Jump to content



The Witcher 3:Wild Hunt


rory

Recommended Posts

Too much for me , οταν με βομβαρδιζουν με ονοματα και περιοχες , τα χανω XD 

 

 

 

Να μαζευω ολα τα items ? Εχει νοημα κατι τετοιο ? Οπου και να παω ο τοπος ειναι γεματος απο mats ... προς το παρον τα αρπαζω αλλα στο τελος δεν το κοβω να χωρανε στο inventory (υπαρχει τροπος για expand ?  :p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα αρχισα να το παιζω σοβαρα , πολυ ωραιο παιχνιδακι . 

Απο χειρισμο θελει λιγο να το συνηθισεις αλλα κομπλε .... 

Γραφιστικα ειναι μπομπα , αλλα μου κανει εντυπωση που δεν ξεπερναω ποτε τα 1.3vram , καθος επισης εχει αρκετα μεγαλη διακυμανση στα fps 

ενδεχομενος βεβαια ολα αυτα να οφειλονται οτι ειναι απο τον θειο 

 

 

Παρακαλω ας μου κανει καποιος μια σουμα τι εχει γινει στα προηγουμενα witcher ,  

ωραιο γκομενακι η yennefer και υποθετω οταν βρω την ciri θα την εχουν μεγαλωσει τα βυζακια ..... 

αλλα παντου υπαρχουν αναφορες απο πραματα που δεν γνωριζω και μαλλον εχουν σχεση με τα προηγουμενα ...  :S 

Για την σουμα που λες στα γρηγορα:

https://youtu.be/jH2pVflhtVw?t=3m5s

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω καλυτερα στα ελληνικα , με φοντο τα 2x32D  .

Και ολο αυτο επιδη ειχα σκαλωσει σε ενα σημειο οπου πηγα να συναντισω τον βασιλια (μαλλον ε? ) και μου ειχε ερθει ενας αναπηρος και με ρωταγε διαφορα  :p 

οτι νανε απαντησα αλλα τεεεελος παντων 

 

 

Health regen , εκτος απο τα αψητα κρεατα δεν παιζει ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γραφιστικα ειναι μπομπα , αλλα μου κανει εντυπωση που δεν ξεπερναω ποτε τα 1.3vram , καθος επισης εχει αρκετα μεγαλη διακυμανση στα fps 

ενδεχομενος βεβαια ολα αυτα να οφειλονται οτι ειναι απο τον θειο 

 

 

 

Δεν είναι θέμα θείου, εγώ το έχω αγοράσει και είναι έτσι. To Vram usage είναι λίγο παραπάνω σε μένα λόγω 1440.

 

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για health regen αλλά αλλάζει ανάλογα με το build και συνήθως βρίσκεται σε ανώτερα στάδια. To sun and stars είναι καλό για αρχή αλλά μετά απο μερικά επίπεδα είναι παντελώς άχρηστο μπροστά σε άλλα skills.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα θείου, εγώ το έχω αγοράσει και είναι έτσι. To Vram usage είναι λίγο παραπάνω σε μένα λόγω 1440.

 

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για health regen αλλά αλλάζει ανάλογα με το build και συνήθως βρίσκεται σε ανώτερα στάδια. To sun and stars είναι καλό για αρχή αλλά μετά απο μερικά επίπεδα είναι παντελώς άχρηστο μπροστά σε άλλα skills.

 

 

Αρα...εμπρος καλα μου ελαφακια XD 

 

Δεν μου ειπατε ομως για το looting!!!!

Και γιατι εχω steel + silver sword ?

Link to comment
Share on other sites

Α είσαι πολύ αρχάριος :lol: Steel for humans, silver for monsters είναι ψυλο-trademark της σειράς. Ευτυχώς σε αυτό το παιχνίδι ο Geralt σηκώνει αυτόματα το κατάλληλο, στο παρελθόν δεν ήταν έτσι. 

 

Να ασχοληθείς με την σειρά το αξίζει. Κατά την γνώμη μου είναι απο τα ελάχιστα παιχνίδια των τελευταίων ετών που το αξίζει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

είναι το καλύτερο παιχνίδι με βάθος ιστορίας και χάρμα οφθαλμων που σε κρατάει αρκετές ώρες ...από εποχές baldure gate και half life έχω να νιώσω έτσι...

