Jump to content



Recommended Posts

μου αρεσει που εχει παρει φωτια το thread. χαχα

το παιχνιδι μετα απο καποια λεβελ αποκταει ενδιαφερον ειμαι 62 τωρα merciles/act3

και μου αρεσει ακομα ποιο πολυ.

επισης filthy_dwarf ακολουθα/συνεχισε το build του Athens2004 αυτο κανω και εγω, πολυ καλο!! :woot:

ξερουμε full notes για το αυριανο patchaki?

Έγινε επεξεργασία από ValantisMP
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που εχει παρει φωτια το thread. χαχα

το παιχνιδι μετα απο καποια λεβελ αποκταει ενδιαφερον ειμαι 62 τωρα merciles/act3

και μου αρεσει ακομα ποιο πολυ.

Αν σου αρέσει να φαρμάρις μέχρι αηδίας ναι συμφωνώ, εγώ πάντως μετά το merciless (lvl 73) το παράτησα, δεν είχα κάποιο κίνητρο για να συνεχίσω να παίζω. XD

Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρέσει να φαρμάρις μέχρι αηδίας ναι συμφωνώ, εγώ πάντως μετά το merciless (lvl 73) το παράτησα, δεν είχα κάποιο κίνητρο για να συνεχίσω να παίζω. XD

Εκει έρχεται το Party και τα endgame maps .

μου αρεσει που εχει παρει φωτια το thread. χαχα

το παιχνιδι μετα απο καποια λεβελ αποκταει ενδιαφερον ειμαι 62 τωρα merciles/act3

και μου αρεσει ακομα ποιο πολυ.

επισης filthy_dwarf ακολουθα/συνεχισε το build του Athens2004 αυτο κανω και εγω, πολυ καλο!! :woot:

ξερουμε full notes για το αυριανο patchaki?

Ty .

2 Σημειώσεις μόνο για να μην βρεθείτε εκτος απροόπτων

Tο build μου ειναι στημένο με - για Lioneye's Glare

Imperial Bow Φυσικά και λειτουργεί μια χαρά με οποιοδήποτε high physical roled bow Απλά με το lioneyes εισαι μονιμα 100% accuracy ( hits cant be evaded ) Γιαυτο και δεν εχω πάρει κανένα accuracy point απο το tree . Επισης σε αποδεσμευει και απο accuracy points απο το gear ( φορας οτι θες χωρις να ψαχνεις accuracy items )

Επίσης ειναι στημένο με Legacy Kaom's Heart

Glorious Plate Αν Δεν ειχα την Kaoms απο 5700life θα ημουν γυρω στα 3.7κ οποτε θα θυσίαζα 3-4 ποντους απο crit multi για extra life nodes 5.5 - 5.7 δεν θα εφτανα χωρις Kaoms αλλα θα περνουσα τα 4κ ( το build tree μου εχει αρκετα αμεσα προσβασιμα life points τα οποια δεν χρειάστηκε παρω .

Aυτα για να μην βρεθει προ εκπλήξεως οποιος το ακολουθησει .

Το lioneyes παντως unlinked ειναι σχετικα φθηνο για καποιον που εχει φτασει merciless και εχει καποιο currency . Η legacy Kaoms ειναι αλλο θεμα :D .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

@Athens2004

Μα με party έπαιζα, σχεδόν όλο το merciless με party ήμουν... μάλλον δεν είναι για μένα τα diablo clones... :p

Aμα παίξεις 3 φορές τις ίδιες περιοχές έ πόσο να φαρμαρις πια, ειδικά αμα σκοτώσεις και τον Dominus στο merciless...

Link to comment
Share on other sites

Καλα εντάξει μπορει οντως να μην σε κάλυπτε το game δεν αντιλέγω . Τα end game maps παντως δεν εχουν να κανουν με το main scenario και υπάρχουν και τα mods πανω στα endgame maps οποτε μπαινει δυνατό challenge στο build κρατωντας σε , σε εγρήγορση . : )

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω 2 παραπονάκια για το παιχνίδι.

