Jump to content



Bulldozer FX Amd for games ??


ProHarris

Recommended Posts

:OT:Nομιζεις....Οι της amd μπορει να χρηζουν αλλαγης και στους 2 μηνες δεν το γνωριζω...

Τον αλλο μηνα κλεινω ακριβως 2 χρονια με τον ι7-2600Κ μου και ξεκιναω να διανυω τον τριτο χρονο...

Πιστευεις οτι υπαρχει ο παραμικρος λογος να αλλαξω σημερα αυτο το cpu?

Και αν ναι, να παρω τι?

Η χρηση του pc μου ειναι, το gaming, gaming, gaming .:OT:

Εμενα δεν μου απαντησε κανεις τελικα, μετα απο 2 χρονια παρεα με τον 2600κ πρεπει να σπευσω να αναβαθμισω σημερα η οχι:hehe:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 372
  • Created
  • Last Reply

Εσύ είσαι ο μέσος χρήστης που έσκασε 150€ για cpu πριν 2 χρόνια ?

Πόσα έσκασες πριν 2 χρόνια για τον 2600Κ και γενικά για το πακέτο cpu-mobo-ram-watercoolling ?

Σημερινές τιμές:

Intel Core I7-2600K Box | Skroutz.gr

.ASUS P8P67 DELUXE 3' SATA3 USB3

Crucial 8GB Kit (4GBx2), Ballistix 240-pin DIMM, DDR3 PC3-14900 | Skroutz.gr

+ 200€ για υδρόψυξη

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

738€ σημερινά χρήματα !

Για αυτό δεν σου απάντησε κανείς.

Εσκασες πόσα για υδρόψυξη κ.λ.π. και έρχεσαι να μετρήσεις Wh και καταναλώσεις και να μιλήσεις για vfm ? Μας δουλεύεις...

Κανένας δεν χρειάζεται να αλλάξει cpu προς το παρόν από έναν με PHENOM X6/ I7 1366 και επάνω οτιδήποτε και αν παίζει .... Σιγά τις διαφορές ...!

Κάποε ήμουν σαν κι εσένα !

Ουάου ο E6600 κλοκάρει στον θεό .... ας δώσω 333€ για να αγοράσω διπύρηνο ....

Ουάου η P5W DH DEUXE κάνει καλό crossfire και έχει το μεγάλο chip της Intelas. Ας σκάσω 256€ για μητρική ....

Ουάου η SUPERTALENT 2X 512MB 800Mhz τρέχει στα 4-4-3-8 , ας σκάσω 200€ για 1gb ram....

Ουάου το ENERMAX GALAXY 850Watt είναι το κορυφαίο της αγοράς .. Ας σκάσω 240€ για να το πάρω ....

Ουάου βγήκε η ASUS RAMPAGE X48 , ας σκάσω 265€ για να την πάρω να κλοκάρω καλά ......

Ξέρεις τι πήρα γενικά ????????? Τα π@π@ρια μου και τα π@πάρΙ@ των πωλητών ...

Θα μπορούσα να έχω τα ίδια στην μισή τιμή ή και λιγότερη τότε και με τα υπόλοιπα χρήματα να πάρω δεύτερο pc σε 2 χρόνια με τετραπύρηνο κ.λ.π.

Τρεις μήνες αργότερα δεύτερο σύστημα :

ΑΜD ΑΤΗLΟΝ Χ2 6000+ 175€

ASUS M2N SLI DELUXE 80€

KINGSTON 2X1 GB 800Mhz 5/5/5/15 value 100€

THERMALTAKE 750WATT 110€

-----------------------------------------

κάτω από τα μισά χρήματα... για τα ίδια πράγματα. Νομίζεις πως το πρώτο αντέχει πολύ περισσότερα από το δεύτερο ? Και να φαναταστείς πως τότε τα δυο αυτά συστήματα θεωρούνταν η επανάσταση από την μια και το σκοτάδι από την άλλη...

Δεν έχουμε πια λοιπόν την ίδια λογική.:hm:

Τι θέλω να πω με όλα τα παραπάνω? Πως δεν πρέπει να μεγεθύνουμε στο μυαλό μας τις διαφορές προϊόντων λες και είναι η ημέρα με την νύχτα . Υπάρχουν πολλά φτηνά προιόντα που θα μας καλύψουν απόλυτα και ταυτόχρονα έρχονται σε πολύ χαμηλότερη τιμή !

