Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

τι τικάρω στην αίτηση εξουσιοδότηση

εκεί που λέει

ADSL high Stream

ή

Conn-x

edi

η αίτηση έγινε τώρα αναμονή για τα 30 για να δούμε

:happy2:

EDIT

το χω το χω το χω

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Στο DSLAM συνδεδεμένος με οπτική ίνα του 1cm :p

Bug των routers είναι αυτά παιδιά.

Όπως επίσης μην βασίζεστε απολύτως στο attenuation & SnR readings των routers ( πόσο μάλλον των φθηνών, και ως φθηνά εννοώ όλα τα routers < 500€ ) γιατί τα νούμερα τους είναι κατά προσέγγιση, και μπορεί να απέχουνε και 2-3-4 ολόκληρα db από την πραγματικότητα.

Lol, εγω προ-vdsl εποχης κλειδωνα στα 8-12mbit. Περσι που αλλαξανε κατι, μαλλον βαλανε τις καμπινες η δε ξερω τι κανανε, κλειδωνα ξαφνικα μια μερα στα 22mbit.

Μετα απο κανα μηνα απολαυσης των 22 , γυρνω μια μερα και βλεπω 8. Wtf λεω , βλαβη στον οτε. Μου το κανουν 12. Ξανα βλαβη.

Μετα μιλησα με καποιον και μου ειπε οτι τα κλειδωσανε ολα στα 12 λογω παραπονων απο αλλους isp.

Anyway, τωρα παιρνω απο καμπινα αλλιως 50 δε νομιζω να εβλεπα.

Link to comment
Share on other sites

προτείνω ban σε όλους τους άσχετους που βάζουν πράγματα εκτός από VDSL :rant: εντός Ελλάδας

ΦΤΙΑΧΤΕ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΞΕΤΕ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ TO NET ΣΑΣ

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] 20GB free εχει, το upload με έκαιγε.

Στη μέση του πουθενά που είμαι vdsl θα δώ σε 100 χρόνια :(

[MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION] Προτείνω να ηρεμήσεις μη πάθεις κανένα εγκεφαλικό.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω update το bf3 πχ και κατεβάζω με 2mb/sec δεν γίνεται να μου λετε οτι αμα βάλω vdsl θα κλειδώσω το πολυ στα 30mbit επειδη το attenuation είναι 15.

Τελικα ο μονος τρόπος να το καταλαβουμε και να δουμε τι ταχυτητες πιανουμε ειναι αν βάλουμε vdsl..

Με λιγα λογια γινομαστε πειραματοζωα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τον πειραξε τον φίλο το δικό μου το πόστ ή αναφέρεται κάπου αλλού πάντος δεν είχα πρόθεση να πω πόσο την έχω ή κάτι τέτοιο, γιατί ούτε αυτήν την σύνδεση έχω.. Απλά ανέφερα ότι ελλάδα υπάρχουν και τέτοιες συνδέσης και στον "απλό" κόσμο ούτε που υπάρχει κάτι τέτοιο, έστω και για κάποιον μουρλό-Επαγγελματία που την χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανω update το bf3 πχ και κατεβάζω με 2mb/sec δεν γίνεται να μου λετε οτι αμα βάλω vdsl θα κλειδώσω το πολυ στα 30mbit επειδη το attenuation είναι 15.

Τελικα ο μονος τρόπος να το καταλαβουμε και να δουμε τι ταχυτητες πιανουμε ειναι αν βάλουμε vdsl..

Με λιγα λογια γινομαστε πειραματοζωα

παίζουν και άλλα ρόλο είπαμε !!!

όπου υπάρχει - υπάρχει και + είναι πάρα πολλές οι παράμετροι και ακόμα μαθαίνουμε

σήμερα έκανα την αίτηση για 30αρα τόσο λένε για την περιοχή μου για να δούμε θα τους ζαλίσω αν δω 20 :p

γιατί και εγώ με 19db έχω δει το router μου να κλειδώσει 18/19 αλλά για 5 - 30 λεπτά και μετά με πετάει ε κάποιος φταίει :rant:

edit

προς nemesis και γενικά δεν είναι τίποτα προσωπικό αλλά

σήμερα έχω νεύρα από το πρωί δεν είναι τίποτα θα κοιμηθώ και θα μου περάσουν

Link to comment
Share on other sites

Τα 30 μπαίνουν σε όλες τις adsl ενώ για τα 50 θέλει τα νέα mini dslam? ή δε κατάλαβα καλά;

Γιατί στη σελίδα διαθεσιμότητας λέει μέχρι 24ρα...

10att...αμαρτία!

Αυτή την στιγμή ο πΟΤΕ στις περισσότερες περιοχές έχει βάλει το VDSL2 AM ( VDSLAM ) στο Α/Κ.

Οπότε για να έχεις έτσι VDSL2 πρέπει να είσαι το πολύ 1km από το Α/Κ ( και στα ~1.5km παίζει, αλλά η διαφορά από την ADSL2+ είναι σχετικά μικρή, και ανάλογα την περιοχή [ κατάσταση καλωδίων, αριθμός συνδρομητών, περιβαλλοντικές συνθήκες, κλπ ] μπορεί και να μην είναι σταθερή ή να μην συγχρονίζει καν η γραμμή σε VDSL2 ).

Σε λίγες περιοχές πρός το παρών, έχει συνδέσει τα ΚΑΦΑΟ(Υ) με τα Α/Κ με οπτικές ίνες, εκεί μπορεί οποιοσδήποτε είναι πάνω σε κάποιο από αυτά τα ΚΑΦΑΟ(Υ) να βάλει VDSL2 και σε πολύ κοντά στις ονομαστικές ταχύτητες της VDSL2 που θα επιλέξει ( είτε 30Mbps είτε 50 ).

Link to comment
Share on other sites

είναι ζώα λίγο ή μου φαίνεται !!!

έκανα την αίτηση εχτές

σήμερα μου στείλανε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε λέω τι ωραία αλλά μετα :boxed: γιατί τους κωδικούς βρε ζώα που είναι να τους βάλω να έχω προσωρινά net ?

Link to comment
Share on other sites

είναι ζώα λίγο ή μου φαίνεται !!!

έκανα την αίτηση εχτές

σήμερα μου στείλανε μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε λέω τι ωραία αλλά μετα :boxed: γιατί τους κωδικούς βρε ζώα που είναι να τους βάλω να έχω προσωρινά net ?

391701_359558584138338_1173217940_n.jpg

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.