Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος Palaistini2 έγραψε:

Καλημέρα σας. 

Θα ήθελα την βοήθεια σας αν είναι εύκολο. Συνδρομητής της cosmote με 50αρα γραμμή έπιανε σταθερά 48 χωρίς προβλήματα.

Πριν τις γιορτές μας γίνεται μια καλή προσφορά για την vodafone και αλλάζουμε πάροχο.Απο την ημέρα που αλλάξαμε η ταχύτητα πέφτει στο 35 χωρίς να ειναι σταθερό,μπορεί να έχουμε και ποιο χαμηλά ενώ έχουμε πρόβλημα και με την τηλεφωνική γραμμή.Ερχεται ο πρώτος τεχνικός της vodafone και λέει ότι είναι πρόβλημα με το box και είναι θέμα wind γιατί οι γραμμές στην περιοχή είναι wind.Το δίνουν βλάβη.

Μετά από λίγο έρχεται άλλος τεχνικός λέει ότι το επισκεύασε η wind κάνει τους ελέγχους και λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με την κάθετη του σπιτιού.Μετα από πολλά τηλεφωνήματα ενώ το πρόβλημα συνεχίζεται μας λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με το box και ότι θα τον ελέγξουν.Τελικα κάποια στιγμή έρχεται τεχνικός από την wind που έχει της γραμμές. Του εξηγώ τι έχει γίνει και μου λέει ότι πολλοί το έχουν πάθει αυτό.Βαλε πάνω το παλιό το ρούτερ να δεις τι θα γίνει.Βαζω το παλιό το ρούτερ της cosmote και ξαφνικά η ταχύτητα πάλι 48αρα σταθερά αλλά δεν δουλεύει το τηλέφωνο.

Τους παίρνω τηλέφωνο τους το εξηγώ και μου λένε ότι θα μου στείλουν νέο ρούτερ.Στελνουν νέο ρούτερ αλλά πάλι τα ίδια.Τι μπορώ να κάνω?Τι να τους πω?Με έχουν κουράσει είμαστε σχεδόν 3 μήνες με πρόβλημα στο τηλέφωνο και στο ίντερνετ.

 

Ιδανικά, οι τεχνικοί θα έπρεπε να σου είχαν αναφέρει μετρήσεις στο box, στον κατανεμητή του σπιτιού (εάν υπάρχει) και στην πρίζα σου, για να έχουμε χειροπιαστά δεδομένα.

Εάν το συμπέρασμα είναι όπως το λες, δηλαδή απλά το παλιό ρούτερ κλειδώνει καλύτερα, μπορείς να προσπαθήσεις να ζητήσεις από την εταιρεία να σου ρίξουν το SNR για να κλειδώνει ψηλότερα η γραμμή, αλλά με περισσότερα σφάλματα (δεν το προτείνω, και μάλλον δεν θα το κάνουν).

Μια άλλη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις κάποιο από τα ρούτερ του νέου παρόχου για να καταφέρεις να "εξάγεις" τους κωδικούς της τηλεφωνίας, και μετά να χρησιμοποιήσεις ένα after market router που θα έχει καλύτερες επιδόσεις, και θα δουλεύει και η τηλεφωνία. Εάν έχεις H300, γίνεται. Ίσως και με ZTE267A. Ένα καλό νέο modem/router θα σου κοστίσει 100€+.

 

Πριν από όλα αυτά, έχεις απομονώσει την πρίζα που συνδέεις το modem/router σου (ιδανικά η πρώτη όπως μπαίνει το καλώδιο) από τις άλλες τηλεφωνικές πρίζες του σπιτιού; Και μόνο αυτό μπορεί να σου δώσει μερικά τσάμπα Mbps.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, quick question.

Είμαι στην κοτε. Με +3,5€ είχα πρόταση για 100ρα και περισσότερες ώρες προς κινητά (από 120 λπτ , μου είπε για 420) και εξωτερικό (που δεν με ενδιαφέρει).

