Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

12 minutes ago, tommybertsen said:

ποια εντολη πρεπει να δωσω; tracert gr-ix.gr ? Αν ναι , το πρωτο πρωτο , λεει  " 1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  myrouter.forthnet.lan [192.168.1.1] " 

Λογικο ειναι

Το αμέσως επόμενο μας ενδιαφέρει, αυτό προφανώς είναι το μόντεμ/ρούτερ σου.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 50αρα forthnet έχω σε fastpath. Κάπως έτσι έπρεπε να ήσουνα.

fastpath απο τα Lidl σε βάλανε ;)

 

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  Vigor.router [192.168.1.1]
  2     4 ms     4 ms     4 ms  bbras-llu-thr-01L500.forthnet.gr [213.16.246.10]
  3     4 ms     4 ms     4 ms  xe0-1-1.core-thr-01.forthnet.gr [213.16.247.77]
  4    13 ms    15 ms    14 ms  te0-0-0-8.core-kln-12.forthnet.gr [194.219.253.237]
  5    13 ms    14 ms    14 ms  grnet.gr-ix.gr [176.126.38.1]
  6    14 ms    14 ms    14 ms  62.217.100.33
  7    14 ms    14 ms    14 ms  wordpress.grnet.gr [62.217.124.68]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε μαμιεται... Πραγματικα περιμενα ενα μηνα για να δω αυτα τα παραπανω. Εμενα σε ολα ειναι 10-15ms πιο πανω. Πιο πριν ηταν ακομη πιο πανω (~35ms). Στη Θεσσαλονικη σε Fastpath ADSL ειχα 8ms σε ενα σπιτι με καλωδιωση του 1821. 

Τι να πω, πραγματικα απο τα λιντλ :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος deninho έγραψε:

Πάρε τους τηλέφωνο, στείλε τους μήνυμα στα σόσιαλ μύδια, και πες τους το πρόβλημα μπας και το λύσουν.

Σε διπλανο φορουμ εστειλα (που εχει συγκεκριμενο θρεντ για φορθνετ) , και απαντησαν. Μεσω αυτου μου ειπαν οτι προωθουν το αιτημα μου, γιατι μετα απο 3 τηλεφωνα και εκνευρισμο απο μεριας μου, με κλασανε κανονικα. Θα κανω νεο θεματακι λοιπον για να δω τι θα μου πουνε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Βάλε μου μια τη καρτέλα DSL σου.

Screenshot_5.jpg

Screenshot_6.jpg  <---- Λελ 

 

Τους εστειλα μηνυμα στα σοσιαλ μυδια. Μου απαντησαν και με πηραν μετα τηλεφωνο.  Μου εβαλε να τερματισω οτι τρωει ιντερνετ ξερωγω (τα ειχα κανει κι εγω αυτα ενιγουεις ) , και απορει και αυτος, αλλα ειπε θα μου στειλουν απαντηση οτι "Μπορει να γινει κατι" ή "Δε μπορει να γινει κατι" . Οτι να 'ναι λιγο, ε; :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος UltraB έγραψε:

Κκ, ήθελα να δω αν σου βγάζει κάτι σχετικό με delay αλλά δεν δείχνει τέτοιο πράμα η βλακεία που δίνουν.

 Καποια στιγμη θα αλλαξω ρουτερ/μοντεμ σιγουρα. Αυτο της φορθνετ με εξυπηρετει προς το παρον ,αλλα ειναι καρακλειδωμενο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

χαμηλά είσαι ακόμα :D ο ξάδερφος έχει Google Fiber... ο καλύτερος πελάτης του NewEgg στο τμήμα των σκληρών δίσκων έχει γίνει :D

3 hours ago, jax7480 said:

Επιτέλους αναβάθμιση της γραμμής στη δουλειά.

Ανοίγετε με δική σας ευθύνη. Ξέρω πως δεν είναι VDSL αλλά το άλλο θέμα με τις fiber δεν το βρίσκω.

 

 

  Hide contents

internets.thumb.JPG.c89545f327e25958518438052c78e1da.JPGdownload.thumb.jpg.9170d16df7ccc2d82cd5ede90c1d519e.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος jax7480 έγραψε:

Επιτέλους αναβάθμιση της γραμμής στη δουλειά.

Ανοίγετε με δική σας ευθύνη. Ξέρω πως δεν είναι VDSL αλλά το άλλο θέμα με τις fiber δεν το βρίσκω.

 

 

  Hide contents

internets.thumb.JPG.c89545f327e25958518438052c78e1da.JPGdownload.thumb.jpg.9170d16df7ccc2d82cd5ede90c1d519e.jpg

 

Ω ρε τα qifsha... Φ@Κ :hehe: 

Περάστε μια βόλτα και από εδώ αν θέλετε :) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, billpeppas said:

χαμηλά είσαι ακόμα :D ο ξάδερφος έχει Google Fiber... ο καλύτερος πελάτης του NewEgg στο τμήμα των σκληρών δίσκων έχει γίνει :D

 

 

Για την ώρα η εταιρεία καλύπτεται με την 400αρα. Λογικά σε καμιά διετία θα πάμε για το 1000αρικο να τελειώνουμε.

Στην περιοχή πάντως που είμαστε υπάρχει και επιλογή για 10Gbps.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, billpeppas said:

χαμηλά είσαι ακόμα :D ο ξάδερφος έχει Google Fiber... ο καλύτερος πελάτης του NewEgg στο τμήμα των σκληρών δίσκων έχει γίνει :D

 

Χαμηλα ειναι πες στον ξαδερφο σου..
Φιλος μου στο Ιασιο με 15Ε εχει 1000αρα up/down χωρις να εχει δωσει ευρω στο newegg :D

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.