Ένα: ΤΕΡΑΣΤΙΟ UI.

Δύο: Θα ήθελα μια κλανιά περισσότερο zoom out. Είναι χαζός τελείως ο τρόπος που το έχουν στήσει. Όποιος δεν έχει 16:9 los poulos. Σε 16:10 είναι λίγο παραπάνω zoomed in. Σε 4:3/5:4 θα είναι δράμα το παιχνίδι φαντάζομαι. Από την άλλη, στα 21:9 πρέπει να είναι μια χαρά.

Υποτίθεται το έχουν κάνει για balancing λόγους, πίπες. Το παίζεις σε windowed, και όσο μικραίνεις το Υ του παραθύρου τόσο περισσότερο zoomed out παίζεις..

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις στις παρατηρήσεις σου.

Εγώ ξεκίνησα χθες δειλά δειλά να παίζω maps. Φάση είχε αλλά θέλει προσοχή γιατί τα boss εκεί δεν αστειεύονται. Αισίως 76lvl.

Α και για να μην ξεχάσω. Hondo1 θέλω το τόξο! :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα με το zoom που λέτε είναι για συγκεκριμένο λόγο. Nα το κάνει ακόμα πιο challenging με σκοπό ότι δεν θα ξέρεις τι υπάρχει παρακάτω στο map (αν ήταν zoom out απλά θα τα απέφευγες ή δεν θα σε μπέρδευαν τόσο τα maps κλπ κλπ)

@Volrath μόνο το ui σου θα αλλάξει/μικρύνει...το zoom στο game είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα με το zoom που λέτε είναι για συγκεκριμένο λόγο. Nα το κάνει ακόμα πιο challenging με σκοπό ότι δεν θα ξέρεις τι υπάρχει παρακάτω στο map (αν ήταν zoom out απλά θα τα απέφευγες ή δεν θα σε μπέρδευαν τόσο τα maps κλπ κλπ)

@Volrath μόνο το ui σου θα αλλάξει/μικρύνει...το zoom στο game είναι το ίδιο

Μα ήδη όποιος έχει πιο widescreen/eyefinity/κτλ έχει "προβάδισμα". EDIT: To UI δεν μικραίνει. Και έχεις μεγαλύτερο field of view αριστερά δεξιά, οπότε μάλλον δεν είναι το ίδιο το zoom.

16:10

16-10-10315.jpg

16:9

16-9-10316.jpg

21:9

21-9-10317.jpg

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

ααα..lol αυτό εννοούσες :look:

ναι με αυτό τον τρόπο είναι σαν να παίζεις zoom out :p

@Athens2004 ωραίος ρε! αν ήταν αυτό στο nemesis θα είχες 2-3 ψόφους με τα volatile...και βγάλε επιτέλους το screen shake! :)

και χρόνια πολλά στο PoE για τα 7 του χρόνια πλεόν :D

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Λολ sorry για το μπέρδεμα παίδες . , γενέθλια ενοούσα το 90ρισμα της ranger. :hehe:

Hondo@ thnx ρε ( Congrats και για το 6linked :D ) , οπως σου είπα in game δεν ξέρω τι θα γινόταν στο υποθετικό scenario που αναφέρεις . Το jungle valley παντως μετα το σημείο που αλλάξανε το boss fight και πλεον με το που μπείς στο room κλειδωνει η πόρτα και εισαι εσυ και μερικές δεκαδες flicker spiders & το boss χωρις retreat way . βγαίνεις μονο αν χασεις - τις σκοτώσεις - κανεις alt f4 . Πολλοί ''tankers'' 80 φεύγα παντως το αποφεύγουν by default ακα δεν περνανε ουτε απο έξω :hehe:

ValantisMP@ βαλε 720p και δες εδω τι φοράω. ( καπου στο 20το sec )

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GST_u2fvse4]Path Of Exile 1.0.1c 88lvl Critical Ranger Soloing Skeptre Of God Dominus , Merciless - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.