Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

20 minutes ago, wolves said:

Το επαθα μετα το anniversary update στα 10.

Πετα το φακελο στο My Documents και ξανατρεχτο.

Ποιο φάκελο? Όλο το assetto απ το φάκελο του steam?

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος D4rkst3EL έγραψε:

Το πήρα και εγώ το redpack, και είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος μιας και μου αρέσει η F1(τα αυτοκίνητα, παρα το racing).

 

Αλλά όταν πατάω start engine, πάει να κάνει loading και με πετάει στην προηγούμενη οθόνη που επιλέγεις αυτοκίνητο πίστα κλπ, χωρίς κανένα error.

 

Ψάχτηκα λίγο και το λυσα το πρόβλημα με το force 32bit. Αλλά δεν υπάρχει καμιά άλλη λύση? Γνωρίζει κανείς?

Εμένα μου το κάνει αυτό όταν αλλάζει από μόνη της η ανάλυση του παιχνιδιού σε οτιδήποτε άλλο εκτός 1920χ1080 60fps. Αν αλλάξω την ανάλυση, φτιάχνει!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, wolves said:

Τον φακελο Assetto Corsa που βρισκεται στα Documents.

Δε λειτούργησε.

5 hours ago, liakjim said:

Σήκωσε τα logs σου.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Done

log.docx

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βάλατε minorating; Για να μην μπορούμε να μπούμε αν γίνει μια στούκα; Nice...! :TD:

 

Τώρα μου γύρισε ο άλλος το πλάι του αυτοκινήτου του πάνω στην στροφή και του την βρόντηξα με αποτέλεσμα να πάω Grade C και να μη μπορώ να μπω στο server.

 

Έστω όταν δεν γίνονται αγώνες, έχετε το ανενεργό.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, UltraB said:

Γιατί βάλατε minorating; Για να μην μπορούμε να μπούμε αν γίνει μια στούκα; Nice...! :TD:

 

Τώρα μου γύρισε ο άλλος το πλάι του αυτοκινήτου του πάνω στην στροφή και του την βρόντηξα με αποτέλεσμα να πάω Grade C και να μη μπορώ να μπω στο server.

 

Έστω όταν δεν γίνονται αγώνες, έχετε το ανενεργό.

Ειδικά όταν δεν γίνονται αγώνες πρέπει να είναι ανοικτό, αυτός είναι ο σκοπός του να φιλτράρει κόσμο όταν είναι ξεκλείδωτος..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Stelios F. έγραψε:

Ειδικά όταν δεν γίνονται αγώνες πρέπει να είναι ανοικτό, αυτός είναι ο σκοπός του να φιλτράρει κόσμο όταν είναι ξεκλείδωτος..

Και να παίζει αλλού...

 

Τέλος πάντων.

Link to comment
Share on other sites

Στην nord-tourist στην 1.7 με shadows στο medium ήταν 60fps σταθερά, σε high είχα drops. Με την 1.8 παίζω 60fps με shadows ultra. Ζήτω!!!

Κάποιος που έχει ερωτευτεί praga??? Και σκοτώνεται με την γρήγορη κόκκινη???

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος wargasm έγραψε:

Κάποιος που έχει ερωτευτεί praga???

Θα ειναι ο ιδιος που θα χει ερωτευτει και την Glickenhaus SCG 003C :p (μεχρι και ο ηχος απο τις αναρτησεις ειναι ιδιος) :hehe:

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FXX K και Praga μου αρεσαν.

Θα δωσουν ωραια-ανταγωνιστικα combos. (αλλα εδω κλασσικα δε θα τα τρεξουμε ποτε. Παραειναι ευκολα :p )

Tα αλλα 2 ψιλοαδιαφορα, ειδικα το audi που σε παιρνει ο υπνος και αυτο απλα παει μονο του...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το πακετάκι ειδικά η fxx που τρέξαμε οργώνει αν και στην αρχή σε ξενίζει, επειδή τα χιλιόμετρα πέφτουν γρήγορα μπορεί να μην αρέσει σε πολλούς ,η συνταγή απλή πηγαίνετε πολύ πιο αργά απ΄ ότι νομίζετε πως πρέπει να πάτε και όταν βγάλετε το τράξιον τότε έρχεται η απόλαυση που αποζημιώνει.

