Jump to content



Recommended Posts

έχω 4 αλλά απ όσο ξέρω δεν σε αφήνει να το κάνεις σε skill που πήρες ποιο πριν

Μπορείς, δεν έχει σημασία πότε τα πήρες αρκεί να μην σπάνε την αλυσίδα, δλδ αν έχεις πάρει 3 skill sth σειρά δεν μπορείς να αφαιρέσεις το δεύτερο/μεσαίο πριν αφαιρέσεις και το τρίτο εκτός αν δημιουργήσεις εναλλακτικό δρόμο για το τρίτο, πατάς refund, μετά επιλέγεις το skill που ΔΕΝ θες και μετά πατάς apply.

Επίσης αποφάσισε από τώρα πως θα γίνει περίπου το δέντρο για να μην βρεθείς να χαλάς τσάμπα skill points ή refunds.

Π.χ.

Passive Skill Tree - Path of Exile

(Δεν είναι από guide, τώρα το έφτιαξα οπότε μπορεί να του λείπουν hp/ ms ή οτιδήποτε άλλο…)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα που πήγε για chaos inoculation, πόσο energy shield έχεις (και τι level είναι ο χαρακτήρας είπαμε); Έχω μια 70 level witch στο hardcore και σκέφτομαι στο μέλλον να το πάω για chaos inoculation, αλλά μόνο αν βρω τόσο καλό εξοπλισμό ώστε να έχω μπόλικο energy shield (πχ πάνω από 5000).

Επίσης το Zealot's Oath που το βασίζεις, στο totem;

Το Chaos inocculation ειναι MUST , εφόσον έχεις κάποιο σεβαστό ποσό ES . Χωρίς Chaos Inocculation μπορείς να παίξεις μόνο με ένα item στο game το Shavrone wrappings Οπου το Chaos dmg δεν κανει bypass το ES . Kαι για συγκεκριμένους λόγους πάλι . Πχ να τρέχουν 2 auras στο life ωστε να είναι μόνιμα low life κερδίζοντας έτσι τα bonus απο άλλα items πχ -- > Wondertrap - Path of Exile Wiki

Καπου στα 3.5κ es εκανα Ci γιατι είχα χαμηλό life και οποτε ετρωγα ενα poison arrow πχ ισα που προλάβαινα να πατήσω potion ., Πλέον ειναι στα 5.5 με 6k ES ειναι χαμηλά και πάλι ( αν και με 9 zombies 3 spectre και 14 skeletons σπανια ασχολειται καποιος mob μαζι της οποτε εχει πολυ καλο survivability εστω και με οχι τεράστιο es ) αν αναλογιστείς πως το chest που φοράει απο μόνο του είναι 1000es . Ειναι χαμηλά όμως γιατι με δένει το MF Gear . ( πχ παιζω χωρίς shield γιατι χρησιμοποιώ το Queens unique 2hand sword , επειδη φοράω τα rarity Armor gloves , τα quantity evation boots κλπ κλπ ) Χωρίς MF Gear με το chest που έχω μπορούσε να φτάσει 10.000es . ΑΝΕΤΑ

Τo Ζealots Oath το έκανα για να παίρνω και εγω ES regeneration γιατι σε end game Maps πχ με mod burned Ground ηθελα κατι να μου αντισταθμίζει το es loss .

το skill tree το βρηκαμε comple.

με τα skills τι παιζει? ποια προτεινεις? @Athens2004

rain of arrows/explosive arrow/burning arrow/split arrow χρησιμοποιω τα αλλα δεν θυμαμαι ονοματα τωρα μολις μπω θα κανω edit να μου πεις.

Εχοντας δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ σε dexterity - arching Το καλύτερο --σε γενικες γραμμες σε dps - safety - survivability -- ειναι το splitt arrow απαιτει ομως bow με μεγάλο physical dmg .

Το rain of arrows ειναι κυρίως για marauder archers και γενικά για heavy tanky rangers καθώς τα κάθετα projectiles του συνήθως δινουν χρόνο στους mobs να σου έρθουν κοντα. . Το Lighting Arrow ειναι πολύ καλό εφόσον εχεις Voltaxic bow αλλιώς ειναι επιινδυνο καθώς όποτε χτυπάς mobs με lighting thorns τρως σχεδον το μισό dmg πισω στην μαπα σαν reflect. ΠΧ Οι back guard arc mage στο barracs κανουν lighting thorns