Το attainable στο ρούτερ παίζει πολύ όμως. Βλέπω από 85 έως και 101.  Σε αυτό τι μπορεί να φταίει; Μπορεί το constant changing του attainable να συνδράμει σε πολλές αποσυνδέσεις σε περίπτωση που μεταβώ στην 100ρα ; Ευθύνεται η γραμμή, άραγε, για αυτό; Θα πρέπει να "κλειδωθώ" στο χαμηλότερο attainable που βλέπω για να τις αποφύγω; 

Έχω το entry 2i (είχα θέματα με το plus, δεν συγχρονιζε με τίποτα, το ίδιο plus με το οποίο συνδεόμουν κανονικά στην Καλλιθέα, στο Περιστέρι έκανε πείσματα).

Πραγματικά, πλην του μέτριου WiFi του, δεν έχω κανένα θέμα με το 2i (έχω repeater για το WiFi και είμαι κομπλέ). 

 

Therefore, αξίζει να πάω στην 100ρα; Μου είπε (σε ηχογραφημένη κλήση όλα αυτά) πως αν έχω συνεχή προβλήματα και απώλεια ~30% από τα 100 (δηλαδή κλειδώνω κάτω από 70 κοινώς), μπορώ να πάω στο προηγούμενό μου πρόγραμμα με την τιμή τιμοκαταλόγου (η οποία είναι χαμηλότερη από όσα δίνω τώρα). Το συμβόλαιό μου λήγει σε 1.5 μήνα, οπότε έτσι κι αλλιώς θα ανανέωνα. 

Δεν ξέρω, σαν win-win μου φαίνεται. Αξίζει τον κόπο; (50ρα έχω for the record - και τα stats είναι Actual Rate(Up/Down) 5503/54998 kbps - more than good , είναι αληθινά, ξεπερνώ τα 50)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος beastie έγραψε:

Αν έχεις την εγγύηση οτι επιστρέφεις στα 50 με τιμή που είσαι τώρα ή χαμηλότερη δεν είναι κακή η αναβάθμιση με 3,5 ευρω

Αυτό σκέφτηκα. Απλά είναι shady λίγο για το αν θα επιστρέψω αν έχω αποσυνδέσεις (το concern το κατέγραψε στο τηλεφώνημα γιατί το ανέφερα) ή αν έχω απώλεια 30% που είπε. Αυτή το είπε κάπως αόριστα, αυτό που μου έδωσε να καταλάβω είναι πως έχω 30 ημέρες περιθώριο να γυρίσω πίσω χωρίς κάποια χρέωση (επειδή τυπικά, σπας συμβόλαιο). Θα πάρει αύριο τηλέφωνο για να το επιβεβαιώσουμε και να της πω ναι ή όχι. Ωστόσο θα ρωτήσω να μου πει ότι αν έχω πολλαπλές αποσυνδέσεις ή αν έχω απώλεια 30% θα γυρίσω πίσω.

Τώρα, αν πρέπει πχ να αρκεστώ σε ένα κλείδωμα στα 90, δεν θα χαλαστώ. Λογικά θα προχωρήσω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Βλέπω από 85 έως και 101

Αυτο συμβαινει γιατι εχει μεγαλυ διακυμανση στο θορυβο της γραμμης, οι λογοι πολλοι και γνωστοι.

 

Χοντρικα αυτο που συμβαινει συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις αναβαθμισης ταχυτητας ειναι (με σειρα πιθανοτητας :p)  :

1. Να ανεβοκατεβαινει η ταχυτητα που κλειδωνει το ρουτερ σου χωρις αποσυνδεσεις λογω SRA, η γραμμη μαζευει λαθη, πολλα λαθη.

2. Να βαραει αποσυνδεσεις οποτε της καπνισει (της γραμμης) γιατι τα λαθη μαζευονται πολλα, παρα πολλα

3. Να σου αλλάξουν προφιλ σε 35b οποτε θα εισαι σχετικα σταθερος οποτε και δε θα παρεις πρεφα (απιθανο).

4. Με καποιο μαγικο τροπο να εισαι σταθερος οπου κλειδωσεις για μερες.

 

Θεωρητικα θα σου στειλουν παλι το plus (αν θυμαμαι καλα το ειχες και γυρισες πισω στο 2i) που τα παει πολυ καλυτερα απο το 2i σε δυσκολες γραμμες.

