Jump to content



Star Citizen


Shaman

Recommended Posts

η base 285 είναι σίγουρα low ...περιμένω την 285χ μπας και ... βέβαια ναι τα 2gb είναι θέμα....

m50 ή cutlass έβαλες στο μάτι?(για m50 σε κόβω.... που είναι limited μέχρι τις 22?/9)

ααααααααααααντε όλοι πια!!!Πως το καταλαβένετε;

Είδατε να λέω πουθενα για το 300i :jump1: ;Γιατί από κει ξεκίνησε το ψήσιμο για το παιχνίδι μαζί με το πειρατικό σκάφος..Όχι πως καίγομαι ακόμα πολύ,αλλά το m50 trailer ήταν ωραιό

Galactic Gear Reviews the Origin M50 - YouTube

βέβαια πρώτα πρέπει να τελειώσει η αναβάθμιση του pcιου και μετά θα το κοιτάξω,που λογικά θα χάσω την προσφορά!:tomato:

Link to comment
Share on other sites

απλό είναι....

robertsspaceindustries -> pledge store -> euro -> βλέπεις ποια είναι στα ~90 ευρώ...

με το cutlass δεν μπορείς να παίξεις τώρα(λογικά θα έχεις loaner hornet) και με το m50 έχεις ένα διάολο που δεν μπορείς να ρίξεις τίποτα(δεν έχει ιδιαίτερο firepower αλλά δεν μπορούν να σε πετύχουν με τίποτα....)

reporting for duty origin 315p(βέβαια έχει πλάκα με το pc της υπογραφής όλα low και εννοείται μόνο free flight .... η ram παραμιλάει ....)

Link to comment
Share on other sites

έχουμε νέο letter from chairman(για τα 53mills που συμπληρώθηκαν μέσα στο Σαββατοκύριακο)

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14151-Letter-From-The-Chairman

προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου τα νέα goals (διότι απλά θεωρώ πως δεν έχουν ουσία)

anyway

Link to comment
Share on other sites

James: "Question. AMD Mustang: Just the ship or full package?"

Ben: "It's a full package."

AMD Never Settle. What comes with the Star Citizen package?

όνειρο ζω!!

τώρα μένει να μου έρθει η κάρτα,και το κουπόνι...γιατί δεν είχανε στο vision και μου είπανε ότι θα μου το στείλουν με email μόλις είναι έτοιμο!:baby:

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

λόγω της citizen con και που ήταν χθες έχουμε αρκετά νέα

1)

DRAKE CUTLASS VARIANTS

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14200-Unshackled-The-Drake-Cutlass

δείτε το video ....είχε ένα διαφορετικό τόνο από τα συνηθισμένα

2)

ORIGIN 890 JUMP (LIMITED)

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14199-Interstellar-Splendor-The-890-JUMP

3)PLANETSIDE DEMO

μία σημαντική λεπτομέρεια...

για όλη την εβδομάδα όλοι όσοι είναι στο arena commander έχουν πρόσβαση σε όλα τα trainer ships(aurora/300i/350r/m50/hornet)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη παρακολουθω το θεμα αλλα δεν βγαζω ακρη, εχω μερικες ερωτησεις.

Δυστυχως απο το site του παιχνιδιου δεν καταλαβα και πολλα.

Το παιχνιδι σε τι φαση βρισκεται?

MP εχει?

Σκεφτομαι να παρω το φθηνο πακετο με το Aurora αλλα δεν θελω να πληρωσω για κατι ημιτελες.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι σε τι φαση βρισκεται?

MP εχει?

Σκεφτομαι να παρω το φθηνο πακετο με το Aurora αλλα δεν θελω να πληρωσω για κατι ημιτελες.

Τότε μην πάρεις τίποτα ακόμη. Δεν έχει φτάσει καν το στάδιο του ημιτελούς. ;)

Project Status

Για την ώρα μπορείς μόνο να χαζεύεις το σκάφος σου στο υπόστεγο και μετά να το πετάς στι διάστημα κάνοντας λίγο pew-pew. Είναι εντυπωσιακό, αλλά δεν έχει gameplay.

Αν ψάχνεις κάτι σχεδόν έτοιμο, ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.thelab.gr/gaming/elite-dangerous-120380.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είμαι και εγώ σε φάση που το "σκαλίζω" για να μπω λίγο στο πνεύμα του.Εδώ να πω ότι έχω παίξει λίγο το παιχνίδι με δανεικό λογαριασμό φίλου και το πρώτο συμπέρασμα αφορά τον υπολογιστή μου - επειγόντως SSD και κάρτα γραφικών.

