Jump to content



Σχετικά με τις αγγελίες...


Zarko1

Recommended Posts

Δεν ξέρω καν αν έπρεπε να ανοίξω το θέμα εδώ, αλλά μου φάνηκε πιο σωστή επιλογή από το να το το κάνω στην off topic. Έχω μια απορία σχετικά με τους κανόνες των αγγελιών. Πιο συγκεκριμένα δεν μου επιτρέπεται να απαντήσω στα θέματα στη κατηγορία "Ζήτηση" στις μικρές αγγελίες.

Μου φαίνεται πολύ παράξενο αυτό. Καταλαβαίνω πολύ καλά ότι σύμφωνα με τους κανονισμούς, δεν μου επιτρέπεται να ανοίξω νέο θέμα στην κατηγορία "Πωλήσεις", μια και δεν τηρώ ακόμα τις προϋποθέσεις. Αλλά αφού μου επιτρέπεται να απαντήσω στα θέματα στις "Πωλήσεις" και να ανοίξω νέο θέμα στην κατηγορία "Ζήτηση", ΓΙΑΤΙ να μην μου επιτρέπεται να απαντήσω στα θέματα στην κατηγορία "Ζητηση";! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρμόδιος να απαντήσει είναι κάποιος mod, θα κάνω μια εικασία..

Στο "Ζήτηση" δεν μπορείς να απαντήσεις γιατί ο λόγος που μπορεί να θέλεις να απαντήσεις είναι για να πουλήσεις αυτό που "ζητάει", κάτι για το οποίο δεν τηρείς ακόμα τις προϋποθέσεις..

Link to comment
Share on other sites

Αν και αρμόδιος να απαντήσει είναι κάποιος mod, θα κάνω μια εικασία..

Στο "Ζήτηση" δεν μπορείς να απαντήσεις γιατί ο λόγος που μπορεί να θέλεις να απαντήσεις είναι για να πουλήσεις αυτό που "ζητάει", κάτι για το οποίο δεν τηρείς ακόμα τις προϋποθέσεις..

Σωστός, πολύ σωστός θα έλεγα. :)

Αλλά και πάλι, αφού μπορεί άνετα να προσπεράσει κανείς αυτόν τον περιορισμό, στέλνοντας pm σε αυτόν που ζητάει κάτι, υπάρχει τελικά πρακτικός λόγος να υφίσταται αυτός ο περιορισμός; :hmm:

Ίσως, θα έπρεπε να γίνουν πιο σαφείς οι κανόνες που αφορούν τις αγγελίες, για να μη δημιουργούνται αυτά τα μικροπροβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

στέλνοντας pm σε αυτόν που ζητάει κάτι, υπάρχει τελικά πρακτικός λόγος να υφίσταται αυτός ο περιορισμός; :hmm:

σε pm περνάει η συναλλαγή όταν είναι στο στάδιο ανταλλαγής προσωπικών στοιχείων. τα υπόλοιπα ποστάρονται κανονικά/

παρεπιπτόντως οι 6 μήνες το λιγότερο παραμονής είναι πάρα πολλοί κατά τη γνώμη μου. 1 μήνας πιστεύω κ 50 posts θα ήταν Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Στην ζήτηση δεν είναι ξεκάθαρο αυτό. Μπορείς να τα κανονίσεις με πμ και να ποστάρεις μετά ότι δεν χρειάζεται πια γιατί το μετάνιωσες/άλλαξες γνώμη ή ότιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

σε pm περνάει η συναλλαγή όταν είναι στο στάδιο ανταλλαγής προσωπικών στοιχείων. τα υπόλοιπα ποστάρονται κανονικά/

Προφανώς αναφέρεσαι όμως στην κατηγορία "Πωλήσεις", ενώ εγώ αναφέρομαι στη κατηγορία "Ζήτηση". Δηλαδή, εντάξει, το φόρουμ έχει κάθε δικαίωμα να επιβάλλει τους περιορισμούς που κρίνει σωστούς στις μικρές αγγελίες, έτσι λοιπόν δεν μου επιτρέπει να απαντήσω σε κάποιο θέμα στη κατηγορία "Ζήτηση".

Μπορώ όμως (όπως και το οποιοδήποτε νέο μέλος), να στείλω pm σε αυτόν που ζητάει κάτι, άροντας στην πράξη τον περιορισμό που θέλει να επιβάλλει το φόρουμ. Άρα, ποιος είναι ο πρακτικός λόγος ύπαρξης του περιορισμού του να μην μπορεί να απαντήσει κάποιος στη κατηγορία "Ζήτηση";!

Link to comment
Share on other sites

Στην ζήτηση δεν είναι ξεκάθαρο αυτό. Μπορείς να τα κανονίσεις με πμ και να ποστάρεις μετά ότι δεν χρειάζεται πια γιατί το μετάνιωσες/άλλαξες γνώμη ή ότιδήποτε.

Πολύ σωστός. Σε αυτό ακριβώς αναφέρομαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Για μενα θα επρεπε να μην μπορει καν να μπει στις αγγελιες νεο μελος. 6 μηνες ΚΑΙ 100 ποστς.

Αν καποιος θελει να γραφτει μονο για αγγελιες υπαρχει και το ινσομνια...