 

Εαν εχεις fast-path το ξεχνας ή το θυμασαι παλι με ακομα μεγαλυτερη απωλεια στη ταχυτητα και μεγαλυτερη ασταθεια, ελπιζεις σε χαμηλο interleaved με G.INP για καλυτερα ping.

 

Το 30% που σου ειπαν ειναι εαν πιανεις λιγοτερα απο 70mbps, θεωρητικα θα τα πιανεις ανετα, το προβλημα σου θα ειναι τα λαθη crc & fec, που ναι μεν τα 2α δε μας απασχολουν (λεμε) αλλα οταν ειναι σε νορμαλ αριθμους, εαν ειναι μερικες χιλιαδες ανα ωρα ειναι προβλημα για τη σταθεροτητα της γραμμης.

 

Δυστυχως εαν δεν αναβαθμισεις τη γραμμη κανεις δε μπορει να σου πει με σιγουρια τιποτα. Αναβαθμιζεις τη γραμμη και παρακολουθεις. Οχι μονο εαν εχεις αποσυνδεσεις αλλα και εαν η ταχυτητα εχει διακιμανσεις και εαν εχεις λαθη.

 

πριν 9 ώρες, το μέλος Palaistini2 έγραψε:

Καλημέρα σας. 

Θα ήθελα την βοήθεια σας αν είναι εύκολο. Συνδρομητής της cosmote με 50αρα γραμμή έπιανε σταθερά 48 χωρίς προβλήματα.

Πριν τις γιορτές μας γίνεται μια καλή προσφορά για την vodafone και αλλάζουμε πάροχο.Απο την ημέρα που αλλάξαμε η ταχύτητα πέφτει στο 35 χωρίς να ειναι σταθερό,μπορεί να έχουμε και ποιο χαμηλά ενώ έχουμε πρόβλημα και με την τηλεφωνική γραμμή.Ερχεται ο πρώτος τεχνικός της vodafone και λέει ότι είναι πρόβλημα με το box και είναι θέμα wind γιατί οι γραμμές στην περιοχή είναι wind.Το δίνουν βλάβη.

Μετά από λίγο έρχεται άλλος τεχνικός λέει ότι το επισκεύασε η wind κάνει τους ελέγχους και λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με την κάθετη του σπιτιού.Μετα από πολλά τηλεφωνήματα ενώ το πρόβλημα συνεχίζεται μας λένε ότι υπάρχει πρόβλημα με το box και ότι θα τον ελέγξουν.Τελικα κάποια στιγμή έρχεται τεχνικός από την wind που έχει της γραμμές. Του εξηγώ τι έχει γίνει και μου λέει ότι πολλοί το έχουν πάθει αυτό.Βαλε πάνω το παλιό το ρούτερ να δεις τι θα γίνει.Βαζω το παλιό το ρούτερ της cosmote και ξαφνικά η ταχύτητα πάλι 48αρα σταθερά αλλά δεν δουλεύει το τηλέφωνο.

Τους παίρνω τηλέφωνο τους το εξηγώ και μου λένε ότι θα μου στείλουν νέο ρούτερ.Στελνουν νέο ρούτερ αλλά πάλι τα ίδια.Τι μπορώ να κάνω?Τι να τους πω?Με έχουν κουράσει είμαστε σχεδόν 3 μήνες με πρόβλημα στο τηλέφωνο και στο ίντερνετ.

 

Ενα screenshot με στατιστικα της γραμμη θα βοηθουσε.

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

@tommybertsen Διάβασε και τους όρους του Net neutrality

 

https://www.cosmote.gr/pdf/TermsConditions/anoikto-diadiktio-v5.pdf

 

Quote

Επανορθώσεις/αποζημιώσεις στον Συνδρομητή

 

