Jump to content



Star Citizen


Shaman

Recommended Posts

Στο μεταξύ, έχει μπει κανείς στο multiplayer; Εγώ, με Citizen Record ~133000, ακόμη περιμένω πάντως.
Mε 37k δεν έχω ακόμα. :nuke:

Μου ήρθε mail - I'm in! :crazy_pilot:

Θα το τσεκάρω το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα e-mail (citizen #71k). Απ' ότι διαβάζω μάλλον έγινε κάποιο λάθος και κάλεσαν παραπάνω κόσμο (με νούμερα πάνω από 100k).

Βγήκε και καινούριο patch που προσθέτει νέο game mode (team deathmatch).

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά πρέπει να είμαστε όλοι μέσα στο mp πλέον. Θα δω αν προλάβω να χαζέψω λίγο Squadron Battle (team deathmatch) μέσα στο Σ/Κ. Το patch 12.4 φαίνεται να έχει βοηθήσει αρκετά πάντως.

Αν δεν προλαβαίνετε να παίξετε, ρίξτε μια ματιά στο Asteroid Hangar και το "room system", που έρχεται σύντομα και στα δικά μας υπόστεγα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=kU9kVyG6QWQ]Inside CIG: The Art of the Asteroid Hangar - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Παίζει πολύ καλά, δεν το περίμενα γιατί στο hangar σερνόταν λίγο. Αλλά στο διάστημα είναι σούπερ και το μοντέλο ζημιών απίστευτο. Βέβαια το βαρέθηκα γρήγορα, αλλά πρώτον βαριέμαι γρήγορα όλα τα παιχνίδια και δεύτερον είναι πολύ διαφορετικά να παίζεις στον κόσμο του παιχνιδιού από οτι απλά dogfight.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και για μία εβδομάδα θα είναι διαθέσιμο το Aegis Gladius, για $80/64€.

Gladius_Front.jpg

Προορίζεται ως το παλιό, μικρό και ευέλικτο μαχητικό που θα μας προετοιμάζει σταδιακά για το F-7 Hornet και αργότερα για το F-8 Lightning.

Αντίθετα από τη στρατιωτική έκδοση του SQ42, η πολιτική έκδοση θα υποστηρίζει πρόσθετα όπως jump drives.

Για όποιον προτιμά τα φυσικά από τα εικονικά καλούδια, Star Citizen Dog Tag, στα $15/12€, μαζί με τα μεταφορικά. Συμπεριλαμβάνει ελαστικό πλαίσιο και κρίκο για τα κλειδιά. ;)

Dogtag.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με τις πωλήσεις του Gladius και των μεταλλικών ταυτότήτων, τα 48 εκατομμύρια είναι γεγονός (εδώ και μια βδομάδα, αλλά, χαλάλι). Αυτό σημαίνει ότι έχει αρχίσει να γράφεται το σενάριο για τη διαφήμιση του Retaliator, που φαίνεται ότι θα επιφυλάσσει εκπλήξεις.

Ο στόχος των 50 εκ. αυτή τη φορά επελέγη χωρίς δημοσκοπήσεις και τυμπανοκρουσίες και αναμένεται να έχει ενδιαφέρον... fingers crossed.

Alien Languages - We will work with real-world linguists to create distinctive and realistic alien languages for Star Citizen’s three biggest alien races, the Vanduul, the Xi’An and the Banu.

Περιμένοντας το Patch 12.5 μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στα μπλουζάκια και τα υπόλοιπα μπικικιόνια, ενώ θα τυπωθούν ακόμη 2000 μεταλλικές ταυτότητες. Μου φαίνεται κάνουν προσομοίωση για το πώς θα δουλεύει η μαύρη αγορά στο παιχνίδι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη ματιά στο 890 Jump. Κάτι μου θυμίζει, αλλά δεν μπορώ να εντοπίσω τι...

EinALXK.jpg

Κατά τ' άλλα, έχει βγει και το τελευταίο Jump Point, που καταπιάνεται με το Mustang.

Jumppointjuly2014cover.jpg

Ενώ προχωρά και ο σχεδιασμός των επισκέψιμων χώρων στους πλανήτες.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BeQfK9hrfDY]Inside CIG: Planetside Art Review - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βγήκε και το Patch 12.5. Φαίνεται από τον κατάλογο των αλλαγών και από τα λίγα σχόλια που διάβασα ότι έκαναν καλή δουλειά... Ίσως ρίξω μια ματιά το Σ/Κ.