Ο δείκτης απόδοσης/κόστους ανά εποχή δεν ανεβαίνει αναλογικά. Εκεί είναι το θέμα, ενώ οι νέες γενιές πάνε κι έρχονται με μεγάλες αλλαγές στην απόδοση κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είσαι ο μέσος χρήστης που έσκασε 150€ για cpu πριν 2 χρόνια ?

Πόσα έσκασες πριν 2 χρόνια για τον 2600Κ και γενικά για το πακέτο cpu-mobo-ram-watercoolling ?

Για αυτό δεν σου απάντησε κανείς.

Εσκασες πόσα για υδρόψυξη κ.λ.π. και έρχεσαι να μετρήσεις Wh και καταναλώσεις και να μιλήσεις για vfm ? Μας δουλεύεις...

Κανένας δεν χρειάζεται να αλλάξει cpu προς το παρόν από έναν με PHENOM X6/ I7 1366 και επάνω οτιδήποτε και αν παίζει ....

Οχι δεν σε δουλευω καθολου...

Η δεν καταλαβαινεις η κανεις πως δεν καταλαβαινεις δεν εξηγητε αλλιως...

Επισης, ουτε "μεσος χρηστης" ξερεις προφανως τι σημαινει, ουτε το vfm προφανως..

Επισης ουτε γω προσωπικα ειμαι μεσος χρηστης..

Θες να που πεις δηλαδη, οτι ενας μεσος χρηστης που θελει να παρει ενα value for money συστημα, θα δωσει 200 ευρω για 8350?

Αυτο σημαινει πως με μια αντιστοιχα δυνατη gpu, το κοστος ενος τετοιο tower μονο(δεν αναφερω καθολου περιφερειακα) φτανει και ξεπερναει τα 1000 ευρω...

Value for money + μεσος χρηστης=1000+ ευρω μονο για το tower??

Παει το χασαμε το κορμι πατριωτη:hehe:

Και εγω ο ανιδεος που νομιζα οτι ο μεσος χρηστης ειναι ακομη με core 2 duo:hehe:

Eπισης,μιλησα εγω για τιποτα καταναλωσεις στο παρον thread και δεν το βλεπω?

Για δειξε μου που ακριβως?:hmm:

Επιπλεον το κοστος της υδροψυξης μου που αναφερεις που ακριβως κολλαει?:hmm:

Μαζι με την αγορα ενος 2600κ, λεει πουθενα οτι πρπει να τα σκασεις για custom watercooling και δεν το ξερω, η μηπως στους fx δεν υπαρχει η δυνατοτητα τοποθετησεις υδροψυξης?:hmm:

Οσο για το κοστος του 2600k που ρωτας, 300 ευρω τον ειχα παρει πριν 2 χρονια και ακομη και σημερα, 2 χρονια μετα, εκτελει εν ψυχρο ολα τα σημερινα amd cpu's μοντελακια του 2013 ανεξαρτητου κοστους...

Και μιας και εσυ εισαι το value, εγω δεν ειμαι το παραδεχομαι (ακου value και μεσος χρηστης με tower των 1000+ευρω:hehe:) μια ερωτηση κρισεως..

Ποιος πληρωσε λιγοτερα χρηματα, εγω που πηρα πριν 2 χρονια τον 2600κ, και ειχα εδω και 2 χρονια και συνεχιζω να εχω top επιδοσεις, η αυτος που πηρε πριν 2 χρονια τον phenom x6 και τωρα ξανα πληρωσε να αναβαθμισει σε 8350 και παλι συνεχιζει να ειναι πιο αργος απο μενα?:hehe:

Επισης νομιζεις οτι ολοι καλυπτονται με phenom X6 που λες εσυ, αναλογα της απαιτησεις του καθενα(μην μου πεις για μεσο χρηστη παλι:hehe::hehe::hehe::hehe:)...

Βαλε ενα σημερινο βαρβατο gpu setup(πχ 2χ7970/ 2χ680) πανω στον αγαπημενο σου φενομ, και το ιδιο setup πανω στον 2600κ και πηγαινε παιξε f1 2012 για παραδειγμα και ελα σφυρα μου τα αποτελεσματα:hehe:

Αναλογα τις απαιτησεις που εχει ο καθενας..