Εφόσον διαπιστωθούν σημαντικές συνεχείς ή επαναλαμβανόμενες αρνητικές αποκλίσεις και ο ΟΤΕ δεν αποκαταστήσει το πρόβλημα εντός τριάντα (30) ημερών από την υποβολή του παραπόνου/καταγγελίας, ο Συνδρομητής έχει δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της Σύμβασης. Στο ανωτέρω διάστημα των 30 ημερών δεν προσμετρώνται τυχόν καθυστερήσεις που οφείλονται στον Συνδρομητή, όπως ακύρωση επίσκεψης τεχνικού με υπαιτιότητά του. Στην περίπτωση αυτή ο ΟΤΕ ενημερώνει τον Συνδρομητή για τη νέα ημερομηνία από την οποία αποκτά το δικαίωμα αζήμιας καταγγελίας της Σύμβασής του εντός 30 ημερών. Σε περίπτωση που η σύμβαση του Συνδρομητή είναι ορισμένου χρόνου εξακολουθούν να ισχύουν μόνο οι υποχρεώσεις του Συνδρομητή για την καταβολή τυχόν υπολοίπων επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού ή οποιασδήποτε άλλης επιδότησης/έκπτωσης/προσφοράς, σύμφωνα με την τελευταία συναφθείσα σύμβαση ορισμένου χρόνου του Συνδρομητή με τον OTE.

 

Σε περίπτωση που ο Συνδρομητής δεν αποδεχθεί τα προτεινόμενα από τον ΟΤΕ επανορθωτικά μέτρα ή αποζημιώσεις, δεν έχει δικαίωμα υποβολής νέου παραπόνου, το οποίο καλύπτεται από τα συγκεκριμένα επανορθωτικά μέτρα ή αποζημιώσεις

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/diathesimotita-adsl-vdsl-cosmotetv.jsp?ct=res#

(βαζεις τηλέφωνο σου)

Στο κάτω μέρος της σελιδας εχει στατιστικά (του νοεμβρίου όμως) για τις μετρησεις ταχύτητας στην περιοχή σου ανα πακέτο σύνδεσης.
 

Στην περιοχή μου βγαίνουν οι μετρήσεις μου σε αυτό που λέει και εκεινο για την γραμμή μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου βγαίνει και ~200 Mbps , ενώ τον Οκτώβριο που ήρθα, δεν έβγαινε και το ~100 τότε, έλεγε να το ερευνήσω. Μετά το κοίταξα και έβγαινε ως διαθέσιμο και το 100ρι. Τώρα λέει και το ~200.

Ιδού:

 

Spoiler

image.png

FEC βλέπω πολλά. Πως τα "μηδενίζω" για να δω πόσα έχω  / ώρα; 

CRC λίγα, ελάχιστα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, με κάλεσε αυτή από κοσμοτέ όταν ήμουν στον οδοντίατρο και τώρα δεν ξαναπήρε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος beastie έγραψε:

σε εμάς αυτές τις μέρες έσκαψαν για fiber ...

ακόμα έχουμε FTTC και είμαι σε κα8ε τεστ από 185-193
(εχω βαλει και τον νεο router speedport Smart 3)

 

Και εμένα νομίζω είναι FTTC. Η καμπίνα είναι περίπου 30μ από το σπίτι (την βλέπω από το πίσω μπαλκόνι :p ).

 

Αν τελικά προχωρήσω, λες να μου δώσουν το smart 3? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tommybertsen said:

 

Και εμένα νομίζω είναι FTTC. Η καμπίνα είναι περίπου 30μ από το σπίτι (την βλέπω από το πίσω μπαλκόνι :p ).

 

Αν τελικά προχωρήσω, λες να μου δώσουν το smart 3? 


Δυστυχώς το Smart 3 το έχουν με μηνιαία χρέωση σε γραμμές μέχρι 100 (αν δεν κανω λάθως 2,5 euro)
στην 200 το δίνουν χωρίς χρέωση. (μαζι και το wifi repeater)

Έγινε επεξεργασία από beastie
corrected price
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι είναι το smart 3, υπερρούτερ; :bleh: Σιγά μην κάνω δόσεις για ρούτερ παρόχου :p 

Το ~200 και να ήθελα, δεν ξέρω αν θα το έπιανα. Θα έπρεπε να φέρω κάποιον να μου μετρήσει τη γραμμή, έτσι δεν είναι; Γιατί με το entry 2i δεν έχω ιδέα κατά πόσο είναι ορθά τα όσα βλέπω. Θα μου πεις "γιατί να μην είναι". 