Για πλάκα, ρίξτε και μια ματιά στο 5:37 του παρακάτω:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CLrmCrPLtYA]Around the Verse Episode 08 - YouTube[/ame]

Αριστερά ο τύπος που φτιάχνει το Jump Point, David Ladyman, δεξιά ο πιο γνωστός wedding planner των τελευταίων χρόνων, George Martin.

:p

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχε προαναγγελθεί από χθες, ξεκινώντας σήμερα και για 7 μέρες, θα είναι διαθέσιμο προς πώληση το Origin M50.

M50_WR_shot4_LOGO.jpg

Παρότι το βάρος του έχει τριπλασιαστεί σε σχέση με την αρχική πρόβλεψη, παραμένει το μικρότερο και ελαφρύτερο σκάφος που μπορεί να φιλοξενήσει 2 κινητήρες TR4.

Αν το έχετε ήδη, αναζητήστε το στο υπόστεγό σας. Διαφορετικά, θα πρέπει να αποχωριστείτε $90/72€ για να το αποκτήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά πανέμορφο, αλλά μου κάνει εντύπωση η αλλαγή στο βάρος του.

Για παράδειγμα.

M50: Factory Engine 2x Hammer Propulsion HM 4.3 (Mass (empty) 12,210 Kg)

300i: Factory Engine 1x Hammer Propulsion HM 5.3 (Mass (empty) 20,085 Kg)

Έχουμε λοιπόν μια διαφορά γύρω στους 8 τόννους. Τώρα, ρίξτε μια ματιά στην διαφορά ανάμεσά στα δύο πλοία.

YellowishBossyIberiannase.gif

Does not compute...:woot:

In any case, είναι πανέμορφο το άτιμο. Τσιμπάτε σε 4K

https://imgur.com/a/oyCr9#0

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται λογική η διαφορά, ακόμη κι αν δεν είναι τελικά τα νούμερα. Το 300ρι έχει κενό χώρο για το φορτίο, που λείπει εντελώς από το M50, αλλά δομικά δεν μπορεί να διαφέρουν πολύ σε μια διαρρύθμιση όπως του 350R.

Τέλος πάντων, δεν είναι κι από τα αγαπημένα μου, οπότε δεν καίγομαι κιόλας! :devil:

Όταν αρχίσουν να βγαίνουν νούμερα για το Merchantman, το Surveyor, το Carrack ή το Starfarer, το ξανασυζητάμε. :p

Link to comment
Share on other sites

Μια συμαντικη εξελιξη σημερα........Arena Commander ανοιχτο για ολους πλεον.

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/14066-Arena-Commander-Multiplayer-Available

Περιμενοντας ανακοινωσεις στην Gamecom πλεον....

Έγινε επεξεργασία από apostolt
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι όντως θα έχει πλάκα η παρουσίαση στην Gamescom. Από ό,τι φαίνεται από τη μηνιαία αναφορά, είναι καθ' οδόν 3 νέα διαφημιστικά, το FPS προχωρά και το Constellation είναι σχεδόν έτοιμο να πετάξει.

Constellation_flight_visual.jpg

Δεν ξέρω πόσα από τα παραπάνω θα δούμε ολοκληρωμένα σε μια βδομάδα, αλλά το βέβαιο είναι ότι περιμένουμε τουλάχιστον έναν νέο χάρτη για το AC με το Patch 13.

Στα $49 εκ. εξασφαλίσαμε το εξωγήινο διακοσμητικό μπονζάι. Τώρα, για τα $51 εκ. επιλέγουμε μεταξύ των άμεσων στόχων της ομάδας που επιμελείται την ιστοσελίδα του παιχνιδιού. Ο διαστημικός χάρτης προηγείται με πάνω από το 50% των ψήφων, αλλά μπορείτε πάντα να ψηφίσετε κάτι άλλο.

Το ηλεκτρονικό κατάστημα σουλουπώθηκε λίγο επιτέλους και μαζί του και η σελίδα με τα χαρακτηριστικά των σκαφών, που πλέον περιλαμβάνει αρκετές εικόνες και ένα "technical overview" για κάθε σκάφος (πχ εδώ για το ολοκαίνουριο M50).

M50_comp52.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.