Θέλω να ρωτήσω πριν πάρω την "μεγάλη απόφαση" πως μπορώ να αξιολογήσω τον εξοπλισμό του εκάστοτε σκάφους (κινητήρες, ασπίδες, γεννήτρια, κανόνια, κτλπ). Υπάρχει κάποιο matrix όπου να φαίνονται οι διαφορές? Επίσης τι ισχύει με τα upgrade paths? Λογικά per ship class θα υπάρχουν όρια αλλά που φαίνεται και αυτό?

Με ενδιαφέρει κάποιο multi-purpose σκάφος αλλά να αντέχει και κάμποσο "ξύλο" αν χρειαστεί. Είναι στο μυαλό μου το Cutlass Blue αν και παίζει να με πιασουν τα "τσίπικα" και να καταλήξω σε κανένα Aurora LX. :)

Link to comment
Share on other sites

αρχικά καλημέρα,

δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να αξιολογήσεις τις επιδόσεις του εξοπλισμού σου αυτήν την στιγμή (μιας και απο patch σε patch άλλα είναι op,κυρίως για weapons μιλάω)

το μόνο που μπορείς να κάνεις για να αποφασίσεις είναι ένα compare https://robertsspaceindustries.com/ship-specs

δεν νομίζω ότι θα σου πρότεινα να αγοράσεις με την μία ένα cutlass blue (βασικά δεν τελείωσε η διαθεσιμότητά του?).Πέρα το ότι κοστίζει ένα σεβαστό ποσό δεν μπορείς να το πιλοτάρεις...Θα το έχεις μόνο στο hangar(και δεν ξέρω αν είναι οκ στα γραφικά ή λείπει κάτι)..Στην τελική αυτή την στιγμή έχουμε μόνο arena commander με τα aurora/hornet/m50/325a/300i (που στην ουσία μάλλον μόνο hornets βλέπουμε).

Τέλος μην ξεχνάς ότι αν το αποφασίσεις σαν νέον backer θα πρέπει να πληρώνεις 5$ για την πρόσβαση σε κάθε module που θα γίνεται release

Απο πλευράς εξοπλισμού το μόνο που θα πω είναι ότι με το σύστημα της υπογραφής έχω 20fps στα low...έχω απολαύσει λίγο hangar module και free flight με τον 315p με τεράστια loading times παρά τον ssd ....δεν θέλω να ξέρω τί συμβαίνει σε hdd

Link to comment
Share on other sites

Και σου έχω κι άλλα προβλήματα: το Aurora LX είναι επίσης Limited Edition, οπότε δεν μπορείς να το αγοράσεις πριν την κυκλοφορία του παιχνιδιού, εκτός αν το κάνουν πάλι διαθέσιμο προσωρινά σε κανένα weekly sale.

Από τα πιο οικονομικά πακέτα οι επιλογές σου είναι:

Aurora MR: $30, χωρίς Alpha/Beta

Aurora MR Plus: $40, Beta Access

Aurora LN: $45, Beta Access, βαρύτερα οπλισμένο μοντέλο

ARENA COMMANDER STARTER: $45, Beta Access, Arena Commander Pass, Aurora MR

Εγώ προτείνω να μη σε απασχολεί ο τύπος του σκάφους. Όλα, ακόμη και τα Limited Edition, θα είναι διαθέσιμα μέσα στο παιχνίδι με in-game credits. Οπότε, ξόδεψε τα λιγότερα λεφτά που θα σου επιτρέπουν να ασχοληθείς με το παιχνίδι από τη στιγμή που θέλεις εσύ.

Αν βιάζεσαι πολύ και θέλεις άμεσα πρόσβαση στο Arena Commander, νομίζω τα $45 είναι μονόδρομος, για να πάρεις ένα σκάφος που πετάει ήδη. Αν στην πορεία θέλεις να ξοδέψεις περισσότερα, μπορείς να προσθέσεις add-on ships στο πακέτο σου ή να περιμένεις να τα αγοράσεις μέσα στο παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Από την σελίδα αυτή δεν αγοράζω κάποιο package?

https://robertsspaceindustries.com/pledge/game-packages

Δηλαδή μόνο με το ARENA COMMANDER STARTER αποκτώ πρόσβαση στο "όποιο" game υφίσταται αυτή τη στιγμή σωστά? Αλλιώς αγοράζω ένα σκάφος και το χαζεύω στο hangar? =)

To beta access που αναφέρεται σε κάποια packages αφορά μεταγενέστερο στάδιο του παιχνιδιού και αν ναι υπάρχει ETA?