Θαρρώ πως το entry 2i ειναι μέχρι 100, σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

εχει πακετο και ενα mesh wifi repeater

neos-wifi-eksoplismos-taxutites-mbps-cos
WWW.NAFTEMPORIKI.GR

Βάζοντας τέλος στις λεγόμενες «νεκρές περιοχές» του WiFi, ο νέος WiFi εξοπλισμός Speedport Smart και Speed Home WiFi της Cosmote, δημιουργεί ένα ενοποιημένο (Mesh WiFi) δίκτυο σε όλο...


ειναι πολυ καλο και σταθερό μεχρι τώρα. (εγω το μικρό το έχω συνδεσει με ethernet και λειτουργεί ως Access point )
Ειχα το Plus πριν (με την ιδια γραμμη) και δεν ειδα διαφορές σε ταχυτητες. δεν εχει battery drain toy plus

Ακόμα εχει και την δυνατότητα να συνδέσεις πάνω του τα DECT χωρίς βάση (οι βάσεις υπάρχουν μόνο για να τα φορτίζω)
στα μενού κάνεις έτσι και ΄μικρή διαχειριση των συσκευών τηλεφωνίας (με τα παλαιά απλά εβγαζες καλώδια phone 1 kai 2)

Έγινε επεξεργασία από beastie
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει ενα script σε γειτονικο φορουμ που δειχνει με extension του chrome ποσο μπορεις να συγχρονισεις max...βγαζει δλδ εχτρα statistics σε speedport.

δεν θυμαμαι που το ειχα βρει ακριβως ://

αυτο μπορει να σε βοηθησει.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://192.168.1.1/data/Status.json

 

Quote

[ { "vartype": "value", "varid": "device_name", "varvalue": "Speedport Plus" }, { "vartype": "value", "varid": "rebooting", "varvalue": "0" }, { "vartype": "value", "varid": "router_state", "varvalue": "OK" }, { "vartype": "value", "varid": "provis_inet", "varvalue": "xx3" }, { "vartype": "value", "varid": "provis_voip", "varvalue": "xx0" }, { "vartype": "value", "varid": "save_fails", "varvalue": "0" }, { "vartype": "page_title", "varid": "title", "varvalue": "Speedport Plus Configuration Program" }, { "vartype": "status", "varid": "loginstate", "varvalue": "0" }, { "vartype": "status", "varid": "status", "varvalue": "ok" }, { "vartype": "value", "varid": "datetime", "varvalue": "2021-03-12 21:39:00" }, { "vartype": "value", "varid": "uptime", "varvalue": "5 days, 10 hours, 54 minutes, 57 seconds" }, { "vartype": "value", "varid": "firmware_version", "varvalue": "09022001.00.031_OTE1" }, { "vartype": "value", "varid": "serial_number", "varvalue": ":P" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_link_status", "varvalue": "online" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_sync_time", "varvalue": "2021-03-07 11:28:51" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_online_time", "varvalue": "2021-03-07 11:28:56" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_status", "varvalue": "online" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_downstream", "varvalue": "56294" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_upstream", "varvalue": "5639" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_max_downstream", "varvalue": "138592" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_max_upstream", "varvalue": "55662" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_transmission_mode", "varvalue": "VDSL2-17A Annex B" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_crc_errors", "varvalue": "0" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_fec_errors", "varvalue": "18" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_snr", "varvalue": "27.1 \/ 42.4" }, { "vartype": "value", "varid": "dsl_atnu", "varvalue": "6.5 \/ 13.0" }, { "vartype": "value", "varid": "vdsl_atnu", "varvalue": "13.0" }, { "vartype": "value", "varid": "vdsl_atnd", "varvalue": "6.5" }, { "vartype": "value", "varid": "wlan_ssid", "varvalue": "Mickey2.4G" }, { "vartype": "value", "varid": "wlan_5ghz_ssid", "varvalue": "Mickey5G" }, { "vartype": "option", "varid": "use_wlan", "varvalue": "1" }, { "vartype": "option", "varid": "use_wlan_5ghz", "varvalue": "1" }, { "vartype": "option", "varid": "use_wps", "varvalue": "1" } ]

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκα στην ~100 σήμερα (ταχύτερα από ότι περίμενα).