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Το Chaos inocculation ειναι MUST , εφόσον έχεις κάποιο σεβαστό ποσό ES . Χωρίς Chaos Inocculation μπορείς να παίξεις μόνο με ένα item στο game το Shavrone wrappings Οπου το Chaos dmg δεν κανει bypass το ES . Kαι για συγκεκριμένους λόγους πάλι . Πχ να τρέχουν 2 auras στο life ωστε να είναι μόνιμα low life κερδίζοντας έτσι τα bonus απο άλλα items πχ -- > Wondertrap - Path of Exile Wiki

Καπου στα 3.5κ es εκανα Ci γιατι είχα χαμηλό life και οποτε ετρωγα ενα poison arrow πχ ισα που προλάβαινα να πατήσω potion ., Πλέον ειναι στα 5.5 με 6k ES ειναι χαμηλά και πάλι αν αναλογιστείς πως το chest που φοράει απο μόνο του είναι 1000es . Ειναι χαμηλά όμως γιατι με δένει το MF Gear . ( πχ παιζω χωρίς shield γιατι χρησιμοποιώ το Queens unique 2hand sword , επειδη φοράω τα rarity Armor gloves , τα quantity evation boots κλπ κλπ ) Χωρίς MF Gear με το chest που έχω μπορούσε να φτάσει 10.000es . ΑΝΕΤΑ

Τo Ζealots Oath το έκανα για να παίρνω και εγω ES regeneration γιατι σε end game Maps πχ με mod burned Ground ηθελα κατι να μου αντισταθμίζει το es loss .

Εχοντας δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ σε dexterity - arching Το καλύτερο --σε γενικες γραμμες σε dps - safety - survivability -- ειναι το splitt arrow απαιτει ομως bow με μεγάλο physical dmg .

Το rain of arrows ειναι κυρίως για marauder archers και γενικά για heavy tanky rangers καθώς τα κάθετα projectiles του συνήθως δινουν χρόνο στους mobs να σου έρθουν κοντα. . Το Lighting Arrow ειναι πολύ καλό εφόσον εχεις Voltaxic bow αλλιώς ειναι επιινδυνο καθώς όποτε χτυπάς mobs με lighting thorns τρως σχεδον το μισό dmg πισω στην μαπα σαν reflect. ΠΧ Οι back guard arc mage στο barracs κανουν lighting thorns

εγώ παίζω με ice shot+ fork + cold damage και έχω και split arrow+ cold damage που είναι ποιο κατάλληλο για άλλες καταστάσεις. Το ice shot βολεύει τρελά σε dungeons με πόρτες. στήνεσαι πριν την πύλη παίζεις και ένα frenzy και όσα mob και να είναι εφόσον έρχονται απο μία κατεύθυνση έχουν πάει στο γέρο το διάολο

Link to comment
Share on other sites

Το ice shot ειναι επίσης καλό με pierce καπου ειχε κανει εναν οδηγό ενα παλικάρι στο phorum official . Εγω το χρησιμοποιούσα μόνο σε totem για support ... ice shot -> ranged attack totem -> lessers -> weapon ele dmg για να καθυστερει κυρίως τους mobs η να μου δίνει χρόνο στα δύσκολα . Πλεον δεν μου χρειάζεται αλλο και έδωσε την θέση του στην νέα trendia :p Cast on Dmg Taken - immortal call - enduring Cry για να μπλοκάρω το phys reflect και γενικά για καλύτερο support.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη απο όλες ειναι chain + split arrow . Το splitt arrow πετάει 6 βελη απο μόνο του και το chain κάνει αλλα 2 extra bounce δλδ σε καθε κλικ κανει ακαριαία 18 χτυπήματα εχει τρελό scalling με το life gain ( και τα critical builds γενικα) on hit και γενικά mobs απο 2 και πάνω μαζί τους καταστρέφει . Δίνοντας ταυτόχρονα και τρελό life leech . Ενω μπορείς να χτυπάς τα εχθρικά totemia πισω απο τους mobs , συγκεκριμένους mobs πισω απο αλλους mobs κλπ . Το fork δεν το εχω δοκιμάσει ποτε σε ranger .

Link to comment
Share on other sites

Μπες online να σου δώσω ενα αν και πλεον δεν μαζευω non quality gems μου εχουν μεινει μερικα chain .

hehe thnx αλλά είμαι μαγαζί δεν μπορώ να μπω. ίσως το βράδυ αν δεν βγω

Link to comment
Share on other sites

:happy:

Farmakotriftis add me :)

Το Chaos inocculation ειναι MUST , εφόσον έχεις κάποιο σεβαστό ποσό ES . Χωρίς Chaos Inocculation μπορείς να παίξεις μόνο με ένα item στο game το Shavrone wrappings Οπου το Chaos dmg δεν κανει bypass το ES .

δεν είναι must:P μια χαρά παίζεις με full life ή low life ή και hybrid..είναι αρκετά balanced πλέον :)

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.