Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Άρα

 

-Red Bull Ring
-Silverstone Historic
-Monza Historic
42 New cars:
New brand: Maserati
-2016 R8 Ultra
-Audi R18 E-Tron, TT VLN 2014, TT CUP 2015, A1 S1, Sport quattro S1 E2 and TT 2015 Models
-Toyota Celica, Supra, AE86 and TS040 Hybrid
-Nissan GT-R 34 Skyline and 350Z Nismo 2015
-570ls and P1 GTR
-Praga R1R

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

-Red Bull Ring -Silverstone Historic -Monza Historic 42 New cars: New brand: Maserati -2016 R8 Ultra -Audi R18 E-Tron, TT VLN 2014, TT CUP 2015, A1 S1, Sport quattro S1 E2 and TT 2015 Models -Toyota Celica, Supra, AE86 and TS040 Hybrid -Nissan GT-R 34 Skyline and 350Z Nismo 2015 -570ls and P1 GTR -Praga R1R

 

Με τόσο πολύ επερχόμενο DLC-όπως το βλέπω τουλάχιστον 4 packs, νομίζω θα έπρεπε να βγάλουν και κάτι σαν το season pass του forza. Θα ήταν πιο δίκαιο (από τιμολογιακή άποψη) γι'αυτούς που είναι κάτοχοι από το early access και για τους loyal customers. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τώρα δεν γνωρίζω εάν είμαι offtopic, αλλά θέλω να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο app που να μπορώ να βλέπω την λειτουργία της gpu Μου μέσα στο παιχνίδι.

Για παράδειγμα θερμοκρασίες, load κλπ.

Εάν πάλι δεν υπάρχει, πως μπορώ να δω την λειτουργία της?

 

Το πρόβλημα με τις 3 οθόνες, ελπίζω να το έλυσα όχι προσωρινά πάλι αλλά μόνιμα, συνδέοντας την 3 μεσω displayport --> HDMI (με ένα καλώδιο χωρίς αντάπτορα).

Έτσι τώρα έχω 1. οθόνη HDMI --> HDMI, 2.οθόνη DP --> HDMI και 3. οθόνη DVI --> DVI

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!

Το κατέβασα και πραγματικά νομίζω ότι είναι χρήσιμο εργαλείο, έστω για να βλέπεις γιατί για να πειράξω (παρόλο που η κάρτα μου είναι για τέτοια)  :p  :p  :p  θα πέσει πολύ γέλιο  :D  :D  :D και κλάμα μαζί....

 

Τώρα προσπαθώ να βρώ ρυθμίσεις κυρίως για την NVIDIA και μετά για τις in game στο AC, γιατί μετά από την νέα σύνδεση με τις οθόνες, νομίζω ότι μου κάνει κάτι σαν flickering ή σαν αναιπέσθητο lag...

Άν κάποιος έχει καμιά ιδέα,...ευπρόσδεκτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω προβλήματα.

Το antialising είναι για τα κλάματα και οι shadows τρέμουν...

Μη μου πείτε για ρυθμίσεις εχω δοκιμάσει τα πάντα.

Απλά κάτι δεν έχει γίνει σωστά απο coding.

Δεν είναι δυνατό όλα τα games να παίζουν με τις global και να εγκαθιστούμε nvidia detector και άλλες ματσακονιές για να πειράξουμε manual dx και driver στο assetto και πάλι δουλειά να μην κάνουμε...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια έκδοση του φανταστικού helicorsa http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/helicorsa-radar-app.20223/page-16#post-616310

Πλέον δείχνει και το minorating του κάθε αντιπάλου!!! Άρα ξέρεις που να προσέξεις και που να εμπιστευτείς!!!

 

upload_2016_1_6_1_39_11.png

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Θεόφιλε αλλά για φαντάσου εμένα που αναγκαστικά λόγω απόστασης από monitor τρέχω με FOV 36.

Αν δεν είχα το helicorsa θα τους είχα πάρει όλους αμπάριζα...

Όταν μπει το VR στην ζωή μας, τότε ναι , θα πάψει να έχει λόγο ύπαρξης.

Ως τότε το θεωρώ must για καθαρές μάχες.

 

Μιας και πιάσαμε τα mods, έγινε ένα poll για τα top του 2015 .

Αποτελέσματα :

 

CARS.
 

1. Mazda 787b

2. RSR Formula 3
3. BTCC Nissan Primera

TRACKS

 

1. Bridgehampton (να δω ποιος θα την βάλει επιτέλους )

2. Paul Ricard

3. Donington

APPS

1. Helicorsa

2. Minorating

3. FFBClip

 

Υ.Γ. Τα δικά μου ήταν :

 

Cars:

RSR Formula 3
Citroën DS3 WRC
Peugot 504

Tracks

Bridgehampton
Tor Poznań
Grobnik

Apps

Minorating
FFB anticlipping
Helicorsa

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1. Bridgehampton (να δω ποιος θα την βάλει επιτέλους )

Την είχαμε βάλει με το που πρωτοβγήκε (σοκ!!! μέσα στο κατακαλόκαιρο), αλλά νομίζω επίσημα τελικά τρέξαμε στο Zandvoort.

 Μακάρι να ξαναμπεί σύντομα με κάνα Ford GT40 για να αναβιώσουμε λίγο τα αμερικάνικα 60s

 

 

 

PS Minolin is the GOD. Θα μπει οπωσδήποτε το rating στο thelab server.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πήρα απάντηση από τo rackservice. Είπαν ότι δεν υποστηρίζουν ακόμα minorating. Μέσα στον Ιανουάριο πάντως υποσχέθηκαν ότι θα το σετάρουν.
 
Για να μην περιμένουμε όμως, σήκωσα τον παλιό μου server αυτή τη φορά με stracker (με ενεργοποιημένο το live map) και minorating.
Αν θυμάστε, λόγω τραγικής cpu σηκώνει μέχρι 13 αυτοκίνητα maximum.Το καλό είναι ότι λόγω τοποθεσίας έχουμε πολύ χαμηλό ping και γενικά από bandwidth δε χαμπαριάζει τίποτα.
 
 
Σας παρουσιάζω λοιπόν το WAMTA (copyright holder Psit) :)
 
DuWyXOx.png
 
Stracker: http://tinyurl.com/wamta
Ingame: ψάξτε για WAMTA ή greece και θα το βρείτε.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Γνωστό θέμα από την αρχή .

Τελικά βρήκα το πρόβλημα μου!!!

Απενεργοποίησα ένα κάρο μλκ που τρέχανε από πίσω και ξεκινάγανε με το start up του pc .... και βουαλά!!!!

Κάτι MSI Afterburner, κάτι CCleaner, ακόμα και το Team Viewer εμένα προσωπικά μου δημιουργούσαν θέμα.

Πλέον έχω για το σύστημα μου πολύ smooth και στρωτή κυκλοφορία της εικόνας, άρα και του αυτοκινήτου μου.

Α! και ανέβηκαν, έστω και λίγο τα fps!

 

TIP: παρόλο που τα απενεργοποίησα από το startup, αυτά τα app δεν το βάζουν κάτω οπότε τα κλείνω ΚΑΙ χειροκίνητα από την γραμμή εργασίας!

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.