Εσενα για παραδειγμα μπορει να σε καλυπτει σαν αυτοκινητο και ενα yugo zastava του 80 και μπορει να το θεωρεις και value for money γατι το αγοραζεις με ουτε 100 ευρω και καποιος να κοιταει απο ferrari και πανω

Επειδη το zastava κοστιζει 100 ευρω και το φερραρικο 500000 ευρω, δεν μπορεις να πεις οτι ο τυπας με την ferrari εκανε μ@λακ!@ που τα εσκασε, επειδη και οι 2 αγορασατε ουσιαστικα 4 ροδες και οτι εσυ σε μια δεκαετα χρησης, με αλλα 400 ευρω θα μπορουσες να αγορασεις αλλα 4 zastava και 2 χρονια να σκας μυτη με καινουργιο yugo:hehe::hehe::hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω γενικά ! Αν δεις την συζήτηση και σε τι αναφέρονταν οι χρήστες στους οποίους απάντησες ήταν η κατανάλωση !

Δεν θεωρώ VFM λύση μια υδρόψυξη για κλοκάρισμα των 200€ γιατί πολύ απλά θα έπρεπε να σου δίνει 75% μεγαλύτερη απόδοση από αυτό που έχεις default με το cpu σου, πράγμα που δεν συμβαίνει ! Κατάλαβες ?

Δεν κατάλαβα εσύ βλέπεις πάνω από 60fps στην οθόνη σου και τα αντιλαμβάνεσαι κιόλας ? Γιατί λοιπόν να μην καλύπτεται ένας σημερινός χρήστης με έναν Overclocked phenom x6/ i7 920/930/860 κ.λ.π. ? Δεν σου δίνουν τα πολυπόθητα 60FPS και ακόμα περισσότερα ? Κάπου έχει χαθεί το νόημα από ένα σημείο και μετά....

VFM είναι ο 8320, ο 6300, μια πλήρης μητρική και αναβαθμίσιμη με 70-80€ , ο 3470 της intelas κ.λ.π.! Επίσης το ποσοστό των πωλήσεων καρτών γραφικών του τύπου 7970/680 κ.λ.π. είναι περίπου 10% ? ίσως και λιγότερο.

Μέσο χρήστη θεωρώ κάποιον που δίνει σήμερα 650-800€ για πύργο.

Κοίταξε εμένα προσωπικά η αλλαγή από phenom II X6 σε fx μου στοίχισε 85€ μόνο και ο X6 είχε αγοραστεί χαμηλότερα από το 1/3 της τιμής του δικού σου (960T unlocked και overclocked στα 4-4,1Ghz) από αυτή του 2600k ... Δεν τον πέταξα ξέρεις, αλλά τον πούλησα ..!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω γενικά ! Αν δεις την συζήτηση και σε τι αναφέρονταν οι χρήστες στους οποίους απάντησες ήταν η κατανάλωση !

Δεν μιλησες γενικα, δικο μου post εκανες quote που σημαινει οτι σε μενα απευθυνοσουν...

Δεν θεωρώ VFM λύσει μια υδρόψυξη για κλοκάρισμα των 200€ γιατί πολύ απλά θα έπρεπε να σου δίνει 75% μεγαλύτερη απόδοση από αυτό που έχεις default με το cpu σου, πράγμα που δεν συμβαίνει ! Κατάλαβες ?

Ναι βρε πως δεν καταλαβα, για σενα ο μεσος χρηστης που θελει να παρει φθηνο μηχανκι θα παει σε 8350 και γενικα σε tower των 1000+ ευρω, ο ορισμος του value φορ money λεμε:hehe::hehe:

Δεν κατάλαβα εσύ βλέπεις πάνω από 60fps στην οθόνη σου και τα αντιλαμβάνεσαι κιόλας ?

Κάπου έχει χαθεί το νόημα.

Σαφως, παιζω σε οθονη 120hz αλλα δεν εχει σημασια...

Μην ξανα γυρισω παλι σε παραδειγμα ferrari...Αφου στην ελλαδα το maximum οριο ταχυτητας ειναι τα 120 km/h πρεπει να αγοραζουμε ολοι αυτοκινητα τον 20 με 30 ιππων max...Παλι πιαστηκε κοροιδο ο τυπας με την ferrari:hehe::hehe::hehe:

Οσο για το οτι εχει χαθει το νοημα ειμαι συμφωνος απολυτα:hehe:

Κοίταξε εμένα προσωπικά η αλλαγή από phenom II X6 σε fx μου στοίχισε 85€ μόνο και ο X6 είχε αγοραστεί στην μισή τιμή και χαμηλότερη από αυτή του 2600k ... Δεν τον πέταξα ξέρεις, αλλά τον πούλησα ..!

