυσμα να ασχοληθω και εγω εστω για την εμπειρια.Παντως παρατηρηση οτι ειναι λεπτοδουλεια και δεν θελει αγαρμπες κινησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μέχρι να ετοιμαστεί το update και για να μην απαντάω στον κάθε ένα ξεχωριστά σε πμ με το τι έχει να κάνει, ας αφήσω ένα teaser :)

Λεπόν έχει να κάνει με το sleeve και όχι με το αρτάνι. Και το μεγάλο ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί είναι, ποιο απο τα δύο sleeves είναι απο mdpc :)

 
IMG_4918s.jpg?m=1366471439
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή παρουσίαση και σύγκριση ποιότητας ανέβηκε σήμερα

http://www.thelab.gr/apo-to-ergastiri/na-sleeve-kaneis-i-na-mi-sleeve-112430.html?garpg=5#content_start

Περισσότερα περι νέων εργαλείων θα ανέβουν ελπίζω σε μερικές μέρες μόλις βρω χρόνο.

Enjoy :T:

Link to comment
Share on other sites

τι κερδιζω? :D

εγω ειχα παρει απο mdpc με κατι παιδια sleeve κοντα στα 20 μετρα μπλε και 40 μετρα μαυρο καλη ποιοτητα δεν λεω αλλα αρκετη η διαφορα στην τιμη

μαυρο πρεπει να εχω ακομα κανα 10μετρο :D

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι το οποίο ξέχασα.

Αν κάποιος απο εσάς πετύχει κάποιο κατάστημα που αξίζει να μπει στον οδηγό, ας το αναφέρει εδώ πέρα. Δυστυχώς τις εξελίξεις τις έχω χάσει προ πολλου σε αυτό το τομέα, οπότε θα αργώ να παίρνω μπροστά, στην εύρεση κάποιου καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία είχα και εγώ πριν καμιά ωρίτσα και κάτι.

Είχα φορτώσει το καλάθι με διάφορα καλούδια για μένα και για γνωστούς.

Το Site έκανε μία συντήρηση απο ότι έλεγε, αλλά θυμόμουν το ποσό στο καλάθι.

Μετά που ξαναμπήκα είδα πιο πολλά λεφτουδάκια σαν κοστολόγιο του καλαθιού.

Περίπου 20% πάνω είναι στα Sleeves πλέον, αλλά συνεχίζει να είναι πιο φθηνός απο το mdpc και στα υπόλοιπα προϊόντα με μια πρώτη ματιά κρατάει ίδιες τιμές. Βέβαια στο μαύρο βγαίνει λίίίγο πιο ακριβός.

Σε ποσότητες άνω των 50μέτρων υπερτερεί και πάλι .

Συμφέρει δηλαδή να μαζευτούν 2-3 άτομα και να παραγγείλουν μαζί. Θα πέσει το κοστολόγιο όχι μόνο στα μεταφορικά αλλά και στα Sleeves.

Στο box απο ότι διάβασα κάνουν ομαδική. Αν μαζευτούν και εδώ κάποιοι ίσως αξίζει να γίνει μία.

Θα δείξει το μέλλον πάντως...

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον Emil και το ανέβασμα τιμών είχε να κάνει με το Φόρο στη Ρουμανία.

Είναι 24% η ΦαΠΑ τους και δεν ήταν μέσα στις τιμές του. Οπότε ανέβασε ένα 20% και ο άνθρωπος χάνει πλέον ένα 4%. Fair enought θα έλεγα αν και απο ότι είδα ακόμα δεν ενημέρωσε το Ex.VAT στο Site. Στο καλάθι βέβαια μπαίνουν μόνο μεταφορικά οπότε μια χαρα όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γατάκια έτσι γινόταν το sleeving 4-5 χρόνια πριν :p

20130526130343.jpg

και αν δεν είχατε μαύρα Molex klp απλά βάφατε με permanent αυτό που περίσσευε: :hehe::hehe::hehe:

20130526130421.jpg

Νταξ, ήμουν πολύ μπροστά λέμε :hehe::hehe::hehe: Ρε τι βρίσκεις άμα ψάξεις..

Έγινε επεξεργασία από fantomas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.