είλικρινα το καταευχαριστιέμαι... 

Βγάλτε γ@#!$!%!%!% σας ένα αντίστοιχο Star Wars KOTOR ...

εχετε προτάσεις για κάποια builds αξιόλογα όσοναφορά τα abilities?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χαζος ...απλα 

Τοσο καιρο δεν εκανα τα "place of power" με αποτελεσμα να εχω αρκετα λιγοτερα ability points.....

Δεν ηξερα οτι απο merchants μπορω να παρω letters για να βρω gear 

 

 

Παρολαυτα ειμαι ακομα αθλιος στο gwen , οι καρτες που εχω ειναι ακομα αυτες που μου δινει απο μαμα - αντε και 2-3 που βρηκα σε μαγαζι - 

Ο baron στο velen μου κρεμαστηκε και τωρα δεν θα τον νικησω ποτε για να του παρω την καρτα

 

 

 

 

Εχω την εντυπωση πως οσο πιο πολυ προσπαθω να "βοηθησω" την κατασταση , τοσο πιο σκα τα τα κανω  XD

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταντήσει κουραστικός και μονότονος, το ξέρω...αλλά είναι ότι καλύτερο έχω παίξει, οπτικά και σκηνοθετικά άρτιο, μεγάλο σε μέγεθος με εξαιρετικά ενδιαφέρουσα ιστορία, όπως πρέπει ...Σε ένα παιχνίδι ζητάς να χάνεσαι στον κόσμο του... και το κατορθώνει σε καταπληκτικό βαθμό. KΑΘΑΡΟ 10αρι για μένα. Στα TOP 5 games ever !

ΜΠΡΑΒΟ Στην CDProjects και για την υποστήριξη που παρέχει (patch 1.10, 16 μικρά DLC). Tι κιαν δεν έχειDRM και κυκλοφορεί ελεύθερα στα γνωστά στέκια ... αξίζει το κάθε ευρώ και ακόμα παραπάνω. Βγήκε και το 1ο Expansion... Του χρόνου με βλέπω να το τελειώνω (το τρέχω στο Death march difficulty)...

Απορώ με το πόσο λίγες σελίδες έχει το παρον θέμα (για κάτι assetto έχουμε 5 θέματα)

 

Απαραίτητα και εύκολα mods στην εγκατάσταση (μεταφορά φακέλου στο "Installl Directory\Mods folder) :

a) Overencumberd...999 cargo στο inventory  (για να γλιτώσετε τα πήγαινε-έλα για ξεφόρτωμα στο stash)

β) BetterIcons (sortάρει bombs/potions/decoctions και γράφει ονομα επάνω στο κάθε εικονίδιο του Inventory)

c) modmapzoom (για να ξεζουμάρεις στον χάρτη και να βρίσκεις ότι σε ενδιαφέρει πιο εύκολα-γρήγορα)

d) Wealthy merchants (για να μην χρειάζεται να έχουν τόσο περιορισμένο απόθεμα orens οι εμποροι, να πουλάς ευκολότερα τα περισσότερα πράγματα που μαζευεις χωρίς να κάνεις meditate για περνάνε οι μέρες που χρειάζονται για να κάνουν replenish στο stock)

e) autoloot herbs ...για να μπορεις με ένα κλικ (Ε) να μαζεύεις τα βότανα από τους αγρούς χωρίας να χρειαζεσαι επιβεβαίωση κτλ

f) Increased creature loot...ωστε να αφήνουν σίγουρα περισσότερα πράγματα τα ζώα/τέρατα που σκοτώνεις

γ) Ε3FX mod οπτικές αλλαγές με επιβάρυνση στα fps που εμένα ομως δεν με ενθουσίασαν --Προτιμώ τα vanilla κορεσμένα χρώματα....