Τελικα θα μιλησουμε προσωπικα η γενικα?

Εχεις fx μοντελακι 2013 δηλαδη?

Ψηνεσαι για κανενα benchμαρκαι με τον γερο και ξεπερασμενο 2600k να δουμε τι μπορει να κανει ο κερατα στα γεραματα του απεναντι στο νεο εφηβικο αιμα, εν ονοματi fx?:hehe::hehe:

Βλεπω την ερωτησουλα κρισεως που εκανα πιο πανω την καναμε γαργαρα (οπως και αλλα που ειπα) , δεν ανελυθει τεχνοοικονομικα:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το ποσοστό των πωλήσεων καρτών γραφικών του τύπου 7970/680 κ.λ.π. είναι περίπου 10% ? ίσως και λιγότερο.

Εως 200 καρτα γραφικων αγοραζει το 80-85 % του πληθυσμου.

Link to comment
Share on other sites

Απαντήθηκε επακριβώς η ερώτηση που μου έκανες !

85€ πλήρωσα !

Ενα σύστημα με 8350 και 7870 θα σου βγεί κάτω από 800€ με SSD δίσκο μέσα ! Κατάλαβες ? Από εκεί και πέρα μπορείς να ρίξεις και το cpu κ,λ,π. και να πέσεις χαμηλότερα ! Ενα τέτοιο σύστημα ΝΑΙ το θεωρώ σαν ανώτατο σύστημα μέσου χρήστη. Πλήρες και με τα όλα του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλησες γενικα, δικο μου post εκανες quote που σημαινει οτι σε μενα απευθυνοσουν...

Και το δικό σου post σε τι απαντούσε στον αέρα ?

Δεν καταλαβαίνω τι λες, εγώ βλέπω την ροή της συζήτησης , τι απάντησαν οι άλλοι σε ποιους απάντησες και απάντησα και εγώ με την σειρά μου.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό σου post σε τι απαντούσε στον αέρα ?

Δεν καταλαβαίνω τι λες, εγώ βλέπω την ροή της συζήτησης , τι απάντησαν οι άλλοι σε ποιους απάντησες και απάντησα και εγώ με την σειρά μου.

Οχι ρωτησα και περιμενα απαντηση και μου απαντησες, (αλλα δεν απαντησες σε μενα ξεχασα, γενικα απαντησες:jump:)..

Δεν ξανα μαθαινω την ΑΛΒΑ ΒΗΤΑ την ξερω...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω θα παιρνατε τωρα Ι5 3470 με 7870 πλαισιου ή 7950 gigabyte πλαισιου 309 Ε με 6300 FX OC; Ετσι φτιαχνεις καπως value. Σε τρια παιχνιδια θα ηταν σαν 7870 η gigabyte 7950 αλλα στα υπολοιπα καπως.

Link to comment
Share on other sites

Μου λες πως ένα πλήρες σύστημα με 8350 κοστίζει 1000€ και σου λέω πως δεν υπερβαίνει τα 800€ ! την στιγμή που εσύ έχεις δώσει τα ίδια μόνο για επεξεργαστή/μητρική/μνήμες/ ψύξη...

Με ρωτάς πόσα έχω πληρώσει συνολικά για τους phenom και 8350 και σου απάντησα γύρω στα 190€ και για να φτάσω στα 300€ που έχεις δώσει θα περάσω άλλες 2 γενιές.

Ρωτάς γιατί δεν σου απάντησαν εσένα και σου απαντώ, πως εσύ δεν αποτελείς μέσο χρήστη και γενικεύω στο τι είναι μέσος χρήστης .....

Μάλλον πρέπει να ξαναμάθεις την ΑΛ(Β)ΦΑ ΒΗΤΑ ... :turn:

Link to comment
Share on other sites

Μου λες πως ένα πλήρες σύστημα με 8350 κοστίζει 1000€ και σου λέω πως δεν υπερβαίνει τα 800€ !

Αναλογα τι αλλο θα του βαλεις δεν ειναι κατι στανταρ..

Στα ~800 ευρω βγαινει και συστημα με τον 3570κ που ειναι σαφως καλυτερο cpu για gaming που γραφει ο τιτλος...

Με ρωτάς πόσα έχω πληρώσει συνολικά για τους phenom και 8350 και σου απάντησα γύρω στα 190€.

