Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

τώρα κλέβω από τον θείο μου (2mb/s) πάλη καλά που δεν το χρησιμοποιεί και πολύ

έκανα τηλέφωνο βρέθηκε ένας χριστιανός μου έδωσε user (αλλάξαμε και pass μιας και δεν του επιτρεπότανε να το δει)

και τώρα το πρόβλημά μου ενώ τα βάζω κανονικά στο router που έχω είδη wag200g δεν

κλειδώνει πουθενά !

κανένας καμιά ιδέα ?

οι άλλοι πως μπορούσανε με τα παλιά τους τα router

δεν άλλαξα τίποτα εκτός από το user και το pass

attachment.php?attachmentid=53635&stc=1&d=1354803716

post-14318-1416076866,6252_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε πρέπει να παίζει και κάτι άλλο εγώ μπορεί να είχα οτι είχα αλλά κλείδωσα στα 29 :yu: δεν ξέρω γιατί αλλά εκεί κλείδωσα με 4net είχα 19db down τα συμπεράσματα δικά σας

επίσης βλέπω ότι μερικοί δεν κατάλαβαν ότι χρησιμοποιώ ρουτεράκι της Cyta μέχρι να έρθει το κανονικό του ΟΤΕ :dirol:

this is madnes :baby:

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε πρέπει να παίζει και κάτι άλλο εγώ μπορεί να είχα οτι είχα αλλά κλείδωσα στα 29 :yu: δεν ξέρω γιατί αλλά εκεί κλείδωσα με 4net είχα 19db down τα συμπεράσματα δικά σας

επίσης βλέπω ότι μερικοί δεν κατάλαβαν ότι χρησιμοποιώ ρουτεράκι της Cyta μέχρι να έρθει το κανονικό του ΟΤΕ :dirol:

this is madnes :baby:

αρα είσαι special και τελικά παίζουν ρολο και αλλοι παράγοντες οπως είχες πει πιο πάνω :p

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε και η Wind . Το ρουτεράκι αξιόλογο φαίνεται . Η γραμμή δυστυχώε τίποτα συνταρακτικό . Συγχρόνιζα στα 13-14 mbit και μετά την ενεργοποίηση της vdsl και έπειτα απο 2 ημέρες διαβουλευσεων με το τεχνικό τμήμα φτάσαμε τα 18-19 mb

2361777713.png

Θα μου πείς αξίζει ; δεκα ευρώ παραπάνω θέλει η wind . Απλά εκανα λίγο καλύτερη την ADSL μου .κατι είναι και αυτο. ελπίζω στο μέλλον να κάνουν καμια αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες κάνανε να έρθουν; Εγώ επειδή πιάνω 22 με 23 down και 3 up

δήλωσα βλάβη την περασμένη Πέμπτη και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση...

Λέω να ξανακαλέσω τώρα...

Κάλεσα και μου είπε η κυρία ότι με κάλεσαν για ενημέρωση την επόμενη δηλαδή την Παρασκευή, αλλά δυστυχώς δεν είχα καμία κλήση. Τώρα λέει το σημείωσε και θα με καλέσουν να μου πουν πότε θα περάσουν από το σπίτι...

Με κάλεσαν τελικά την Παρασκευή και μου είπαν ότι δεν γίνεται κατι καλύτερο από αυτό που συγχρονίζω τώρα. Μήπως θέλησαν απλώς να με ξεφορτωθούν; Βλέπω άλλοι με τα ίδια attenuation πιάνουν τα 30 εγώ με το ζόρι 22...:banghead:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω 37 ευρώ συνολο για απεριόριστα σταθερά + internet vdsl . Εχει και φθηνοτερα πακέτα . Αν δεν κανω λάθος οι νέοι συνδρομητες το παίρνουν πιο φθηνά . π.χ χωρίς απεριοριστα σταθερά ,μόνο internet 15 ευρώ + vdsl 10 ευρώ = 25 ευρώ .

Καλά είναι ,αλλα αν εγώ στα 750 μέτρα βγάζω 19 mbit πού πρέπε να είσαι για τα 35 ; Η σελίδα του Σάπες μου βγάζει οτι θεωρητικά θα έπρεπε να βγάζω 35 . ποιος ξέρει τί παίζει.... Οι τεχνικοί πάντως μου είπαν οτι δεν γίνεται τίποτα καλύτερο .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.