Επιτέλους μεγάλη βελτίωση στο θέμα των fps τώρα μπορώ να τρέξω με 12 άτομα και πάνω από το medium τα γραφικά πιάνοντας σταθερά 58-59 fps σε τριόθονο και με το fast aproximate τσεκαριμένο.

Δοκίμασα και την 488  μοιάζει φυσικά με την 458 αρκετά οπότε είναι πετυχημένη συνταγή για αγώνες.

Το praga δεν μου πολυάρεσε ίσως επειδή είναι διαφορετικό, ίσως ήθελε περισσότερο χρόνο για να καταλάβω πως πρέπει να το πάω με ένα γύρο δεν πρέπει να βγάζεις συμπεράσματα.

Αντε καλό χειμώνα .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ξεχώρισα το Praga σαν το καλύτερο του dlc,πιστεύω για αγώνες είναι καταπληκτικό!Το audi μου άρεσε επίσης πάρα πολύ και οι Ferrari δύσκολα θα τις ξαναοδηγήσω,δε μου άρεσαν καθόλου,λες και δεν έχουν λάστιχα στρίβουν. Επίσης πολύ ωραίες οι επιπλέον διαδρομές τις Monza!

Link to comment
Share on other sites

Οι εντυπώσεις μου :

Καταρχάς όπως είπα κέρδισα πολύ σε επιδόσεις. Η GPU για να κρατάει 63fps (locked), ήταν στο 98% δλδ οριακά.

Πλέον , με shadows στο ultra αντί στο high , έχει για τα ίδια frames, μόνο 75% usage, δλδ πολύ πιο άνετη!

Reflections δεν ξέρω, μιας κ τα έχω static . Οτιδήποτε παραπάνω και δεν έχει headroom (περίεργο).

Σκιές, έτσι κ έτσι. Αλλού βελτιωμένες αλλού όχι.

 

 

Συνολικά πάντως πολύ ευχαριστημένος λόγο performance.

 

Οδηγικά τώρα, είναι φανερή η βελτίωση του V10 ελαστικού.  Αμάξια που το έχουν πχ GT2 είναι σαφώς καλύτερα, πιο connected στο δρόμο αλλά κ δύσκολα στο όριο.

Η Monza με το νέο κομμάτι φοβερή. Όπως λέει κ ο Στέλιος , προσοχή στα δάχτυλα.

 

Στο pack.

 

488. Επιτέλους σωστά λάστιχα. Ζωντανή και δολοφονική.

Praga. Προσωπικά (αν κ ξενέρωσα που μου έβαλαν τον ίδιο ήχο ανάρτησης με το SGC003), μου αρέσει πάρα πολύ. Πολύ planted μέχρι που αρχίζεις και πιέζεις.

FXX K. Η αποκάλυψη του pack. Περίμενα πως θα μου άρεσε λιγότερο από όλα. Τελικά το αντίθετο. Έχει ιδανικό συνδιασμό grip και δύναμης. Χθες την οδήγησα 2 ώρες, αδύνατο να σταματήσω.

 

BONUS : Το AUDI είναι ένα αμάξι διαφήμιση των physics. Το body roll, η μεταφορά βάρους, η τοποθέτηση στη στροφή, είναι απλά χαρακτηριστικά που καταλαβαίνεις γιατί αυτή τη στιγμή το AC είναι ο βασιλιάς των sims. @wolves πάρτο στο Nordschleife και θα με θυμηθείς.

 

Γενικά σε κάθε update, έχεις όλο και ένα βηματάκι εμπρός.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου!σε καθε update και ενα βηματάκι μπροστα!audi s1,τρελή εμπειρία σε αίσθηση στην nordschleife και οχι μονο..εγω 2 ωρες εχθες με το s1!!το pack δεν το αγόρασα ακομα δεν εχω άποψη προς το παρόν αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα.προχωραμε δυναταααα

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.