Από την εμπειρία που είχα σαν flight sim δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Χωρίς να έχω δοκιμάσει το Elite Dangerous αλλά από τα videos που είδα νομίζω ότι είναι πιο καλά στημένο στο συγκεκριμένο κομμάτι. Τι άποψη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από τα έτοιμα πακέτα μόνο με αυτό πετάς. Εναλλακτικά, αγοράζεις οποιοδήποτε άλλο και προσθέστεις ένα Arena Commander Pass, στα $5, όπως πρότεινε ο [MENTION=15544]shattered[/MENTION]. Και άλλα $5 για να συμμετάσχεις σε κάθε module που αποκαλύπτεται (πχ FPS).

Αν σκεφτείς ότι αυτή τη στιγμή το παιχνίδι λογίζεται ακόμη ως pre-alpha, έχουμε καιρό για την beta. Από μνήμης νόμίζω ότι πάμε κοντά στο τέλος του 2015.

Όσο για την αναπόφευκτη σύγκριση με το Elite: Dangerous, το έχω πει και σε κείνο το θέμα. Ως space sim αυτή τη στιγμή το Elite είναι πολύ πληρέστερο και οπωσδήποτε πιο ατμοσφαιρικό. Προσωπικά έχω την εντύπωση ότι θα διατηρήσει τα σκήπτρα του σε αυτόν τον τομέα και μετά την επίσημη κυκλοφορία του SC.

Όμως, το SC θα έχει από την πρώτη μέρα κάτι για όλους. Από ρεσάλτα μέχρι "overclocking", πλήρεις εξωγήινες γλώσσες και 50 ώρες "μονού". Κυρίως όμως, ήταν από την αρχή οικονομικά προσιτό, χωρίς να του λείπουν τα πανάκριβα πακέτα για τους πιο αφοσιωμένους.

Το Elite στη σημερινή τιμή του θα με είχε βάλει σε μεγάλο δίλημμα. Στα 250€ όμως, με τίποτα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού βρήκα αφορμή να ξαναπιάσω το θέμα, μερικά νέα στα γρήγορα:

Την επόμενη εβδομάδα βγαίνει σε concept sale το Drake Herald, στα $85. Σε πρώτη ανάγνωση μοιάζει με ξάδερφάκι του M50 και η τιμή μάλλον θα το κάνει πολύ δημοφιλές...

Οσονούπω αποκαλύπτεται στην PAX Australia το FPS Module από την IllfonicREDACTED και μοιάζει πολύ φιλόδοξο. Ίσως και υπερβολικά. ;)Μεταξύ άλλων:

* A mixture of Counter-Strike, Rainbow Six, Arma, Delta Force, Kill Zone

* Feel more like a VR simulator, your gun isn't glued to your face, for example

* Cover system: it will be "automated" and allow for peeking, leaning, kneeling, and going prone

* You will hold partially depleted magazines in your inventory, and they will not automatically refill

* Armor will include small mech suits

* The health system will include a total health, limb damage effects, and bleeding out

* More difficult to pick up than an average FPS, but not too hard. The skill ceiling however is extremely high.

Τέλος, μετά από μια διεξοδική περιγραφή του τρόπου που κατασκευάζουν πλέον τα σκάφη, ανοικοινώθηκε σε ποιο στάδιο βρίσκεται το καθένα από τα γνωστά, αλλά και 1-2 άγνωστα (Volper, Manticore).

M50progression.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι καλύτερα ακόμη να περιμένω λίγο -απογοητεύτηκα κιόλας που το Cutlass Blue δεν είναι διαθέσιμο- καθώς πιστεύω έρχονται και άλλα ή μπορεί να "τρέξουν" πάλι special editions που όπως και να το κάνεις είναι πιο ελκυστικά για αγορά. Επί τη ευκαιρία είχα κάνει λάθος στο 1ο μου post εννοούσα το Aurora LN και όχι το LX (non available) αλλά και πάλι καλοκοιτάζω το Avenger για το οποιό από ότι φαίνεται αναμένονται νέες εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.