Στα 188 ευρω+ μεταφορικα αρα παμε στα 195 κοστιζει ο φθηνοτερος 8350 στο skroytz και σενα 190 ευρω σου στοιχησαν phenom και 8350 μαζι, πολυ ωραια:hehe:

Μάλλον πρέπει να ξαναμάθεις την ΑΛ(Β)ΦΑ ΒΗΤΑ ... :turn:

Λεω να ξεκινησω με την αριθμητικη πρωτα:hehe:

Για το benchmarki που ειπα δεν μας ειπες θα το κανουμε?:D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αυτη η κόντρα ρε παιδες;

Για μερικα νουμερα παραπάνω;

Μπορεις να στησεις μηχάνημα με amd που να παιζει ανετα οπως εχει αποδειχθεί με λιγότερα λεφτα απο οτι με Intel..

Ο καθενας πράττει ανάλογα με την τσέπη του..

*S2

Link to comment
Share on other sites

γιατί εγώ που έχω amd 8350 /asus top dcii 7970 /ASUS M5A99X EVO/8gb ram kingston blue 1600hz δεν είναι καλο για games ? μην τρελαθούμε :nerd: οπως λέει k πιο πάνω ο φίλος μας

o adpanos Πούλησα τον phenom 955 k μια am2 μητρική που είχα k συνέχισα να έχω amd δεν το μετανιώνω καθόλου k ας μου λένε ότι είναι άχρηστη η fx μια χαρά πάει αφού όλοι μέρα games παίζω πολύ λίγο να κάνω επεξεργασία video k ας είναι k 5 δευτερόλεπτα πιο argos υπερβάλλουμε χωρίς λόγο,,,μήπως πρέπει να "προδιορισουμε" τελικά AMD for games? :mobile: ζητω συγγνώμη εάν τα έγραψα κάπως ότι να ne δεν συνηθίζω να μιλάω σε forum ευχάριστω :mobile:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καμια κοντρα και πως θα μπορουσε αλλωστε .να υπαρξει κοντρα μεταξυ ανθρωπων που ουτε καν γνωριζονται μεταξυ τους..

Συζητηση θα το αποκαλουσα εγω και αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης των forum νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται το κάνω και μόνο μου ! Και βέβαια έχω απόλυτο δίκιο ...

H μια φοράει PLX 8747 η άλλη ΝF200 που είναι πολύ χειρότερο !

Δεν μπορείς να πάρεις μετρήσεις έτσι από την στιγμή που αυτά τα δυο έχουν εντελώς διαφορετική συμπεριφορά !

...

...

Αυτό λέω! Αν θες να κοιτάξεις διαφορές μεταξύ v2 & v3 πας σε native συγκρίσεις έστω και με διπύρηνη κάρτα με plx (το ίδιο) επάνω της σε X16 θύρα V2 και V3 , αν νομίζεις πως δεν θα βρεις διαφορά με μονοπύρηνη κάρτα.

Μισό να σου θυμίσω τι είπες:

Nvidia 2&3-Way SLI και AMD 2&3-Way CrossFireX σε Z77 CHIPάκι ???

Μέγα σφάλμα ! Με 16 LANES συνολικά από το northbridge δεν τους έκοβε η ταχύτητα των PCI-E V2 αλλά περισσότερο η υλοποίηση με τα PLX chip !

Για όποιον δεν γνωρίζει να εξηγηθώ !;);)

Δεν αναφέρθηκες καθόλου στο nf200 ούτε στην p8p67WS. Αναφέρθηκες στο γεγονός ότι χρησιμοποίησαν z77 με 16 pcie lanes και ότι τους έκοβε ταχύτητα το plx chip και για αυτό ήταν μεγάλο λάθος. Και γω σου εξήγησα ότι κάνεις λάθος.

Άλλο πράγμα ότι έκαναν λαμακία στο review γιατί σύγκριναν pcie2 με nf200 vs pcie3 με plx και άλλο πράγμα ότι έκαναν λαμακία που χρησιμοποίησαν την z77 γιατί τους έκοβε ταχύτητα το plx. Και στο κάτω κάτω της γραφής δεν υπάρχει μητρική που να υποστηρίζει ivy, και να έχει 32 pcie2.0 lanes με το ίδιο pcie3 plx chip της z77, πως να τα συγκρίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς τόσο που στήχισε ! Η αγορά του 960Τ ήταν πολύ φτηνή (αν θυμάσαι) και το ξεκλείδωμά του σε X6 μαζί με το σταθερό κλόκι , ήρθε ο άνθρωπος που τον ήθελε και το είδε από κοντά, μου έδωσε πίσω το αρχικό πόσο της αγοράς του !