Actual Rate(Up/Down) 10997/98172 kbps 

Attainable Rate(Up/Down) 31397/98576 kbps

 

Αυτό είναι το status, μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Θα δω over the days πως θα πάει, ας ελπίσουμε να πάει καλά να μην γυρίζω πίσω πάλι :) 

 

Ο Σάλδιος βλέπω να χτυπιέται κάτω :bleh: 

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tommybertsen said:

Ο Σάλδιος βλέπω να χτυπιέται κάτω

Και όχι μόνο. διάβαζε προσεκτικά, μην μπλεχτείς γιατί πάμε σε Ο/C τώρα:

α) ευτυχώς για εσένα και παραδόξως, έχεις νομίσει λάθος ότι χτυπιέμαι με την δική ΣΟΥ σύνδεση. Το ανάποδο. Στο συγκεκριμένο ζήτημα είσαι σύμμαχος, χωρίς να το ξέρεις. Κάναμε και μαζί τις νέες συνδέσεις, μου κάλυψες και μερικές απορίες, θα μου καλύψεις κι άλλες στο μέλλον, σου έχω ήδη αναθέσει αν πετύχεις καμιά τρελλή προσφορά σε Φριτζζζσ να ενημερώσεις, γενικώς πορευόμαστε μαζί. Χαίρομαι να πηγαίνει καλά η σύνδεση σου. Είναι κι ο λόγος που σε παρακαλάω να μην ολοκληρώσεις την μετάλλαξη σε καφέ περιστέρι από τώρα. Δεν έχεις υπάρξει προκλητικός στα ιντερνετικά απέναντι μου, θα είσαι και μαζί μας όταν μπούμε στους υπονόμους να δαγκώσουμε τις ίνες του Σάιμον.

πρόσεχε εδώ τώρα, πάμε σε άλλο Core για τα παρακάτω, μην κάψεις κάνα τσιπ:

β) σωστά είδες ότι χτυπιέμαι κάτω γιατί εδώ και κάνα δίωρο, αποσυνδέθηκε, κατέβηκε στα 7, με χίλια ζόρια έχει πάει τώρα κάπου στα 16. Τα είπαμε και με τον Βαγγέλη στο 13788, οπότε τώρα είμαστε στο στάδιο που περιμένουμε το καλώδιο να ωριμάσει και κάναν τεχνικό να εμφανιστεί προς τα εδώ. Θυμάται κανείς ποια μέρα είχα τις αποσυνδέσεις; Τρίτη νομίζω. Τετάρτη ξημερώματα διορθώθηκε (επειδή έγραφα Καλημέρες), χθες και σήμερα δεν έγραψα κανονικές Καλημέρες, βλέπε τι συνέβη. Υπέροχα, ενώ γράφω αυτό το ποστ, μόλις τώρα που του υπενθυμισα ότι αμάρτησα και δεν είπα Καλημέρες, αποσυνδέθηκε πάλι. 20:00 ώρα Τανζανίας.
Μόλις ξανασυνδεθεί, Αν, θα πατήσω σαμπμιτ ρεπλυ γιατί μας βλέπω να περνάμε ωραίο Σ/Κ 20:04 μοιάζει να συνδέθηκε. Έχω μονίμως ανοιχτό ταμπ Υπερίων. Δάουνλοουδ 6,6. Οκ σε λιγάκι μάλλον θα έχω μεγαλύτερο απλοουδ.
 

  • Haha 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

έχεις νομίσει λάθος ότι χτυπιέμαι με την δική ΣΟΥ σύνδεση

Who told you I think that? Εγώ το είπα για την δική σου :p 

πριν 45 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

(επειδή έγραφα Καλημέρες), χθες και σήμερα δεν έγραψα κανονικές Καλημέρες, βλέπε τι συνέβη.

Εγώ που δεν γράφω τέτοιες κακές λέξεις, είδες; Μια χαρά συνδέθηκα και ΔΕΝ αποσυνδέομαι. 

 

Ωστόσο το δικό σου πρόβλημα είναι αδιανόητα μεγάλο και πρέπει να λυθεί. Δεν πιστεύω να τους πληρώνεις κιόλας, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.