 

Δύσκολα στην εγκατάσταση mods είναι αυτά που επηρεάζουν πολλά πράγματα μαζί ειδικά στο Hud....Aναφέρομαι κυρίως στο Friendly HUD: Όταν είναι μόνο του, ακολουθείς τα βήματα που περιγράφονται στο nexusmod και σου δίνει διάφορες δυνατότητς στο HUD (να φαίνεται ή όχι , να φαίνονται τα buffs, το Minimap, τα objectives κτλ) . Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δουλέψει με το autoloot ... Απαιτείται το script merger αλλά και πάλι για κάποιο λόγο δεν μου δουλεύουν ολα (πχ δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το press and hold για να βλέπω όταν θέλω είτε το minimap είτε τα objectives κτλ).

Όποιος το έχει καταφέρει και μπορεί να με βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων.

 

Καλό θα ήταν να μάθουμε να χρησιμοποιούμε το script merger για να επεμβαίνει-διορθώνει τα scripts των mods που επεμβαίνουν στα ίδια πράγματα ώστε να γνωρίζει πιο να έχει προτεραιότητα. [τa mods φορτώνουν με αλφαβητική σειρά...Το script merger δημιουργεί έναν φάκελο στο mods/mod00000 ωστε να  αποκτά προτεραιότητα έναντι άλλων mods και δημιουργεί νέο αρχείο από αυτά στα οποία παρουσιάζονται script errors-conflicts όπου του ορίζεις πιο από τα mods να επεμβαίνει πρώτο. 

Αν έχετε κάποιες προτάσεις σε mods μοιραστείτε τα...

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.....

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο, πληρέστερο, αναλυτικότερο γενικά για παιχνίδια που παίρνουν ένα σκασμό Modding (elderscrolls, fallout, κτλ) είναι το nexusmods.com

Ειδικά για το witcher 3 εδώ

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/top/?

Σε κάποια μεγάλα mods (σε μέγεθος) χρειαζεται εγγραφή για να τα κατεβάσεις...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Θελει και κατι αλλο μαλλον .... 

ελεγε να το κατεβασω και να το βαλω στον φακελο mods του παιχνιδιου , φυσικα τετοιο φακελο δεν ειχα , οποτε εφτιαξα εναν και το πεταξα μεσα 

μαλλον πρεπει να κανω κατι επιπλεον :S

Link to comment
Share on other sites

τον δημιουργείς τον φάκελο mods\ ...

Ποιό mod περνάς πρώτο;

σου κάνει recompile scripts και σου πετάει error;;;

Αν ναι πρέπει να κάνεις σε ένα notepad τα παρακάτω 

 

Paste the code below into a blank notepad txt file and rename it to telemetryKeyword.ws and once that is done, place the file in The Witcher 3 Wild Hunt\content\content0\scripts\engine and that's it.

Copy and Paste code below this line

/*
Copyright © CD Projekt RED 2015
*/






import class CR4TelemetryScriptProxy extends CObject
{
import final function Log( eventType : ER4TelemetryEvents );
import final function LogWithLabel( eventType : ER4TelemetryEvents, label : String );
import final function LogWithValue( eventType : ER4TelemetryEvents, value : int );
import final function LogWithValueStr( eventType : ER4TelemetryEvents, value : String );


import final function LogWithLabelAndValue( eventType : ER4TelemetryEvents, label : String, value : int );
import final function LogWithLabelAndValueStr( eventType : ER4TelemetryEvents, label : String, value : String );


import final function SetCommonStatFlt( statType: ER4CommonStats, value : float ); 
import final function SetCommonStatI32( statType: ER4CommonStats, value : int );


import final function SetGameProgress( value : float );


import final function AddSessionTag( tag : String );
import final function RemoveSessionTag( tag : String );


import final function XDPPrintUserStats( statisticName : String );
import final function XDPPrintUserAchievement( achievementName : String );
}

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

το mod που κατεβασα ειναι το

Over 9000 - Weight limit mod v1.08.2-3-1-08-2

 

μεσα στο zip υπαρχει 

 

\mods\modOver9000ngplus\content

και μεσα στο content υπαρχουν 2 αρχεια 

blob0.bundle

metadata.store

 

 

 

 

Συνεπως το τελικο μου αποτελεσμα ηταν να τα πεταξω ολα εδω μεσα

 

D:\Games\The Witcher 3 Wild Hunt\mods\modOver9000ngplus\content

 

 

 

Μετα απλα ανοιξα το παιχνιδι  :p και δεν δουλευε το κολπο 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.