Έτσι έδωσα πολύ λίγα για να πάω σε 8350 !

Μεταφορικά δεν πλήρωσα ! Έκανα μια παραγγελία για αρκετά πράγματα στο κατάστημα και πήγα από εκεί και τα παρέλαβα.

Τι benchάκια θες να τρέξουμε βρε ? Εσύ είσαι με υδρόψυξη στα 4,9Ghz και εγώ ακόμα δεν έχω το σύστημα σε κουτί ...

Έτσι κι αλλιώς είδες πουθενά να λέω πως ο 8350 είναι ανώτερος από τον 2600Κ ? Είναι κατά 30% φτηνότερος και 30% φτηνότερη μητρική ίδιων χαρακτηριστικών !

Link to comment
Share on other sites

Μισό να σου θυμίσω τι είπες:

Δεν αναφέρθηκες καθόλου στο nf200 ούτε στην p8p67WS. Αναφέρθηκες στο γεγονός ότι χρησιμοποίησαν z77 με 16 pcie lanes και ότι τους έκοβε ταχύτητα το plx chip και για αυτό ήταν μεγάλο λάθος. Και γω σου εξήγησα ότι κάνεις λάθος.

Δεν σου ανέλυσα το σκεπτικό μου ? Από την στιγμή που έκαναν 2& 3xsli & 2& 3x crossfire είναι δεδομένο πως παίζουν με τις υλοποιήσεις των plx σε Z77, P67 κ.λ.π.

Τι ήθελαν να δείξουν ??? Την διαφορά δεν ήθελαν να δείξουν και για αυτό δεν ήταν η συζήτηση ή κάνω λάθος ??? Σύγκριση μεταξύ δυο καταστάσεων έκαναν V2.0 vs V3.0 !

Για αυτό έγραψα πως έκαναν βλακεία. Είπα κι όλας πως αν θέλει ο φίλος να το εξηγήσω παραπάνω θα το κάνω όπως και το έκανα.

Τι δεν καταλαβαίνεις λοιπόν ?

Εγώ θα έπαιρνα 2 μητρικές χωρίς plx επάνω πουθενά και θα έβαζα 1 διπύρηνη κάρτα επάνω αν ήθελα να πουσάρω παραπάνω. Μόνο έτσι θα είχα native lanes και στις δυο καταστάσεις χωρίς να μπαίνει τρίτος παράγοντας στην μέση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς τόσο που στήχισε ! Η αγορά του 960Τ ήταν πολύ φτηνή (αν θυμάσαι) και το ξεκλείδωμά του σε X6 μαζί με το σταθερό κλόκι , ήρθε ο άνθρωπος που τον ήθελε και το είδε από κοντά, μου έδωσε πίσω το αρχικό πόσο της αγοράς του !

Έτσι έδωσα πολύ λίγα για να πάω σε 8350 !

Ωραιες αγαραπωλησιες κανεις εσυ:beer:

Αντε πας και βρω και γω κανενα τετοιο κοροιδο γκουχ γκουχ ανθρωπο ηθελα να πω, να μου αγορασει τον 2600κ οσο τον αγορασα και να παρω 3770κ χωρις να δωσω δεκαρα:hehe:

Τι benchάκια θες να τρέξουμε βρε ? Εσύ είσαι με υδρόψυξη στα 4,9Ghz και εγώ ακόμα δεν έχω το σύστημα σε κουτί ..

Σιγα μην τρεξω στα 4,9ghz για να περασω των 8350, θα ειναι σαν να κλεβω εκκλησια...

Τα 4,5ghz που πιανω ανετα και με στοκ ψυκτρα, φτανουν και περισευουν για να προσπερασω 8350 υδροψυκτο στα 5ghz:hehe:

Έτσι κι αλλιώς είδες πουθενά να λέω πως ο 8350 είναι ανώτερος από τον 2600Κ ? Είναι κατά 30% φτηνότερος και 30% φτηνότερη μητρική ίδιων χαρακτηριστικών !

Λες οτι κανουν την ιδια δουλεια η μηπως κανω λαθος?

Aρα λογικα ο 8350 τελευταιο μοντελακι της amd πρπει να ριχνει στα αυτια ανετα στον γερο ξεμοραμενο 2600κ:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.