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι αγγελίες το κάνουν λιγότερο τεχνολογικό κλπ;

Ισα ίσα βρίσκεις πράγματα σε καλές τιμές και κάνεις μια αναβάθμιση αν δεν έχεις το οικονομικό για καινούρια Parts.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να βάλω μια αγγελία αλλά δεν μπορώ..ξέρει κανείς το γιατί?

Άκυρο..είδα οτι υπάρχουν συγκεκριμένη κανόνες για να μπει η αγγελία..(χρόνος εγραφής και καταχωρήσεις)..Δεν μπορεί να γίνει κάτι ώστε να ποστάρω την αγγελία μου?

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε ποστ στο ίδιο timing...:p.Τους διάβασα τους κανόνες μόλις τώρα και ξαναρωτώ υπάρχει περίπτωση ώστε να ποστάρω την αγγελία μου με κάποιο τρόπο?

Η απάντηση είναι τσούκ όπως είπε και η κοπελιά. Επίσης μήν σκεφτείς κάν το ενδεχόμενο να βρείς γνωστό εδώ μέσα και να σου ποστάρει αυτός την αγγελία. Μια φορά να μπλέξεις - έμπλεξες άν με πιάνεις. .

8. Απαγορεύεται από εδώ και πέρα να βάζετε αγγελίες για κάποιον άλλον. Αν θέλετε να εξυπηρετήσετε κάποιον τότε θα είναι σαν την βάζετε εσείς την αγγελία. Τα "περισσότερες πληροφορίες στον τάδε" κομμένα.

Link to comment
Share on other sites

Το φορουμ λέγεται thelab.gr, όχι χρυσή ευκαιρία. Οι αγγελίες υπάρχουν απλά και μονο για διευκόλυνση των μελών να κάνουν καποια αναβάθμιση και να πουλήσουν πράγματα ως μέλη της κοινότητας, και όχι ως τυχοδιωκτες, με λίγα λόγια οι αγγελίες είναι μια διευκόλυνση και όχι δικαίωμα για όποιον γράφεται στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Btw αντί να είσαστε "απεγνωσμένοι" να βάλετε μια αγγελία

για να βγάλετε κανά φράγκο ή να ξεφορτωθείτε κάτι που

πλέον δεν χρειάζεστε, μήπως καιρός είναι να συλλογιστείτε

και να αναζητήσετε μια νέα πιο προσεδοφόρα δουλειά ώστε

να μην φτάνετε σε αυτό το σημείο και να είσαστε πιο άνετοι

γενικά, αλλά και οικονομικά; Μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Btw αντί να είσαστε "απεγνωσμένοι" να βάλετε μια αγγελία

για να βγάλετε κανά φράγκο ή να ξεφορτωθείτε κάτι που

πλέον δεν χρειάζεστε, μήπως καιρός είναι να συλλογιστείτε

και να αναζητήσετε μια νέα πιο προσεδοφόρα δουλειά ώστε

να μην φτάνετε σε αυτό το σημείο και να είσαστε πιο άνετοι

γενικά, αλλά και οικονομικά; Μήπως;

Άμα βρεις εσυ ΚΑΙ νέα ΚΑΙ προσοδοφόρα δουλειά κράτησε κ για μας μια θέση. Που ζεις? Δεν έχει πάρει τ'αυτί σου ότι έχουμε κρίση κ ότι δεν υπάρχουν δουλειές ? Σε γυάλα ζεις η είσαι διευθυντής στο εργοστάσιο του μπαμπά ?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μην χάνεται την ουσία και αναλώνεστε σε ενα καρο αμπελοφιλοσοφίες για την οικονομικη κατασταση της Ελλαδας.

Η ουσια ειναι μια, εαν δεν εισαι ενεργό μελος του thelab δεν εχεις δικαίωμα να ανεβασεις οποιαδήποτε αγγελια.

Επισης δεν γουσταρω να βλεπω αγγελίες του καθε ασχετου απεγνωσμένου τυχοδιώκτη που δεν ξερω την ποιοτητα του οπως και την ποιοτητα του προιοντος που πουλαει.

Οταν βγάζει αγγελία ο Sebastian, ξέρεις και τι παίρνεις.....εαν βγάλει αγγελία ο Άσχετος - Τυχοδιώκτης Α.Ε. σε καλες τιμες για να τσιμπήσει ψάρια.... υπάρχει κίνδυνος!

Link to comment
Share on other sites

Btw αντί να είσαστε "απεγνωσμένοι" να βάλετε μια αγγελία

για να βγάλετε κανά φράγκο ή να ξεφορτωθείτε κάτι που

πλέον δεν χρειάζεστε, μήπως καιρός είναι να συλλογιστείτε

και να αναζητήσετε μια νέα πιο προσεδοφόρα δουλειά ώστε

να μην φτάνετε σε αυτό το σημείο και να είσαστε πιο άνετοι

γενικά, αλλά και οικονομικά; Μήπως;

Sorry ειπες βλακεια. 1.5 χρονο ψαχνω δουλεια κ δεν βρισκω, και οχι μονο πανω σ αυτο που σπουδασα, αλλα οτιδηποτε. Μεχρι κ ψηστης σε σουβλατζιδικο εχω ζητησει να δουλεψω....

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.